Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2015  (Przeczytany 1181326 razy)

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1620 dnia: 13.04.2015, 16:23 »
jest wiele żwirowni o nieregularnych kształtach, nawet z wysepkami jak w Nieznanowicach pod Krakowem :fish:
http://www.lowisko-kowboja.malopolska.pl/

Panowie gratuluję wyników.
[...]
  Wynik myślę zadowalający bo udało się oszukać siedem karpików (największy 60 cm :D) i jednego sumka.
[...]
Uwagi: Duże znaczenie miała celność rzutów i obserwowanie wędziska (pierwsza ryba prawie wciągnęła mi wędkę do wody)
Połamania kija :).

gratuluje , piekny wynik :thumbup:

nie zawsze da sie obserwowac wedziska, dlatego uzywam kołowrotków z wolnym biegiem :D
Znów jestem

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1621 dnia: 13.04.2015, 17:29 »
Po weekendzie zawsze jest co poczytać w tym temacie. Mi niestety nie udało się wygospodarować czasu na wędkowanie... Ale przerwę mam już ponad 2tygodnie wiec chyba nie wytrzymam do kolejnego weekendu ;D

Gratuluję wszystkim wyników! Pięknie powalczyliście :bravo:
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline KrzysztofR

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Naturalne leki
  • Lokalizacja: Odolanów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1622 dnia: 13.04.2015, 19:56 »
Na stawie zero brań na rzeczce płotka zaczyna podchodzić ,pół godziny 10 płotek,6 okonków po 5 cm i jazgarze .Rzeczka mała zaniedbana masa ścieków do miej idzie ale mam nadzieje że to się zmieni kanalizacja rusza to za parę lat rybka będzie.

Offline Eddie

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: 42-200
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1623 dnia: 13.04.2015, 21:34 »
Sprawozdanie z weekendu:

Sobota późne popołudnie/wieczór  - Malusieńka zaporówka w mojej okolicy, method feeder, płoteczki i płocie, do podajnika miks zanęty plus pellet method i green betaine 2mm Lorpio, na haku martwe białe.
Niedziela poranek glinianka - koszyczek, druga wędka waggler - na koszyczku zero na waggler płoteczki.
Niedziela popołudnie/wieczór - duża zaporówka (Poraj) method feeder - leszcze, sporo brań ale bez szału wszystko w okolicach 40cm.

Ogólnie w weekend sporo czasu nad wodą lecz wyniki średnie... nic to, cieszę się że spędziłem miło czas nad wodą ! ;D


Offline ManuChao

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1624 dnia: 13.04.2015, 22:13 »
Wczoraj odbyły się pierwsze zawody na stawem naszego stowarzyszenia, tak naprawdę chciałem pochwalić się jak piękne wyhodowaliśmy karasie :) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dd71475282915470.html

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1625 dnia: 13.04.2015, 22:27 »
ładne dyski
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 419
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1626 dnia: 13.04.2015, 23:59 »
Wczoraj odbyły się pierwsze zawody na stawem naszego stowarzyszenia, tak naprawdę chciałem pochwalić się jak piękne wyhodowaliśmy karasie :) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dd71475282915470.html
Jakieś krzyżowki z welonkami ? Ciekawe czy te płetwy sprawiają że ryba daje większy opór przy holu
Pozdrawiam - Gienek

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 694
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1627 dnia: 14.04.2015, 00:47 »
Druid popatrz tutaj:
http://allegro.pl/narybek-karas-pospolity-zolty-100-szt-kurier-pol-i5086433654.html
zdjecie 7 i 8
opis hodowcy
Ostatnie ósme zdjęcie przedstawia Hybrydę karasia złotego chińskiego z karasiem pospolitym sprzedajemy również komplety ( 2 Hybrydy plus 1 pospolity) albo narybek hybrydy bardzo szybki przyrost piękny wygląd i super przynęta dla drapieżników- sprawdzone ponieważ jest bardzo widoczny w wodzie a siódme narybek hybrydy narybek przyrasta dwa razy szybciej jak karaś pospolity

W jednej ksiazce czytalem kiedys ze wlasnie krzyzuja karasia z welona w celach dekoracyjnych.
Co do tzw.japoncow to juz mnie nic nie z szokuje , chyba ze powstanie hybryda karasia ze szczupakiem :)
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 958
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1628 dnia: 14.04.2015, 09:19 »
Za jakiś czas złapie się rybę i nie będzie wiadomo co to. Widzę tu duże możliwości dla nauki i handlu.  Tester gatunku ryby.
Wynik, np. : 60% karpia (siła), 10% arapaimy (piękne łuski), 10% tuńczyk (ładne płetwy) i 20% wiosłonosa (szybki przyrost). itp. ... ;)
;)

Offline ManuChao

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1629 dnia: 14.04.2015, 11:16 »
Wczoraj odbyły się pierwsze zawody na stawem naszego stowarzyszenia, tak naprawdę chciałem pochwalić się jak piękne wyhodowaliśmy karasie :) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dd71475282915470.html
Jakieś krzyżowki z welonkami ? Ciekawe czy te płetwy sprawiają że ryba daje większy opór przy holu

Opór przy holu jest ale to z powodu jakie rozmiary osiągają te karasie największy jaki został złowiony to 43 cm w zeszłym roku.
Pewnie to jakaś krzyżówka, parę ładnych lat temu przy zarybieniu dostaliśmy ok 50 kg narybku karasia miedzy innymi takie :)

Offline Sfeeder94

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pszczyna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1630 dnia: 14.04.2015, 12:06 »
U mnie w końcu sezon rozpoczęty siedziałem do późna, ale było warto dla profesorka. Metoda mix 50/50 przynęta kuku+sztuczne kuku na włosie, głębokość ok. 1,5 m.

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1631 dnia: 14.04.2015, 12:13 »
Weekendową pogodę trzeba było wykorzystać, tak też zrobiłem. Jak zwykle nastawiłem się na odległościówkę.
Udało się złowić 6 karpików, kilkanaście płoci i to całkiem ładnych.
Prosta taktyka okazała się skuteczniejsza ... zanęta karp truskawka Boland ze sporym dodatkiem mielonej konopi , na haku kukurydza maczana w truskawkowym dipie ... choć i na białego też brały.
Próbowałem też pelletów bait tech fishmeal zmieszanych z zanętą special ... nęciłem tym inne miejsce ale kompletnie nic nie mogłem ustrzelić. Wypróbowałem tam wszystkich haczykowych pelletów jakie miałem.
Zauważyłem jedną rzecz, gdy przegruntowałem mocniej zestaw zawsze wyciągałem hak oblepiony zielonym glonem który pewnie obrasta dno. Prawdopodobnie moja przynęta tam wpadała i nie była zauważana. Sam pellet zanętowy również pewnie wpadał w zielsko i nie nęcił dostatecznie.
Zanęta pracowała a kukurydza na haku wisząca lekko ponad zielskiem była lepiej widoczna.
Sąsiad obok mnie wyciągnął ze dwadzieścia małych karpików, łowił je w toni góra na 2m ( grunt był 4m), blisko brzegu góra 15 metrów.
Na kolejny wypad chyba wypróbuję jakiś zestaw do łowienia z opadu.
 
Przy okazji przetestowałem trzy modele świeżych wagglerów i wyłoniłem faworyta na ten zbiornik.
Pierwszy raz w tym roku wybrała się ze mną córcia. Holowała wszystkie karpie ( ja tylko lekko korygowałem ) i tak się jej spodobało że już zapowiedziała się na kolejną wyprawę. Trzeba kupić kolejną wędkę ;)

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1632 dnia: 14.04.2015, 12:16 »
A takie mamy płoteczki  ... 25cm to norma.
Jak będzie bezwietrzna pogoda to wybieram się na nie z bacikiem.

Offline wadziol

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1633 dnia: 14.04.2015, 12:32 »
Weekendową pogodę trzeba było wykorzystać, tak też zrobiłem. Jak zwykle nastawiłem się na odległościówkę.
Udało się złowić 6 karpików, kilkanaście płoci i to całkiem ładnych.
Prosta taktyka okazała się skuteczniejsza ... zanęta karp truskawka Boland ze sporym dodatkiem mielonej konopi , na haku kukurydza maczana w truskawkowym dipie ... choć i na białego też brały.
Próbowałem też pelletów bait tech fishmeal zmieszanych z zanętą special ... nęciłem tym inne miejsce ale kompletnie nic nie mogłem ustrzelić. Wypróbowałem tam wszystkich haczykowych pelletów jakie miałem.
Zauważyłem jedną rzecz, gdy przegruntowałem mocniej zestaw zawsze wyciągałem hak oblepiony zielonym glonem który pewnie obrasta dno. Prawdopodobnie moja przynęta tam wpadała i nie była zauważana. Sam pellet zanętowy również pewnie wpadał w zielsko i nie nęcił dostatecznie.
Zanęta pracowała a kukurydza na haku wisząca lekko ponad zielskiem była lepiej widoczna.
Sąsiad obok mnie wyciągnął ze dwadzieścia małych karpików, łowił je w toni góra na 2m ( grunt był 4m), blisko brzegu góra 15 metrów.
Na kolejny wypad chyba wypróbuję jakiś zestaw do łowienia z opadu.
 
Przy okazji przetestowałem trzy modele świeżych wagglerów i wyłoniłem faworyta na ten zbiornik.
Pierwszy raz w tym roku wybrała się ze mną córcia. Holowała wszystkie karpie ( ja tylko lekko korygowałem ) i tak się jej spodobało że już zapowiedziała się na kolejną wyprawę. Trzeba kupić kolejną wędkę ;)


Kuba gratuluję wyniku i cierpliwego dopracowywania techniki połowu na spławik:)
Marcin
Matrix Team Poland / FKK Wrocław

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1634 dnia: 14.04.2015, 20:01 »
A takie mamy płoteczki  ... 25cm to norma.
Jak będzie bezwietrzna pogoda to wybieram się na nie z bacikiem.

Bat na płotkę jest świetny.
Przy wietrze też można. 6m nawet ze spławikiem około 0,2g....Ale jest to wówczas ...specyficzna przyjemność :)