Autor Wątek: Sensas Luxor FS FV 3500 Match  (Przeczytany 6879 razy)

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Sensas Luxor FS FV 3500 Match
« dnia: 22.01.2016, 00:04 »
Witam poszukując lżejszej alternatywy  dla Aero Matcha do mojego Drennana Acolyte plus 14ft trafiłem na kołowrotek od Pezon&Michel. Jestem zwolennikiem podwójnej korbki więc  od razu  przykuł on moją uwagę.

Dane producenta:
Przełożenie 6:0:1
Pojemność 0.15 mm /200 m
Ilość łożysk 9+1
Nawój  1 m
Waga 299 g

Kołowrotek ten towarzyszył mi na każdej wyprawie z odległościówką w 2015, jak i kilka razy współpracował z feederem z koszyczkami do 50 g.
Pracę tego kołowrotka mogę ocenić bardzo pozytywnie nawet przy większym obciążeniu nie czuć było pracy przekładni, ani nie wydawał on żadnych dziwnych dźwięków .
Pokrętło hamulca zastosowane w tym modelu jest bardzo przemyślane i wygodne w użytkowaniu nawet podczas holu łatwo regulować pracę hamulca. Sam hamulec pracuje płynnie nawet podczas deszczu nie występują żadne problem z jego pracą. Kołowrotek posiada bardzo wygodny clips. Nawija on żyłkę idealnie podczas użytkowania ani razu nawet przy luźnej żyłce i szybkim ściąganiu zestawu  nie zdarzyło mi się aby została ona wciągnięta pod szpulę. Jest on bardzo ładnie spasowany i wykonany nie zauważyłem w tym czasie żadnych luzów. Podwójna korbka dodatkowo idealnie wyważa jego pracę że aż chce się ciągle ściągać zestaw.
 Jest to prawdopodobnie ten sam model kołowrotka co Rive R Match 4000 (miałem okazje porównać na żywo)obok siebie poza szpula i rączkami są one identyczne. W  Sensasie choć szpula ma mniejszą pojemność  jest ona minimalnie szersza od tej z Rive niestety nie posiadam suwmiarki żeby to sprawdzić
dokładnie.  Idealnie wyważa on Acolyte plus  14ft jak i Matchpro Ultralight 13ft.
W zestawie  prócz samego kołowrotka znajdziemy pokrowiec , dodatkową szpulę (taka sama poza kolorem) i dodatkową pojedynczą korbkę z szybkim składaniem. Ja za swój egzemplarz zapłaciłem około 400 zł z darmową przesyłka z Pecheur.com

Plusy:
Praca
Nawój
Wykonanie
Waga jak w katalogu 299 g z pojedynczą rączka 301 g z podwójną.

Minusy:
aktualne  brak (może poza kolorem szpuli szkoda że nie posiada złotych wstawek jak w katalogu idealnie wtedy pasował by do Acolyty)
Zdjęcia:
Wygląd:


Nawój:


Waga:

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sensas Luxor FS FV 3500 Match
« Odpowiedź #1 dnia: 22.01.2016, 07:49 »
Fajny opis i kołowrotek. :thumbup:

Oby służył bezawaryjnie jak najdłużej.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Sensas Luxor FS FV 3500 Match
« Odpowiedź #2 dnia: 17.11.2016, 17:59 »
Dziś robiąc zimowy przegląd sprzętu, postanowiłem dodać recenzję tego kołowrotka po dwóch sezonach. W tym czasie kołowrotek był intensywnie wykorzystywany, głównie do dość ciężkiego łowienia z sliderami (3+12, 3+15g). W tym czasie kołowrotek ani razu nie był rozbierany, jedynie kosmetyczne czyszczenie zewnętrzne. Dalej pracuje lekko i płynie, ładnie nawija żyłkę nie skręca jej. Spasowanie dalej na bdb. poziomie, nie pojawiły się luzy ani ząbkowanie, ze środka nie wydobywają się dziwne dźwięki. Praca pod obciążeniem też płynna, nie czuć oporów ani nie występuje efekt gięcia się stopki. Rolka też pracuje gładko i cicho. Hamulec nadal pracuje płynnie i jest bardzo czuły nawet podczas intensywnych opadów i temp w okolicach 1-2  stopni, co jest bardzo ważną cechą przy cienkich żyłkach. Żeby nie było tak różowo na podwójnej korbce, przy intensywnym zwijaniu rączka na której nie trzymamy ręki wydaje dźwięk w postaci kliknięcia. Efekt ten całkowicie znika podczas używania pojedynczej korbki. Dodatkowo pojawiły się mikro rysy na chromowanych elementach. Po około 75 wizytach nad wodą w tym sezonie jestem dalej pod wrażeniem jego pracy i wykonania. Myślę, że posłuży mi jeszcze kilka sezonów. Z perspektywy czasu myślę nad nabyciem drugiego takiego kołowrotka, ewentualnie któregoś z jego klonów bo jestem z tego modelu bardzo zadowolony.

Dodaję film sorry za jakość, ale to mój pierwszy.


Offline jerzyk661

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokora jest złotem
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sensas Luxor FS FV 3500 Match
« Odpowiedź #3 dnia: 09.01.2017, 17:58 »
Witam
Mam tą maszynkę jeden sezon i łowię na odległościówkę już 25 lat, ale z kołowrotków które przez ten czas miałem ten przypadł mi do gustu. Jedyną wadą to druga szpula powinna być taka sama.
Polecam, ja za niego zapłaciłem 366 zł, a teraz widzę, że kosztuje prawie 600 zł.
Żyłkę nawija super i nie spada ze szpuli, żadnych luzów na rotorze i rączce.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Sensas Luxor FS FV 3500 Match
« Odpowiedź #4 dnia: 09.01.2017, 18:58 »
To chyba nowy klon

Mam, póki co czeka na nowy sezon :D
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Sensas Luxor FS FV 3500 Match
« Odpowiedź #5 dnia: 09.01.2017, 19:36 »
Tak ten Mivardi to klon, mojego klona który jest klonem Xitana, który jest klonem Veneto , ten raczej jest klonem Lancera. Ten zaś jest bliskim krewnym M.A.P seri P który miał operacje clipsa, zaś ten ma klona który nazywa się Decoder a ten zaś jest klonem Xitana SG.  Ale plotki z tajnego laboratorium  w Chinach głoszą, że ich prekursor to wynik brutalnych badań który powstał ze skrzyżowania DNA Daiwy i Shimano. Ale jakimś cudem uciekł on z laboratorium i teraz potajemnie wydaje on na świat swoje kopie pod różnymi imionami.   Już nikt nie pamięta kto tutaj jest klonem a kto zapoczątkował ten gatunek.




Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Sensas Luxor FS FV 3500 Match
« Odpowiedź #6 dnia: 09.01.2017, 20:08 »
Czyli reasumując; klon klona klonem pogania :D ;D :P i z każdego klona szpula pasuje do innego klona
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sensas Luxor FS FV 3500 Match
« Odpowiedź #7 dnia: 09.01.2017, 20:16 »
Kilka lat temu był też klon z DAM'a, nazywało się to to Quick A-head.
O tyle był niezwykły, że cały metalowy ;)

Co ciekawe, główni gracze na rynku kołowrotków, czyli Shimano, Daiwa, Ryobi nawet, nie mają modelu tego typu w ofercie, baa, nawet czegoś podobnego.
Ewentualnie można by serię Aero podciągnąć, ale też nijak nie pasuje, bo nawet koncepcja szpuli o dużej średnicy jest w nich inaczej rozwiązana.
Czesiek

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Sensas Luxor FS FV 3500 Match
« Odpowiedź #8 dnia: 09.01.2017, 20:23 »
Cza przeprowadzić eksperyment, bo nurtuje mnie to, w sumie ta moja druga identyczna jak w Spro tylko czy to będzie 3000 czy 4000 w moim przypadku. Akurat u mnie w jednym ze sklepów dostępny jest Xitan i Lancer, a Spro na bank znajdę też. Jak znajdę czas to wybiorę się na wycieczkę w celach naukowych.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Sensas Luxor FS FV 3500 Match
« Odpowiedź #9 dnia: 09.01.2017, 20:27 »
Czesiu dałbym Tobie go do przejrzenia ale obawiam się Twojej opinii :D ;D :P :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sensas Luxor FS FV 3500 Match
« Odpowiedź #10 dnia: 09.01.2017, 20:45 »
Cza przeprowadzić eksperyment, bo nurtuje mnie to, w sumie ta moja druga identyczna jak w Spro tylko czy to będzie 3000 czy 4000 w moim przypadku. Akurat u mnie w jednym ze sklepów dostępny jest Xitan i Lancer, a Spro na bank znajdę też. Jak znajdę czas to wybiorę się na wycieczkę w celach naukowych.
Jest jeszcze z Trapera coś podobnego, Expert Match. Wiem, że szpule pasowały do jakiegoś z "drogich" klonów.
Ale czy tak będzie w innych wypadkach nie wiem. Jak się dobrze przyjrzeć widać pewne drobne różnice, stąd mogą szpule nie pasować.
Czesiek

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sensas Luxor FS FV 3500 Match
« Odpowiedź #11 dnia: 09.01.2017, 20:52 »
Czesiu dałbym Tobie go do przejrzenia ale obawiam się Twojej opinii :D ;D :P :P

Przecież ja to nie żadna wyrocznia ;)
Poza tym moje preferencje już "wszyscy" znają, jak jest z metalu, to może być ciekawy model :P
Czesiek

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Sensas Luxor FS FV 3500 Match
« Odpowiedź #12 dnia: 09.01.2017, 21:02 »
Ogólnie ten Traper to też ich odłam trochę bardziej zaokrąglony i moim zdaniem mniej wygodne pokrętło od hamulca, zdecydowanie mniejsze. Na bank pasuje ich szpula do R-match Rive, znajomy ma Rive i Trapera, tu dochodzi jeszcze klon Mavera Monkey i ostatnio u ruskich i włochów  znalazłem  coś takiego jak Allux Carbon Match Ultra, Allux Ruthenium Ultra, ALCEDO HOKKAIDO MATCH ten zaś ma wersje RD która wygląda jak DAM  Grounder i ma przełożenie 7.2.1
http://rotapesca.it/mulinello-a-frizione-posteriore-c-111_124/mulinello-alcedo-hokkaido-match-friz-post-p-7655.html

Na moim przeprowadzę eksperyment ze szpulami, zobaczymy czy będą ok.

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sensas Luxor FS FV 3500 Match
« Odpowiedź #13 dnia: 09.01.2017, 21:12 »
Czesiu dałbym Tobie go do przejrzenia ale obawiam się Twojej opinii :D ;D :P :P

Przecież ja to nie żadna wyrocznia ;)
Poza tym moje preferencje już "wszyscy" znają, jak jest z metalu, to może być ciekawy model :P

Mój nowy DAM nie posiada chyba ani grama metalu w obudowie 8)  Czy coś z nim nie tak? :P
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sensas Luxor FS FV 3500 Match
« Odpowiedź #14 dnia: 09.01.2017, 21:17 »
Ciekawy jestem, gdybyśmy uszeregowali te młynki wg cen, czy te na najwyższym pułapie byłyby najlepiej wykonane, a te na najniższym najgorzej?
Coś jak np. z Baitrunnerami z Shimano.
Przekładnia kuta to Thannus, a jak tolerancje zbyt duże, to przekładnia trafia do Baitrunnera D.
Odlewana przekładnia to kolejno : OC, XT (teraz Aero), DL, ST...
Czesiek