Autor Wątek: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016  (Przeczytany 207662 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 744
  • Reputacja: 2004
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #510 dnia: 14.07.2016, 10:57 »
Stworzyłem nowy wątek na temat zabierania ryb. Dość offtopa.
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=5013.msg151796#msg151796
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 352
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #511 dnia: 14.07.2016, 11:00 »
Bardzo ładnie połowione  :bravo:
Sylwek, mam pytanie ta siatka na ryby jakiej jest długości ?
Szukam jakiejś niedrogiej na zawody, dlatego pytam.

Witam

Na wstępie chciałem powiedzieć, że sporo wpisów, dużo czytania, ciekawe opinie i odpowiedzi, w czasie mojej nieobecności, piszcie sobie dalej, mi to nie przeszkadza. Robert, co do siatki i jej długości - ta w której ostatnio trzymałem ryby do wzięcia do domu, ma długość 1.60 m i powtórzę - trzymam w niej ryby tylko te, które biorę do domu. I ta siatka jak wiele innych siatek, nie nadaje się do przechowania ryby tak, żeby później można było zrobić zdjęcie i ryby wypuścić. Ryby i tak będą pokaleczone przez takie siatki. Szkoda tylko ryby, przekonałeś się sam na własnej skórze. Pamiętasz, zwróciłem Ci na to uwagę, już zapomniałem o tym, ale jak coś to przepraszam jeszcze raz. Najlepiej ryby, które wypuszczamy nie trzymajmy w siatce, zróbmy zdjęcie i wypuszczajmy, bo po co im dodatkowy stres w siatce i dodatkowe pokaleczenia? W razie co jeśli chcesz kupić siatkę, na zawody, bo taka siatka się przydaje i jest konieczna i wymagana, to jest dużo fajnych siatek. Ja stosuję na zawody na które jeździłem, takiej siatki wyczynowej.
wrzucam link mojej siatki w której pływają ryby i są to ryby, trzymane podczas zawodów i wypuszczone z powrotem do wody. Za chwilę, zakupie sobie na allegro worek do przetrzymywania większej ryby, żeby się nie kaleczyła, później fotka i ryba wróci do wody. Oczywiście worek, będzie mi potrzebny łowiąc w nocy.
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=306.msg49757#msg49757

~~~

Co do przebywania aktualnie na forum - mojej znikomej aktywności - pracuje na II zmianie, nie jestem rannym ptaszkiem, lubię sobie pospać :) Jak wiecie, wybieram się od dwóch lat pierwszy raz na noc i to już w ten weekend, więc muszę trochę ogarnąć temat z przygotowaniem się na tą nockę. I mam trochę roboty z przygotowaniem sobie rzeczy pod łowienie w nocy.

Musiałem odkurzyć sobie stare lampy słoneczne i jakoś to zamontować na moim tripodzie. Nie te czasy, że przy świeczkach będę w nocy siedział przy wędkach.


Akumulatory podładowane, lampa świeci, jedna na bank będzie tutaj z tyłu, do podświetlenia stolika przy tripodzie, z przodu będzie druga, ewentualnie tą z przodu przeniosę na swoje stanowisko do stolika, ale to zobaczę nad wodą, na razie zrobiłem przymocowania.


Podajniki Mikado 110 g, musiałem powycinać żeberka, po przewiercać. Będę łowił w nocy na nie, nakładał kiełbaski z grubszymi peletami.


Musiałem znaleźć, starą dentkę, powycinać pierścienie, odpowiedniej szerokości, nie będę żyłki klipował, będzie przytrzymana gumą. Kilka nie dużych przeróbek, a tyle czasu to zajmuje.. a po południu praca zawodowa, tak mało czasu. I teraz jest już godzina 11, przypomniałem sobie, że muszę zejść do piwnicy, namoczyć ziarna, niech się moczą całą dobę do jutra. Jutro znów będę je gotował, bo do soboty jak rzut beretem i muszę mieć wszystko przyszykowane na nocną wyprawę.


Więc zmykam, przed pracą szykuję się dalej. Ładuję akumulatory, a Wy koledzy prowadźcie sobie dalej ciekawy temat.

Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #512 dnia: 14.07.2016, 13:29 »
hehehe... dobry patent z tą lampą :p
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 352
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #513 dnia: 15.07.2016, 11:15 »
Witam

A oto dalsza część moich przygotować do jutrzejszego wyjazdu na noc, dla kolegów którzy śledzą mój wątek i kibicują mi w złowieniu w tym sezonie pierwszego karpia, dzikiego karpia:

A, że dzisiaj też mam II zmianę, to przed pracą muszę ogarnąć trochę spraw związanych z jutrzejszym wyjazdem na ryby.

Pamiętacie koledzy moje dwie złamane szczytówki przy Shimano? Wziąłem je do pracy, w czasie przerwy śniadaniowej miałem je przyszlifować.


Tak wyglądają badyle wystające ze złamanej szczytówki, nie dało się tego bardziej skrócić nad wodą i musiałem tak łowić do końca dnia. Żyłka często mi się zaczepiała o ten wystający element. Więc postanowiłem to w pracy dokładnie przyciąć. Do momentu gdy nie zakupię nowych szczytówek, będę łowił właśnie na te szczytówki metodą gruntową z wykorzystaniem sygnalizatorów brań.


Poświęciłem przerwę śniadaniową w pracy, taki oto efekt mojej pracy. Idealnie pod kątem, niczym z linii fabrycznej :D Teraz śmiało będę mógł zarzucać zestaw, nie przejmując się o zaczepienie żyłki przy wystającym kawałku. Problem z głowy, dopóki nie kupie nowych szczytówek. 


Powiązałem sobie dzisiaj na szybkiego trochę przyponów z żyłki, bo miałem tylko z triggalink bungee i plecionki, bo nad wodą nie ma czasu na takie pierdoły. Mamy odpoczywać, relaksować się.


Po 24 h moczenia kukurydzy z grochem.


Oraz konopii.


Wstawiłem przed chwilą to wszystko na palnik, niech się gotuje, a ja w spokoju wypiję kawę.



Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 744
  • Reputacja: 2004
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #514 dnia: 15.07.2016, 11:25 »
Brawo!
Ja też sobie konopie właśnie moczę.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 204
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #515 dnia: 15.07.2016, 11:33 »
duże pętelki Pyza przy tych pushstopach
Marek

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #516 dnia: 15.07.2016, 11:56 »
duże pętelki Pyza przy tych pushstopach
W niczym to nie przeszkadza




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 204
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #517 dnia: 15.07.2016, 12:00 »
wolę aby węzeł był schowany w przynęte
Marek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 352
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #518 dnia: 15.07.2016, 12:10 »
Duże pętle nie przeszkadzają wcale, wolę mieć pelet na dużej pętli, w razie gdy pelet jest dłużej w wodzie i drobna ryba skubie lub zasysa duży kawałek peletu i nie jest w stanie go połknąć, to nam żyłka w środku peletu nie przetnie miękkiego peletu na pół, takiego który już leży trochę w wodzie i jesteśmy pewni, że pelet dalej tam będzie. Można też pętelkę chować w środku peletu lub przynęty, lecz ja będę stosował twardy pelet wiercony już małą dziurką i to supełek co wiążę, wiążę go podwójnie, aby mi pushstop nie spadł, dlatego schowany w twardym pelecie, przy małej dziurce, pętelka mi nie przejdzie, bo pęknie pelet, dlatego pętelka jest większa a supeł jest bliżej haka i tak jest odpowiednie ustawienie przynęty na włosie a rybom to nie przeszkadza i nawet tego nie zauważa, no chyba, że wędkarzowi to przeszkadza, ale to już jego sprawa, nie moja.

Pozdrawiam

idę to ziarno wyłączyć, bo mi się rozgotuje... Wole twardsze niż ciapę.
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline wenszu87

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 1
  • Lokalizacja: Żyrardów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #519 dnia: 15.07.2016, 12:16 »
Pyza, chyba bardziej nie mogę się doczekać Twojej nocki niż Ty sam :D
Liczę na porządną fotorelację, w końcu będziesz miał dwie ręce do pomocy. Powodzenia w polowaniu na dzikusa!

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 744
  • Reputacja: 2004
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #520 dnia: 15.07.2016, 12:22 »
Pyza, chyba bardziej nie mogę się doczekać Twojej nocki niż Ty sam :D
Liczę na porządną fotorelację, w końcu będziesz miał dwie ręce do pomocy.

Panowie, takie zwierzenia to na pw proszę :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Robert_X

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złów i wypuść, urośnie...
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #521 dnia: 15.07.2016, 12:32 »
Hehe zapowiada się romantycznie :P Pyza nie zapomnij narobić fotek krajobrazów bo widoki masz cudne

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 352
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #522 dnia: 15.07.2016, 12:41 »
Dziękuję koledzy, jakaś relacja będzie.
Co do przynęt jak widzicie na zdjęciu, jedna przynęta wyżej schowana, druga tak jak lubię, pętla większa, podwójny supeł, który używam nad przynętą. W razie zmiany przynęty można odzyskać przynętę nie tracąc jej i nie uszkadzając przy tym. Można wymienić na inną. Zaś jeśli będziemy trzymać supeł w środku przynęty, nie ściągniemy jej i uszkodzimy ją w ten sposób. Chodzi oczywiście o drogie przynęty, Pop Up, które nie kiedy z powrotem użyte dipuje i nadają się do ponownego łowienia. Dlatego wiąże wiele przyponów, nad wodą zakładam przypon i używam takiego przyponu w zależności od tego jakiej przynęty będę stosował. Dlatego mam przypony z dużymi pętelkami, z mniejszymi pętelkami, dłuższe oraz krótsze. Ale tak jak mówię, do twardych peletów, gdzie jest maluteńka dziurka używam dużej pętli, która nie przechodzi mi przez pelet, pelet mi wtedy nie pęka, mogę go odzyskać, tak jak na zdjęciu, przynęta niżej, gdzie podwójny supeł jest tuż przy przynęcie.


To jedno z kilku pudełek z tego sezonu, nie które Pop Up, można ponownie wykorzystać po zadipowaniu, resztę można zmielić, wykorzystać do miksu, do zanęty PVA. I wtedy będziemy mieli super zanętę - wielokolorową i wielosmakową.


Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline pio19681

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 099
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KIELCE
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #523 dnia: 15.07.2016, 18:46 »
No Pyza towaru nagotowałeś... :D Dobrze, dobrze, zbieraj siły do spomba, bo ja też mam pół wiadra do wrzucenia. A jak Ci jeszcze żona zrobi eksmisję z zamrażarki jak ostatnio to będziesz miał co robić. :P
"Dopóki nie było internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów..."
S. Lem.

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 444
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #524 dnia: 15.07.2016, 20:27 »
Sylwek tylko nie zapomnij latarki czołówki :)
Ja ostatnio na nockę zabrałem wszystko ... oprócz latarki >:O
Na szczęście jest telefon , a w nim latarka , co prawda czołówki mi bardzo brakowało .
Połamania :narybki: :fish: :beer: