Autor Wątek: PZW 2024  (Przeczytany 16912 razy)

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #90 dnia: 07.12.2023, 13:53 »
Hallo ale przecież każdy z członków koła jest zobowiązany do prac społecznych na rzecz wód pzw a jak nie to ponosi opłatę... czyli teraz będzie trzeba wykonać dodatkowa prace na rzecz powiedzmy tej samej wody dla dwóch podmiotów :facepalm: To w takim razie koła powinny nie pobierać opłaty za brak czynu i tym samy dostana po kieszeni.
Rafał
Sandacz 52 cm
Jesiotr 115 cm
Karp 75 cm
Leszcz 59 cm
Lin 40 cm
Karaś 43

Offline Merikh

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #91 dnia: 07.12.2023, 15:05 »
Może nie bezpośrednio związane z PZW i wędkarstwem... ale dosyć istotna sprawa.
Ciekawe jakby faktycznie likwidacja WP wpłynęła na środowisko wędkarskie i samo PZW.

https://www.money.pl/gospodarka/wazna-decyzja-przed-rzadem-tuska-lawina-podwyzek-moze-dotknac-polakow-6970401964256128a.html
Adrian

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #92 dnia: 07.12.2023, 20:42 »
Może nikt nie zauwazył ale w nowym projekcie został wykreslony pkt dotyczący powoływania Głównej Komisji Sportowej oraz OKS w Okregach :'( >:O a jednak będzie szuwarowo- bagiennie
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 286
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #93 dnia: 07.12.2023, 21:02 »
Może nikt nie zauwazył ale w nowym projekcie został wykreslony pkt dotyczący powoływania Głównej Komisji Sportowej oraz OKS w Okregach :'( >:O a jednak będzie szuwarowo- bagiennie
Tak szczerze mówiąc, to ilu z nas zwykłych wędkarzy ma do czynienia ze sportem wędkarskim? Chyba nawet na tym dość dużym forum niewielu.
Tomek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 658
  • Reputacja: 1997
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #94 dnia: 07.12.2023, 21:04 »
No ale jednym z celów PZW jest rozwój tego "sportu". Ponadto to PZW może wystawiać kadrę na zawody międzynarodowe...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 286
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #95 dnia: 07.12.2023, 21:05 »
No ale jednym z celów PZW jest rozwój tego "sportu". Ponadto to PZW może wystawiać kadrę na zawody międzynarodowe...
A pewnie że tak, ale doskonale wiedzą, że ludzi siedzących w temacie jest niewielu. Ja na przykład nie mam zielonego pojęcia o tym, chociaż w związku jestem już ponad 30 lat.
Tomek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 658
  • Reputacja: 1997
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #96 dnia: 07.12.2023, 21:32 »
Też nie mam.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 017
  • Reputacja: 479
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #97 dnia: 08.12.2023, 08:14 »
Może nikt nie zauwazył ale w nowym projekcie został wykreslony pkt dotyczący powoływania Głównej Komisji Sportowej oraz OKS w Okregach :'( >:O a jednak będzie szuwarowo- bagiennie
Tak szczerze mówiąc, to ilu z nas zwykłych wędkarzy ma do czynienia ze sportem wędkarskim? Chyba nawet na tym dość dużym forum niewielu.
Ja biorę co roku udział w GP spinningowych w moim okręgu. I większość moich znajomych.
Gdybym był mniej leniwy pewnie też brałbym udział w feederowych.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 786
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #98 dnia: 09.12.2023, 09:34 »
Może nikt nie zauwazył ale w nowym projekcie został wykreslony pkt dotyczący powoływania Głównej Komisji Sportowej oraz OKS w Okregach :'( >:O a jednak będzie szuwarowo- bagiennie
Tak szczerze mówiąc, to ilu z nas zwykłych wędkarzy ma do czynienia ze sportem wędkarskim? Chyba nawet na tym dość dużym forum niewielu.

MAsz rację, w PZW jest wiele pary idącej głównie w gwizdek. Wg nie powinno stawiać się na masową organizację zawodów, bo to daje siłę związkowi, bez masy komisji, skomplikowanych przepisów które potem się tworzy, a przede wszystkim sposobom aby swojakom dać zarobić na tychże zawodach (jako sędziowie). Wg mnie powinno się przeanalizować słowo 'sport' i dokonać odpowiednich zmian w statucie, tak, aby był dopasowany do rzeczywistości. Bo związek ma być dla wędkarza, statut ma być dla wędkarza, a nie na odwrót. U nas robi się rzeczy aby realizować zapisy zawarte w statucie, to jakaś paranoja. Najlepiej aby był jakiś 'filtr', i jak coś nie służy wędkarzom i rozwojowi wędkarstwa, to powinno się to usunąć, w ten sposób iść z duchem czasu. Ładowanie środków wędkarzy w sport rzutowy to chyba największa aberracja, bo niczemu to nie służy, oprócz wypełniania idiotycznego zapisu właśnie w statucie. Te środki powinno się przekierować na działanie szkółek wędkarskich różnego typu, na wykłady dla uczniów w szkołach (o ochronie ryb głównie), wspieranie młodzieży, tak aby później ona wspierała związek, jak już będą pełnoletni.

W Polsce to wszystko postawione jest na głowie, mamy doktryny rodem z PRL-u, które zamiast zmieniać, są pielęgnowane. Niech będzie masa zawodów, robionych pod wędkarzy, tak aby im było dobrze, a sprawą kto pojedzie na MŚ niech zajmie się ktoś w kapitanacie, niech to będzie jego problem kogo typuje do kadry, niech odpowiada za wyniki. Natomiast same zawody powinny być 'uwolnione;, to znaczy wolną rękę należy dać kołom i firmom, które na wodzach związku chciałyby organizować imprezy, fundując odpowiednie nagrody. Wielkim plusem byłoby dążenie do budowy zbiorników o silnym rybostanie, wielu wędkarzy zaś chętnie weszłoby w coś takiego, zmniejszyłoby się zabieranie ryb (zmiana mody). I nie należy wcale kierować się zawodami pod MŚ, bo można organizować zawody na dwie wędki, 24-godzinne, dwu dobowe i tak dalej. Czyli tak, aby dopasować się do ludzi i tego czego oni chcą.

I nie chodzi o żadne szuwarowo-bagienne zapisy, ale aby ludzie decydowali, aby mieli jak najwięcej do powiedzenia. Zasłanianie się statutem dziś jest śmieszne, bo sam statut to kpina i masa bzdur, gdzie sam Heliniak ze spółką pokazali, jak można sobie nim gęby wycierać i używać go jako tarczy.

Lucjan

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #99 dnia: 09.12.2023, 13:55 »
Hallo ale przecież każdy z członków koła jest zobowiązany do prac społecznych na rzecz wód pzw a jak nie to ponosi opłatę... czyli teraz będzie trzeba wykonać dodatkowa prace na rzecz powiedzmy tej samej wody dla dwóch podmiotów :facepalm: To w takim razie koła powinny nie pobierać opłaty za brak czynu i tym samy dostana po kieszeni.


Niestety nikt nie jest w stanie tego kontrolować.   Poszedłem na łowisko ,  napotkałem śmieci i posprzątałem , zrobiłem to społecznie .   Czy ktoś może mi udowodnić , że tergo nie zrobiłem ???   

ps. przecież jak kupujesz bilet na autobus to nikogo nie inteeresuje czy nim pojedziesz ,  ważne żebyś przyszedł i posprzątał autobus :D  społecznie
  Jak to możliwe, że PZW jeszcze istnieje ?

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 658
  • Reputacja: 1997
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #100 dnia: 09.12.2023, 14:22 »
:D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Marko27

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 20
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #101 dnia: 09.12.2023, 16:46 »
W zeszłym roku miałem około 30h czynu. Dwa lata temu coś podobnie

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #102 dnia: 09.12.2023, 17:12 »
W zeszłym roku miałem około 30h czynu. Dwa lata temu coś podobnie

Jeśli masz czas i chęci to nikt nie zabroni. Twoja sprawa w jaki sposób dysponujesz własnym czasem.


ale patrząc nieco inaczej.....

Najniższe wynagrodzenie w 2023 r wynosiło 3490zł miesięcznie, co stanowi 22,80zł/godz.  x 30 godz = 684zł  ,  właśnie tyle PZW zaoszczędziło na Twojej pracy....   i mogło sobie wypłacić premię za zaoszczędzone środki :)



Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 329
  • Reputacja: 900
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #103 dnia: 09.12.2023, 17:40 »
Maciek

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW 2024
« Odpowiedź #104 dnia: 09.12.2023, 17:44 »
He he he ............ a wiedziałem , że kiedyś mnie nagrają :P , i stało się :)