Autor Wątek: Odchudzone zestawy do feedera i lekkie koszyki - czy naprawdę konieczne?  (Przeczytany 46592 razy)

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Nie wiem doprawdy Luk czego Ty nie kumasz,wszyscy opisujemy swoje zestawy do zadań specjalnych,pełne ekstremalne łowienie na chłodne dni i wczesna wiosnę.W sezonie łowimy na grubsze żyłki itd,przecież to proste.Na naszych zawodach FKK koledzy zmłócili konkurencje właśnie łowiąc cienko z najdelikatniejszymi szczytówkami i koszykami zerówkami,kto łowił grubiej nie widział i nie miał nic
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Lucjan ! Naprawdę! :bravo:  Ja mam pełen szacunek co do twojego wkładu w  rozwój wędkarstwa w śród braci Polonusów. Ale już tu ktoś napisał w miarę rozważnie,że promujesz sposoby "angolskie" na naszych wodach! To nie do końca jest tak. Nie sprawdza się u nas poza komercją! Wiele rzeczy można zaaklimatyzować. Ale ponad 70% nie! Ja chętnie cię zaproszę na swoją wodę. I naprawdę potraktuję feer. Pokażę najlepsze miejscówki! Ale będziesz łowił po Angolsku. MMM,pellety. Jakieś inne wynalazki! Ja pójdę na łatwiznę typu spontan! Trochę ziaren, Zanęta dopracowana prze kilka sezonów.! Ja pochylę czoło jak skopiesz mi dupsko! Nawet bym chciał! Może to będzie jakaś nauka dla mnie ?? Ale jak polegniesz? może w końcu w twoich postach przeczytamy ciut więcej szacunku dla krajowych produktów i rynku??
Arek

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
To robimy zlot u Arka. Będziemy uczestniczyć w zawodach... Luk kontra Arek. :)
Zbyszek

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Bez testu się nie obędzie :) Szanuję podejście Luka do tematu. To mi przypomina taką anegdotkę, kiedy przyszedł nowy pracownik do pracy i nie wiedział, że się nie da czegoś zrobić. A on to zrobił, w pierwszy dzień. Bo nie wiedział, że się nie da. :)

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 901
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Lucjan ! Naprawdę! :bravo:  Ja mam pełen szacunek co do twojego wkładu w  rozwój wędkarstwa w śród braci Polonusów. Ale już tu ktoś napisał w miarę rozważnie,że promujesz sposoby "angolskie" na naszych wodach! To nie do końca jest tak. Nie sprawdza się u nas poza komercją! Wiele rzeczy można zaaklimatyzować. Ale ponad 70% nie! Ja chętnie cię zaproszę na swoją wodę. I naprawdę potraktuję feer. Pokażę najlepsze miejscówki! Ale będziesz łowił po Angolsku. MMM,pellety. Jakieś inne wynalazki! Ja pójdę na łatwiznę typu spontan! Trochę ziaren, Zanęta dopracowana prze kilka sezonów.! Ja pochylę czoło jak skopiesz mi dupsko! Nawet bym chciał! Może to będzie jakaś nauka dla mnie ?? Ale jak polegniesz? może w końcu w twoich postach przeczytamy ciut więcej szacunku dla krajowych produktów i rynku??

No to ładne wyzwanie... :D

Może zróbmy inaczej, Odra w innym miejscu. Ty już znasz swoje ryby po imieniu... Chętnie porównamy nasze techniki, może być dzień i noc :D Mogą być okolice Wrocławia albo Opola, bo są brzany a na nich mi zależy najbardziej. Będę pelletował ;D

Co do polskich produktów - nie myśl, że ja  się wzbraniam przed nimi. To raczej one się wzbraniają przede mną... :D
Lucjan

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 901
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Nie wiem doprawdy Luk czego Ty nie kumasz,wszyscy opisujemy swoje zestawy do zadań specjalnych,pełne ekstremalne łowienie na chłodne dni i wczesna wiosnę.W sezonie łowimy na grubsze żyłki itd,przecież to proste.Na naszych zawodach FKK koledzy zmłócili konkurencje właśnie łowiąc cienko z najdelikatniejszymi szczytówkami i koszykami zerówkami,kto łowił grubiej nie widział i nie miał nic

Wytłumacz mi dlaczego taki koszyk jest lepszy (5 gram), i żyłki mega cienkie (główne). Wytłumacz mi dlaczego taki zestaw z takim lekkim koszykiem pracuje lepiej niż z 15 gramowym. Dlaczego nie stosować lekkiego helikoptera lub fluorocarbonu. Wytłumacz, dlaczego rybę płoszy żyłka 0.16 mm a  0.12 mm juz nie. O przyponach nie mówimy jak też o rozmiarach haków bo to oczywiste. Co do zawodów, to jest to argument, ale nie wiemy jak łowili inni ;)

Ja nie chcę opisu zestawów, bo je opisaliście. Ja chcę zrozumieć dlaczego mają być SKUTECZNIEJSZE :D
Lucjan

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
O nie kochany! Ty poddajesz w wątpliwość moje techniki nawet nie znając mojej wody. Dajesz rady i przynęty które niby powinny tu się sprawdzić. Bo to niby rzeka! Skoro tak to pokaż że masz rację. Skoro ja się mylę co do mojej wody? To proszę mi to udowodnić. Skoro na mojej wodzie wg. mnie, mimo moich doświadczeń MMM. Nie jest aż tak wart swojej ceny? to skop moje poglądy. Jeśli tak się stanie?? Uchylę czoła i przyznam wszem i wobec ?? Że jeszcze wiele się muszę nauczyć! A i u mnie są Brzany. Nie mam zdjęć. Ale mam świadków. Ważone i oglądane przez uczciwych ludzi. Fakt ,to przyłów. Ale zaliczyłem 2szt. 74.i 76cm. Waga ?jedna ponad 5kg. Ale to na wadze spręzynowej. A druga? 4.98kg. Ważona w sklepie. Co chluby mi nie przynosi! A co do tej Polskości? Lucek bez urazy,ale często mam wrażenie że masz alergię na to co nasze. Mam nadzieję że się mylę i sory jeśli popełniam błąd w ocenie. 
Arek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
1.Skąd ta żyłka główna 0.12?
2.Skąd sugestia że helikopter i fluorokarbon się nie nadaje(w letnie dni cały czas używam fluorokarbonu)
3.Przewaga lekkiego koszyka jest zrozumiała w przeżroczystej wodzie,robi mniej zamętu,opisałem swoje doświadczenia
   Dlaczego angielscy metodyści polecają na zimne wody banjo lob coone (czy jakoś tam ten naparstek,Ty w filmie zresztą też)
4.
A może takie zestawy odchudzone z lekkimi koszykami to opcja na naprawdę najtrudniejsze warunki? Może nie trzeba się na takowe wcale nastawiać, i mieć zestawy bardziej pozytywne, a w razie 'Wu' dopiero uruchomic opcję specjalną? :D
Tu już myślałem że w końcu załapałeś
5.Przetestuj na najgorszym łowisku nie komercyjnym jaki znajdziesz,gdzie nie ma ryb i konkurencja duża.Może wtedy przyznasz rację
6. Luk to opcja specjalna,użycie ochotki to już ekstremum,a 0.12 to desperacja zawodnicza(nigdy nie miałem głównej 0.12)
Staś
Klasyczny Feeder

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 204
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Śledzę temat z dużym zainteresowaniem i uważam, że nie odpowiedzieliśmy Lukowi na pytania. On chciał wiedzieć i ja także przy okazji, czy odchudzenie zestawów ma wpływ na efekty połowów i jakie. Moim zdaniem oczywiście że ma. Latem łowimy grubo jesienią cienko, ale dlaczego? Bo ryby słabiej żerują, co przekłada się na brania. Ale czy latem, jeśli jeden z czynników odchudzimy, czy będzie więcej brań, a jeśli tak to dlaczego? Mi się wydaje że o takie stwierdzenia Lukowi chodziło.
Wiem, że łowienie w UK, a u nas to jak wrzucenie samego haczyka w UK i ma się leszcza 50 cm, a u nas na haku kiełbasa, boczek i jeszcze żeberka z grila i jest ukleja i wszyscy się cieszą.
Szkoda, że polemika poszła w kierunku osobistym. Z takim naszym polskim "a co on nas będzie pouczał".
Ale i tak trochę się podszkoliłem, aby więcej takich tematów. Coś zmieniamy i wiemy dlaczego. Mniej trza kombinować nad wodą.
Marek

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Marek :thumbup:
Zbyszek

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 204
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Arku dlaczego się unosisz. Czy zastanawiasz się, czy (możesz-powinieneś) coś zmienić w Twojej technice, aby jeszcze lepiej łapać?
Marek

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 204
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Stasiu nie pouczaj a doradzaj. Tak nie da się jechać dalej. Zaraz zaczniecie skakać sobie do oczu. Sorki zadrapiecie ekran.
Marek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Trochę przesadziłeś z tym pouczaniem,własne doświadczenia mam i je przedstawiam ,jak na razie nikt ekranu nikomu nie drapie za długo się znamy
Staś
Klasyczny Feeder

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 204
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Przepraszam Stasiu masz rację, przedstawiłeś swoje spostrzeżenia i doświadczenia. I niech każdy z nas tak zrobi.
Ja łowi tak, a ja łowie tak i moim zdaniem najważniejsze pytanie, dlaczego każdy z Was łowi inaczej, a ma efekty. Zdradźcie je nam.
Marek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Trzeba dużo czasu i wysiłku włożyć by mieć efekty.Nad wodą trzeba kombinować niestety.
Staś
Klasyczny Feeder