Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2015  (Przeczytany 1181080 razy)

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4290 dnia: 17.08.2015, 13:32 »
Ale brzydal ;)
Zbyszek

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 694
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4291 dnia: 17.08.2015, 20:32 »
zbyszek321 ale dajesz czadu z linami , Super :thumbup: Wielkie gratulacje :bravo:
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4292 dnia: 17.08.2015, 22:00 »
Dzięki Grzegorz. Jutro też się wybieram :).
Zbyszek

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4293 dnia: 17.08.2015, 22:16 »
Gratki dla łowiących piękne liny ,leszcz pierwsza klasa RubikS, Elvis77 rodzinny wypad to fajna sprawa chłopaków kręci wędkarstwo?
Staszku o takim sandaczu marzy nie jeden spinningista :thumbup: Michał gratki :thumbup: super połów ,tej komercji nie znam ? napisz coś o niej na priv lub na forum ;)
Pozdrawiam
Jacek

elvis77

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4294 dnia: 17.08.2015, 22:43 »
Gratki dla łowiących piękne liny ,leszcz pierwsza klasa RubikS, Elvis77 rodzinny wypad to fajna sprawa chłopaków kręci wędkarstwo?
Staszku o takim sandaczu marzy nie jeden spinningista Michał gratki super połów ,tej komercji nie znam ? napisz coś o niej na priv lub na forum ;)
Dzięki Pyza. Starszy (14)to intelektualista,uwielbia przyrodę,las wodę,a wędkuje trochę przez zazdrość(choć też lubi),bo młodszy (11) ma do tego dryg. Jest aktualnym mistrzem koła(niewiele zabrakło do najlepszych seniorów mimo,że łapał krócej od nich). Ma jeszcze kilka dyplomów mniej lub bardziej wartościowych. Lubi rywalizację,a szczególnie wygrywać. Jednak ze względu na fakt,że nie ma  kto go uczyć (przerósł już  mistrza)nie może się dalej rozwijać. Jak pewnie nie którzy wiedzą ten sport wymaga dużo czasu i jeszcze więcej kasy.
 Ale niech powie tylko jedno słowo.a będzie...miał stary problem.
Za dwa tygodnie mają zawody okręgowe na zakończenie wakacji
Na Dzień Dziecka nie mogli iść na zawody (byłem na I Zlocie SiG   ),to tym razem nie ma już innej opcji,no chyba,że pogoda.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 740
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4295 dnia: 18.08.2015, 09:24 »
Dzisiaj od 5 do 9. Ani jednego pyknięcia nawet na miejscówce, na której w 3 godz. przeważnie miałem około 10 ryb... Wszystkie przynęty przeleciałem... daleko, blisko... na końcu nawet jakieś zigrigi wiązałem i z metr nad gruntem łowiłem. Nawet na psie chrupki. Jak w studni.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4296 dnia: 18.08.2015, 09:33 »
Dzisiaj od 5 do 9. Ani jednego pyknięcia nawet na miejscówce, na której w 3 godz. przeważnie miałem około 10 ryb... Wszystkie przynęty przeleciałem... daleko, blisko... na końcu nawet jakieś zigrigi wiązałem i z metr nad gruntem łowiłem. Nawet na psie chrupki. Jak w studni.

Tak więc nie tylko u mnie taka bryndza... wczoraj z feederkami wytrzymałem w deszczu 5 godzin na zbiorniku po żwirowym. Tydzień wcześniej padło kilka leszy i dwa karpiki, wczoraj na tej samej miejscówce studnia :(

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4297 dnia: 18.08.2015, 09:41 »
Dzisiaj od 5 do 9. Ani jednego pyknięcia nawet na miejscówce, na której w 3 godz. przeważnie miałem około 10 ryb... Wszystkie przynęty przeleciałem... daleko, blisko... na końcu nawet jakieś zigrigi wiązałem i z metr nad gruntem łowiłem. Nawet na psie chrupki. Jak w studni.

Tak więc nie tylko u mnie taka bryndza... wczoraj z feederkami wytrzymałem w deszczu 5 godzin na zbiorniku po żwirowym. Tydzień wcześniej padło kilka leszy i dwa karpiki, wczoraj na tej samej miejscówce studnia :(

Wydaje mi się, że te upały nie najlepiej posłużyły wodom stojącym. Ja w sobotę na płynącym wolno kanale trochę połowiłem płoci i leszczy. Dnia następnego wybrałem się na grubszą rybę z feederami, nad wodę stojącą i nic. Pusto. Na sondzie ryby pojawiały się w toni, więc zestawy gruntowe zupełnie były nietrafione (tylko takie miałem). Jutro, po południu, jak czas i pogoda pozwoli chcę zrobić mały test i zobaczyć, czy moja teoria sie sprawdzi łowiąc na jeden feeder i jedną odległościówkę w toni.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4298 dnia: 18.08.2015, 09:48 »
Wczoraj miałem podobne refleksje nad wodą, myślę, że ryba w toni przebywała. Niestety byłem przygotowany tylko metodowo- 2 feederki. Człowiek tak się uzależnił od tych drgających, że głowa mała...a nówka odległościówka i spinning się w domu kiszą >:O

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 888
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4299 dnia: 18.08.2015, 09:48 »
Gratuluję rybek Panowie! |

Rubiks, no, no, no... ale łopata! I co teraz? :D Chyba musisz napisać skargę do sólki Maj, że pracownicy nie przykłądają się do pracy, bo nie odłowili takiej ryby ;D Graty :bravo:
Zbyszek, kosisz i kosisz, szacun! Znowu piękne liny... :thumbup:
Michał, łądnie połowione! :thumbup:
Staszek, szok! Takiego sandacza przytulić na taki przypon to już coś! :D :thumbup:
\Pyza, super relacja, świetne wyniki i dobre zdjęcia! :thumbup: Dodaj coś do konkursu!

Ja wczoraj z Maeiuszem, czyli forumowiczem mańkiem, oddaliśmy się rozkoszy łowienia na rzece Wye. Przez wielu uznawana za najlepszą rzekę w UK, opróćz tego, że jest malownicza jest bardzo... rybna. Klenie, brzany, szczupaki, łososie, pstrągi, węgorze i tak dalej i dalej... :D
Maniek łowi 8 lat na tej rzece i powinien mieć już papiery przewodnika :D Wyniki były słuszne, na jedną wędkę każdy złowiliśmy razem 50 kleni i brzan (klenie to 50+cm, brzany od 60 do 70+), Mariusz 15 wąsatek i 14 kluch, ja odpowiednio 11 i 10. Plan brzanowo/kleniowy na rok 2015 zrobiłem z normą niczym Bronek Talar (300% procent normy ;D ).
Ryby brały i na kulki, i na pellety, nie gardziły mielonką i pastą... Po prostu rewelka! 

















Lucjan

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4300 dnia: 18.08.2015, 09:51 »
Graty Panowie :bravo: Fajnie chociaż na forum rybiszony zobaczyć ;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 888
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4301 dnia: 18.08.2015, 09:52 »
Dzisiaj od 5 do 9. Ani jednego pyknięcia nawet na miejscówce, na której w 3 godz. przeważnie miałem około 10 ryb... Wszystkie przynęty przeleciałem... daleko, blisko... na końcu nawet jakieś zigrigi wiązałem i z metr nad gruntem łowiłem. Nawet na psie chrupki. Jak w studni.


Wydaje mi się, że te upały nie najlepiej posłużyły wodom stojącym. Ja w sobotę na płynącym wolno kanale trochę połowiłem płoci i leszczy. Dnia następnego wybrałem się na grubszą rybę z feederami, nad wodę stojącą i nic. Pusto. Na sondzie ryby pojawiały się w toni, więc zestawy gruntowe zupełnie były nietrafione (tylko takie miałem). Jutro, po południu, jak czas i pogoda pozwoli chcę zrobić mały test i zobaczyć, czy moja teoria sie sprawdzi łowiąc na jeden feeder i jedną odległościówkę w toni.


Panowie, jak z gruntu łowicie, polecam zestaw z koszykiem i przyponem metr do dwóch. Lekki koszyk, jak najmniejszy i najlżejszy, ze smużącą zanętą, i łowienie z opadu. Można strzelać kukurydzą czy pelletami karpiowymi... To fajna zabawa i sposób na przytulenie całkiem sporych ryb. Z dna ciężko coś złowić, zwłaszcza w ciągu dnia...
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 740
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4302 dnia: 18.08.2015, 09:55 »
Luk >:O Ponieważ przyroda lubi symetrię, to już wiem, dlaczego nikt z nas ostatnio nie połowił... :P

A tak na serio, następnym razem spróbuję taki opad z koszyczkiem uskutecznić. Zobaczymy!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4303 dnia: 18.08.2015, 09:55 »
Panowie, jak z gruntu łowicie, polecam zestaw z koszykiem i przyponem metr do dwóch. Lekki koszyk, jak najmniejszy i najlżejszy, ze smużącą zanętą, i łowienie z opadu. Można strzelać kukurydzą czy pelletami karpiowymi... To fajna zabawa i sposób na przytulenie całkiem sporych ryb. Z dna ciężko coś złowić, zwłaszcza w ciągu dnia...

O, jak to dobrze czasami mądrego człowieka posłuchać. Ta smużąca zanęta może być ciekawym rozwiązaniem.
Jakieś sugestie co do jej składu?
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 888
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4304 dnia: 18.08.2015, 10:06 »
Nie trzeba kombinować ze składem nic, jeżeli będzie półsucha, to powinna zostawiać smugę w wodzie i gubić część po drodze do dna. Przetarta przez sito i lekko nabita do koszyka już przy uderzeniu powinna zostawiać chmurę. Jak pokombinujecie z jej ubiciem, dowilżaniem - tak może smużyć szybciej lub później, czasami dużo drobnicy jest przy powierzchni  warto mieć miks robiący mniej 'zadymy'. A później można zmienić przypon na krótszy, bo ryba może podejść do dna.
Łowienie z opadu jest fajne, bo trzyma się kij w ręku, a uderzenia są jak przy spinningowaniu :D
Lucjan