Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2015  (Przeczytany 1181224 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 889
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1830 dnia: 20.04.2015, 21:11 »
Fajnie zorganizowane stanowisko Arek! :thumbup:   A Oderka wygląda tam u Ciebie niczym Wisła...
Lucjan

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1831 dnia: 20.04.2015, 21:11 »
Gratulacje Daniel, jak sie chce na ryby lecieć, to i pogoda nie jest straszna :) :thumbup:
Krzysztof

elvis77

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1832 dnia: 20.04.2015, 21:17 »
Gratulacje za wytrwałość.
 Daniel ten kawałek ogona to twoja sprawka, czy podbierak nie taki. :-X
Nawet nie zauważyłem tego uszkodzonego ogona.Podbieraka nie brałem,bo nie liczyłem na ryby i ograniczałem sprzęt do minimum. A ten ogon to też nie moja sprawka,to hodowcy musieli coś mu zrobić.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1833 dnia: 20.04.2015, 21:19 »
Mateusz czy ty uzywales zestawu z koszyczkiem tzw.paternoster?
Nie, to był zwykły zestaw, czyli koszyk przelotowo na żyłce głównej.
Nie nastawiałem się na płocie, a raczej na lina - łowiłem na grube dendrobeny na włosie, tak więc ładniejsza płoć była takim jakby przyłowem.


Wynik - 8 linów, 42 karasie i jedna płoć pod 30 cm na białe z opadu. Po raz pierwszy nie zostałem do końca... ;D
Dobrze, że się z Likiem nie założyłem o bimber :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1834 dnia: 20.04.2015, 21:27 »
Fajnie zorganizowane stanowisko Arek! :thumbup:   A Oderka wygląda tam u Ciebie niczym Wisła...
To prawda Lucjan ! Rzeka piękna i szeroka. Zróżnicowane stanowiska! Zaczynam się martwić że nagle coś się zmieniło diametralnie! O tej porze woda optymalnie podwyższona! Wg. Moich pomiarów zmiany na stanowisku co do głębokości i prądu miiiinimalne! ::) Okres tarłowy Jazia! Ale inne sezony żerownie na zadowalającym poziomie! Bardziej mnie martwi brak aktywności Klenia! Do tarła jeszcze ciut ! A właściwie tej ryby nie widać!Wcześniej choć młodzież siadała na zestaw! A teraz mur!! ??? Szok. Muszę się rzeki chyba uczyć od nowa! Ale zawsze to wyzwanie! ;D Tylko przy moich szczerych relacjach pewnie na forum na amatora wyjdę ! Ale jakoś nie spędza mi to snu z powiek!! ;D ;D ;D  Co do zanęty! Zastanowiło mnie rozmywanie mixu! Jako półprodukt daję parzoną śrutę kuku. Ale dziś zapodałem kulkę zanęty ciut gliniastej na płytką wodę!Hmm. Nie wiem czy nie zrezygnuję z parzenia śruty. Robi glinę z mixu!  Nastepnie zapodam na surowo przed namoczeniem!!
Arek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1835 dnia: 20.04.2015, 22:39 »
Nie lepiej byłoby zamiast tej śruty pokombinować z np.pęczakiem,mi często się sprawdza ten dodatek
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Andy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 3
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1836 dnia: 21.04.2015, 00:04 »
Witaj Luk .  Czy możesz udzielić trochę informacji o tym rod podzie. Interesuje mnie czy jest stabilny na twardym podłożu ( kamienie ,beton). Jak zachowuje się podczas ostrych brań zwłaszcza brzan . Widziałem go i jak dla mnie jest trochę zadelikatny. Niestety nie miałem go nad wodą żeby go przetestować . Będę wdzięczny za wszelkie informacje.   
Pozdawiam  Andy

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 889
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1837 dnia: 21.04.2015, 00:32 »
Niestety nie jest on aż taki stabilny, i na kamieniach właśnie będzie sprawował się najgorzej. Dobrze jest go wbic w ziemię, przy kamienistym podłożu trzeba mocno go zabezpieczyć kamieniami. Nie jest to taki pod jak mocne wersje morskie.

Jego wadą jest przenoszenie drgań - branie na jednej wędce oznacza drganie drugiej, trzeba też ostrożnie brac kij z podpórki, gdyż drugi będzie się mocno uginał. Plusem sa małe rozmiary i teleskopowe nóżki i główna część, przez co można się dobrze ustawić. W tej cenie to też dobra rzecz. Łowiąc brzany należy dobrze ustawić go tak aby skierować go w strobnę podajnika leżącego na dnie (zarzuca się w górę rzeki) - i wtedy kij jest uginany bez problemu, ząś żyłka wybierana z kołowrotka. Na Trencie raz brzana wywaliła mi całość, drugi kij wylądował w wodzie. Oprócz zbyt słabego wbicia go w ziemię, nie skierowałem go w strone podajników, przez co mocne ciągnięcie w bok spowodowało wywrotkę.

Warto go mieć - ale na pięc gwiazdek dałbym mu niecałe cztery lub trzy i pół... Nie widzialem żadnego zamiennika w tej cenie - co ważne ma on mozliwość montażu alarmów, w przeciwieństwie do wersji morskich.
Lucjan

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1838 dnia: 21.04.2015, 07:13 »
Nie lepiej byłoby zamiast tej śruty pokombinować z np.pęczakiem,mi często się sprawdza ten dodatek
Bedę musiał popróbować.
Arek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 441
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1839 dnia: 21.04.2015, 14:51 »
Witam
Byłem dziś poprubować za biało rybem niestety u mnie znowu dzis był przymrozek i strasznie zimno dotego lodowaty wiatr
nad woda bylem 6 godzin ani brania dzis nie mialem martwa woda
woda jest bardzo zimna
do tego zrobila sie fala dopiero w samochodzie po przejechaniu 10 km zagrzalem sie mimo slonca jest zimno przez ten wiatr
nastepnym razem bedzie lepiej
Maciek

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1840 dnia: 21.04.2015, 14:56 »
Hehe. U mnie w Zielonej też wieje jak cholender. Ale ciepło. Dziś jeden termometr nad drogą pokazywał 41 st :) Dobrze że mam szyberdach :)

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1841 dnia: 21.04.2015, 14:59 »
no niedobrze panowie :o bo jutro sie wybieram na rybki.
Mam nadzieje ze bedzie troche lepiej ;)
Znów jestem

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 441
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1842 dnia: 21.04.2015, 15:02 »
Panowie mozna siedziec co tam przeciez przyroda jest piekna ale jak w twarz wieje lodowaty wiatr to dla mnie za duzo czekam na cieplo !
Maciek

Offline Andy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 3
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1843 dnia: 21.04.2015, 19:52 »
Witaj Luk. Dzięki za informację. tak jak myślałem ,nic solidnego. Ładnie wygląda na zdjęciach nad angielskimi rzeczkami. Trzeba będzie rozejrzeć się za czymś z karpiowej półki. Miałem kiedyś kilka świetnych rod podów (specjalizowałem się wyłącznie w karpiowaniu przez 20 lat)  między innymi Cygnet  Skyscraper Multi Pod , świetny na duże rzeki. Sama nazwa wskazuje co to jest (prawdziwy mamut). Bardzo dobry też jest Solar World Wide Pod  z długa belką i długimi nogami(bardzo stabilny). Miałem je i polecam ,tu nie ma lipy.  Jeszcze raz dzięki  Pozdrwiam
 "Brzany już się ruszyły? :)

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1844 dnia: 21.04.2015, 20:32 »
Trochę mnie nie było przez remont nie miałem dostępu do internetu więc na początku gratuluję wszystkim fajnych rybek :bravo:
Cóż po kolei pierwsza nocka na "mojej" Odrze w tym roku odbyła się w zeszły piątek a raczej z piątku na sobotę udało mi się złowić 10 leszczy największy 51 więc żadne to kolosy :-[ Rybka najlepiej reagowała na czerwonego.





A tutaj wraz z kolegą Mariuszem trafiliśmy po rybce w tym samym czasie

Tak mniej więcej wyglądała pierwsza nocka
Następnie dla odmiany wybraliśmy się na pstrągi tam połowiliśmy lecz bez okazów żadna rybka nie miała 40 cm,za to trafiłem ciekawy przyłów na pstrągowego wobasa

Jestem ciekaw co miał w zamiarze zrobić z moim wobkiem ten pstrąg,samobójstwo ?

Ogólnie miałem około 15 kropków do 32,33 cm.Kolega Mariusz miał do 35+ również kilkanaście kropasów.
A teraz krótka relacja z dzisiejszej nocki,rybek padło nie wiele bo ja miałem 3 leszcze do 50 a kolega 4 do 49 plus rano okonia 36 cm
,nocka zimna nawet był przygruntowy przymrozek ale mieliśmy ognisko i było całkiem przyjemnie !



Sorki za taki nie ład w relacji ale jeszcze mam nie uporządkowany pokój i przez to w głowie jeszcze większy mętlik :D


Pozdrawiam
Michał ;)