Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2023  (Przeczytany 146451 razy)

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 891
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #705 dnia: 06.05.2023, 18:36 »
Gratulacje dla łowców.
U mnie pogoda mocno niesprzyjająca: mocny, wręcz chwilami porywisty, wiatr i do tego zacinający deszcz. Dziś rano, w odruchu psa Pawłowa, widząc słońce - myślę jadę na ryby. Ale rzut oka na prognozę szybko wyleczył mnie z tych planów. Nawet przez chwilę myślałem, że może na nockę - jednak z braku samochodu (żona musiałaby mnie zawieść i przywieźć), oraz niestabilnej pogody - dałem sobie wolne od ryb. Za to trochę się "pastwiłem" nad nawojem żyłki na mniejszych Ultegrach i muszę powiedzieć, że wszystko gotowe. Mam nadzieję, że w przyszły weekend uda się wyskoczyć nad wodę.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 022
  • Reputacja: 711
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #706 dnia: 06.05.2023, 20:53 »
Gratulacje Pany

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Online cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 683
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #707 dnia: 07.05.2023, 09:38 »
Kończy się piękny długi weekend majowy. Ostatnie 3 dni postanowiłem spędzić choć trochę czasu na rybach.
W czwartek 4 maja zaczynam od wizyty na S1. Nie lubię tego łowiska, bo to taka prostokątna, bez urozmaiconej linii brzegowej wanna z rybami o porwanych pyskach, ale z racji, że nie planowałem siedzieć zbyt długo, a chciałem poczuć jakiegoś karpika na kiju obrałem tamten kierunku.
Byłem 3 godz. od 9-12. W tym czasie wpadły 2 karpiki, 6 karaśków, drugie tyle było spadów i przy okazji złamałem jedną szczytówkę.











Na następny dzień wstaję dosyć wcześniej i już po godz. 5 melduje się na Komorowie. Tutaj otaczająca przyroda pozwala na totalne odprężenie ciała i umysłu. Ze tego stanu relaksu - cieszącego oko rozkwitającej zieleni, przy dźwiękach owadów, żab, ptaków, atakujących gdzieś pod drugim brzegiem szczupaków wyrywa mnie o godz. 9.15. odjazd żyłki z wolnego biegu i mocne ugięcie wędki. Po niekrótkim holu udaje mi się wyciągnąć pięknego, zdrowego i silnego karpia no długości 58cm i  wadze 4,75kg. Dwie godziny później zwijam się do domu. W trakcie łowienia od 5.30 -11.30 było tylko to jedno branie.











Wczoraj w sobotę postanawiam pierwszy raz zabrać dzieciaka na pobliskie bajoro na spławik. Co prawda łowił już kilkukrotnie za mną na Dunajcu i przy pomocy swojego bacika zaopatrywał mnie w uklejki na sezon miętusowy, ale tym razem zajawiony opowieściami o paskudnych sumikach, które nawet na gumę Turbo będą brały długo czekał na ten sobotni wypad. Czasu nie mieliśmy dużo bo około 13 zapowiadano deszcz, a nad wodę przyjechaliśmy o 10.30.
Ja zarzucałem, on ciął i zwijał. Przy innych niż sumiki rybach mu oczywiście pomagałem. Do czasu aż, sumiki nie weszły w zanęcony obszar dość szybko udało się złowić płoć, wzdręgę, leszczyka. Potem już były tylko sumiki z czego największy był na 26cm. Przy okazji widząc niewielkiego szczupaczka przy brzegu chcieliśmy go złowić do zdjęcia na żywca. Fajnie się obserwowało jak pyrtek chwyta rybkę, ale nie dało się go wyciągnąć bo nie chciałem by się zażerał. Po takiej zabawie z tym przy brzegu, rzuciłem gdzieś dalej żywca, którego dziabnął wymiarowy szczupak. Ale i tak młodemu najbardziej imponowały wyglądające jak Pikachu lub jakiś chinski cesarz sumiki oraz krasnopióra wzdręga. Było fajnie. Złapał bakcyla, dużo słuchał, obserwował i przy okazji miał z tego radochę.






















Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 359
  • Reputacja: 328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #708 dnia: 07.05.2023, 09:51 »
Gratulacje, pięknie tam na Komorowie.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 891
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #709 dnia: 07.05.2023, 09:57 »
cthulhu gratulacje dla Ciebie i "młodego" :)  Oby połknął wędkarskiego bakcyla na dłużej, a nie jak mój syn, na całe półtora sezonu :P

Komorów - piękne, urokliwe miejscówki. Aż żal patrzeć, jak zarasta. Zarasta fajne łowisko, na którym 35 lat temu stawiałem wędkarskie kroki. W dodatku jeszcze niemiłosiernie rozjeżdżane drogi dojazdowe przez wszelakiej maści "kładowców" i "motokrosowców", czy innych "przeprawowców". Ech, łza się w oku kręci...
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Online cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 683
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #710 dnia: 07.05.2023, 10:01 »
Dzięki panowie. Komorów ma swój klimat. Uwielbiam tam na nocki jeździć i warto nawet z buta iść te kilka minut dłużej by dostać w naprawdę fajne miejsca.


Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 891
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #711 dnia: 07.05.2023, 10:03 »
Patrząc na trzecie zdjęcie z Komorowa - aż dziw bierze, że nikogo na słynnym "cyplu" nie było.

Co do kształtów zbiorników S-1, S-2, to niestety są one podyktowane granicami działek i takie tylko łowiska będą powstawać. Pozostają nam uroki Niwki, Bobrownik i wspomnianego Komorowa. Bo reszta to już typowa wanna. Pomimo, że dzierżawiona przez PZW - to i tak pozostaje wanną.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Online cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 683
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #712 dnia: 07.05.2023, 10:08 »
Patrząc na trzecie zdjęcie z Komorowa - aż dziw bierze, że nikogo na słynnym "cyplu" nie było.

Co do kształtów zbiorników S-1, S-2, to niestety są one podyktowane granicami działek i takie tylko łowiska będą powstawać. Pozostają nam uroki Niwki, Bobrownik i wspomnianego Komorowa. Bo reszta to już typowa wanna. Pomimo, że dzierżawiona przez PZW - to i tak pozostaje wanną.

Jeśli mowa o cyplu na przeciwko, ten najbliższy z pierwszego zjazdu to przyjechał tam ktoś około 8. Jeśli mowa o tym, na którym siedziałem to nawet na zawodach 1-maja był on pusty ;).

Co do S1 to mogli by chociaż te krzaczki zostawić co tam rosły między stanowiskami. Trochę prywatności dawały. ;)

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 891
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #713 dnia: 07.05.2023, 10:14 »
Przecież wiesz doskonale kto był pomysłodawcą idei wycięcia krzaków. Zarówno na S-1, jak i na S-2. A teraz mają problem, że "grobla się rozjeżdża"...

Jeszcze nieco prywatności dają "Stare Trzydniaki". Bo na "Bobrownikach przed wałem" pewnie też będzie golizna...
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #714 dnia: 07.05.2023, 19:48 »
Pierwszą połowę sezonu postanowiłem poświęcić łowieniu na Zalewie Rybnickim. Niestety brak zrzutów ciepłej wody, zimny marzec i nie treafne typowanie miejscówek spowodowało ,że w marcu łowiłem tylko drobne leszczyki. W kwietniu na nęcone miejscówki zaczęły wpływać ryby. Mogłem się  nałowić do woli tyle ,że były to średnie ryby. Wrzucam największego Jazia (mój obecny rekord z Rybnika - mam nadzieję ,że nie na długo - pod względem jazia żywiec na prowadzeniu :D ) karpia i leszcza. Myślę ,że nie wykorzystałem nawet % możliwości Rybnika i sezon ostro się rozkręci :D W końcu 250 kg kulek które zrobiłem zimą muszą zadziałać :D  Oczywiście tylko dystans feeder :P


51 cm 1,9 kg





Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 642
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #715 dnia: 07.05.2023, 19:52 »
Zbyszek, piękne ryby, jaź potęga :thumbup: Rybnickie widoki też piękne, brakuje mi takiej wielkiej wody w mojej okolicy!
Ps. W zimie miałem klenia z taką deformacją łuski jak u Twojego jazia, ciekawe co jest tego przyczyną.
Artur

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #716 dnia: 07.05.2023, 19:55 »
Zbyszek, piękne ryby, jaź potęga :thumbup: Rybnickie widoki też piękne, brakuje mi takiej wielkiej wody w mojej okolicy!
Ps. W zimie miałem klenia z taką deformacją łuski jak u Twojego jazia, ciekawe co jest tego przyczyną.
Ciężko powiedzieć ten egzemplarz był ewidentnie poobijany po tarle.

Offline mactop

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Obrzycko
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #717 dnia: 07.05.2023, 19:58 »
Zbyszek, piękne ryby :thumbup:
Maciej

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 683
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #718 dnia: 07.05.2023, 20:08 »
Brawo :bravo:
To jest chyba blizna po ataku drapieżnika, gdy był mały.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 409
  • Reputacja: 813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Wyniki nad wodą 2023
« Odpowiedź #719 dnia: 07.05.2023, 20:48 »
Piękna przygoda :thumbup: :beer:!
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉