Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2015  (Przeczytany 1176263 razy)

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4590 dnia: 29.08.2015, 14:45 »
Ostatnie dni wakacji pod względem połowu płoci były na prawdę ekstremalnie zajefajne! Nie często się zdarza łowić dużo i dość często płocie podchodzące pod magiczne 40cm.



Wczoraj również był wspaniały dzień pod względem połowu leszcza, lecz wszystkie jakie brały podchodziły jedynie pod kilogram i z racji tego zdjęć nie robiliśmy. Także koniec miesiąca mogę uznać za naprawdę łowny w porównaniu do początku miesiąca.
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4591 dnia: 29.08.2015, 14:45 »
Wczoraj pisałem, że pewnie dziś będzie słabo  bo ciśnienie mocno rośnie. Mirek napisał, że z jego zapisków wynika, że przy takiej pogodzie brań jest mniej ale ryby większe
Jožin z bažin

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4592 dnia: 29.08.2015, 15:55 »
Wczoraj pisałem, że pewnie dziś będzie słabo  bo ciśnienie mocno rośnie. Mirek napisał, że z jego zapisków wynika, że przy takiej pogodzie brań jest mniej ale ryby większe
Dzięki za wyjaśnienia.
Faktycznie czytałem.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4593 dnia: 29.08.2015, 18:29 »
Kolego pawciobra piękne płociska :thumbup: miejscówka też ciekawa ;D Ja dzisiaj połowiłem trochę na zbiorniku po żwirowym PZW, tradycyjnie DS i method feeder. Miałem doborowe portalowe towarzystwo, kol. Jędrula i Mariospin ;D Niestety rybek brał dość chimerycznie dzisiaj. Udało mi się złowić tylko dwa leszczyki, jeden mikro maluszek, drugi już zgrabny 50 cm. Do godziny 16 kiedy to musiałem się zbierać był to wśród nas i tak najlepszy wynik ;) Chłopaki walczą dalej i to sukcesywnie, Mario dopadł blisko 40 cm. karasia srebrzystego i łopatę 55 cm. :thumbup: :fish: ale o tym pewnie sam będzie chciał wspomnieć ;) Pozdrawiam i udanego weekendu życzę :beer:

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4594 dnia: 29.08.2015, 18:39 »
Gratulacje Koledzy ładne rybki. :bravo:

Ja dzisiaj też byłem na komercji no i coś tam złowiłem może nie takie ładne okazy :-[ jak Wam się udało, ale zawsze kilka karpików udało się zaprosić do zdjęcia. ;)

                    https://splawikigrunt.pl/forum/gallery/23_29_08_15_6_07_21.jpeg

 Również do wspólnej fotki zgłosił się sumik :D

               


Robert

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4595 dnia: 29.08.2015, 18:50 »
Różany i Ty jak zawsze to dobre połączenie :-) tym razem dolny staw i cień?

Wysłane z Nexus 5

Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4596 dnia: 29.08.2015, 19:09 »
Ależ piękny sumik :) :thumbup:

Offline mariospin

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 616
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4597 dnia: 29.08.2015, 21:57 »
Uzupełniam relację szwagra (Kucus22) o zdjęcia złowionych przeze mnie dzisiaj rybek: karasia 39,5 cm oraz leszcza 55 cm. Wszystkie brania zaliczyłem w przeciągu 45 minut w okolicach 17. Karaś pobrał na kulkę Sonu tutti, leszcze na pellet halibutowy. Zawaliłem dwa pierwsze brania (myślę, że z powodu zbyt długiego włosa, po jego skróceniu dwa kolejne brania bez pudła). Gratuluję kolegom pięknych rybek :bravo: i pozdrawiam.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4598 dnia: 29.08.2015, 22:02 »
A ja same koluchy  :'(

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4599 dnia: 29.08.2015, 22:09 »
No Panowie pięknie połowiliście.Dziś cała gama ryb, od karpi,po sumy,liny,piękne płocie :bravo: :thumbup: :fish:

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4600 dnia: 29.08.2015, 22:12 »
A ja same koluchy  :'(

Sumiki karłowate to spora ciekawostka. Zdaję sobie sprawę że w wielu rejonach naszego kraju jest ich dużo. Możliwe że nawet mamy do czynienia z plagą tego gatunku.
A u mnie w okolicach Zielonej Góry praktycznie ich nie ma...Przynajmniej nie słyszałem, aby w okolicy występował w dużych ilościach.
Znałem dosłownie jedną główkę nad Odrą gdzie można je było systematycznie łowić. Ale to już raczej przeszłość...

Offline RubikS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
    • fb.com/rubiksfishing
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4601 dnia: 29.08.2015, 22:48 »
No Panowie pięknie połowiliście.Dziś cała gama ryb, od karpi,po sumy,liny,piękne płocie :bravo: :thumbup: :fish:

To jeszcze szczupaka dorzucę ;D




Wczoraj na pokładzie 13szt, dzisiaj 10szt z kolegą. 3 ryby mi zeszły przy łodzi
Jutro w planie jest sandacz... ciekawe co z tego wyjdzie.
fb.com/rubiksfishing

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4602 dnia: 30.08.2015, 08:15 »
Cholera właśnie  straciłem rybę życia przez własną głupotę i pośpiech. Po 30 minutach pełnego odjazdów holu moim oczom poraz pierwszy ukazał się piekny karp pełnołuski. Zrobił jeszcze kilka odjazdów i podjąłem decyzję, że czas żeby zaparkowałem już w podbieraku. No i niestety, karp nie był jeszcze gotowy. Podczas troszkę bardziej siłowego pociągnięcia pod brzeg strzelił mi amortyzator w podajniku prestona moja wina bo jak zakładałem podajnik to widziałem,  że guma jest lekko uszkodzona a mimo to założyłem go :( tak na marginesie to chciałem przeprosić pikantną kiełbasę od SB bo to na nia było branie :) dziś sesja zupełnie inna od wczorajszej. W miejscu gdzie złowiłem wczoraj 3 karpie dziś atakowały karasi. Zresztą dziś karaś atakował wszysko i wszędzie w przeciwieństwie do wczoraj, gdzie był zupełnie nieaktywny.
Jožin z bažin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 372
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4603 dnia: 30.08.2015, 08:45 »
kubator: nawet nie wiesz ile Ci zawdzięczam w tym roku, nasze wspólne zamówienie zaowocowało efektem w postaci około 300 kg ryb (prawie każda powyżej 4 kg), dzięki, ... dzięki, dzięki, dzięki, dzięki, dzięki, dzięki,  :bravo: ;D   hit roku u mnie: ostra kiełbasa Sonubaits

Panowie tak bez echa przeszedł ten post .......
Gratuluje osiągnięć piękny wynik ! :bravo:
Mało ludzi jest potrafiących taka ilość ryb wyjąć podczas jednego sezonu z wody.
Ps. Życze aby nasza kolejna sesja zakończyła sie wynikiem ponad 200kg wyjętej ryby z wody ... :P
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 372
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4604 dnia: 30.08.2015, 08:48 »
Spróbujcie czeskich firmy Chytil: Jatra i SkunkShit. Polecił mi to Fish007, a i MjMaciek może potwierdzić, że jest to świetna przynęta.

Potwierdzam skuteczność tych przynęt jest zdumiewająca -są niezwykle łowne  i co ważne tanie tylko gorzej z dostępnością.
Maciek