Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2015  (Przeczytany 1181260 razy)

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2220 dnia: 03.05.2015, 19:42 »
;D niestety na cztery białe robaki z gruntu :)
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2221 dnia: 03.05.2015, 19:43 »
przekrojoną na 10 części :D
Krzysztof

Offline Micz01

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2222 dnia: 03.05.2015, 19:56 »
Witam. Dzisiejsza poranna zasiadka na zero. Siedziałem od 5 do 10 i nic konkretnego nie zameldowało się na kiju. Poranek zimny 0 stopni. Kawałek od mojej miejscówki spotkałem 3 wędkarzy i jednemu udało się przechytrzyć Pana
Profesora lina(1,60 kg.). Mam nadzieję,że to jest początek jego żerowania na północy,a dokładnie Kociewie. Pierwszy raz było słychać sporadyczne cmokania w trzcinach.

river

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2223 dnia: 03.05.2015, 20:07 »
Chyba brak zimy trochę te nasze  ryby "rozmontował"...
Nie widzę by ktoś fajnie połowił w konkrentej ilości na dzikiej wodzie

Offline Asdic

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wlkp
  • Ulubione metody: bat
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2224 dnia: 03.05.2015, 20:16 »
Dzisiejszy rekonesans nad Wartą - bat, zestaw 3gr, żyłka 0,14/0,10 Supplex, haczyk 18, biały robak.

Połów ogólny to jakieś 3kg krąpi i płoci w tym 2 rodzynki:
1) krąp albo hybryda 36cm - w mojej ocenie krąp choć ta druga fota budzi wątpliwość czy to nie czasem hybryda. Odrzucam leszcza. Nie liczyłem promieni bo rybka w miarę szybko wróciła do wody.


Inne ujęcie tej samej ryby


2) rozpiór 30 cm - jeżeli ktoś ma wątpliwości jak go rozróżnić od krąpia czy leszcza (a raczej trudno pomylić).


Pozdrawiam
Romek

Offline edek86

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2225 dnia: 03.05.2015, 20:18 »
dziś testy kulek proteinowych z drennan tutti frutti niestety bez brania
Michał

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2226 dnia: 03.05.2015, 20:29 »
Dzisiejszy rekonesans nad Wartą - bat, zestaw 0,14/0,10 Supplex, haczyk 18, biały robak.

Połów ogólny to jakieś 3kg krąpi i płoci w tym 2 rodzynki:
1) krąp albo hybryda 36cm - w mojej ocenie krąp choć ta druga fota budzi wątpliwość czy to nie czasem hybryda. Odrzucam leszcza. Nie liczyłem promieni bo rybka w miarę szybko wróciła do wody.
2) rozpiór 30 cm - jeżeli ktoś ma wątpliwości jak go rozróżnić od krąpia czy leszcza (a raczej trudno pomylić).

Nie będę się mądrzył, nie mam takiego zamiaru, ale wydaje mi się, iż to jednak hybryda leszcza z krąpiem...Tak czy owak PIĘKNY rybek i to na delikutaśnym zestawie złowiony w dzikiej i pięknej rzece ;)

river

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2227 dnia: 03.05.2015, 20:37 »
Asdic

Gratuluję :)
Przeszło mi przez myśl czy dziś mój kiepski wynik to nie testy zanętowe sprawdzę to :)

Offline Asdic

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wlkp
  • Ulubione metody: bat
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2228 dnia: 03.05.2015, 21:03 »
Stosowałem metodę Luka mało a często :P. Miałem może z 0,5kg zanęty, w tym połowa ziemi. Dozowanie małymi kulkami (takie ściskane 1 dłonią) + małe porcje robaków strzelane z procy. Łowiłem w moim ulubionym miejscu czyli jakieś 20m za ostrogą, gdzie powstaje prąd wsteczny a raczej na granicy dwóch prądów wstecznego i głównego. Jest tam zawsze takie nieduże pole martwe gdzie można utrzymać lekki spławik prawie w miejscu (bynajmniej przez chwilę) i tam mam najwięcej brań.
Pozdrawiam
Romek

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 419
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2229 dnia: 03.05.2015, 21:10 »
Moja dzisiejsza zasiadka była raczej spotkaniem towarzyskim 4 wędkarzy - niż lowieniem ryb. Zaprosiłem na moją neconą miejscowkę trzech kolegów ( w tym jednego naszego forumowicza Pawła - nick zajcu ) , siedzieliśmy obok siebie, gadali, żartowali i było bardzo fajnie lecz ryby mimo że wszyscy uważali na hałasy nie było prawie wcale. Jeden z kolegów koło 16 złowił ładnego leszcza       ( 48cm) i już mialem nadzieję że to początek udanej sesji - i na tej jednej jedynej rybie się skończyło
Nie mieliśmy wcale brań - i blisko i daleko i przy trzcinach i na głębszej wodzie. W sumie jest pełnia i jeszcze w dodatku wiał wschodni wiatr czyli nie ma co się dziwić - ale wczoraj były wyniki a dziś prawie zero
Mimo tego wieczór uważam za bardzo udany , pogawędziliśmy sobie bardzo fajnie

Gratuluję wszystkim ktorzy połowili !!
Pozdrawiam - Gienek

river

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2230 dnia: 03.05.2015, 21:25 »
Asdic

Ja łowię za Mosiną byłem tam pierwszy raz w roku ubiegłym i łowie co chwilę w innym miejscu by poznać teren.
Zanęty też dużo nie miałem ok. 0,5kg reszta glina trochę konopi,trochę kuku plus pieczywko fluo i pewien pellet który mógł nie podpasować :) lub też miejsce wiadomo są lepsze i gorsze.Bywało już tak na Warcie nie raz że w jednym miejscu studnia kawałek dalej ryba za rybą.Ogólnie najgorzej na dzikiej wodzie chcąc mieć dobre wyniki - fajne ryby jak się jedzie raz kiedyś....

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2231 dnia: 03.05.2015, 21:36 »
Gratuluję tym, co byli nad wodą :)
Robert

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2232 dnia: 03.05.2015, 21:42 »
gratulacje dla wszystkich łowiących więcej :fish: lub mniej ,ja dziś należę do tych drugich :'(
Pozdrawiam
Jacek

Offline KrzysztofR

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Naturalne leki
  • Lokalizacja: Odolanów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2233 dnia: 03.05.2015, 21:45 »
Dzika woda jedynie co pozostało to byczki (sumik karłowaty ) ale przemyślałem że nie warto wypuszczać ryb innego gatunku (karp,lin,karaś ) bo ktoś inny ja złapie i zje od dzisiaj każda ryba złapana przez  mnie będzie wypuszczana na komersie .Ciekawostka ryby nie wymiarowe biorą u mnie osoby z kasą wcale nie biedota. Wczoraj zaobserwowałem że tak się dzieje chłopak z problemami finansowymi wypuszcza każda bez wymiaru ,gość z super bryką ( najnowszy mercedes wszystko bierze co żyje) co to się porobiło w tej za......j Polsce

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2234 dnia: 03.05.2015, 21:53 »
Dzika woda jedynie co pozostało to byczki (sumik karłowaty ) ale przemyślałem że nie warto wypuszczać ryb innego gatunku (karp,lin,karaś ) bo ktoś inny ja złapie i zje od dzisiaj każda ryba złapana przez  mnie będzie wypuszczana na komersie .Ciekawostka ryby nie wymiarowe biorą u mnie osoby z kasą wcale nie biedota. Wczoraj zaobserwowałem że tak się dzieje chłopak z problemami finansowymi wypuszcza każda bez wymiaru ,gość z super bryką ( najnowszy mercedes wszystko bierze co żyje) co to się porobiło w tej za......j Polsce
co autor ma na myśli bo nie kumam
Staś
Klasyczny Feeder