Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2015  (Przeczytany 1173101 razy)

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1350 dnia: 07.04.2015, 15:37 »
Bait -Tech Karma + Bait- Tech Omen
Maciek

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1351 dnia: 07.04.2015, 15:45 »
A foremka była dokładnie wyczyszczona? nie było czasem pozostałości po starym miksie? ja czasem jak łowie mam pojemniczek z wodą w której cały czas pływa foremka i nie ma problemów z przyklejaniem.

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1352 dnia: 07.04.2015, 16:15 »
..........Dodam tylko że mało nie dostałem szału z foremką Preston ,za cholerę nie chciał odklejać miksu ........

Przetrzyj delikatnie formę jakimś olejem, dosłownie 2-3 kropelki, ja tak robię olejem rybnym lub halibutowym które dodaję do zanęty.

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1353 dnia: 07.04.2015, 16:19 »
 
A foremka była dokładnie wyczyszczona? nie było czasem pozostałości po starym miksie? ja czasem jak łowie mam pojemniczek z wodą w której cały czas pływa foremka i nie ma problemów z przyklejaniem.
     
Marek ,ja po każdym wędkowaniu czyszczę i myję cały sprzęt ,więc nie ma takiej możliwości żeby była brudna. Nawet dzisiaj jeden "widz "który stał koło mnie jakieś trzy godzinny w pewnym momencie zapytał mnie od jak dawna posiadam sprzęt na który łowię .Odpowiedziałem że najnowsza rzecz w moich zestawach  ma coś około dwóch lat.Zdziwiony odpowiedział:
Ku...a, wyglądają jak byś je pan wyjął przed chwilą z pudełka
Maciek

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1354 dnia: 07.04.2015, 16:23 »
Więc wydaje mi się że  to wina miksu będzie czyli jego konsystencji. Zawsze jak miałem niedomoczony lub przemoczony to różnie się to koszyka trzymało. Lub przyklejało do formy.

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1355 dnia: 07.04.2015, 16:29 »
A ja podejrzewam że to coś z plastikiem z którego wykonana jest forma ( utlenienie,itp)
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 786
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1356 dnia: 07.04.2015, 18:51 »
Maciek, używaj tej folii. Ja też tak mam z tymi foremkami, że po jakimś czasie robia się klejące. Jednak spróbuj jak fish007 radi troszku oleju, na jakis czas pomaga, zwilżanie również. Ja doklejam ręką później i jest OK. Najczęściej wyrywa się kawałek ponad przynętą,  uzupełniam wtedy ubytki ręcznie ;D
Lucjan

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1357 dnia: 07.04.2015, 19:09 »
Bylem dzisiaj na naszym zwiazkowym stawie, tydzien temu zakonczyla sie trwajaca 2 tyg. kwarantanna.
Jedna wedka rzucona na methode, druga zwykly koszyk przelotowy. Od godziny 8 do 11 zadnych wskazan na szczytowce.
Mialem zanete Baitecha zmieszana 50/50 z pellet basic lorpio 2mm.
Kombinowalem z przynetami jak tylko moglem...od pelletow po kukurydze i robaki. Absolutnie zadnych wskazan na szczytowce poza rakiem,ktory zawiesil sie na zylce.

Obok mnie siedzial dziadek, ktory przyjechal godzine po mnie a do 11 mial juz 2 liny i jednego karpia w siatce. Nawiazalismy rozmowe i niesmialo zapytalem jakiej zanety uzywa. Odpowiedzial, ze czerwonej Traper Big Carp ale dodaje jeszcze platkow owsianych i zaprawia calosc wanilia.
Mowie mu, ze siedze od 8:00 i zero bran. Dziadek powiedzial, ze ma juz komplet ryb i zwija sie do domu a jak chce to moze mi zostawic zanete bo jutro zrobi sobie swieza. Podziekowalem za te 0,5 kg czerwonego Trapera i zaladowalem nia swoje koszyki.
Po 5 min. od zarzucenia uderzyl lin 43cm na haku ziarno kuku i 2 biale. Po kolejnych 30 min. zaczepil sie karp 30cm, po kolejnych 15 min. do podbieraka trafil lin 45cm. O godz.13:00 na halu mialem karpia 47cm -wzial na czerwonego z bialym. O 14:30 zakonczylem wedkowanie.

Daje mi do myslenia dlaczego zaneta na bazie maczek rybnych nie zdala wogole egzaminu. Doslownie zero pukniec na szczytowce.
Wracajac do auta przechodzilem obok goscia, ktory moczyl siatke -widocznie juz cos w niej mial, spojrzalem do jego wiadra...patrze a tam czerwona zaneta.

W weekend sprawdze czy to kolor tak przyciaga tamtejsze ryby czy zapach? Przetestuje czeronego method mixa z Baitecha oraz kupie w sklepie Trapera, ktorego podarowal mi "dziadek".

Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1358 dnia: 07.04.2015, 19:19 »
No, Paweł, bardzo ciekawe doświadczenia miałeś.
Początkowo myślałem, że może to kwestia miejsca, bo czasem tak bywa, że parę metrów obok są inne brania.
Ale tutaj ewidentnie coś z zanętą.
Nigdy bym nie przypuszczał, że aż tak odczuwalna różnica może być w braniach.
Swoją drogą gratuluję wyników, bo takie liny, to u mnie rzadkość.
Ciekawe jestem dalszych Twoich testów nad tą wodą.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1359 dnia: 07.04.2015, 19:22 »
Cudze chwalicie swego nie znacie  :P cały czas używam trapera i nie narzekam ;D
Staś
Klasyczny Feeder

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1360 dnia: 07.04.2015, 19:31 »
No, Paweł, bardzo ciekawe doświadczenia miałeś.
Początkowo myślałem, że może to kwestia miejsca, bo czasem tak bywa, że parę metrów obok są inne brania.
Ale tutaj ewidentnie coś z zanętą.
Nigdy bym nie przypuszczał, że aż tak odczuwalna różnica może być w braniach.
Swoją drogą gratuluję wyników, bo takie liny, to u mnie rzadkość.
Ciekawe jestem dalszych Twoich testów nad tą wodą.

W tym zbiorniku trafiaja sie liny po 55cm [w ub.roku mialem 49cm]. Jest tam tez b. duzo malych karpikow <30.
Ale ta zanete to musze obadac bo Angole nie widza swiata poza maczka rybna ;)
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline psontour7

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zapalony Feederowiec
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1361 dnia: 07.04.2015, 19:43 »
Bylem dzisiaj na naszym zwiazkowym stawie, tydzien temu zakoczyla sie trwajaca 2 tyg. kwarantanna.
Jedna wedka rzucona na methode, druga zwykly koszyk przelotowy. Od godziny 8 do 11 zadnych wskazan na szczytowce.
Mialem zanete Baitecha zmieszana 50/50 z pellet basic lorpio 2mm.
Kombinowalem z przynetami jak tylko moglem...od pelletow po kukurydze i robaki. Absolutnie zadnych wskazan na szczytowce poza rakiem,ktory zawiesil sie na zylce.

Obok mnie siedzial dziadek, ktory przyjechal godzine po mnie a do 11 mial juz 2 liny i jednego karpia w siatce. Nawiazalismy rozmowe i niesmialo zapytalem jakiej zanety uzywa. Odpowiedzial, ze czerwonej Traper Big Carp ale dodaje jeszcze platkow owsianych i zaprawia calosc wanilia.
Mowie mu, ze siedze od 8:00 i zero bran. Dziadek powiedzial, ze ma juz komplet ryb i zwija sie do domu a jak chce to moze mi zostawic zanete bo jutro zrobi sobie swieza. Podziekowalem za te 0,5 kg czerwonego Trapera i zaladowalem nia swoje koszyki.
Po 5 min. od zarzucenia uderzyl lin 43cm na haku ziarno kuku i 2 biale. Po kolejnych 30 min. zaczepil sie karp 30cm, po kolejnych 15 min. do podbieraka trafil lin 45cm. O godz.13:00 na halu mialem karpia 47cm -wzial na czerwonego z bialym. O 14:30 zakonczylem wedkowanie.

Daje mi do myslenia dlaczego zaneta na bazie maczek rybnych nie zdala wogole egzaminu. Doslownie zero pukniec na szczytowce.
Wracajac do auta przechodzilem obok goscia, ktory moczyl siatke -widocznie juz cos w niej mial, spojrzalem do jego wiadra...patrze a tam czerwona zaneta.

W weekend sprawdze czy to kolor tak przyciaga tamtejsze ryby czy zapach? Przetestuje czeronego metchod mixa z Baitecha oraz kupie w sklepie Trapera, ktorego podarowal mi "dziadek".
Dzis mialem tez podobne doswiadczenie,siedzialem 4h na pobliskim jeziorku. Lowilem jedna wedka z method feederem. Jako zanete uzywalem swojego mixu(wg.przepisu Luka na bazie mm-mix od Sonu)+pellety 1,5mm od Lorpio,testowalem rozne przynety od kuku konczac na pellecie pikantna kielbasa ale bez bran. Byc moze wina lezy po stronie pogody,zimnica strzaszna..Za tydzien ma juz byc znacznie cieplej to powtorze wypad z tym mixem ; ) Fakt,chyba jako pierwszy na tej wodzie uzywalem czegos na bazie maczki rybnej..
Kuba

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 786
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1362 dnia: 07.04.2015, 20:20 »
No to ładne liny złowiłeś, gratki!  Ciekawa sprawa z tą zanętą  :D


Lucjan

Grendziu

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1363 dnia: 07.04.2015, 20:24 »
Pełnia jest, ryby jak ludzie chimery mają :)

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1364 dnia: 07.04.2015, 20:25 »
Czerwone zanęty często dają dobre efekty,żadna nowość
Staś
Klasyczny Feeder