Autor Wątek: Zarybienia pstrągiem potokowym w dolnośląskim  (Przeczytany 1297 razy)

grzesiek76

  • Gość
Zarybienia pstrągiem potokowym w dolnośląskim
« dnia: 06.02.2016, 10:02 »
800 tys. sztuk to raczej sporo. Oby nie była to tylko liczba na papierze...
Zaciekawił mnie ostatni akapit. W ostatnich latach w okręgu wałbrzyskim wody zarybiono rybami o łącznej wartości 1,3 mln złotych. Z czego dotacje z WFOŚiGW wyniosły 0,7 mln. złotych. Dużo. Nie wiedziałem że dotacje na zarybienia z WFOŚiGW mogą być tak hojne..
http://dkl.doba.pl/artykul/do-nysy-klodzkiej-i-innych-rzek-zostanie-wypuszczonych-blisko-800-tys-pstragow-potokowych/6557/15

Offline Robson;)

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Twierdza Wrocław!
Odp: Zarybienia pstrągiem potokowym w dolnośląskim
« Odpowiedź #1 dnia: 06.02.2016, 10:16 »
Nyse bardziej powinni lipieniem zarobić mam rodzine blisko granicy z Czechami jest tam sporo pstrąga ale małego ale lipieniem ładne ma warunki :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 836
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zarybienia pstrągiem potokowym w dolnośląskim
« Odpowiedź #2 dnia: 06.02.2016, 10:43 »
Jeżeli ktoś mi powie, że opłaty w PZW są wysokie... Tutaj widać jak wiele trzeba środków aby utrzymywać rzeki w kondycji 'jako takiej'. Powinno się ograniczyć zabieranie ryb, łatwiej byłoby wtedy o tarło naturalne, nie trzeba by wtedy tyle zarybiać.
Lucjan

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 235
  • Reputacja: 80
Odp: Zarybienia pstrągiem potokowym w dolnośląskim
« Odpowiedź #3 dnia: 06.02.2016, 11:24 »
W PZW Wałbrzych zapanowała moda na karasia pospolitego.Do wszystkich zbiorników im podlegających ładowali karasia pospolitego,nawet z karpiem ostrożnie.Do owiesna gdzie jest pustynia władowali pół tony,przecież to jakiś obłęd.Niech Wałbrzych się pochwali ilu ludzi w tym roku zabrało swoje karty,z tego co wiem to b.dużo.