Autor Wątek: Łowienie z Gruntu w nocy  (Przeczytany 9989 razy)

Offline wenszu87

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 1
  • Lokalizacja: Żyrardów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowienie z Gruntu w nocy
« Odpowiedź #15 dnia: 30.05.2016, 11:56 »
Jędrula, zalet cieńszej żyłki można wymienić dużo więcej.
Nie łowię na łowiskach specjalnych, bo twierdzę, że zwyczajnie to nie ma sensu. Tylko PZW, gdzie ciężko spodziewać się ryby, która zerwie 0.18 a gdybym wychodził z założenia, że w każdej chwili może mi się trafić coś na tyle dużego co zerwie mi zestaw to musiałbym chodzić z kołowrotkami big pit i 0.40 na szpuli.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowienie z Gruntu w nocy
« Odpowiedź #16 dnia: 30.05.2016, 12:00 »
Jędrula, zalet cieńszej żyłki można wymienić dużo więcej.
Nie łowię na łowiskach specjalnych, bo twierdzę, że zwyczajnie to nie ma sensu. Tylko PZW, gdzie ciężko spodziewać się ryby, która zerwie 0.18 a gdybym wychodził z założenia, że w każdej chwili może mi się trafić coś na tyle dużego co zerwie mi zestaw to musiałbym chodzić z kołowrotkami big pit i 0.40 na szpuli.




Wiesz, każdy łowi jak uważa. Uwierz mi jednak, iż już niedługo nauczysz się na własnych błędach i przyznasz nam rację ;)
Powodzenia mimo wszystko.

Offline wenszu87

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 1
  • Lokalizacja: Żyrardów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowienie z Gruntu w nocy
« Odpowiedź #17 dnia: 30.05.2016, 12:03 »
Jędrula, nie mówię, że nie :) ale póki co nie mam zamiaru zmieniać tej 0.18, tym bardziej, że jestem zadowolony.
Cieszy mnie to, że nie ma tutaj użytkowników z chorym podejściem typu moja racja jest mojsza i lepsza niż twoja ;)

Dzięki za rady Tobie i Lukowi!

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 795
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowienie z Gruntu w nocy
« Odpowiedź #18 dnia: 30.05.2016, 12:05 »
Ja nie szukał bym jakiś różnic między łowieniem w dzień ,a w nocy przy użyciu methody. Zasada działania jest taka sama bez względu na porę . :)

Okej, szkoda podajników to spróbuję na koszach na sucho :)
Używam takiej pajęczyny, bo nie lubię grubych żyłek a na takiej to sama przyjemność z holu.

Ogólnie byłem już na ponad 5 wypadach łowiąc na metodę i muszę przyznać, że przeszło to moje oczekiwania, oczywiście pozytywnie. Mimo wszystko chcę jeszcze bardziej doskonalić się w tej technice a nie rzucać "na oko". Zobaczymy co z tego będzie.

Chyba większość miała przygodę z taki żyłkami i przyjemnością z holu jako argument. Niebawem nie będziesz pamiętał ,że takich używałeś :D
 

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 361
  • Reputacja: 328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowienie z Gruntu w nocy
« Odpowiedź #19 dnia: 30.05.2016, 12:07 »
Potwierdzam, używając metody nie ma potrzeby tak odchudzać zestawu, zamiast 0,18mm daj np. 0,22mm, szkoda ryb (pływających z haczykiem w pysku) i twojej kasy na podajniki. Ja przy moim feederze mam 0,25 mm i ciągnę na metodę płocie i jazie i jest przyjemność z holu bo posiadam miękki kij. Druga sprawa to chyba większość z nas zauważyła łowiąc na metodę jak szybko żyłka tuż za podajnikiem się niszczy, przeciera i przy cieńszych żyłkach będzie więcej strat. Pamiętam kiedyś (w poprzednim sezonie) jak na jednej zasiadce straciłem 3 szt. podajników Drennana, trochę bolało, postanowiłem coś zmienić i stosuję 90cm odcinek z plecionki, do niej dowiązany podajnik i zakończony krętlikiem. Od tego momentu nie straciłem ani jednej sztuki, ale nie namawiam nikogo ponieważ mój zestaw końcowy nie jest bezpieczny dla zerwanych ryb. Jeśli używasz pickera to i 0,22mm przy metodzie nie będzie przesadą.
Sławek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowienie z Gruntu w nocy
« Odpowiedź #20 dnia: 30.05.2016, 12:13 »
Jędrula, nie mówię, że nie :) ale póki co nie mam zamiaru zmieniać tej 0.18, tym bardziej, że jestem zadowolony.
Cieszy mnie to, że nie ma tutaj użytkowników z chorym podejściem typu moja racja jest mojsza i lepsza niż twoja ;)

Dzięki za rady Tobie i Lukowi!


Coś Ty :D Nie to forum :beer:
Wracając do grubości żyłek. Pod metodę na feederze aktualnie używam 0,25. Do karpiówek 0,35 pod duży podajnik 70 gram.




Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 903
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Łowienie z Gruntu w nocy
« Odpowiedź #21 dnia: 30.05.2016, 12:13 »
Wenszu, żyłka 0.18 w moim przypadku dała by mi o wiele mniej ryb, w zeszłym sezonie udało mi się wyholować kilka ładnych bonusów, zerwałem jednak na Metodzie coś pięknego na Tamizie, a miałem tam żyłkę 0.25 mm. W tym roku ten zestaw jest już mocniejszy, i Metoda nocna to będa żyłki 12 lb, czyli 0.30 mm.

Nie wiem na co się nastawiasz, ale warto mieć na myśli zawsze możliwość pięknego bonusa. Moje dwa karpie z zeszłego roku walnęły albo na kukurydzę, albo na dumbellsa - małe przynęty. Aby mieć jakiekolwiek szanse, trzeba mieć czym powalczyć. Kilka karpi z Walthamstow - mających około 10-12 kilogramów, też zostały wyholowane na Metodę dzięki mocnej żyłce, to było 0.25 mm - ale nie czułem wcale komfortu, hol był o wiele dłuższy. Na osiemnastce miałbym minimalne szanse.
Lucjan

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Łowienie z Gruntu w nocy
« Odpowiedź #22 dnia: 30.05.2016, 12:21 »
Ja swoje największe karpie, sztuki od 8 do 13 kilo złowiłem na żyłkę 0.28 mm. ale z przyponem 0.22. Powiem w prost, brakowało mi pewności i walka z takim przeciwnikiem zawsze się przedłuża ;D Dlatego od tego roku jeden zestaw mam już podrasowany o linkę 0.30 oraz przypony z plećki karpiowej. Wczoraj na ten zestaw bez problemu wchodziły mi ładne karasie a ostatnio małe karpiki.

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 527
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Łowienie z Gruntu w nocy
« Odpowiedź #23 dnia: 30.05.2016, 12:41 »
Jędrula, nie mówię, że nie :) ale póki co nie mam zamiaru zmieniać tej 0.18, tym bardziej, że jestem zadowolony.
Cieszy mnie to, że nie ma tutaj użytkowników z chorym podejściem typu moja racja jest mojsza i lepsza niż twoja ;)

Dzięki za rady Tobie i Lukowi!


Coś Ty :D Nie to forum :beer:
Wracając do grubości żyłek. Pod metodę na feederze aktualnie używam 0,25. Do karpiówek 0,35 pod duży podajnik 70 gram.

Jędrula ma rację. Łowienie w nocy wyleczyło mnie z finezyjnych zestawów, głównie przez ryby, które mi się wtedy uwieszały, a o których nie miałem pojęcia że tam w ogóle są.
W tym roku mam na wędkach 0,25 oraz 0,28 i żaden "cięższy zawodnik" ze mną nie wygrał :-)

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowienie z Gruntu w nocy
« Odpowiedź #24 dnia: 30.05.2016, 15:03 »
A jakie macie sposoby na celne rzucanie w nocy?
Nie chciałbym na zawodach nocnych rzucać w łowisko sąsiada :-\



Mimo ciemnej nocy trzeba obrać sobie jakiś punkt, to trudne ale można. Kto może użyć klipsa, powinien go używać, ewentualnie podobnie działającego ustrojstwa.
No właśnie ja klipa nie chcę używać :-\

Może wylosuję stanowisko przed wyspą, noc będzie jasna... :D
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowienie z Gruntu w nocy
« Odpowiedź #25 dnia: 30.05.2016, 16:13 »
Chciałbym się podpisać pod słowami Jędruli, a zwłaszcza pierwszym wpisem :)
Tej wiosny używałem 0.18 i nie miałem z nią problemu holujac liny ponad 50 cm. Tyle tylko zadając sobie pytanie - po co taka cienka? Nie potrafię udzielić odpowiedzi ...  Teraz używam 0.23 a nie wiem czy następna zmiana nie będzie na 0.26 bo pomimo mojego małego doświadczenia zgadzam się z twierdzeniem iż przy method-zie nie ma znaczenia grubość żyłki.

Pozdrawiam

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 235
  • Reputacja: 80
Odp: Łowienie z Gruntu w nocy
« Odpowiedź #26 dnia: 30.05.2016, 18:31 »
Potwierdzam, używając metody nie ma potrzeby tak odchudzać zestawu, zamiast 0,18mm daj np. 0,22mm, szkoda ryb (pływających z haczykiem w pysku) i twojej kasy na podajniki. Ja przy moim feederze mam 0,25 mm i ciągnę na metodę płocie i jazie i jest przyjemność z holu bo posiadam miękki kij. Druga sprawa to chyba większość z nas zauważyła łowiąc na metodę jak szybko żyłka tuż za podajnikiem się niszczy, przeciera i przy cieńszych żyłkach będzie więcej strat. Pamiętam kiedyś (w poprzednim sezonie) jak na jednej zasiadce straciłem 3 szt. podajników Drennana, trochę bolało, postanowiłem coś zmienić i stosuję 90cm odcinek z plecionki, do niej dowiązany podajnik i zakończony krętlikiem. Od tego momentu nie straciłem ani jednej sztuki, ale nie namawiam nikogo ponieważ mój zestaw końcowy nie jest bezpieczny dla zerwanych ryb. Jeśli używasz pickera to i 0,22mm przy metodzie nie będzie przesadą.
 

Z plecionką jest ok,tylko przelotki muszą być dobrej jakości jakości.

Offline skocznaryby

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkuje w sprawdzonych miejscach
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Łowienie z Gruntu w nocy
« Odpowiedź #27 dnia: 01.06.2016, 17:49 »
Dużo rad trzeba to jakoś ogarnąć, zebrać w całość i wyruszyć na nocke :fish: :thumbup:
Rafał