Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2015  (Przeczytany 1176291 razy)

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #645 dnia: 09.03.2015, 22:12 »
Tomeq89 co za ryba! Gratulacje! :bravo: :thumbup: Od zawsze mnie fascynują te ryby chociaż jeszcze nigdy nie złapałem jesiotr ;) nigdy tez sie na niego nie nastawialem bo uznawalem to za nie osiagalne...  Mozesz napisac cos wiecej o okolicznosciach polowu tej zdobyczy ;) Na co sie skusil jaka przyneta, jaki miales zestaw? Komercja czy na wodach ogolnodostepnych (Pzw)? Jesli to nie jest tajemnica bede wdzieczny, jak juz pisalem mam wielki szacunek dla  tej ryby :bravo: :thumbup: :narybki:
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

Offline Tomeq89

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Września
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #646 dnia: 09.03.2015, 22:28 »
Akurat jesiotr jest żarłokiem i łatwo go złowić bo czasami bierze na wszystko... natomiast w tym przypadku była to kulka proteinowa :)
Zestawy miałem samozacinające typowo na karpia i to chyba tyle w tym temacie 8)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #647 dnia: 10.03.2015, 00:31 »
Ja dziś byłem na jeziorku i żadnego, nawet najmniejszego brania. Dwóch wędkarzy nieopodal mnie - podobnie. Miałem po zmroku pójść nad Wisłę, ale żona zadzwoniła, że córka ma 40 stopni, więc nici z miętusowania. Wróciłem do chałupy.
Epidemia nadal szaleje. Już od ponad miesiąca :( Ciekawe kiedy się skończy. Ja już mam dość.
Jeszcze na miętusa można się wybrać. Woda jeszcze lodowata.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #648 dnia: 10.03.2015, 05:52 »
Nie wszystkich rusza ta epidemia wirusowa, co prawda moja córka tez miala goraczke i kaszel ale juz jej przeszlo, mnie na szczescie nie rusza  :)
Krzysztof

Offline dziubas123

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 1
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #649 dnia: 10.03.2015, 09:37 »
ja byłem wczoraj zobaczyć jak tam moja miejscówka wygląda :) bez brania ale byłem króciutko (w sumie to chodziło żeby sobie chociaż wędką pomachać 8) )

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 954
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #650 dnia: 10.03.2015, 11:43 »
TomeQ ile ważył m/w ten jesiotr?
;)

Offline Tomeq89

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Września
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #651 dnia: 10.03.2015, 17:46 »
ok 5kg

Offline KrzysztofR

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Naturalne leki
  • Lokalizacja: Odolanów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #652 dnia: 10.03.2015, 18:48 »
Dzisiaj zaliczyłem 4 godziny wędkowania na stawie gminnym ,cieniutko tylko jeden sumik karłowaty ,wdałem się w dyskusje z gościem na temat ryb w tym stawie gość twierdzi że jest masa karasia .W co bardzo wątpię bo każdy co złapie to bierze do domu a nikt nie dopuszcza ryb ,ja co roku wpuszczam płotkę ,okonia ,szczupaka jak złowię na rzece . Kiedyś był piękny okoń ale wszystko mięsiarze wycieli a trzeba wiedzieć że okoń długo rośnie i jak tak dalej pójdzie to tylko żaby zostaną o ile i na ten gatunek nie znajdzie się amator mięska. Dodatkowo na pozostałych stawach kłusują na potęgę biorą szczupaki w okresie tarła choć są tablice że można wędkować  zgodnie z regulaminem PZW masakra >:(

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 822
  • Reputacja: 1993
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #653 dnia: 10.03.2015, 22:11 »
Fajny jesiotr, graty! :D

Ja dzisiaj zmierzyłem się z Tamizą i przegrałem. Juz rano jak zanurzyłem rękę, to zrozumiałem, że woda dalej jest lodowata i ryba będzie jeszcze ospała. I tak tez było. Sporo wędkarzy i praktycznie zero ryb. Nie pomogło stawanie na głowie... Leszcz absolutnie nie brał, podobnie płoć i okoń :D Złowiłem klenia i ... głowacza czyli bullheada! Kolejna ryba odhaczona! :D




Lucjan

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #654 dnia: 10.03.2015, 22:21 »
 Zdjęcie cudne :)

elvis77

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #655 dnia: 10.03.2015, 23:07 »
No i ja byłem dzisiaj pierwszy raz z tym Drennanem carp waggler na rybkach. Co prawda tylko godzinę,ale i tak dobrze. Wędka fajna,ale na małe rybki za sztywna,a takie dzisiaj łapałem. Złapałem kilka krąpi i jedną płotkę. Co ciekawe brały tylko na białe i najlepiej jak były dwa na haku. Na chleb,pellet haczykowy i nawet na ochotkę nie chciały brać. Biały i tylko biały
Słyszałem w okolicznym sklepie o pierwszych linach,a to dziwne,bo w tamtym roku o linach cały sezon nie było nic słychać.

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #656 dnia: 10.03.2015, 23:38 »
Polecam pinkę na hak
Staś
Klasyczny Feeder

elvis77

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #657 dnia: 10.03.2015, 23:49 »
Kupiłem wczoraj dwie duże pinki,ale zostały w domu,a na ryby jechałem prosto z pracy(uciekłem wcześniej,taki spontan) i po drodze w sklepie kupiłem białe i ochotkę,bo pinki nie było.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #658 dnia: 11.03.2015, 00:04 »
No i ja byłem dzisiaj pierwszy raz z tym Drennanem carp waggler na rybkach. Co prawda tylko godzinę,ale i tak dobrze. Wędka fajna,ale na małe rybki za sztywna,a takie dzisiaj łapałem. Złapałem kilka krąpi i jedną płotkę. Co ciekawe brały tylko na białe i najlepiej jak były dwa na haku. Na chleb,pellet haczykowy i nawet na ochotkę nie chciały brać. Biały i tylko biały
Słyszałem w okolicznym sklepie o pierwszych linach,a to dziwne,bo w tamtym roku o linach cały sezon nie było nic słychać.
No zdecydowanie to wędka na karpiki. Przy połowie mniejszych ryb raczej nie da wielkie przyjemności.

Woda jeszcze jest lodowata. Na komercjach i stawach sekcyjnych, gdzie jest dużo karpia, można już się pobawić. Ale ogólnie na wodach stojących jeszcze jest bez rewelacji. Teraz czeka nas kilka dni zimna, ale mam nadzieję, że druga połowa marca już będzie super i ryba będzie się ruszać :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #659 dnia: 11.03.2015, 09:21 »
Kupiłem wczoraj dwie duże pinki
Jak jedna zdechnie, to Ci jedna zostanie Daniel. Trza było przynajmniej trzy wziąć ;) ;) :D Żartuję sobie. Przepraszam :)
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.