Autor Wątek: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016  (Przeczytany 207635 razy)

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 352
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #1005 dnia: 21.12.2016, 16:44 »
Witam

Panowie powiem wprost, to już jest choroba z moimi przynętami, ogarnąłem to wszystko w piwnicy i powiem brzydko.. mam tego w ch*j. Nie to, żebym się chwalił, ale chcę Wam przedstawić jak to się ma wśród moich przynęt.

Jak widzicie na zdjęciu część już poznakowane i porobione, jeszcze 37 przynęt czeka do przełożenia w nowe pojemniki, podpisanie. Chcę mieć to wszystko w jednej saszetce (około 70 przynęt).


Waga nowego pojemnika - jest z twardego plastiku, nie dochodzi powietrze ani woda.


Zaś pojemniczki na kał, które do tej pory stosowałem są lżejsze, jak widzicie na zdjęciu. Ale z miękkiego plastiku i po naciśnięciu pojemnika dostaję się powietrze i wypływa woda, ciecz.


Te same kulki jak widzicie na zdjęciu - średnica 10 mm. W nowym pojemniku wchodzi mi 30 kulek i jest jeszcze trochę luzu. W razie czego kulki się nie gniotą, bo jest twardy i szczelny plastik. Zaś obok podobna średnica kulek, ale wchodzi ledwie 24 szt. 6 szt. zostaje. Także wchodzi o 6 szt. mniej niż do tamtego pojemnika, no i w tym przypadku plastik jak już wspomniałem jest miękki, może to spowodować uszkodzenie zawartości pojemnika czyli naszej przynęty, dipu.


Na początku woziłem to wszystko w oryginalnych pudełkach jak widzicie na zdjęciu. Też będę tak woził niektóre kulki w oryginalnych pudełkach, ale żeby mi więcej weszło po to są te nowe pojemniki i zmiany w przechowywaniu oraz transporcie nad wodę.


Tak jak te, które bezpośrednio nad wodą dipuję i łowię na nie, nie zamierzam przesypywać w mniejsze pojemniczki.


Tak samo jak kulki większe - 14, 16, 18 mm trzymam w większych, oryginalnych pojemnikach. Mam tego około 20 pudełek, ale nie zawsze je wożę nad wodę.


Oraz te co na zdjęciu, w oryginalnych pudełkach nie poprzesypywałem ich w inne pudełeczka.


Oraz w piwnicy jak widzicie, trzymam w tych pudełkach na mocz niektóre przynęty poprzesypywane z dużych opakowań. Kulki i pelety z Sonu Baits, oczywiście haczykowe i Drennan trzymam w oryginalnych opakowaniach. Bo takie pudełko mało miejsca zajmuje.


I też trzymam w oryginalnych pudełkach większe Pop Up no i większej średnicy pelety w nie wielkich paczkach.


Jeszcze do tego dochodzą przecież orzechy tygrysie w dipie jak na zdjęciu, wszelakiego rodzaju kukurydza dipowana, to jakbym pojechał na wodę, to 150 przynęt najmniej by mi z tego wyszło. Powtarzam jeszcze raz - nie to, żebym się chwalił, tylko muszę się uspokoić z kupowaniem przynęt...


No i w tej walizeczce FOX na przynęty przecież mam 12 najbardziej sprawdzonych na moich wodach przynęt jak widzicie na zdjęciu, które zawsze ze sobą zabieram.


No i ostatnie przynęty jak widzicie na zdjęciu, na które jeszcze nie łowiłem z Bait Tech 2 słoiczki, które dostałem za zajęcie III miejsca w konkursie zdjęcie miesiąca. Tylko na pikantną kiełbasę łowiłem, ale to są akurat 3 pojemniczki 12 ml.



A więc widzicie ile tego jest. To większość moich przynęt, a jeszcze do tego dipy w proszku w płynach około 60 szt., zawsze sobie obiecuję, że żadnych przynęt sobie już nie kupię, a to jest choroba - nałóg :D z którego muszę się wkrótce wyleczyć :) I dlatego na wczesną wiosnę spławik i jako przynęta biały robak i nic poza tym :)

Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 862
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #1006 dnia: 21.12.2016, 16:58 »
Sylwek daj spokój. Ale szalejesz. Ja myślałem że mam dużo (17 wszystkich) różnego rodzaju przynet ale Ty chyba bijesz wszystkich w tym temacie
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 744
  • Reputacja: 2004
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #1007 dnia: 21.12.2016, 17:08 »
Sylwek to bije w tym temacie większość, jeśli nie wszystkie sklepy w promieniu 30 kilometrów ode mnie :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Czarosław

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ząbki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #1008 dnia: 21.12.2016, 17:17 »
Masakra
Może kiedyś dobije do tylu przynęt


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zapraszam do polubienia mojej strony!
https://m.facebook.com/FeederRadomTeam/
Pozdrawiam, Cezary 😜

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #1009 dnia: 21.12.2016, 17:27 »
Ja w czerwcu miałem 21 rodzai.. Uznałem po co to komu? Zostawiłem najskuteczniejsze (5 opakowań) a reszta do jednego wiadra i poleciała na amurki do kuku. Nie ma co też z ilością przesadzać. Uznałem że będe mieć max 5rodzai sprawdzonych oraz 2-3 max do testowania :)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 862
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #1010 dnia: 21.12.2016, 17:33 »
W sezonie 2017 zjeżdżam tylko do jednej firmy i ich wyrobów więc pozostanie tylko ich sześć które już zakupiłem  i z pewnością wystarczy.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #1011 dnia: 21.12.2016, 17:54 »
No to ładnie tego masz Sylwek... Do lekarza idź :D haha
Krzysztof

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 352
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #1012 dnia: 21.12.2016, 18:02 »
teraz przez dwa dni mam nocne zmiany i do końca roku wolne, to po świętach zorganizuje na forum jakąś wyprzedaż przynęt, bo szkoda, żeby się zmarnowały, tylko muszę zobaczyć jak to by wyglądało z przesyłką, bo nigdy tego nie robiłem. więc dla zainteresowanych kolegów urządzę wyprzedaż garażową :D w tych nowych pudełkach dla pierwszych osób, potem w pudełkach na kał a jak będą jeszcze zainteresowani to sądzę, że w torebki strunowe dadzą radę :)



Czas się powoli leczyć i pora na wyprzedaż :)
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 744
  • Reputacja: 2004
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #1013 dnia: 21.12.2016, 18:04 »
Myślę, że jak porobisz zestawy lub np. 5 czy 10 przynęt do wyboru... to chętnych będzie więcej niż masz towaru :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 352
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #1014 dnia: 21.12.2016, 18:07 »
Myślę, że jak porobisz zestawy lub np. 5 czy 10 przynęt do wyboru... to chętnych będzie więcej niż masz towaru :)

z pop up Barkley około 8 kolorów/smaków, Solara podobnie oraz większość przynęt prezentowanych, także każdy będzie miał wybór z kilku firm.
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline wujek_stunt

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokołów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #1015 dnia: 21.12.2016, 18:45 »
Pyza ja już stoję w kolejce! 8)

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 432
  • Reputacja: 817
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #1016 dnia: 21.12.2016, 19:21 »
Pyza, ja kiedyś też byłem ''chory'' na multiprzynętowość ;). No tyle przynęt co Ty, to rzeczywiście nawet w moich lokalnych 3-4 sklepach nie ma. Po pewnym czasie doszedłem do momentu, w którym coś kazało mi się uspokoić, bo rodzaji kulek przybywało a ryb jakoś nie. Chyba większość karpiujących (celowo nie piszę ''karpiarzy'') dochodzi po pewnym czasie do wniosku, że lepiej mieć max. 4 rodzaje przynęt (np. w kategorii smak/zapach - śmierdziuch, owocowy, słodki i korzenny) oraz sprawdzoną zanętę i na tym bazować cały sezon. W moim przypadku jak przyjeżdżałem na łowisko, a szczególnie te nieznane, to w d..pie mi się przewracało od rodzajów przynęt, które z sobą przywoziłem ???, a w konsekwencji żadna z nich często nie została dobrze przetestowana, w dłuższym okresie czasu. Jak kto lubi, ja od pewnego czasu wróciłem do minimalizmu (przynętowego i sprzętowego) nad wodą.
PS. W walizeczce z flavourami do kulek, stoi nadal z 25 różnych buteleczek i czekają na lepsze czasy, bo własnych kulek to chyba już 5-6 lat nie kręciłem :facepalm:. A co do Twojej wyprzedaży garażowej, to może na parę próbek bym "zachorował'' :P :P :P.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 862
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #1017 dnia: 21.12.2016, 20:04 »
Pyza jestem nastepny w kolejce
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #1018 dnia: 21.12.2016, 21:42 »
Pyza, ja kiedyś też byłem ''chory'' na multiprzynętowość ;). No tyle przynęt co Ty, to rzeczywiście nawet w moich lokalnych 3-4 sklepach nie ma. Po pewnym czasie doszedłem do momentu, w którym coś kazało mi się uspokoić, bo rodzaji kulek przybywało a ryb jakoś nie. Chyba większość karpiujących (celowo nie piszę ''karpiarzy'') dochodzi po pewnym czasie do wniosku, że lepiej mieć max. 4 rodzaje przynęt (np. w kategorii smak/zapach - śmierdziuch, owocowy, słodki i korzenny) oraz sprawdzoną zanętę i na tym bazować cały sezon. W moim przypadku jak przyjeżdżałem na łowisko, a szczególnie te nieznane, to w d..pie mi się przewracało od rodzajów przynęt, które z sobą przywoziłem ???, a w konsekwencji żadna z nich często nie została dobrze przetestowana, w dłuższym okresie czasu. Jak kto lubi, ja od pewnego czasu wróciłem do minimalizmu (przynętowego i sprzętowego) nad wodą.
PS. W walizeczce z flavourami do kulek, stoi nadal z 25 różnych buteleczek i czekają na lepsze czasy, bo własnych kulek to chyba już 5-6 lat nie kręciłem :facepalm:. A co do Twojej wyprzedaży garażowej, to może na parę próbek bym "zachorował'' :P :P :P.

Zgadzam się w pełnej rozciągłości, ponieważ mam podobnie, ale z perspektywy zanęt: Sonu jedna, druga, trzecie, Bait Tech, Lorpio i Dynamite to samo! Przyszły sezon uspokajam, choć nie do końca, ponieważ przetestuję jeszcze ochotkę od Feeder Bait, Halibut Envi i Marine oraz Polony Bait Tech. Co do przynęt, mam ich 15 rodzajów i dokupię max. 5 innych i na tym koniec absolutny 8)
Pozdrawiam Seba

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 442
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pyza Na Swojskich Wodach - 2016
« Odpowiedź #1019 dnia: 21.12.2016, 21:55 »
Tak myslalem Sylwek ze masz arsenal ! Ale sadze ze niektorzy wedkarze musza przez ten etap przejsc...
Ja w sezonie okolo 25 rodzajow przynet przeznaczam do wody.... jak mi tylko sie nie sprawdza...
Mam swoje ulubione i na nie lowie ale testuje caly czas.
W pogoni za idealna przyneta caly czas szukam... Z tad efekty rybki szyko sie ucza...
Podejsce z kilkoma przynetami do tematu jak dla mnie nie ma sensu...
Bo i kielbasa sie wypalila po 1 lub 2 sezonach....
Sylwek wiesz ze ci kibicuje to nie choraba tylko Pasja !
Poraz kolejny masz potencjal , zaplecze , pasje - co do 99,9 % gatunkow przyznaje ci racje masz rybne wody pieknie sobie radzisz ale na karpie sproboj na wodzie komercyjnej .... bedzie to dla ciebie takie spa....
Maciek