Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2015  (Przeczytany 1176310 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 372
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #165 dnia: 27.01.2015, 22:29 »
Na kiełbie wolno łowic ?
pozatym to tak piekne ryby ze dlamnie bylo by to grzechem trzymac je dluzej w dloni jak go zlowie
to jak najszybciej zwracam mu wolnosc
Maciek

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #166 dnia: 27.01.2015, 22:37 »
Cytat (fragment, pierwsze słowa w zasadzie, ze strony Koła nr 60 PZW Tychy) pokazuje, w jakim celu łowimy ryby:

"Kiełb (Gobio gobio) - jest to ryba, którą interesują się wędkarze tylko i wyłącznie jako żywą przynętą. Niesłusznie. Bo choć kiełb jest mały, to jednak ma niezwykle smaczne mięso. We Francji na przykład kiełbie opiekane w cieście to wykwintne i cenione przez smakoszy danie. Ryba ta świetnie nadaje się także na uchę. Ale wszystko to nie zmienia oczywiście faktu, że kiełb to doskonały żywiec."

Na kiełbie wolno łowic ?
Zdaje się, że wolno.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 822
  • Reputacja: 1993
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #167 dnia: 27.01.2015, 22:38 »
Wróciły do wody szybciutko... Chyba wiem gdzie będe pobijał swój rekord w kiełbiu  ;D Ogólnie łowie takie małe - z 5-8 cm - te tutaj to juz prawie brzany  :D
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 822
  • Reputacja: 1993
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #168 dnia: 27.01.2015, 22:38 »
Ale nie wolno przenosić ryb z łowiska do łowiska...
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 372
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #169 dnia: 27.01.2015, 22:43 »
Niewiem niechce sie mi biegac za regulaminem na 2015 ale chyba u mjie nie wolno
pozatym kiedys bylo go mnostwo a teraz pojedyncze sztukixa przeciez lowie praktycznie u zrodel soly koszarawy skawy wisly to wody gorskie powiedzcie czy to normalne to gdzie te kielbie maja byc jak niemw wodach gorskich
Maciek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #170 dnia: 27.01.2015, 22:47 »
Kiełb Białopłetwy i Kesslera jest chroniony
Arek

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #171 dnia: 27.01.2015, 22:52 »
Kiełb Białopłetwy i Kesslera jest chroniony
Ale nie pospolity. Choć on widać nie jest taki pospolity. Pod tym względem podobny jest do pospolitego karasia chyba.

to gdzie te kielbie maja byc jak niemw wodach gorskich
No, wszędzie skoro pospolity.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

elvis77

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #172 dnia: 27.01.2015, 23:01 »
Ten akurat chyba nie jest pod ochroną. Jest trzy gatunki z czego dwa pod ochroną.
Kiełbie to plaga
Zapuściłem kiedyś przypadkiem jak zarybiałem  sadzawkę rybami i od tamtej pory nie mogę się ich pozbyć. Spróbuj łapać na robaki
Raz na jednym haku złapałem trzy sztuki na raz. Każdy złapał za swój kawałek czerwonego i nie puścił nawet po wyjęciu z wody. Jest jak jazgarz lub sumik karłowaty(kolczak),bierze na wszystko,nawet nad dnem. I o linie możesz zapomnieć.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #173 dnia: 27.01.2015, 23:08 »
Kiełb białopłetwy jest chroniony ustawą o ochronie przyrody.
Ale te kiełbie krótkowąse nie są. U nas są bardzo dobrą przynętą na sandacza.
Znajomy je hoduje w stawiku i ostatnio łowiliśmy na trupka na te kiełbie właśnie.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #174 dnia: 27.01.2015, 23:11 »
Zapuściłem kiedyś przypadkiem jak zarybiałem  sadzawkę rybami i od tamtej pory nie mogę się ich pozbyć. [...] Jest jak jazgarz lub sumik karłowaty(kolczak),bierze na wszystko,nawet nad dnem. I o linie możesz zapomnieć.
No właśnie, on podobnie jak sumik nie wszędzie jest, bo ma chyba małą zdolność do ekspansji. Jemu dobrze tam gdzie jest - jak sumikowi. Sumik niszczy zbiornik, w którym się znajduje. Gdyby było inaczej, tzw. byczków, kolczaków, czyli sumików karłowatych, byłoby pełno wszędzie. Nie ma ich w Wiśle (nigdy nie złowiłem), a są w starorzeczu, które ma z nią połączenie. Nie słyszałem nawet, by ktoś złowił go w pobliżu połączenia starorzecza z Wisłą. Może podobnie jest z kiełbiem.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

elvis77

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #175 dnia: 27.01.2015, 23:22 »
Kiełbie są rybami dennymi i lubią twarde i piaszczyste podłoże. Lubią czystą wodę i dlatego bardzo dobrze się czują w świeżo kopanych stawach i rzekach. A sumika niema wszędzie,bo na szczęście nie został tam wpuszczony,a tam gdzie jest to na kilka lat dominuje w wodzie i ciężko cokolwiek złapać innego. Bierze nawet kulki proteinowe    Pamiętajcie sumika nie wolno wpuszczać spowrotem do wody. Jego i kilku innych gatunków niedotyczy C&R i no kill.

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #176 dnia: 28.01.2015, 00:07 »
Kiełbie są rybami dennymi i lubią twarde i piaszczyste podłoże. Lubią czystą wodę
Zasadne jest więc pytanie
to gdzie te kielbie maja byc jak nie w wodach gorskich
Bo przecież nie w Wiśle w Warszawie...

P.S. Czyli żaden wędkarz w Polsce nie może być C&R i no kill, no chyba że ma akwarium albo staw :D
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #177 dnia: 28.01.2015, 20:42 »
Mogę się pochwalić leszczem złowionym 18 stycznia w odrze. Nie miałem miarki, ale raczej równy z podbierakiem 60cm. Chciałem wkleić fotkę, ale ma za duży rozmiar... A zmniejszać nie umiem :)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 372
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #178 dnia: 28.01.2015, 20:44 »
Gratki  :fish:
Maciek

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #179 dnia: 28.01.2015, 20:47 »
Witam

Tak jak wspominałem test nowej wędki przeprowadzony:)) Wybrałem się na początku do portu rybackiego, głębokość do 4m , akwen otwarty , ruch wody przepływających jednostek  rybackich.Przesiedziałem 1.5h bez brania , rozpocząłem przyponem 30cm a zakończyłem 80cm, zmieniałem przynęty pinki,biały ale niestety nic to nie pomogło:((. Zmiana miejsca , wypadzik na 2 godzinki do mariny jachtowej. Tym razem postawiłem na ostoje basen z głębokością 2.5-3m o tej porze roku raczej nie uczęszczany przez żeglarzy.Nie ma warczących silników i mieszania wody śrubą.Łowiłem zestawem klasycznym , feeder z koszyczkiem. Koszyk  10-15gr, przypon 80cm i haczyk drennan super carbon maggot nr 16, haczyk akurat z odległościówki , bo dopiero dziś otrzymałem przesyłkę z hakami do feedera:)). Podczas dwóch godzin złowiłem 7 okoni , 1 płoć (20cm), 1 mały jazik 15cm, więc jest nieźle jak na tą porę, dodam też że było sporo wędkarzy ale bardzo szybko kończyli łowienie, bez brań.Wędka jak najbardziej na TAK:)) super się zarzuca, celność i wyrzut rewelacja i oczywiście patent żyłki z klipem, super:))) Aha co do przynęt , martwe robaki (mrożone) dziś na pierwszym miejscu, 90% ryb właśnie na tej przynęcie , w koszyku to glina z zanęta 5:1 i 150gr jokersa mrożonego, poniżej fotki

Pozdrawiam
Grzegorz > Kołobrzeg