Autor Wątek: Feeder na Odrę  (Przeczytany 5925 razy)

Offline saszus1000000

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 3
Feeder na Odrę
« dnia: 07.01.2015, 16:56 »
Witam,
Zamierzam przed nadejściem wiosny zakupić  feedera na Oderkę. Wędkuje na opolskich odcinkach tej rzeki. Obecnie dysponuję jednym kijem cw do 120 g i sprawdza się dość dobrze ale drugi kij cw do 90g niestety dość często przy mocniejszym uciągu uniemożliwiał łowienie nim. Pogrzebałem trochę i moje typu to Mikado Golden Bay 3,60 cw. do 140g, Daiwa Procaster heavy feeder 3,60 do 150 g oraz na koniec Daiwa Windcast feeder 3,60 cw 120 g. I teraz pytanie do Was :) Czy warto dopłacać więcej i brać Daiwy czy Golden bay powinien w zupełności wystarczyć?Dodam jeszcze, że tą wędke chciałbym wykorzystać również na wodach stojących (stawy, zbiorniki zaporowe). I czy nadają się te wędki do metody? Z góry dzięki za wszelkie informacje o tych kijkach :)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder na Odrę
« Odpowiedź #1 dnia: 07.01.2015, 17:13 »
Wybrałeś sobie kije z różnych półek muszę przyznać! ;) Mikado  na pewno sobie poradzi! A czy warto dołożyć? Weź oba do ręki i w tedy podejmiesz decyzję! Ja bym dołożył ale nie każdemu się uśmiecha! A do metody? Ewentualnie ta 90tka która ci zostaje jeśli nie jest za długa i za sztywna! Na niewielkie zbiorniki piker 40stka  do 3m. jak już tu koledzy nie raz pisali jest wystarczający!!
Arek

Offline Arcymisiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś na Opolszczyźnie.
Odp: Feeder na Odrę
« Odpowiedź #2 dnia: 07.01.2015, 17:49 »
Witam,
Zamierzam przed nadejściem wiosny zakupić  feedera na Oderkę. Wędkuje na opolskich odcinkach tej rzeki. Obecnie dysponuję jednym kijem cw do 120 g i sprawdza się dość dobrze ale drugi kij cw do 90g niestety dość często przy mocniejszym uciągu uniemożliwiał łowienie nim. Pogrzebałem trochę i moje typu to Mikado Golden Bay 3,60 cw. do 140g, Daiwa Procaster heavy feeder 3,60 do 150 g oraz na koniec Daiwa Windcast feeder 3,60 cw 120 g. I teraz pytanie do Was :) Czy warto dopłacać więcej i brać Daiwy czy Golden bay powinien w zupełności wystarczyć?Dodam jeszcze, że tą wędke chciałbym wykorzystać również na wodach stojących (stawy, zbiorniki zaporowe). I czy nadają się te wędki do metody? Z góry dzięki za wszelkie informacje o tych kijkach :)

Ja łowię na śląskim i opolskim odcinku Odry i powiem ci, że na Odrze bywają głębsze doły, gdzie czasami i 100-tu gramowy ciężarek porywa, tak że tutaj kij o c.w150g byłby w miarę uniwersalnym narzędziem. Co do długości, na rzekę głównie stosuję kije o długości 390, 420cm

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder na Odrę
« Odpowiedź #3 dnia: 07.01.2015, 17:53 »
dokładnie do methody to do 3m styknie kij, a taki uniwersalny hmm jakis 330cm poszukaj czegoś cw do 100g wystarczy na rzeki, ja łowie na Odrze u Siebie na wędkach z  cw do 100g i jest spoko, a używam ciężarka 80g na Odrze
Krzysztof

Offline Arcymisiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś na Opolszczyźnie.
Odp: Feeder na Odrę
« Odpowiedź #4 dnia: 07.01.2015, 17:56 »
Do metody poszukaj czegoś o mniejszym cw. +/- do 80g i długości: 300cm - 360cm, "tęgi kloc" tu jest niepotrzebny. ;)

Offline saszus1000000

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 3
Odp: Feeder na Odrę
« Odpowiedź #5 dnia: 07.01.2015, 17:58 »
Masz rację, dlatego właśnie szukam czegoś około 150 g. Kije rzeczywiście z różnych półek cenowych. O Golden Bay'u slyszałem same dobre opinie natomiast niewiele wiem o Procasterze Daiwy. Wątpie żeby ta wędka była na tyle dobra żeby płacić za nią prawie 2x tyle co za Golden Baya.
To ma być kij  głównie właśnie na Odrę. Po prostu liczyłem, że może używając najdelikatniejszych szczytówek taki kijek też da radę przy metodzie :)

Offline Arcymisiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś na Opolszczyźnie.
Odp: Feeder na Odrę
« Odpowiedź #6 dnia: 07.01.2015, 18:08 »
Masz rację, dlatego właśnie szukam czegoś około 150 g. Kije rzeczywiście z różnych półek cenowych. O Golden Bay'u slyszałem same dobre opinie natomiast niewiele wiem o Procasterze Daiwy. Wątpie żeby ta wędka była na tyle dobra żeby płacić za nią prawie 2x tyle co za Golden Baya.
To ma być kij  głównie właśnie na Odrę. Po prostu liczyłem, że może używając najdelikatniejszych szczytówek taki kijek też da radę przy metodzie :)

Od biedy i dało by się połowić metodą, ponieważ tam podajnik praktycznie montuje się na sztywno. Bywa, że niektórzy wolą przy delikatnych szczytówkach łowić  na przelot, ale w twoim przypadku podajnik 40-50g blokowany na sztywno, poluzowany hamulec i czekać kiedy hamulec zagra.
Komfort łowienia rzecznym feederem oczywiście będzie gorszy, ale da radę.

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder na Odrę
« Odpowiedź #7 dnia: 07.01.2015, 18:38 »
Masz rację, dlatego właśnie szukam czegoś około 150 g. Kije rzeczywiście z różnych półek cenowych. O Golden Bay'u slyszałem same dobre opinie natomiast niewiele wiem o Procasterze Daiwy. Wątpie żeby ta wędka była na tyle dobra żeby płacić za nią prawie 2x tyle co za Golden Baya.
To ma być kij  głównie właśnie na Odrę. Po prostu liczyłem, że może używając najdelikatniejszych szczytówek taki kijek też da radę przy metodzie :)

ja już przekonałem się na własnej skórze ,że feedery o takich ciężarach wyrzutowych i długości  nie są odpowiednie do metody.Te spięte parę ładnych rybek bolało, oj bolało :'(    może rozwiązaniem będzie ten Golden Bay na Odrę i jakiś picker do metody  ;)
Pozdrawiam
Jacek

Offline saszus1000000

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 3
Odp: Feeder na Odrę
« Odpowiedź #8 dnia: 07.01.2015, 18:41 »
Jaco póki co właśnie taki mam plan, kijek mikado i do tego picker, cenowo wyjdzie jakbym kupił droższą Daiwę. Ale póki co czekam na inne opinie, może propozycje innych feederów na Odrę? :)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder na Odrę
« Odpowiedź #9 dnia: 07.01.2015, 19:00 »
Masz plan to się go trzymaj! Posypią się propozycje i zbaraniejesz! A tak sprawa jest prosta Do kompletu dodaj Black Draft picker i do boju!!
Arek

Offline SNAJPEROO7

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nooo wypuszczam aby pan mógł sobie złapać
  • Lokalizacja: Niemcy
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder na Odrę
« Odpowiedź #10 dnia: 07.01.2015, 22:03 »
shimano vegadance medium 3,65m. cw -100gr  z nosi więcej niż podają sam taki mam  i urzywam go w połowach na  Odrze.Dzięki temu  że kij ładnie pracuje pod ciężarem holowanej ryby przechodząc w parabolę często go adoptuje do methody i nie narzekam pomimo długości.
Nie kłuć się z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona  doświadczeniem.

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder na Odrę
« Odpowiedź #11 dnia: 07.01.2015, 23:00 »
Mikado Golden Bay 3,60 cw.  ja mam do 120-140 już nie pamiętam,ale używam i jestem zadowolony ma zapas mocy ;)
Pozdrawiam
Michał ;)