Autor Wątek: Dragon vs Konger  (Przeczytany 4599 razy)

Offline wasiu13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: method feeder
Dragon vs Konger
« dnia: 18.03.2016, 09:41 »
Zaglądając na stronę firmy Dragon, znalazłem ciekawe oświadczenie http://www.firmadragon.pl/182-oferta/2376-oswiadczenie-dot-dystrybucji-marki-ryobi
Ciekawa sprawa. Zajrzałem do WŚ 02/2016 i tam w reklamie jest Konger jako autoryzowany dystrybutor. Czyli co, okłamują klientów??
Spławik i Grunt - od kołyski, aż po grób ;)
PB:Kleń 54cm, Płoć 36cm, Lin 43cm, Wzdręga 31cm, Leszcz 60cm, Szczupak 60cm, Okoń 35cm, Karaś 39cm, Karp 50 cm

Chub

  • Gość
Odp: Dragon vs Konger
« Odpowiedź #1 dnia: 18.03.2016, 10:15 »
Zaraz będzie kolejna wojenka internetowa - jak kiedyś o Colmic ;)

Offline Mat_e92

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Paanie w tych czasach biorą wszyscy tylko nie ryby
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dragon vs Konger
« Odpowiedź #2 dnia: 18.03.2016, 10:20 »
Podobno Konger kupuję od Rosjan po tym, jak im się rynek załamał. Dragon ma prawo do dystrybucji, ale nie na wyłączność. A to każdego osobna sprawa, czy chce kupić taniej u Kongera ten sam sprzęt co od Dragona. Dragonik teraz hurr-durr, bo ludzie pewnie będą kupować u konkurencji po taniości...

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dragon vs Konger
« Odpowiedź #3 dnia: 19.03.2016, 05:08 »
Ta wojenka o Ryobi to zapewne przykrywka. Obydwie te firmy zaciekle konkurują w segmencie spinningowym, ich serie Paldin i HM to poezja i ciężko znaleźć coś lepszego poza pracowniami. Więc Dragon próbuje jakoś ugodzić w swojego głównego konkurenta w tym segmencie rynku.

Offline Pikuś

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dragon vs Konger
« Odpowiedź #4 dnia: 19.03.2016, 05:53 »
Bicie piany to specjalność Dragona, ale tym razem wojenka przycichła, bo to już nie nowa sprawa i rynek sam weryfikuje czyją bajkę kupić. Tak poza konkursem dodam, że chciałbym, aby nasz rynek wędkarski stał na tym poziomie co rosyjski ;)
Artur

Offline djbaloon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 394
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp., Berlin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dragon vs Konger
« Odpowiedź #5 dnia: 12.04.2016, 23:09 »
Ale jak zauważyłem u mnie w sklepach to z dystrybucji Kongera taniej wychodzi i 5 lat gwarancji też jest  ;D
Pozdrawiam Marcin ;-)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dragon vs Konger
« Odpowiedź #6 dnia: 13.04.2016, 18:52 »
Ale jak zauważyłem u mnie w sklepach to z dystrybucji Kongera taniej wychodzi i 5 lat gwarancji też jest  ;D
Ja bym jedynie,Każdorazowo porównał pracę Dragona vs Kongera. Może to tylko ja tak trafiam? Ale Kongerv w wydaniu standard? To strasznie sztywne kije!
Arek

Offline djbaloon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 394
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp., Berlin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dragon vs Konger
« Odpowiedź #7 dnia: 13.04.2016, 19:40 »
Ale jak zauważyłem u mnie w sklepach to z dystrybucji Kongera taniej wychodzi i 5 lat gwarancji też jest  ;D
Ja bym jedynie,Każdorazowo porównał pracę Dragona vs Kongera. Może to tylko ja tak trafiam? Ale Kongerv w wydaniu standard? To strasznie sztywne kije!
Arku akurat o kijach to się nie wypowiem bo niestety nie mam zaufania do kijów Kongera oferowanych w naszych sklepach, ale kołowrotki Ryobi z ich dystrybucji to jak najbardziej  :P
Pozdrawiam Marcin ;-)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dragon vs Konger
« Odpowiedź #8 dnia: 13.04.2016, 19:44 »
Ryobi? Co by nie było ziomuś. Zawsze jakiś standard trzyma! ;) 
Arek

Offline Arcadius

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dragon vs Konger
« Odpowiedź #9 dnia: 11.08.2016, 13:11 »
Ale jak zauważyłem u mnie w sklepach to z dystrybucji Kongera taniej wychodzi i 5 lat gwarancji też jest  ;D
Ja bym jedynie,Każdorazowo porównał pracę Dragona vs Kongera. Może to tylko ja tak trafiam? Ale Kongerv w wydaniu standard? To strasznie sztywne kije!

Moją 1szą wklejką na okonia był KONGER Carbomaxx Master Spin UL 240/15. W pełni spełniał swoja rolę i byłem mile zaskoczony produktem za około 60zł. Pewnego razu zaskoczył mnie do tego stopnia,że zakończyłem łowienie i poszedłem do domu ochłonąć. Podczas ganiania za okoniami rzucając malutkim woblerkiem uderzył szczupak 74cm. Hol trwający około 10 minut wycisnął ze mnie wszystkie poty i wyjąłem zębatego spokojnie na brzeg. Po szybkich kilku zdjęciach i wypuszczeniu zębatego do wody zdałem sobie sprawę ,że kij z młynkiem dokręconym na beton (mój błąd i nauczka na przyszłość aby odpowiednio ustawić) nawet nie zajęknął podczas walki z rybą. Mam w planach kupić Kongera Dynamix 232/8gr na osprzęcie Fuji. Oglądałem go w sklepie Planeta Wędkarza  u nas w mieście i jak za cenę około 150zł to jak dla mnie świetny kijek.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dragon vs Konger
« Odpowiedź #10 dnia: 11.08.2016, 13:14 »
Ale jak zauważyłem u mnie w sklepach to z dystrybucji Kongera taniej wychodzi i 5 lat gwarancji też jest  ;D
Ja bym jedynie,Każdorazowo porównał pracę Dragona vs Kongera. Może to tylko ja tak trafiam? Ale Kongerv w wydaniu standard? To strasznie sztywne kije!

Moją 1szą wklejką na okonia był KONGER Carbomaxx Master Spin UL 240/15. W pełni spełniał swoja rolę i byłem mile zaskoczony produktem za około 60zł. Pewnego razu zaskoczył mnie do tego stopnia,że zakończyłem łowienie i poszedłem do domu ochłonąć. Podczas ganiania za okoniami rzucając malutkim woblerkiem uderzył szczupak 74cm. Hol trwający około 10 minut wycisnął ze mnie wszystkie poty i wyjąłem zębatego spokojnie na brzeg. Po szybkich kilku zdjęciach i wypuszczeniu zębatego do wody zdałem sobie sprawę ,że kij z młynkiem dokręconym na beton (mój błąd i nauczka na przyszłość aby odpowiednio ustawić) nawet nie zajęknął podczas walki z rybą. Mam w planach kupić Kongera Dynamix 232/8gr na osprzęcie Fuji. Oglądałem go w sklepie Planeta Wędkarza  u nas w mieście i jak za cenę około 150zł to jak dla mnie świetny kijek.
Rozumiem i szanuję świetny opis doświadczeń. Osobiście,odniosłem się do feederów.
Arek