Autor Wątek: Syropy owocowe a siatka PVA  (Przeczytany 7578 razy)

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Syropy owocowe a siatka PVA
« dnia: 11.02.2016, 10:47 »
Chciałbym przedstawić informacją na temat soków spożywczych które miałem okazie testować w tamtym roku niestety zaledwie kilka razy z powodu plagi os z pozytywnymi wynikami ale w tym roku zamierzam używać ich znacznie częściej. Soki owocowe są świetnymi dipami nie ustępują jakością dipom wędkarskim a są od nich kilkukrotnie tańsze  co również potwierdzają moi znajomi karpiarze  którzy mi właśnie o tych sokach powiedzieli. Co najistotniejsze to soki np.  Syrop Paola nie rozpuszcza siatek PVA więc można dipować towar bez obaw do siatki PVA. Dipowałem do tej pory nimi kul, kukurydzę i pęczak. Dodatkowo za dipowanie pelletu do metody powoduje jego większą spoistość 
Krzysztof

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Syropy owocowe a siatka PVA
« Odpowiedź #1 dnia: 11.02.2016, 10:54 »
Są jeszcze na rynku soki smakowe, takie jak imbir, kawa mięta i inne, ciekawe jak się sprawdzają i czy można je dodatkowo zagęścić np za pomocą gumy arabskiej.

Offline Czarosław

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ząbki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Syropy owocowe a siatka PVA
« Odpowiedź #2 dnia: 11.02.2016, 10:55 »
Musze to sprawdzić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zapraszam do polubienia mojej strony!
https://m.facebook.com/FeederRadomTeam/
Pozdrawiam, Cezary 😜

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Syropy owocowe a siatka PVA
« Odpowiedź #3 dnia: 11.02.2016, 11:07 »
Dyzma dobra robota :thumbup:. Nawet mi do głowy nie przyszło, że można takiego  soczku dodać :).
Zbyszek

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Syropy owocowe a siatka PVA
« Odpowiedź #4 dnia: 11.02.2016, 11:10 »
Uwielbiam takie informacje :D :bravo: Dzięki Krzysztof, że się podzieliłeś odkryciem :thumbup:

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Syropy owocowe a siatka PVA
« Odpowiedź #5 dnia: 11.02.2016, 11:12 »
Do namaczania peletu też się nadadzą. Super pomysl
Marcin

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 742
  • Reputacja: 306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Syropy owocowe a siatka PVA
« Odpowiedź #6 dnia: 11.02.2016, 11:13 »
Stosowałem kilka lat wstecz jak bawiłem się karpiarstwem z lepszym lub gorszym skutkiem ( stosowałem PAOLA, HERBAPOL i inna firma nie pamiętam nazwy, najważniejsze żeby były gęste  i takie cuda z Lidla  syropy o smakach kawy , wanilli
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Syropy owocowe a siatka PVA
« Odpowiedź #7 dnia: 11.02.2016, 11:17 »
Również można by było wykorzystać soki domowe. Mam w piwnicy troche takich soków które są bez konserwantów jedynie z cukrem i trzeba będzie je wykorzystać.
Zwłaszcza te truskawkowe, gęste można by było stosować do polewanie koszyka w metodzie.
Aromat naturalnego soku jest mocny i nie ma na pewno chemii.

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 352
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Syropy owocowe a siatka PVA
« Odpowiedź #8 dnia: 11.02.2016, 11:26 »
Soki owocowe są świetnymi dipami nie ustępują jakością dipom wędkarskim a są od nich kilkukrotnie tańsze 

Witam, Krzysztof, to już było gdzieś przerabiane na forum, ale fajnie, że odświeżyłeś ten temat :bravo: z Tobą się w nie do końca zgodzę (chodzi mi to co zacytowałem :) ). Takiego soku spożywczego nie można porównywać do typowego dipu wędkarskiego. Dlaczego? Taki zwykły sok - faktycznie daje radę, w zalaniu ziaren i nie rozpuszcza PVA tak samo jak nie rozpuszcza słona woda, ale jest za słaby w stosunku do oryginalnego dipu. Jak to się mówi - ma za mało mocy. To jest sok spożywczy, i taki sok bezpośrednio można wypić. Zaś dip, który jest mocniejszy i ma więcej w sobie chemii, która wabi nam ryby, mała ilość dipu i dłużej nam przynęta zadipowana pachnie. Zaś sok, szybko w wodzie się rozmywa i taka przynęta traci zapach.. To jest fakt. Nawet jak całą butelkę takiego soku zalejesz kulki, i zanęcisz spobem, to nie będzie takiego efektu, co byś delikatnie zadipował z nie wielką ilością dipu a efekt będzie lepszy :)
I to jest ta różnica w cenie soku do dipu :) Zaś taki sok spożywczy śmiało można stosować, ale go porównywać można do tańszych liquidów, bosterków. Co i tak takie liquidy i bostery wędkarskie będą miały intensywniejszy zapach niż nasz sok. I przynęta albo dipowana bosterem lub liquidem lepiej nam się spisze niż zwykły sok.
Ja też czasami swoje ziarna, mieszanki, zanęty, zalewam tanim syropem, daje to jakiś efekt, ale to nie jest to samo, co by zalać odpowiednimi do tego cieczami/płynami/atraktorami - jak go zwali tak go zwali.
Jeszcze jedna sprawa, syropy i soki są w kilku smakach i zapach owocowych, zaś liquidy i bostery oraz dipy są w zapach np. innych zwierzęcych i także owocowych, czego to nie wymyślą dla zwabienia ryby :).
Podsumowując taki sok nie zaszkodzi w zalaniu naszej przynęty/zanęty a czy pomoże, musimy to wypróbować na własnych wodach.
Krzysiek ogólnie :bravo:!!
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 547
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Syropy owocowe a siatka PVA
« Odpowiedź #9 dnia: 11.02.2016, 11:41 »
Syropy owocowe utrwala się benzoesanem sodu, nie wierzę że nie dodają do wędkarskich. Zwróćcie uwagę na datę ważności jeśli w ogóle jest podana.
Robione w domu nie będą miały dodatków i tylko takie.

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Syropy owocowe a siatka PVA
« Odpowiedź #10 dnia: 11.02.2016, 14:44 »
Pyza ja kiedyś mówiłem w jakimś temacie o dipach, że można by taki syrop jeszcze dopalić.
W sklepach wędkarskich jest masa atraktorów. Korzennych i rybnych, więc można zapach przełamać.
Goo samo w sobie ma słodki zapach dopiero potem czujemy chemię i np czosnek.

Tak jak już pisałem kiedyś myślę, że taki syrop dopalony sprawdził by się dobrze na podniesionej rzece gdzie woda ma kolor i boostery z efektami wizualnymi np Goo wabią tylko zapachem.

Co do tego, że syrop się rozmyje szybciej hmmm... możemy przecież syrop owocowy jeszcze zagęścić np dodając odrobinę galaretki w proszku, lub zredukować na ogniu (w sensie podgotować trochę by zredukować ilość wody)

Chcę przeprowadzić testy ale warunki pogodowe nie pozwalają; :(

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 547
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Syropy owocowe a siatka PVA
« Odpowiedź #11 dnia: 11.02.2016, 14:50 »
Zmniejszenie ilości wody będzie miało niewielki wpływ na rozpuszczalnosc. Potrzebny byłby zagęstnik który trzymałby to wszystko razem. Najlepiej trudno rozpuszczalny w wodzie.

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Syropy owocowe a siatka PVA
« Odpowiedź #12 dnia: 11.02.2016, 14:54 »
W temp poniżej 18 °C dobrze będzie spisywać zelatyna i galaretka.

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 352
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Syropy owocowe a siatka PVA
« Odpowiedź #13 dnia: 11.02.2016, 14:54 »
Pyza ja kiedyś mówiłem w jakimś temacie o dipach, że można by taki syrop jeszcze dopalić.
W sklepach wędkarskich jest masa atraktorów. Korzennych i rybnych, więc można zapach przełamać.
Goo samo w sobie ma słodki zapach dopiero potem czujemy chemię i np czosnek.

Tak jak już pisałem kiedyś myślę, że taki syrop dopalony sprawdził by się dobrze na podniesionej rzece gdzie woda ma kolor i boostery z efektami wizualnymi np Goo wabią tylko zapachem.

Co do tego, że syrop się rozmyje szybciej hmmm... możemy przecież syrop owocowy jeszcze zagęścić np dodając odrobinę galaretki w proszku, lub zredukować na ogniu (w sensie podgotować trochę by zredukować ilość wody)

Chcę przeprowadzić testy ale warunki pogodowe nie pozwalają; :(

Kamil rozumiem Cię, można pokombinować z sokami, dodatkami do nich :) ale ja po prostu wolę użyć, sprawdzonego dipu - wiem, że to są rzeczy nie tanie, ale już sprawdzone :) I w takim wypadku, produkt jest dokładnie opisany na forach wędkarskich i sprawdzony przez wielu wędkarzy - a taki własnoręcznej roboty można przesadzić z zawartością jakiegoś składnika i już wtedy mamy po łowieniu :( Ale jak ktoś jest dobry w te klocki, to tanim kosztem, może zrobić coś na co będą szalały ryby na naszej wędce :)
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Syropy owocowe a siatka PVA
« Odpowiedź #14 dnia: 11.02.2016, 14:56 »
Ja i tak w większości przypadków używam syropu z mainline bo jest tani i myślę, że dobry :)
Ale warto czasem pokombinować :-[