Autor Wątek: Opłacanie składek w PZW  (Przeczytany 118198 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 707
  • Reputacja: 2001
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #240 dnia: 23.09.2016, 08:47 »
Niestety, jest to poważny problem. Ja tylko dlatego nie opłacę w przyszłym roku karty, że udało mi się dostać do pobliskiego towarzystwa wędkarskiego. Gdyby nie to, nie miałbym po prostu wyboru. I tak jest w przypadku bardzo wielu osób. Pozostają jeszcze komercje, ale w mojej okolicy każda przypomina prostokątną wannę...

Niemniej to musi w końcu runąć. I runie już za chwilę. Trzeba jeszcze tylko zmienić prawo, by ułatwić przejmowanie wód przez stowarzyszenia i towarzystwa wędkarskie.

Najbardziej to mi się jednak marzy, by ktoś pociągnął do odpowiedzialności IRŚ i PZW za doprowadzenie do ruiny większości wód w naszym kraju.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline kuba097

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Krakowa
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #241 dnia: 23.09.2016, 08:59 »
U mnie jest podobnie, w okolicy mam praktycznie same łowiska PZW i MZW.  Chociaż niedawno dowiedziałem się, że jest w pobliżu łowisko No kill pod opieką OSP, koszt to chyba ponad 200zł za rok.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 707
  • Reputacja: 2001
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #242 dnia: 23.09.2016, 09:00 »
No i super. Jeśli jest pilnowane, to masz dobrą opcję.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline kuba097

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Krakowa
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #243 dnia: 23.09.2016, 09:05 »
Podobno pilnowane, tylko są limity zezwoleń więc mam nadzieję, że uda mi się dostać :)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 707
  • Reputacja: 2001
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #244 dnia: 23.09.2016, 09:12 »
Pytaj już teraz i pojawiaj się 1 stycznia.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #245 dnia: 23.09.2016, 09:25 »
Niestety, jest to poważny problem. Ja tylko dlatego nie opłacę w przyszłym roku karty, że udało mi się dostać do pobliskiego towarzystwa wędkarskiego. Gdyby nie to, nie miałbym po prostu wyboru. I tak jest w przypadku bardzo wielu osób. Pozostają jeszcze komercje, ale w mojej okolicy każda przypomina prostokątną wannę...

Niemniej to musi w końcu runąć. I runie już za chwilę. Trzeba jeszcze tylko zmienić prawo, by ułatwić przejmowanie wód przez stowarzyszenia i towarzystwa wędkarskie.

Najbardziej to mi się jednak marzy, by ktoś pociągnął do odpowiedzialności IRŚ i PZW za doprowadzenie do ruiny większości wód w naszym kraju.


I ująłeś sedno problemu - większość osób nie ma dobrej alternatywy. Komercji/wód prywatnych jest mało albo są niezbyt urozmaicone. A chcąc czasem wyskoczyć przed pracą/po pracy/na szybko odpadają raczej takie zbiorniki. Wszystko jest w rękach włodarzy.
Więc można zapomnieć o strajku pod tytułem "nie opłacajmy karty!"...
Czekam na wybory - może uda się coś zmienić. Czekam na 2017, niezadowolenie rośnie lawinowo, może będzie to rok zmian. A może wpadnie tam CBA i CBŚ i ich zamkną? ;D
Uzależniony od wędkarstwa

Offline alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #246 dnia: 23.09.2016, 09:29 »
O składce za chwilę.Zarząd Główny na tym samym posiedzeniu przyjął uchwałę o Ordynacji Wyborczej.W paragrafie 1 punkt 2 znalazłem taki kwiatek:
"Statutowym prawem członka Związku jest czynne i bierne prawo wyborcze. Warunkiem wyboru na funkcję delegata jest pełnienie funkcji statutowych we władzach lub organach PZW przez okres nie krótszy niż 5 lat."
Co to oznacza:
1.Ewidentne złamanie Statutu-Statut zakłada że każdy członek PZW ma bierne prawo wyborcze(może być wybrany)Zawężenie tego prawa do tych którzy pełnili funkcje w organach i władzach Związku przez 5 lat (2 kadencje :'()jest niczym innym jak rozpaczliwą próbą obrony stołków przez panów dożywotnich działaczy.
2.Założywszy hipotetyczną sytuację że powstało nowe koło 2 lata temu złożone z tych którzy nie byli działaczami i ma na przykład 10000 członków to wg nowej ordynacji NIE MOŻE MIEĆ DELEGATÓW .
3.Do Panów z ZG powoli dociera że ich czas się kończy -po raz kolejny przy okazji zachęcam no pójścia na wybory-Pan Ziemiecki ,Bedyński i wielu innych nie zostaną prezesami jak na wyborach w kołach nie zostaną delegatami na Zjazd Okręgowy.WSZYSTKO W NASZYCH RĘKACH.

Kilka słów o składkach.Podwyższenie składki na cele Organizacyjne ma wady i zalety.Podstawową wadą jest to 10 % uzbieranej w ten sposób sumy wpłynie na konta Zarzdu Głównego.90 % pozostanie w Okręgach i wtedy ta druga część tzn składka na Ochronę i zagospodarowanie wód pójdzie na ten cel a nie np.  na zwiększanie pensji etatowych pracowników Okręgu.Musimy sobie jasno powiedzieć.Przy tym poziomie składek nasze wody będą wyglądać tylko gorzej.
Andrzej Lisowski

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 862
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #247 dnia: 23.09.2016, 09:44 »
To w 2017 ucieknie jeszcze więcej, na szczęście co roku jest coraz więcej prywatnej/komercyjnej wody.

A wielu innym wędkarzom takim jak ja którzy wędkują tylko na wodach PZW pozostaną może tylko  uklejki,krąpiki, płoteczki i h.......j wielki
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 602
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #248 dnia: 23.09.2016, 09:46 »
@alisowski
Ktoś wie do jakich kół oni należą tzn Panowie Z i B i cały ZG? Można to gdzieś sprawdzić?
Bo w tych kołach należało by działać, a przynajmniej patrzeć na ręce.
Tomsza

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 707
  • Reputacja: 2001
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #249 dnia: 23.09.2016, 09:49 »
To w 2017 ucieknie jeszcze więcej, na szczęście co roku jest coraz więcej prywatnej/komercyjnej wody.

A wielu innym wędkarzom takim jak ja którzy wędkują tylko na wodach PZW pozostaną może tylko  uklejki,krąpiki, płoteczki i h.......j wielki

A czyja to wina, jeśli nie samych "wędkarzy"? Poza tym nie licz za bardzo na uklejki, bo z nich się dobre frytki do piwa robi.

Andrzeju, czy z faktem uchwalenia ordynacji wyborczej niezgodnej ze statutem związku można coś zrobić? Zgłosić do prokuratury czy coś?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 862
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #250 dnia: 23.09.2016, 09:53 »
No tak do piwa dobre są frytki a kto ma knajpy w okolicach Serocka to przez chwilę zapomniałem
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #251 dnia: 23.09.2016, 09:57 »
O składce za chwilę.Zarząd Główny na tym samym posiedzeniu przyjął uchwałę o Ordynacji Wyborczej.W paragrafie 1 punkt 2 znalazłem taki kwiatek:
"Statutowym prawem członka Związku jest czynne i bierne prawo wyborcze. Warunkiem wyboru na funkcję delegata jest pełnienie funkcji statutowych we władzach lub organach PZW przez okres nie krótszy niż 5 lat."
Co to oznacza:
1.Ewidentne złamanie Statutu-Statut zakłada że każdy członek PZW ma bierne prawo wyborcze(może być wybrany)Zawężenie tego prawa do tych którzy pełnili funkcje w organach i władzach Związku przez 5 lat (2 kadencje :'()jest niczym innym jak rozpaczliwą próbą obrony stołków przez panów dożywotnich działaczy.
2.Założywszy hipotetyczną sytuację że powstało nowe koło 2 lata temu złożone z tych którzy nie byli działaczami i ma na przykład 10000 członków to wg nowej ordynacji NIE MOŻE MIEĆ DELEGATÓW .
3.Do Panów z ZG powoli dociera że ich czas się kończy -po raz kolejny przy okazji zachęcam no pójścia na wybory-Pan Ziemiecki ,Bedyński i wielu innych nie zostaną prezesami jak na wyborach w kołach nie zostaną delegatami na Zjazd Okręgowy.WSZYSTKO W NASZYCH RĘKACH.

Kilka słów o składkach.Podwyższenie składki na cele Organizacyjne ma wady i zalety.Podstawową wadą jest to 10 % uzbieranej w ten sposób sumy wpłynie na konta Zarzdu Głównego.90 % pozostanie w Okręgach i wtedy ta druga część tzn składka na Ochronę i zagospodarowanie wód pójdzie na ten cel a nie np.  na zwiększanie pensji etatowych pracowników Okręgu.Musimy sobie jasno powiedzieć.Przy tym poziomie składek nasze wody będą wyglądać tylko gorzej.
A tak sobie myśle: złamanie statutu stowarzyszenia ( PZW ), jako członkowie mamy prawo chyba zaskarżyć to do Sądu, może ktoś napisze ładnie poprawnie zgodnie z wszelkimi przepisami pismo i złożymy w Sądzie w Warszawie .
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #252 dnia: 23.09.2016, 10:01 »
O składce za chwilę.Zarząd Główny na tym samym posiedzeniu przyjął uchwałę o Ordynacji Wyborczej.W paragrafie 1 punkt 2 znalazłem taki kwiatek:
"Statutowym prawem członka Związku jest czynne i bierne prawo wyborcze. Warunkiem wyboru na funkcję delegata jest pełnienie funkcji statutowych we władzach lub organach PZW przez okres nie krótszy niż 5 lat."
Co to oznacza:
1.Ewidentne złamanie Statutu-Statut zakłada że każdy członek PZW ma bierne prawo wyborcze(może być wybrany)Zawężenie tego prawa do tych którzy pełnili funkcje w organach i władzach Związku przez 5 lat (2 kadencje :'()jest niczym innym jak rozpaczliwą próbą obrony stołków przez panów dożywotnich działaczy.
2.Założywszy hipotetyczną sytuację że powstało nowe koło 2 lata temu złożone z tych którzy nie byli działaczami i ma na przykład 10000 członków to wg nowej ordynacji NIE MOŻE MIEĆ DELEGATÓW .
3.Do Panów z ZG powoli dociera że ich czas się kończy -po raz kolejny przy okazji zachęcam no pójścia na wybory-Pan Ziemiecki ,Bedyński i wielu innych nie zostaną prezesami jak na wyborach w kołach nie zostaną delegatami na Zjazd Okręgowy.WSZYSTKO W NASZYCH RĘKACH.

Kilka słów o składkach.Podwyższenie składki na cele Organizacyjne ma wady i zalety.Podstawową wadą jest to 10 % uzbieranej w ten sposób sumy wpłynie na konta Zarzdu Głównego.90 % pozostanie w Okręgach i wtedy ta druga część tzn składka na Ochronę i zagospodarowanie wód pójdzie na ten cel a nie np.  na zwiększanie pensji etatowych pracowników Okręgu.Musimy sobie jasno powiedzieć.Przy tym poziomie składek nasze wody będą wyglądać tylko gorzej.
A tak sobie myśle: złamanie statutu stowarzyszenia ( PZW ), jako członkowie mamy prawo chyba zaskarżyć to do Sądu, może ktoś napisze ładnie poprawnie zgodnie z wszelkimi przepisami pismo i złożymy w Sądzie w Warszawie .




Chyba nie? Wydaje mi się, że takie sprawy rozstrzyga sąd koleżeński na wyższym szczeblu. Kiedyś już było pisane o podobnej sytuacji, nie wiem tylko, czy na tym forum o tym czytałem. Tak czy inaczej, masz słuszność, trzeba szukać na nich bata za te machloje.

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #253 dnia: 23.09.2016, 10:16 »
Ale jaki Sąd Koleżeński na wyższym szczeblu jak to uchwalił ZG PZW, chyba zostaje tylko Sąd Okręgowy
Normalnie teraz to już mnie wkurw....li, musisz być z tego bagna bo innych nie dopuszczą, Panowie już raz to przeszedłem obiecałem sobie że już więcej nie dam rady ale chyba ponownie trzeba ten beton rozpier.....ć
Pamiętacie Stowarzyszenie Koniec PZPN, byłem jednym z założycieli tego Stowarzyszenia, nie ma co czekać trzeba działać !!!
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 602
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #254 dnia: 23.09.2016, 10:17 »
A tak sobie myśle: złamanie statutu stowarzyszenia ( PZW ), jako członkowie mamy prawo chyba zaskarżyć to do Sądu, może ktoś napisze ładnie poprawnie zgodnie z wszelkimi przepisami pismo i złożymy w Sądzie w Warszawie .

Chyba najpierw powinna być jakaś procedura wewnętrzna, trzeba status i ordynacje wyborczą ogarnąć, a jak nie pomoże to dopiero wyższa instancja. Złożenie wniosku w sądzie to już powództwo i trzeba reprezentanta adwokat, radca prawny,  ja nie znam żadnego adwokata/radcy i do tego wędkarza. A rozpatrzenie wniosku i wyznaczenie terminu naprawdę długo trwa.

A wybory tuż, tuż, niestety. Więc tylko nie wybranie tych z ZG na delegatów w ich własnych kołach za zjazdy może na szybko coś poprawić. Tak naprawdę to nie wiele trzeba zrobić, po prostu, trzeba iść na wybory i nie głosować na nich, a na ludzi kompetentnych.
Tomsza