Autor Wątek: Jaki bat wybrać (6 m, płocie, leszczyki, karpiki)?  (Przeczytany 46929 razy)

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki bat wybrać (6 m, płocie, leszczyki, karpiki)?
« Odpowiedź #15 dnia: 04.04.2016, 06:59 »
Mario: czyli szukamy 6stki:

Browninga BM- daruj sobie , papierowe ścianki ale super wyważony i lekki - pod sieczkę jak ulal ale przy ewentualnym przyłowie zero argumentów ... do tego rybka ponad 100 g i już trzeba podbierać

W cenie do 350 zł bezkonkurencyjne są Mikado UV i Tournament i zapas mocy, dobra waga i bardzo dobre wyważenie. gdybym jeszcze raz kupował to zdecydował bym się na któregoś z nich (zwłaszcza na modele starsze)

Ciut gorsza w temacie wyważenia i sztywności jest Mistrall aqua, ale za to: szczytówka wklejka - mniej spadów, bardzo dobra waga , ma pełne 6 m (mikado są ok 30 cm krótsze niż podaje producent), solidne dość twarde blanki (mam tego 7m i skracam o dolnik do 5.5 m jak trzeba i nic się nie dzieje - tak mocne blanki) spokojnie rybki 1.5k łapałem bez większych ceregieli na 0.14 , większe ryby się nie wieszały z resztą na takie mam kompozyt (jak już musi być bat)


Sensei - miewa kiepskie spasowanie elementów (2 jakie miałem w ręce klekotały) ,długość mniejsza niż deklarowana
Amundson - więcej mocy ale wisi bardziej niż wymienione up
Yorki - fajne mięsiste blanki ale raz,że niepełny wymiar to jeszcze z wyważeniem nie jest za dobrze
XT Pro - turbo nie powala parametrami , LE za to papierowe ścianki i raczej pod sieczkę (ogólnie niezłe kije) ale za dużo pęknięć u znajomych.


Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2757.0
Pozdrawiam
Olo


Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki bat wybrać (6 m, płocie, leszczyki, karpiki)?
« Odpowiedź #16 dnia: 04.04.2016, 08:33 »
Cieszę się Mario z tego tematu bo to jest ukłon w stronę spławika którego podkreślałeś nie raz że nie lubisz:D
Może nie tędy droga żeby od razu kupować. Po co masz nas z Mazovi? Moje baty są do Twojej dyspozycji.
Skoro jest ten temat to chyba dasz się namówić na zawody Trotki spławikowe więc możemy się umówić w tym miesiącu na trening to przy okazji podpowiem jak zbroić i zobaczymy czego jeszcze Ci brakuje do takiego łowienia. Jak się spodoba i bat sobie upodobasz to wtedy cofniesz się do tej decyzji
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jaki bat wybrać (6 m, płocie, leszczyki, karpiki)?
« Odpowiedź #17 dnia: 04.04.2016, 08:40 »
Mario  polecam bata VDE-R Team HMC Dynamic Pole TX 6m Robinson miałem model wcześniejszy tego bata choć oprócz nazwy nic się nie zmieniło :) wymieniłem na 8 m oczywiście też Robinsona
Wydasz raz kasę a będziesz bardzo ale to bardzo zadowolony kij na lata,  jest ultra lekki a przy okazji mocny świetnie czuć reakcje małych ryb. Jak będziesz chciał  to dokupisz szczytówkę za 12 zł włożysz amortyzator i możesz na komercji ćwiczyć karpie na własnie na swoją 6 wyholowałem  amura 7kg oczywiście z amortyzatorem. Tylko że ja bym się zastanowił nad 7m bo nie łowisz z kosza i z krzesła sporo się traci na odległości. Na pewno nie kupuj batów powyżej 200 gram nadgarstek ci odpadnie może 50 gram wydaje się niewiele ale na 6 m robi swoje.
A jeżeli nie jesteś pewny czy spodoba ci się łowienie batem to już lepiej kup szklaka za 50 zł nie połowisz nim więcej niż 2-3 godz podczas sesji ale załapiesz o co chodzi w razie czego przerobisz na świetna sztycę.
Gdy zdecydujesz się na bata w okolicach 200 zł i ci się to spodoba to w następnym sezonie wydasz 400zł na nowy bo ten za 200 zł nie będzie spełniał oczekiwań szkoda kasy
http://lowisko.net/wedka-vde-r-team-hmc-dynamic-pole-tx.html

     
Krzysztof

Offline Hanger

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałbym, aby na Warmii i Mazurach znów były ryby
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Jaki bat wybrać (6 m, płocie, leszczyki, karpiki)?
« Odpowiedź #18 dnia: 04.04.2016, 13:59 »
Drogi Dyzmo!
Czy mógłbyś mi powiedzieć czy te kijki (VDE-R Team HMC Dynamic Pole TX) rzeczywiście "trzymają" podawaną długość czy też trochę im brakuje. Zastanawiam się nad kupnem 7m.
Adam

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jaki bat wybrać (6 m, płocie, leszczyki, karpiki)?
« Odpowiedź #19 dnia: 04.04.2016, 14:02 »
Z tego co pamiętam to brakuje im około 15 cm ale nie mam jak tego na 100 % sprawdzić bo mam obciętą szczytówkę 
Krzysztof

Offline Hanger

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałbym, aby na Warmii i Mazurach znów były ryby
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Jaki bat wybrać (6 m, płocie, leszczyki, karpiki)?
« Odpowiedź #20 dnia: 04.04.2016, 14:15 »
Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Jeżeli jest to 15 cm to tragedii nie ma :).
Adam

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 838
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jaki bat wybrać (6 m, płocie, leszczyki, karpiki)?
« Odpowiedź #21 dnia: 04.04.2016, 15:11 »
Cieszę się Mario z tego tematu bo to jest ukłon w stronę spławika którego podkreślałeś nie raz że nie lubisz:D
Może nie tędy droga żeby od razu kupować. Po co masz nas z Mazovi? Moje baty są do Twojej dyspozycji.
Skoro jest ten temat to chyba dasz się namówić na zawody Trotki spławikowe więc możemy się umówić w tym miesiącu na trening to przy okazji podpowiem jak zbroić i zobaczymy czego jeszcze Ci brakuje do takiego łowienia. Jak się spodoba i bat sobie upodobasz to wtedy cofniesz się do tej decyzji

Radzę uważać. Spławik to zaraźliwa choroba, często nieuleczalna :D
Lucjan

Offline ciejo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Jaki bat wybrać (6 m, płocie, leszczyki, karpiki)?
« Odpowiedź #22 dnia: 04.04.2016, 16:10 »
Kupuj odrazu 7m bo i tak po pewnym czasie zabraknie ci długości:)7m to najbardziej optymalna długość.jeżeli chcesz mocniejszy bacik to colmic folgore cena fajna i mocny.z bardziej delikatnych szukaj wklejki .baty tubertini są perfekcyjnie wykonane i idelane do dłubania drobnicy i średnich rybek.

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki bat wybrać (6 m, płocie, leszczyki, karpiki)?
« Odpowiedź #23 dnia: 04.04.2016, 17:04 »
Chcę możliwie lekkiego kijka. Przy cieżkim boje się, że się zniechęce.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki bat wybrać (6 m, płocie, leszczyki, karpiki)?
« Odpowiedź #24 dnia: 04.04.2016, 17:27 »
Od dobrych paru lat mam ósemkę Mistralla Amundsena , to bardzo dobry i lekki kij . Piękne ryby już na niego wyszły , min. leszcz 65 cm .

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Jaki bat wybrać (6 m, płocie, leszczyki, karpiki)?
« Odpowiedź #25 dnia: 04.04.2016, 17:37 »
Polecam baty Mistrall Navigator i Mistrall Aqua.
Mam 6m navigatora i 7m Aque, szczególnie ten drugi to bajka.
Myślę że to średnia, dobra półka. Wyciągnęłem już na nie i leszcza 1,55kg i kilka linów w przedziale 1,20 -1,35kg. Myślę że przy umiejętnym holu poradzą sobie z rybami do 2kg.
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Arek

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki bat wybrać (6 m, płocie, leszczyki, karpiki)?
« Odpowiedź #27 dnia: 04.04.2016, 19:20 »
A czy bat 5 metrowy będzie za krótki?

U mnie w sklepie jest Konger Spirado. Właśnie 5m. Więc może?

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki bat wybrać (6 m, płocie, leszczyki, karpiki)?
« Odpowiedź #28 dnia: 04.04.2016, 19:23 »
Ile kasy chcesz przeznaczyć na bat ? Czy masz jakieś doswiadczenie w łowieniu batem ?
Nie mam doświadczenia z batem. To mój pierwszy byłby.
Cieszę się Mario z tego tematu bo to jest ukłon w stronę spławika którego podkreślałeś nie raz że nie lubisz:D
Może nie tędy droga żeby od razu kupować. Po co masz nas z Mazovi? Moje baty są do Twojej dyspozycji.
Skoro jest ten temat to chyba dasz się namówić na zawody Trotki spławikowe więc możemy się umówić w tym miesiącu na trening to przy okazji podpowiem jak zbroić i zobaczymy czego jeszcze Ci brakuje do takiego łowienia. Jak się spodoba i bat sobie upodobasz to wtedy cofniesz się do tej decyzji
Dzięki ale jak biorę coś czyjegoś to zaraz psuję.
A jakie baciki Ty masz?

Serdecznie dziękuję wszystkim za porady i czekam na jeszcze.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jaki bat wybrać (6 m, płocie, leszczyki, karpiki)?
« Odpowiedź #29 dnia: 04.04.2016, 20:36 »
5 m absolutnie nie z takim bacikiem to możesz śmiało iść na Wisłę łapać ukleje ;)  przeczytaj proszę mój wcześniejszy post wiesz że nie namawiał bym cię na zbędne wydatki ale bat to nie odległościomierza albo feeder gdzie niedoskonałości kija można nadrobić hamulcem w kołowrotku.     
Krzysztof