Autor Wątek: Zawody, woda koła, swieżo zarybiona karpiem  (Przeczytany 2526 razy)

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Zawody, woda koła, swieżo zarybiona karpiem
« dnia: 20.04.2016, 10:18 »
Witam Panowie, w niedziele mam zawody na wodzie koła i prośba o rade:

woda koła, staw około 1,5 hektara
tydzień temu wpuścili karpia nie wiem ile ale wg mnie około 500 kg
rok temu wyniki najlepszy był 28 kg karpia ( tak samo zawody tydzień po zarybieniu)
metoda spławikowa
sprzęt jakim dysponuje to tyczka oraz odległościówka
głębokość na 11 metrach od brzegu około 2,5 metra

I teraz pytanie, jaka zanęta jaka przynęta? Myślałem żeby podać mielony alle aqua i miks z MMM, do tego pinka oraz kukurydza i konopie. Na haczyk pellet oraz biały lub kukurydza. Nie mogę potrenować bo łowić można od niedzieli dopiero.

Michał

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zawody, woda koła, swieżo zarybiona karpiem
« Odpowiedź #1 dnia: 21.04.2016, 17:58 »
Z racji tego że w niedziele ma być paskudnie dopuszczono lowienie fedeerem. Zastanawiam się nad methodą, tylko czy świeźo wpuszczony karp bedzie chciał jeść kulki ☺
Michał

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zawody, woda koła, swieżo zarybiona karpiem
« Odpowiedź #2 dnia: 21.04.2016, 18:24 »
Z reguły, świeżo wpuszczona ryba wciąga wszystko jak odkurzacz.

Po zarybieniu linem na naszej wodzie, mięsiarze siedzieli 4 dni i wyciągali okazy po 45 cm.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zawody, woda koła, swieżo zarybiona karpiem
« Odpowiedź #3 dnia: 21.04.2016, 18:38 »
Z racji tego że w niedziele ma być paskudnie dopuszczono lowienie fedeerem. Zastanawiam się nad methodą, tylko czy świeźo wpuszczony karp bedzie chciał jeść kulki ☺
Ja w takich warunkach łowię skutecznie stosując otwarty koszyk z zanętą , glinką rozpraszającą i ziemią w proporcjach po 1/3 . Najskuteczniej takie karpiki reagują u mnie gdy na hak dam jedno ziarno kukurydzy kons i jedną czerwoną pinkę
Pozdrawiam - Gienek

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zawody, woda koła, swieżo zarybiona karpiem
« Odpowiedź #4 dnia: 15.06.2016, 19:40 »
Podepnę się..
itajcie. zastanawiam się nad nocnymi zawodami w moim kole.. Z soboty na niedzielę. Technika dowolna, dwie wędki. Maja zarybić karpiem lub/i amurem w ilości - nie mam pojęcia (pewnie około 200-500kg). Zbiornik ma 3ha, jest dość płytki, max gł. to 2m, dwie wyspy. Problem polega na tym, że rybę wpuszczają na samym początku stawu i to dopiero dzisiaj albo jutro, czyli ryba rozejść się nie zdąży. Drugim problem jest to że ciężko się łowi tam na randomowym miejscu, bo na jednej stronie np ryba pod spławik nie podchodzi z innej zaś ciężko w ogóle o brania..
W związku z tym że można łowić na dwie, a wiem że jest sporo leszcza ok 40cm, to może spróbować coś na niego sie zasadzić? Tylko nie mam bladego pojęcia czym i ile nęcić..
W poniedziałek rano odbyłem kilkugodiznną sesję - od 5 do 10. Efekt amur około 80-90cm wyskoczył z podbieraka i się zerwał, dwa pełnołuskie karpie 52, 53cm, jeden karpik 37, jeden niewymiarowy, leszcze 42, 30, płoc 22cm. Najskuteczniejsze przynęty: dumbells ananas z drennan, pojedyńcza kukurydza na włosie. W podajniku: zanęta sonu krylowa + pellet morwa 2mm. Na start poszło na odległość procy przy mniejszej wyspie około 2kg kuku oblane melasą i obsypane zanęta ser/czosnek z sonu.
We wtorek wybrałem się ponownie, łowiłem od 20-23. Już tak dobrze nie było, taktyka ta sama, miejsce to samo, 4 puste zacięcia przy mocnych braniach, 2 leszcze 37, 40. Tym razem wszystko na dumbellsa ananasowego i jedno puste branie na kukurydzę.
Macie panowie jakieś rady? Na pewno nad ranem i wieczorem spróbuje połowić płoci na pellet waggler, może i coś większego się uda złowić.. Ale jak zanecić dobrze łowisko sobie pod leszcza, ewentualnie zarybieniówkę? Mam karpiówke i rakietę, więc odległość nęcenia nie ma znaczenia :)

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zawody, woda koła, swieżo zarybiona karpiem
« Odpowiedź #5 dnia: 15.06.2016, 20:03 »
Zanęta jasna najlepiej żółta smak wanilia, scopex ( gruba ) do tego kuku z puszki przetarte na sicie lub zmiażdżone oraz pinki . Przynęta pinka, kuku . Z dodatków Carpix z Sensasa . Po przybyciu nad staw obserwował bym wodę tam gdzie ryba się spławia czy "bąbluje" tam bym łowił i dobrał odpowiednią metodę
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zawody, woda koła, swieżo zarybiona karpiem
« Odpowiedź #6 dnia: 15.06.2016, 20:05 »
Duże ilości zanęty?
Osobiście zastanawiałem się nad gotowana kukurydzą, spróbować zrobić coś takiego jak we wtorek (opis powyżej) ?

Offline kburza

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zawody, woda koła, swieżo zarybiona karpiem
« Odpowiedź #7 dnia: 15.06.2016, 20:56 »
Z racji tego że w niedziele ma być paskudnie dopuszczono lowienie fedeerem. Zastanawiam się nad methodą, tylko czy świeźo wpuszczony karp bedzie chciał jeść kulki ☺

Na hak możesz dać i kuku i nawet robaczki coś co najchętniej będzie wciągane przez nie :) Na początku sezonu po zarybieniach dzień przed zawodami nic innego nie wyciągałem jak małe świeże karpie a przynętą były i kuku i robaki i dumbels truskawka jak i pellet kukurydziany 8 mm haki 12 i 14. Tak że warto spróbować metoda na pewno zda egzamin :)
---- Catch & Release ---
                                     --- NO KILL ---
Pozdrawiam, Krzysiek.