Autor Wątek: Kamery i oprogramowanie do obróbki  (Przeczytany 1841 razy)

Offline Martines

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: ŁÓDŹ
  • Ulubione metody: method feeder
Kamery i oprogramowanie do obróbki
« dnia: 16.03.2016, 13:15 »
Mam prośbę o radę, szukam kamery do kręcenia filmików z nad wody oraz z wypadów z rodzinką i oprogramowania do obróbki filmów.  Co polecacie?
Dziękuję za propozycję.

Offline piszczu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Kamery i oprogramowanie do obróbki
« Odpowiedź #1 dnia: 16.03.2016, 13:54 »
Polecam nie kupować kamery, a... aparat. na przykład canon D650. 100 razy lepsza jakość, większa stabilizacja, więcej funkcji i przede wszystkim możliwości. A program to najlepszy jest Adobe Premier CS6 albo CC2015

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 786
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kamery i oprogramowanie do obróbki
« Odpowiedź #2 dnia: 16.03.2016, 15:06 »
Aparat to aparat, nie da tych możliwości co kamera niestety, nie polecałbym, chyba, że ktos robi krótkie filmy nie będąc samemu kręconym, jakieś rzeczy w studiu... W temacie baterii chociażby aparat wysiada, zwłąszcza nad wodą jest to ważne.

Jeżeli łowimy samemu, potrzebujemy się widzieć na ekranie, celując zaś w coś dalej, spławik, jakieś obiekty daleko, trzeba je namierzyć. Kamera ma właśnie monitor, który można ustawiać w wygodny dla nas sposób. Bardzo często można cos nagrywać, nie łapiąc się w kadrze. Dlatego GoPro czy aparaty mają ten problem, przy kamerze jestesmy pewni, że wszystko jest OK.

Teraz są tanie Panasonic'i starszej generacji HC-V510 i V250. Mają dobry zoom optyczny, zamykana automatycznie ochronę obiektywu, szybko reaguja po włączeniu. Mają dobry stabilizator, małą wagę. Nagrywają w HD i taką kamerą już sporo się zrobi, jest idealna na początek. Można nagrywać naprawdę dobrej jakości materiał. W przeciwieństwie jednak do Canonów mają droższe dodatkowe baterie.

Odradzam też lub proponuję aby przemyśleć kamery 'akcji' jak Go Pro, gdyż nie dają one pewnych możliwości, jak chociażby nie ma zoom'a. Nagrywają one fajnie widoki, ale gorzej z mniejszymi rzeczami.

Podstawą do robienia filmów wg mnie jest kamera (można spokojnie kupować używane, moja ma 4 lata i śmiga), karta minimum 32GB oraz wysoki trójnóg. Z takim zestawem można spokojnie kręcić wszelkiego rodzaju filmy amatorskie.
Lucjan

Offline MarcinMarcuss

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • BiG or Small love then All :D
    • Moje Wedkarskie Przygody
  • Lokalizacja: Londyn
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Kamery i oprogramowanie do obróbki
« Odpowiedź #3 dnia: 16.03.2016, 15:35 »
Wszystko zależy ile chcesz wydać na ten cel.
kupując np Go PRO masz z automatuprogram do edycji filmow prosty w uzyciu
jak chcesz pobawić sie juz efektami możesz uzyc Windows movie maker tez prosty w obsłudze co do kamery to juz kwestia tego ile chcesz na nia wydać.
Korzystaj z życia tak, by na strosc mieć o czym wnukom opowiadać. - by Marcuss

Offline Martines

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: ŁÓDŹ
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kamery i oprogramowanie do obróbki
« Odpowiedź #4 dnia: 16.03.2016, 15:45 »
Chcę mieć coś z czego będę zadowolony max do 3tys ale jeżeli będzie taniej i dobry produkt, to po co przepłacać.  Jak pisałem wcześniej, potrzebuję kamery do użytku własnego z dobrą jakością obrazu.  Go Pro, posiadam ale to kamerka do moich fanaberii windsurfingowych. Potrzebuję kamerki,  jak pisał  Łuk, z uchylnym ekranem. 
Dziękuję za wszystkie Wasze propozycje