Autor Wątek: Plecionka do feedera  (Przeczytany 96289 razy)

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #240 dnia: 17.04.2020, 17:39 »
Przy łowieniu dużych karpi zyłka jest niezastąpiona.  Ułatwia hol, łagodzi szarpnięcia, wybacza błędy itd. bo jest rozciągliwa.
W tym wypadku nie ma problemu z sygnalizacją brań.
Moim zdaniem plecionka jest szczególnie przydatna na rzekach.  Używam na Wiśle plecionki #0,8 ze strzałówką z żyłki 0,30  przy odległościach łowienia 30-60m.  Dzięki swojej małej średnicy stawia mniejszy opór w wodzie niż żyłka o takiej samej wytrzymałości. Pozwala mi to nieco zmniejszyć ciężar używanych koszyków.  Ponadto na rzece nie ma żadnego problemu z tonięciem plecionki.  Momentalnie topi ją prąd wody.
Wiesiek

Offline marian190975

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 416
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraśnik
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #241 dnia: 17.04.2020, 17:44 »
I za to wychylę dziś :beer: Żebyśmy jak najszybciej wrócili do tego co tak lubimy. :fishonhook:

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #242 dnia: 17.04.2020, 17:49 »
Jest jeszcze jeden aspekt użycia plecionki o którym warto wspomnieć.  Kołowrotek musi dobrze i równo nawijać pletke. Jeśli tworzy na szpuli góry i doliny to możemy być pewni że powstaną  pętle i brody podczas wyrzutu i jest po łowieniu. Mokrej plecionki rozplątać się nam nie uda. Pozostaje nóż.
Wiesiek

Offline FlushC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #243 dnia: 18.08.2020, 10:38 »
Panowie, jakich plecionek aktualnie używacie? Potrzebuje jakiejś dobrej plecionki do łowienia feederem. Śledzę ten wątek ale wszystkie, które dotąd testowałem jakoś nie do końca mi leżały. Pojawiło się może coś nowego co w miarę sprawnie tonie? Może jest ktoś w stanie polecić mi coś z japońskich wyrobów, bo z nimi jeszcze nie miałem styczności? Zależy mi żeby była to plecionka ośmiospolotowa bo drażni mnie szum na przelotkach.
Kamil

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #244 dnia: 18.08.2020, 10:45 »
To zacznij od tego jakie testowałeś?
Łukasz Białas, Wałcz

Offline FlushC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #245 dnia: 18.08.2020, 11:01 »
To zacznij od tego jakie testowałeś?

Do tej pory testowałem: Mikado Octa Method Feeder, BERKLEY X9, Spiderwire Fluorobraid, Shimano Kairiki, HypeTackle WP8, Dragon MegaBaits Method Feeder 8X, Flagman Sherman PRO Feeder Braid X8 i to chyba tyle. Póki co najlepiej sprawowały mi się Mikado i HypeTackle ale nadal to nie to czego bym oczekiwał. HypeTackle to naprawde fajna mocna plecionka ale trochę słabo tonie i szukam coś może lepszego.
Kamil

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 912
  • Reputacja: 400
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #246 dnia: 18.08.2020, 11:06 »
Żadna plecionka typowo spinningowa nie będzie tonęła. Te które tona mają zupełnie inny splot włókien i są one zazwyczaj 4 splotowe.

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #247 dnia: 18.08.2020, 11:14 »
Żadna plecionka nie będzie sama tonęła. Musi być czysta i trzeba jej minimalnie pomóc w przełamaniu napięcia powierzchniowego.
Sprawdz sobie garbolino x8 albo nową wersję J-braid od daiwy (biała)
Same przelotki mają też wpływ na szumy wiec jeżeli sprawdziłeś tyle pletek to wina leży po stronie wędki.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline FlushC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #248 dnia: 18.08.2020, 11:23 »
Żadna plecionka nie będzie sama tonęła. Musi być czysta i trzeba jej minimalnie pomóc w przełamaniu napięcia powierzchniowego.
Sprawdz sobie garbolino x8 albo nową wersję J-braid od daiwy (biała)
Same przelotki mają też wpływ na szumy wiec jeżeli sprawdziłeś tyle pletek to wina leży po stronie wędki.

Zastanawiałem się właśnie nad ta od garbolino. Jak ona Ci się sprawdza? Z daiwy to mówisz o tej https://sklepdrapieznik.pl/sklep/daiwa-j-braid-grand-x8-135m-jasnoszara-zolta/30716-daiwa-j-braid-grand-x8-135m-006mm-jasnoszara.html ?
Kamil

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #249 dnia: 18.08.2020, 11:29 »
Garbolino  trzyma wymiar i przy 0,08 jest bardzo cienka i mocna. Używałem wcześniej Octa i słychać że jest lepsza

Dawia -TAK
Łukasz Białas, Wałcz

Offline FlushC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #250 dnia: 18.08.2020, 13:57 »
Garbolino  trzyma wymiar i przy 0,08 jest bardzo cienka i mocna. Używałem wcześniej Octa i słychać że jest lepsza

Dawia -TAK

Dzięki wielkie :thumbup: zamówię sobie obie na testy.
Kamil

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #251 dnia: 18.08.2020, 20:18 »
Ja używam plecionki daiwa j-braid x8 i jak na razie nie narzekam.

Offline Flyboy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #252 dnia: 19.08.2020, 08:58 »
Hej,

Osobiście używam kilku plecionek. Mam/miałem je nawinięte na różnych kołowrotkach. Zaczynałem od najtańszej Mikado (tej się pozbyłem), postrzępiona, poskręcane, po trzech łowieniach zrobiła się jasno szara z ciemno oliwkowej, nie dało się zatopić przez godzinę, każdy wie jakie to jest irytujące.
Później Daiwa J-Braid X8 0,10, typowo spinningowa plecionka, bardzo miękka, używam jej teraz do metody z amortyzatorem przy podajniku.
Następnie Flagman PEx4 Feeder 0,10, kupiłem ją z nadzieją, że w końcu będę miał porządną plecionkę do klasyka, myliłem się, bardzo marna jakość, strzępi się, baaardzo szybko się odbarwia koloryzując przy okazji nasze palce, sploty są jakieś luźne (pozbyłem się jej).
Kolejna to Varivas HighGrade PE x8, najcieńsza dostępna to 0,8/0,148 mm używam z klasykiem. Często używana przez spinningistów, ale przez producenta deklarowana jako „All purpose”, czyli uniwersalna. Kolor niebieski nie przeszkadza, używam z przyponem strzałowym c.a. 10 m. Ściśle upleciona, miękka, nie strzępi się, cichutka na przelotkach, po trzech rzutach już łatwo się zatapia.
Ostatni mój zakup to GURU Pulse8 0,10 mm. Plecionka dedykowana do Feedera. Używam z klasykiem, oczywiście „strzałówka” jak wyżej. Bardzo sztywna, wygląda jakby była czymś nasączona, kolor wpada w brąz, bardzo dobrze tonie, jakościowo bardzo dobra, mocno zaciśnięte sploty, żadnego strzępienia się, trochę głośna na przelotkach. Na ten moment jak dla mnie najlepsza z tych wszystkich wymienionych powyżej.

Pozdrawiam, Robert

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #253 dnia: 19.08.2020, 09:09 »
FLYBOY która z plecionek Guru?  Jest Braid i Dyneema.  Chyba ktoś się pomylił w opisie na stronie, pewnie powinno być Braid Dyneema.

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Plecionka do feedera
« Odpowiedź #254 dnia: 19.08.2020, 09:31 »
To jeżeli plecionka od guru za 100+ ci nie pasuje to nie wiem czy jakakolwiek ...
Łukasz Białas, Wałcz