Autor Wątek: Organizacja wędkarstwa w innych krajach - przykład brytyjski  (Przeczytany 56057 razy)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Organizacja wędkarstwa w innych krajach - przykład brytyjski
« Odpowiedź #75 dnia: 04.10.2015, 21:40 »
Nie napiszę ile wlepiam mandatów czy też ile podejmuję interwencji bo to nie ma sensu, powiem tak-adekwatnie do skali popełnionego wykroczenia. Czasem jest to mandat, czasem pouczenie które też jest pewnym rodzajem kary a zdarza się że sprawa ląduje w sądzie. Co do wpisu MODUSA to wcale nie trzeba sieci czy agregatu by wylądować na niechcianych wakacjach. Podstawą do ustalenia rodzaju popełnionego czynu jest na przykład wartość pozyskanej ryby a że wody P.Z.W. są magazynem otwartym więc wystarczy niewiele ponad 200 złotych by odpowiadać albo za kradzież lub kłusownictwo z kodeksu karnego a tu już papiery zasmarowane na całe życie.



Niewiele ? Przestępstwo to teraz ponad 400 zł  ::)

Grendziu

  • Gość
Odp: Organizacja wędkarstwa w innych krajach - przykład brytyjski
« Odpowiedź #76 dnia: 04.10.2015, 21:41 »
To tak z przekory były pytania, aby pokazać, że takimi pytaniami nie da się uzdrowić sytuacji nad wodą ....

Poczytaj wątek ten lub inny o problemach nad wodą to zrozumiesz - obiecuję, że już nie będę :P Sam jestem od krótkiego czasu ochotnikiem straży na swojej wodzie jakby co :beer:

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Organizacja wędkarstwa w innych krajach - przykład brytyjski
« Odpowiedź #77 dnia: 04.10.2015, 21:45 »
''Podstawą do ustalenia rodzaju popełnionego czynu jest na przykład wartość pozyskanej ryby...''


Wartość ta nie ma kompletnie znaczenia ! Ktoś łowi sieciami bez uprawnień to popełnia przestępstwo , niezależnie czy w sieci jest tona ryb czy sieć jest pusta . Nie za bardzom rozumiem o co chodzi Koledze .

Offline kingfisher

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Organizacja wędkarstwa w innych krajach - przykład brytyjski
« Odpowiedź #78 dnia: 04.10.2015, 21:53 »
Posiadając zezwolenie to kradzież bez zezwolenia to kłusownictwo,to tak pokrótce bo sprawy jak nasze prawo są pokręcone i dość zawiłe.
Piotr

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Organizacja wędkarstwa w innych krajach - przykład brytyjski
« Odpowiedź #79 dnia: 04.10.2015, 21:55 »
Posiadając zezwolenie to kradzież bez zezwolenia to kłusownictwo,to tak pokrótce bo sprawy jak nasze prawo są pokręcone i dość zawiłe.



Ale na co posiadając zezwolenie to kradzież ? Śmiało Kolego , rozwiń myśl ?

Offline kingfisher

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Organizacja wędkarstwa w innych krajach - przykład brytyjski
« Odpowiedź #80 dnia: 04.10.2015, 22:03 »
Ponad 400 złotych jest przestępstwem tak i 200 jest jeżeli kradzieży dokonano z tak zwanych magazynów otwartych jak np.las,teren kolejowy czy też wody otwarte(magazyn otwarty to taki termin prawny).Cały nasz praktycznie regulamin amatorskiego połowu ryb jest oparty na kilku ustawach i rozporządzeniach i każde wykroczenie może i jest ścigane z urzędu.
Piotr

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Organizacja wędkarstwa w innych krajach - przykład brytyjski
« Odpowiedź #81 dnia: 04.10.2015, 22:08 »
Ponad 400 złotych jest przestępstwem tak i 200 jest jeżeli kradzieży dokonano z tak zwanych magazynów otwartych jak np.las,teren kolejowy czy też wody otwarte(magazyn otwarty to taki termin prawny).Cały nasz praktycznie regulamin amatorskiego połowu ryb jest oparty na kilku ustawach i rozporządzeniach i każde wykroczenie może i jest ścigane z urzędu.





A możesz podać na ten '' magazyn otwarty '' przepis z ustawy , kodeksu albo innego przepisu ? Zaciekawił mnie ten termin i chętnie bym się czegoś nauczył ?

Offline kingfisher

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Organizacja wędkarstwa w innych krajach - przykład brytyjski
« Odpowiedź #82 dnia: 04.10.2015, 22:09 »
Dla wędkarza zezwoleniem jest opłacona składka i wypełniony rejestr ,rybaków i innych uprawnionych do połowu zostawmy na razie w spokoju, piszemy o wędkarstwie.
Piotr

Grendziu

  • Gość
Odp: Organizacja wędkarstwa w innych krajach - przykład brytyjski
« Odpowiedź #83 dnia: 04.10.2015, 22:15 »
Ilu jest strażników w przeliczeniu na 1ha wody?

Jak często odwiedzacie dany akwen wodny w roku i od czego to zależy?

Czy istnieją tzw. miejsca specjalne dla Was gdzie nie można łowić, jak tarliska czy miejsca gromadzenia ryb, jak często na takich wodach interweniujecie i jak radzicie sobie z masą wędkujących, którzy przeważnie tam kłusują?

Ja widziałem np. miejsca na dolnej Odrze, że Policja bała się interweniować, przechodziła obok wędkujących, pytając grzecznie macie zezwolenie? Tak i szli dalej szukając niby "szarpakowców" niestety ale w siatkach jak ryba "szła" to 99% wędkujących miało w siatkach ryby grubo ponad normę.

Nie piszemy tutaj tylko o wędkarstwie, ale także o wodzie.



Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Organizacja wędkarstwa w innych krajach - przykład brytyjski
« Odpowiedź #84 dnia: 04.10.2015, 22:17 »
Dla wędkarza zezwoleniem jest opłacona składka i wypełniony rejestr ,rybaków i innych uprawnionych do połowu zostawmy na razie w spokoju, piszemy o wędkarstwie.







No właśnie tak myślałem...  :D Pozdrawiam serdecznie , życzę dobrej nocy i ZWŁASZCzA  kolorowych snów ... :D :D :D

Offline kingfisher

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Organizacja wędkarstwa w innych krajach - przykład brytyjski
« Odpowiedź #85 dnia: 04.10.2015, 22:25 »
Grendziu jestem leśnikiem a nie strażnikiem P.S.R. i chętnie pomagam kolegom jak z jednej tak i drugiej straży rybackiej.
Piotr

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Organizacja wędkarstwa w innych krajach - przykład brytyjski
« Odpowiedź #86 dnia: 04.10.2015, 22:53 »
To żeś się Grendziu dowiedział  ;D Pomijając te zawiłości i niejasności naszego prawa.... :-X  powiem , że miałem dzisiaj kontrolę SSR . Panowie kulturalni i elokwentni :thumbup: . Zajrzeli w pozwolenia i oniemieli  :o - łowicie i wypuszczacie ? Kolega odpowiedział , że łowimy sportowo -obaj Panowie się zdziwili . Już gdy odchodzili zapytałem ilu wędkarzy dzisiaj kontrolowali . Kolega strażnik wyjął kajet i powiedział , iż jedenaście pozwoleń sprawdził .Zapytałem czy wszyscy mieli/zabierali ryby ? Odpowiedział , że to pytanie tendencyjne , bo po co jeździć na ryby jak się ich nie zabiera - zgodnie z regulaminem dodał   :( Już o nic się nie pytałem  >:O

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Organizacja wędkarstwa w innych krajach - przykład brytyjski
« Odpowiedź #87 dnia: 04.10.2015, 22:58 »
To żeś się Grendziu dowiedział  ;D Pomijając te zawiłości i niejasności naszego prawa.... :-X  powiem , że miałem dzisiaj kontrolę SSR . Panowie kulturalni i elokwentni :thumbup: . Zajrzeli w pozwolenia i oniemieli  :o - łowicie i wypuszczacie ? Kolega odpowiedział , że łowimy sportowo -obaj Panowie się zdziwili . Już gdy odchodzili zapytałem ilu wędkarzy dzisiaj kontrolowali . Kolega strażnik wyjął kajet i powiedział , iż jedenaście pozwoleń sprawdził .Zapytałem czy wszyscy mieli/zabierali ryby ? Odpowiedział , że to pytanie tendencyjne , bo po co jeździć na ryby jak się ich nie zabiera - zgodnie z regulaminem dodał   :( Już o nic się nie pytałem  >:O

Widzisz Jędrek a my się dziwimy, że ryb nie ma >:O

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Organizacja wędkarstwa w innych krajach - przykład brytyjski
« Odpowiedź #88 dnia: 04.10.2015, 22:59 »
Ach Macieju , ręce mi opadły  :(

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Organizacja wędkarstwa w innych krajach - przykład brytyjski
« Odpowiedź #89 dnia: 04.10.2015, 23:00 »
To byli Ci komedie co wczoraj??