Autor Wątek: Reklamacja wędki Shimano  (Przeczytany 4649 razy)

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Reklamacja wędki Shimano
« dnia: 06.08.2016, 07:48 »
Reklamowal ktoś z was wędkę Shimano podobno najgorszy serwis z możliwych tak przynajmniej opisują w internecie.
Ale do rzeczy zakupiłem kij Bestmaster Commercial Feedera, kurier przywiózł ładnie spakowany sprzęt w tubie szybkie rozpakowanie jest ok. Tego samego dnia jadę nad wodę na pobliskie lowisko wypróbować wędkę, zarzut czekanie na branie jest ryba kij pracuje pod rybka pięknie i koniec bajki trach łamie się górny skład tuż pod obsada pod szczytówki.
Karpik wyholowany 2kg, ale wędka zepsuta.
Pytam was co mnie czeka bo po przeczytaniu opinie na internecie raczej nie będzie to łatwa sprawa.

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Reklamacja wędki Shimano
« Odpowiedź #1 dnia: 06.08.2016, 09:24 »
Sądzę, że musisz uzbroić się w cierpliwość i około 2 miesięcy poczekać na reklamację. Nie ważne czy to shimano, daiwa, trabucco poprostu już tak jest. Ja na swoją 4m sztycę daiwy tak czekałem i niestety nic nie dało rady z tym zrobić. Spakuj wędkę i odeślij do sklepu gdzie ją kupiłeś, a nóż widelec może uda Ci się tą sprawę szybciej załatwić.

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Reklamacja wędki Shimano
« Odpowiedź #2 dnia: 06.08.2016, 11:43 »
Reklamowal ktoś z was wędkę Shimano podobno najgorszy serwis z możliwych tak przynajmniej opisują w internecie.
Ale do rzeczy zakupiłem kij Bestmaster Commercial Feedera, kurier przywiózł ładnie spakowany sprzęt w tubie szybkie rozpakowanie jest ok. Tego samego dnia jadę nad wodę na pobliskie lowisko wypróbować wędkę, zarzut czekanie na branie jest ryba kij pracuje pod rybka pięknie i koniec bajki trach łamie się górny skład tuż pod obsada pod szczytówki.
Karpik wyholowany 2kg, ale wędka zepsuta.
Pytam was co mnie czeka bo po przeczytaniu opinie na internecie raczej nie będzie to łatwa sprawa.

Skorzystaj z rękojmi a nie z gwarancji.
JK

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Reklamacja wędki Shimano
« Odpowiedź #3 dnia: 06.08.2016, 16:48 »
Możesz doprecyzować pojęcie rękojmi, bo kompletnie ciemny jestem w tych sprawach. Sklep w którym kupiłem chce żebym wysłał wędkę do serwisu a nie do nich, tłumaczy że będzie taniej nie trzeba opłacać dwa razy przesyłki.

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Reklamacja wędki Shimano
« Odpowiedź #4 dnia: 06.08.2016, 20:57 »
http://www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/
https://www.prawokonsumenckie.pl/pl/a/rekojmia
To sprzedawca wg rękojmi odpowiada za towar. Zgodnie z rękojmią piszesz do sprzedawcy i opisujesz problem żądając naprawy lub kasy. Sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się do Twoich żądań.
http://prawo.legeo.pl/prawo/kodeks-cywilny/ksiega-trzecia_tytul-xi_dzial-ii_rekojmia-za-wady/
Jak coś pisz na PW :-)

JK

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 443
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Reklamacja wędki Shimano
« Odpowiedź #5 dnia: 06.08.2016, 21:00 »
A co to wszystko mówi sklep w którym nabyłeś wędkę ???

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Reklamacja wędki Shimano
« Odpowiedź #6 dnia: 06.08.2016, 21:31 »
Sklep internetowy w którym kupilem wędkę, twierdzi żeby odesłać wędkę do serwisu nawet przysłali mi adres. Twierdzą że będzie szybciej i taniej mniej komplikacji, tylko zastanawia mnie dla kogo.
Zależy mi na czasie chyba wyślę na ten serwis i zobacze co będzie.

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Reklamacja wędki Shimano
« Odpowiedź #7 dnia: 06.08.2016, 21:34 »
http://www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/
https://www.prawokonsumenckie.pl/pl/a/rekojmia
To sprzedawca wg rękojmi odpowiada za towar. Zgodnie z rękojmią piszesz do sprzedawcy i opisujesz problem żądając naprawy lub kasy. Sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się do Twoich żądań.
http://prawo.legeo.pl/prawo/kodeks-cywilny/ksiega-trzecia_tytul-xi_dzial-ii_rekojmia-za-wady/
Jak coś pisz na PW :-)

JK

Ja bym wysłał tak jak pisze kolega JKarp czyli do sklepu w którym kupowałeś wędkę. Niech oni bujają się z serwisem.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 443
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Reklamacja wędki Shimano
« Odpowiedź #8 dnia: 06.08.2016, 21:54 »
Jak do tej pory przerabiałem dwie reklamacje .
1.Potłukłem niechcący porcelanę w pierwszej przelotce wędki morskiej Konger .
Zadzwoniłem do serwisu i sympatyczny Pan powiedział żebym wysłał lub podjechał z kijem .
Będąc w Warszawie podjechałem , starszy sympatyczny pan wkleił nową porcelankę w przelotkę za free .
Taka obsługa klienta mi się spodobała :)

2.Podczas smarowania kołowrotka Okuma Salina 55 zgubiłem malutką sprężynkę , która odpowiada za przełączanie obrotów przód/tył.
I tu się zaczęło . Dzwoniłem do serwisu ,że chciał bym kupić u nich taką sprężynkę , na to pan powiedział ,że muszę odesłać kołowrotek do nich na naprawę . Skończyło się na tym ,że rozebrałem starą drukarkę i udało mi się dorobić tą malutką sprężynkę.
Omijam ich teraz szerokim łukiem.

Wracając do tematu
Ja bym zadzwonił do serwisu i spytał , może wyczujesz ich intencję czy podejdą profesjonalnie czy może zostaniesz olany .

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Reklamacja wędki Shimano
« Odpowiedź #9 dnia: 07.08.2016, 07:38 »
Sklep internetowy w którym kupilem wędkę, twierdzi żeby odesłać wędkę do serwisu nawet przysłali mi adres. Twierdzą że będzie szybciej i taniej mniej komplikacji, tylko zastanawia mnie dla kogo.
Zależy mi na czasie chyba wyślę na ten serwis i zobacze co będzie.

Sklep łamie prawo. Ty masz prawo wyboru jak chcesz załatwić sprawę - czyli korzystasz albo z gwarancji albo z rękojmi.
Popatrz sobie na to i działaj. Tylko pamiętaj, że " Roszczenie płynące z niezgodności towaru z umową można zgłosić w terminie 2 lat od chwili wydania towaru, rozumianego jako przekazanie towaru do rąk sprzedającego lub dostarczenie do niego paczki z towarem, jeśli nie wystąpił klasyczny odbiór w sklepie. Musi ono jednak zostać zgłoszone najpóźniej z upływem 2 miesięcy od zauważenia niezgodności towaru z umową, ponieważ niedotrzymanie tego terminu oznacza utratę uprawnień przez nabywcę. Do zachowania tego okresu wystarczające będzie wysłanie do sprzedawcy zawiadomienia o stwierdzeniu niezgodności towaru z umową."
http://prawo.wyborcza.biz/content/wada-towaru-uprawnienia-konsumenckie
Popatrz na ten obrazek :
http://www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl/wp-content/uploads/2016/06/prawakonsumenta-uokik-gov-pl-jak-z%C5%82ozyc-reklamacje-w-ramach-rekojmi.jpg
JK

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Reklamacja wędki Shimano
« Odpowiedź #10 dnia: 08.08.2016, 16:21 »
Zostanę przy opcji wysłać na serwis, z racji tego że zależy mi na szybkim załatwieniu sprawy. Dzwoniłem do Normark dzisiaj powiedziano mi abym przesłał kij do serwisu.
Zobaczymy co będzie zresztą opiszę dalszy ciąg na forum będzie przestroga dla innych lub miła recenzja działalności firmy dystrybujacej sprzęt Shimano.
A

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Reklamacja wędki Shimano
« Odpowiedź #11 dnia: 09.08.2016, 08:08 »
Popełniasz błąd bo sprzedawca ma tylko 14 dni na to żeby oddać kasę lub naprawić wędkę w serwisie. A serwis ma 30 dni roboczych. Jak w tym czasie nie naprawią pozostaje tylko droga sądowa. Jeśli sprzedwaca by nie odpowiedział w ciągu 14 dni znaczy to, że aprobuje Twoją prośbę. Jeśli nie naprawi lub nie wyda kasy masz do dyspozycji RPO w Starostwie a to zawsze pomaga.
Chyba, że serwis załatwi sprawę od ręki czego Ci życzę i czego należy oczekiwać od takiej firmy i marki.
JK

Offline oloepoczta

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Reklamacja wędki Shimano
« Odpowiedź #12 dnia: 09.08.2016, 12:53 »
Sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się do reklamacji, jeśli się nie odezwie zostaje uznana za zasadną.
Nie ma w prawie określonego terminu na naprawę gwarancyjną.

One M9


Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Reklamacja wędki Shimano
« Odpowiedź #13 dnia: 10.08.2016, 15:51 »
Wędka wylądowała w dniu dzisiejszym w serwisie, wczoraj wysłałem też maila do Normarku odpisali aby skontaktować się telefonicznie po dostarczeniu sprzętu. Tak jak napisali zrobiłem, miły Pan poinformował mnie że może naprawić kij lub muszę poczekać na nowy element, wybrałem ten wariant wymiany na nowy. Sprzęt był użytkowany raptem 30 minut i już ma być latany, na razie sytuacja wygląda obiecująco zobaczymy jaki będzie dalszy ciąg.
Wszystkim dziękuję za odpowiedzi, nie zawsze człowiek wie jakie ma prawa. Ciąg dalszy przygody z serwisem opiszę, sam jestem ciekaw jak sytuacja się będzie rozwijać czy te wszystkie zle opinie w internecie na jego temat są prawdziwe.
Na razie złego słowa nie mogę powiedzieć, oby tak dalej.

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Reklamacja wędki Shimano
« Odpowiedź #14 dnia: 23.08.2016, 21:52 »
Obiecałem, że opiszę dalszy ciąg historii z reklamacją wędki, więc do rzeczy. Po kilku telefonach do serwisu, aby doprecyzować termin naprawy, wędka jest już u mnie.Zaskoczony jestem, że trwało to zaledwie 11 dni, można powiedzieć - ekspres usługa.
Wcale nie trwało to tak długo, jak opisują to w sieci. Normark, a dokładnie serwis, się postarał. :thumbup: