Autor Wątek: Zanęta do metody (tylko zanęta)  (Przeczytany 12884 razy)

Offline daber85

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 226
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Na ryby!!
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: feeder
Zanęta do metody (tylko zanęta)
« dnia: 07.11.2015, 16:46 »
Jak w temacie. Czy stosuje ktoś do metody jedynie najzwyklejszej zanęty bez palletów itp. jeśli tak to jaka najlepsza i jak przygotowujecie??

Edycja administratora: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0
Połamania kija

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta do metody (tylko zanęta)
« Odpowiedź #1 dnia: 07.11.2015, 16:59 »
Pewnie , że stosuję tanie zanęty i przygotowuję je normalnie . To żadna tajemna wiedza , mieszanka ma być tak przygotowana aby nie odpadała od kosza przy uderzeniu o wodę i w miarę szybko zaczynała pracować na dnie . Musisz to ogarnąć metoda prób i błędów nad wodą , albo lepiej w akwarium, zlewie itp. umieszczasz zestaw w wodzie i obserwujesz . Ogólnie unikaj grubych zanęt , najlepsze według mnie to bardzo małe frakcje i ewentualnie średnie . A jakie najlepsze ?  :D Tego Ci nikt nie powie ale w tym sezonie wygrywały Sonubaits , może tanie nie są ale wydajne i bezapelacyjnie ryby je lubią .



Dodam tylko , że nie wszystkie tanie zanęty się do tego nadają i niestety należy to też sprawdzić metodą prób i błędów .

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta do metody (tylko zanęta)
« Odpowiedź #2 dnia: 07.11.2015, 18:21 »
Witaj, na początku do testowania używałem tanich "polskich" zanętę po ok 10-13 zł i w zupełności odradzam tego typu wynalazki, moim zdaniem absolutnie się do tego nie nadają . Ciężko przeprawę miałem żeby je przygotować do koszyczków drennana , i dużo poleciało k.... ;) i już nigdy ich nie kupię . Ale...ale....

z czystym sumieniem mogę Ci polecić dwa rodzaje zanęt do methody, w prawdzie tak jak kolega wspomniał tanie nie są ale sprawdzają się i są skuteczne .

1. Zanęta Sonubaits-a Match Method Mix ( występująca w jasnym kolorze oraz ciemnym Dark) opakowanie 2 kg, a w środku darmowy koszyk do methody 15 g Prestona Large (koszt ok 12 zł), zanęta za ok 40 zł. Dodam że zanęta wykonana z różnych rodzajów dobrze zmielonych peletów !!

2. Zanęta Dynamite Baits Swim Stim Carp Method (opakowanie a'la niebieskie !) opakowanie 2 kg i tak samo jak Sano. koszt ok. 40 zł. Świetna zmielona zanęta o lekko intensywnym zapachu.

Obie zanęty świetnie sprawdzają się i jak najbardziej nadają się do methody. U mnie głównie na wodach pzw , większość ryb złowionych na w/w zanęty to karpie . Polecam.
Z poważaniem Marcin

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta do metody (tylko zanęta)
« Odpowiedź #3 dnia: 07.11.2015, 18:43 »
A U mnie sprawdziła się zaneta Bruda
www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/boland-method-super-mix-g2-a235-p1640-k16006.html
Stosowalem 50/50 z peletem Lorpio i było ok. Co woda to sposób ☺ Na wiosnę spróbuję MMM bo tyle pozytywnych opini jest ze warto spróbować :)
Michał

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 774
  • Reputacja: 2009
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta do metody (tylko zanęta)
« Odpowiedź #4 dnia: 07.11.2015, 18:44 »
Kolega pyta o najzwyklejsze zanęty, a Wy odpowiadacie, że dobra jest Sonu :D

Nie, te najzwyklejsze zanęty się nie nadają. A wiele porażek przy łowieniu na metodę (i późniejsze twierdzenia, że "u mnie ona nie działa...") wynika właśnie z faktu, że ludzie stosują zwykłą zanętę i przygotowują ją, jak do łowienia koszyczkiem.

Zanęta przy metodzie musi odpowiednio pracować, odpowiednio się rozpadać. Zwykłą zanętę da się rozbić mieloną konopią, słonecznikiem i lnem. Pellet 2 mm to doskonały dodatek. Wtedy nabiera ona w miarę dobrej pracy, ale to nadal nie jest to...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Zanęta do metody (tylko zanęta)
« Odpowiedź #5 dnia: 07.11.2015, 19:18 »
Najzwyklejsza zanęta Sonu jest dobra, wszyscy ją chwalą ... 8)

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: Zanęta do metody (tylko zanęta)
« Odpowiedź #6 dnia: 07.11.2015, 19:33 »
Nie, te najzwyklejsze zanęty się nie nadają. A wiele porażek przy łowieniu na metodę (i późniejsze twierdzenia, że "u mnie ona nie działa...") wynika właśnie z faktu, że ludzie stosują zwykłą zanętę i przygotowują ją, jak do łowienia koszyczkiem.
No nie zgodzę się z tym że zwykłe zanęty się nie nadają.W letnim okresie bardzo często mieliłem przez maszynkę do mięsa najzwyklejszą Traper Karpiowate + Lorpio Carasio ,bez żadnych dodatków . I te zanęty szły na jeden kij ,na drugi  SB lub Bait tech .I muszę przyznać że zwykłe w niczym im nie ustępowały ,jak rybki weszły w łowisko brania były na obie.
Na wiosnę i jesień to się zgodze że te droższe dają lepsze efekty ,ale latem rybką to bez różnicy ,najważniejsze żeby podać im podajnik w punkt. Takie zwykłe mieszanki lepiej sprawdzały mi się niż zanęty dedykowane do metody typu Boland - testowałem Halibut i jak dla mnie porażka.
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 774
  • Reputacja: 2009
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta do metody (tylko zanęta)
« Odpowiedź #7 dnia: 07.11.2015, 19:36 »
Nie, te najzwyklejsze zanęty się nie nadają. A wiele porażek przy łowieniu na metodę (i późniejsze twierdzenia, że "u mnie ona nie działa...") wynika właśnie z faktu, że ludzie stosują zwykłą zanętę i przygotowują ją, jak do łowienia koszyczkiem.
No nie zgodzę się z tym że zwykłe zanęty się nie nadają.W letnim okresie bardzo często mieliłem przez maszynkę do mięsa najzwyklejszą Traper Karpiowate + Lorpio Carasio ,bez żadnych dodatków . I te zanęty szły na jeden kij ,na drugi  SB lub Bait tech .I muszę przyznać że zwykłe w niczym im nie ustępowały ,jak rybki weszły w łowisko brania były na obie.
Na wiosnę i jesień to się zgodze że te drosze dają lepsze efekty ,ale latem rybką to bez różnicy ,najważniejsze żeby podać im podajnik w punkt. Takie zwykłe mieszanki lepiej sprawdzały mi się niż zanęty dedykowane do metody typu Boland - testowałem Halibut i jak dla mnie porażka.

Więc jak zawsze woda wodzie nierówna :) Ja też piszę z doświadczenia. Na jednej wędce zwykła, na drugiej mix z MMM. Na pierwszej zero brań, na drugiej co chwila. Zmiana zanęt na kijach i to samo, tylko na odwrót ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 352
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zanęta do metody (tylko zanęta)
« Odpowiedź #8 dnia: 07.11.2015, 19:37 »
Witam!

Tanim kosztem, trochę po kucharzenia i wychodzi nam tania zanęta do podajnika ;)


Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 774
  • Reputacja: 2009
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta do metody (tylko zanęta)
« Odpowiedź #9 dnia: 07.11.2015, 19:41 »
Witam!

Tanim kosztem, trochę po kucharzenia i wychodzi nam tania zanęta do podajnika ;)


Pyza, nic z tego nie rozumiem, ale widzę tam chyba kuskus. Ja przez chwilę myślałem, że Amerykę odkryłem, jak wpadłem na pomysł, żeby go użyć. Zalewałem jakimś liquidem i wrzątkiem, puchł pięknie. I potem do metody. Doskonale to działało. Zgnieciony kuskus świetnie w wodzie rozpręża miks i się wszystko ładnie rozsypuje. ALE... brań prawie na to nie miałem, a przynajmniej znikome ilości w porównaniu do miksu z pelletami.
Nie wiem, może to kwestia liquidów była. W każdym razie dam kuskusowi jeszcze jedną szansę. Bo jest tani i bardzo prosty w obróbce.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta do metody (tylko zanęta)
« Odpowiedź #10 dnia: 07.11.2015, 19:44 »
Witam!

Tanim kosztem, trochę po kucharzenia i wychodzi nam tania zanęta do podajnika ;)


Panowie co on do tej kaszy tam wrzuca ?
Michał

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Zanęta do metody (tylko zanęta)
« Odpowiedź #11 dnia: 07.11.2015, 20:05 »
Cухар - krakers,
A może bułka tarta, lub mielone herbatniki

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 352
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zanęta do metody (tylko zanęta)
« Odpowiedź #12 dnia: 07.11.2015, 20:08 »
Witam!

Tanim kosztem, trochę po kucharzenia i wychodzi nam tania zanęta do podajnika ;)


Pyza, nic z tego nie rozumiem, ale widzę tam chyba kuskus. Ja przez chwilę myślałem, że Amerykę odkryłem, jak wpadłem na pomysł, żeby go użyć. Zalewałem jakimś liquidem i wrzątkiem, puchł pięknie. I potem do metody. Doskonale to działało. Zgnieciony kuskus świetnie w wodzie rozpręża miks i się wszystko ładnie rozsypuje. ALE... brań prawie na to nie miałem, a przynajmniej znikome ilości w porównaniu do miksu z pelletami.
Nie wiem, może to kwestia liquidów była. W każdym razie dam kuskusowi jeszcze jedną szansę. Bo jest tani i bardzo prosty w obróbce.

Michał a myślisz, że ja z tego coś rozumiem ;D? Ale jak to się mówi: w grupie siła, razem damy radę to ustalić, bo warto, a uwierz mi - gościu, zna się na rzeczy. Może trochę odbiegłem od tematu, ale zobaczcie ten jego film jak montuje zestawy.


Na pewno jest dobry w te klocki.
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta do metody (tylko zanęta)
« Odpowiedź #13 dnia: 07.11.2015, 20:11 »
Cухар - krakers,
A może bułka tarta, lub mielone herbatniki
Panowie to kasza jaglana z dodatkiem bułki tartej.
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 774
  • Reputacja: 2009
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta do metody (tylko zanęta)
« Odpowiedź #14 dnia: 07.11.2015, 20:14 »
Cухар - krakers,
A może bułka tarta, lub mielone herbatniki
Panowie to kasza jaglana z dodatkiem bułki tartej.
Kasza jaglana. Tego jeszcze nie grałem :)
Ale i tak polecam zabawę z kuskusem. Wystarczy go zalać wrzątkiem i odstawić. Nawet gotować nie trzeba.
Krwawy Michał

Purple Life Matters