Ankieta

Jakich podajnikow do method feeder używasz i uważasz za najlepsze?

Drennan/ESP
195 (40.5%)
Preston
137 (28.5%)
Korum
12 (2.5%)
Guru
40 (8.3%)
Jaxon
29 (6%)
Traper
1 (0.2%)
Behr
11 (2.3%)
Browning
11 (2.3%)
Avid
2 (0.4%)
Inne
43 (8.9%)

Głosów w sumie: 323

Autor Wątek: Jakich podajników do method feeder używacie i uważacie za najlepsze?  (Przeczytany 67224 razy)

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Witam,
jako ze na rynku jest coraz więcej rożnego typu koszyków do metody również i rożnych opinii przybywa pozwoliłem sobie zrobić mała ankietę na temat jakich koszyków najczęściej używacie i jakie uważacie za najlepsze, jakie polecacie... Moze to pomoc w wyborze tym którzy dopiero zaczynają albo planują zacząć swoja przygodę z ta technika ale również może być przydatne dla bardziej doświadczonych wędkarzy którzy jednak z różnych powodów nie są wstanie samodzielnie przetestować wszystkich dostępnych koszyków... Na internecie znajdziemy multum opinii i ludzi polecających dana firmę ale jak można się domyślać większość z nich nie jest obiektywna lub jest po prostu anonimowa... 
Ja osobiście używam i polecam firmę Drennan jak i ESP  jeszcze nigdy nie wyrządziły mi żadnego psikusa nad woda. Używałem także na początku mojej przygody z metoda podajników Firmy Fox i Korum. Tych pierwszych nie polecam po paru rzutach odpadło obciążenie w kilku koszykach, w reszcie poodpadało w torbie po jakimś czasie a na koniec żeberka się łamały(ale to już chyba z racji tego ze straciłem cierpliwość i nie bylem za delikatny przy nabijaniu ich... :) ) Co do koruma miałem je bardzo krotko w wersji large i nie mam wiekszych zastrzeżeń do nich po za jednym chyba najważniejszym... według mnie nie trzymają za dobrze zanęty co prawda były to moje początki i mogłem to ja popełnić jakiś błąd ale zanęta czasem potrafiła spaść podczas lotu a i ogólnie nie trzymała sie zbyt pewnie koszyka co do koruma mam zamiar wrócić do niego w następnym sezonie i sprawdzić go jeszcze raz już z większym doświadczeniem. Innych koszyków nie miałem okazji przetestować ale planuje w nowym sezonie sprawdzic koszyki guru jaki i ponownie koruma.

Czekam na wasze opinie i spostrzeżenia na temat marek których używacie sam moze tez skorzystam i zmienie swojego dostawce koszykow :)
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Oczywiście - Drennan -
Krzysztof

Offline beton

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 9
Uzywam Drennana i Prestona i na nie glosuje, uwazam ze to extra klasa z reszta nie mialem doczynienia

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
niektórzy narzekaja na odklejające sie obciążenie w drennanach, ja póki co nie doświadczyłem tego problemu.
Krzysztof

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
tez słyszałem o tym problemie ale nic takiego mi sie nie przytrafiło raz miałem tylko maly problem z esp w wersji large gdzie obciążenie luźno latało i odstawało od korpusu odrazu po kupnie jednak potraktowałem go kropelka i jest sprawny do tej pory.  Według mnie nawet największym firma zdążają sie pojedyncze wpadki i wadliwe serie a wyłapać wszytsko to nie takie proste gorzej jak firmie zdarzają sie pojedyncze wpadki z bez awaryjnym produktem wtedy można sie zastanawiać nad taka firma...
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 235
  • Reputacja: 80
W tym roku łowiłem Drenana,zakupilem też Prestona na przyszły rok.

Offline MichalWojton

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: londyn
  • Ulubione metody: method feeder
preston jest dobry tylko ten maly podajnik ma to zeberko srodkowe tak wstawione ze nieda sie umiescic tam tego co masz na wlosie (nie zawsze)

elvis77

  • Gość
Ja cały sezon używałem chińczyków z Browninga i Karpmaxa i po małych modyfikacjach też było super.Trzeba usunąć środkowe żeberko i poprawić foremkę(lub używać innych np.Prestona) no i dać zamiast krętlika łącznik Drennana do szybkiej zmiany przyponów i jest git,szczególnie jak się łapie w trudnych warunkach i często się je zrywa  :( Mam też Guru i Prestona,ale w tym sezonie nie było okazji ich zakładać.Może na komercji w przyszłym sezonie sprawdzę te z gumą w środku jak się w końcu wybiorę  :)

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Uzywalem Prestona i Guru, prestonowskie lepiej "trzymaja" zanete.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

ON i ONA

  • Gość
używam drennan-15g i 25g,a prestona-20g,odpadanie ciężarka w koszyczkach drennana przypisałbym zbyt silnemu dociskiwaniu w foremce co może luzować nity,ale to tylko teoria imoge się mylić

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
używam drennan-15g i 25g,a prestona-20g,odpadanie ciężarka w koszyczkach drennana przypisałbym zbyt silnemu dociskiwaniu w foremce co może luzować nity,ale to tylko teoria imoge się mylić
Preston nie robi podajnikow do method feeder w tej gramaturze! PANIE ZNAWCO TEMATU!
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Ja używałem chyba większości dostępnych na rynku. No, może poza podajnikami Podeszwy :)
Podobnie, jeśli chodzi o foremki. Może kiedyś naskrobię taki artykuł z moich skromnych testów nad wodą :)

Używam Prestona, ale nie z uwagi na same podajniki. Po prostu foremka najbardziej mi odpowiada. Odpowiada mi też siła, z jaką złącze Prestona siedzi w jego podajnikach.
Dobra jest też nowa foremka Matrixa, ale największa nadaje się tylko do małych podajników.
Ale miało być o podajnikach, a ja o foremkach :)

Sugeruję zmianę "koszyków", na "podajników" w temacie, bo może trafić się ktoś, kto nie przeczyta z należytą uwagą i zagłosuje na koszyk do feedera :)
Pozdrawiam
Mateusz

ON i ONA

  • Gość
jest koszyczek bez forymki STICKY FEEDER-PRESTONA-20g small

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Sugeruję zmianę "koszyków", na "podajników" w temacie, bo może trafić się ktoś, kto nie przeczyta z należytą uwagą i zagłosuje na koszyk do feedera :)

W sumie racja... :)  juz zmienione:D
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
jest koszyczek bez forymki STICKY FEEDER-PRESTONA-20g small

to podajniki do pellet feeder a tu chodziło o method feeder i te metody różnią sie od siebie .  Albo Twoje niedopatrzenie w temacie albo ja nie dokładnie sie określiłem ;)
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp