Autor Wątek: Leadcore  (Przeczytany 367 razy)

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Leadcore
« dnia: 25.10.2024, 00:17 »
Hejka wszystkim ... leadcore z rdzeniem czy bez ? Co lepsze ?
Pozdrawiam Piotr

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 589
  • Reputacja: 849
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Leadcore
« Odpowiedź #1 dnia: 25.10.2024, 07:36 »
Leadcore z rdzeniem jest ciężki, przez co niby przylega do dna, ale na pewno nie idealnie, gdyż jest sztywny. Bezrdzeniowy wręcz przeciwnie, ale zapewne nie tonie tak szybko jak ołowiak. Są w sprzedaży od jakiegoś czasu leadcory bezrdzeniowe, miękkie, ale tonące - nie wiem, nie używałem. Mam jeszcze zapasy fajnych leadcorów rdzeniowych, których szkoda by było wyrzucić, więc wyciągam ołów i zaplatam w sposób tradycyjny, co jest jeszcze prostsze niż w przypadku sztywnych leadcorów. Nie zauważyłem pogorszenia właściwości kamuflażu czy wytrzymałości, więc po co utrudniać sobie życie.

Tu jeszcze cytat ze strony Rockworld:

"Leadcore z rdzeniem - Posiada umieszczony wewnątrz rdzeń wykonany z miękkiego ołowiu. Dzięki niemu leadcore mocno przylega do dna zbiornika nie płosząc ryb. Ten model jest najbardziej popularny na rynku i najczęściej wybierany przez karpiarzy.

Leadcore bez rdzenia - Ten rodzaj leadcore nie posiada wewnątrz rdzenia, jest natomiast równie dobrze dociążony co model z rdzeniem. Jego przewaga polega na tym, że jest zdecydowanie bardziej miękki od modelu z rdzeniem. Dużo lepiej układa się przez to na nierównym, często usłanym patykami czy podwodną roślinnością dnie, nie płosząc ostrożnych ryb."

Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 113
  • Reputacja: 358
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Leadcore
« Odpowiedź #2 dnia: 25.10.2024, 09:03 »
Mam leadcore z rdzeniem i bez rdzenia.
Jednak do tej pory używam tylko bezrdzeniowego, i nie obserwuję jakichś negatywnych zjawisk w stosunku do używania zestawu bez leadcore. Nie próbowałem z rdzeniem, aczkolwiek mając go w palcach śmiem twierdzić, że o wiele trudniej będzie się układał na dnie - jest po prostu sztywniejszy od bezrdzeniowego.
TKKP - Tarnowski Klub Karpiarzy Przeklętych ;)

Offline tench

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zaczynam wszystko od nowa ale nie od początku...
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Leadcore
« Odpowiedź #3 dnia: 25.10.2024, 09:36 »
Jeden i drugi jest dobry. Obydwa spełniają swoje główne zadania, które polegają na nieokaleczeniu holowanego karpia czy amura, chronią przed przecięciem żyłki głównej o płetwę grzbietową karpia i ostatnie zadanie, to spowodowanie przylegania do dna zestawu końcowego. Te nowości bez rdzenia podobno są ciężkie (dzięki zawartości włókien poliestrowych) a tym samym bardziej "lejące się" i lepiej przylegają do dna. Uważam, że to klasyczny marketing stosowany przez firmy, który ma na celu wpłynąć na wyobraźnie np: karpiarzy.
Ja używałem leadcore z rdzeniem Korda i uważam, że jest świetny jeśli chodzi o układanie się na dnie ( używałem metrowych odcinków)oraz łatwość zaplatania. Z czystym sumieniem polecam. Wybór należy do Ciebie.

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Leadcore
« Odpowiedź #4 dnia: 25.10.2024, 10:39 »
Mam te i te ale ... no właśnie wydaje mi się że ten z rdzeniem stoi jak fluorocarbon... łowie na mulistym dnie i jakoś nie mam zaufania do niego dlatego tak z ciekawości pytam ...
Pozdrawiam Piotr

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 499
  • Reputacja: 248
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Leadcore
« Odpowiedź #5 dnia: 25.10.2024, 11:04 »
Zawsze używam z miękkim rdzeniem. Nash ma świetne leadcory.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 17 kg