Autor Wątek: Sklepdrapieznik.pl  (Przeczytany 805248 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 786
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3510 dnia: 04.01.2020, 10:50 »
Ta dyskusja wraca jak bumerang a na końcu i tak każdy zostaje przy swoim. Już kilka razy pisałem ile kosztuje posiadanie pewnych firm, pracownikom trzeba zapłacić, czynsze, sponsoringi zawodów itp i jeszcze trzeba na tym zarobić. Czy te inne tańsze sklepy robią dokładnie to co D ? Pomijając sponsoring miałem okazje robić zakupy w innych i mnie się odechciało i nie czuje się oszukiwany bo chyba widziały gały co brały ?? Wielu by pewnych rzeczy nie napisało gdyby popracowali w handlu albo mieli taki sklep albo jakaś firmę bo  nie zdają sobie sprawy ile to wszystko kosztuje żeby utrzymać taki stan jak jest.

Według mnie wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że dobry sklep aby utrzymał się i był w dobrej kondycji, musi dbać o marżę. Aby mieć taką towarówkę z Drennana czy Koruma, trzeba sporo kasy aby się zaopatrzyć we wszystko. Sztuką jest mieć stany magazynowe i ciągłość dostaw. Nie zaś jak Gozdawa, nabrać czegoś i później sprzedawać to w cenie zakupu, do tego zalegając z płatnościami producentowi. To dobry przykład, bo wielu pisało, ze Gozdawa ma wiele rzeczy tańszych. Jednak nie dlatego, że miał się tak dobrze... :) Powodem była zapaść sklepu po prostu. Ma kto pomyślał, jak to zniszczyło rynek, sam Preston się poparzył i nie za bardzo chciał handlować z polskimi firmami. Więc o mały włos nie otarliśmy się o sytuację gdzie Preston, z Korumem i Sonubaitsem plus Avid Carp, mogliby być w Polsce niedostępni. Tak zadziałał wszystkowiedzący pan Rafał :)

Oczywiście, warto czasem wspomnieć o cenach, aby taki Drapieżnik też nie przesadzał, jednak bez pisania, że podstawą są niskie ceny i kupując drożej, dajemy się robić w bambuko. Jako klienci sami decydujemy co lepsze dla nas. Na pewno posiadanie sklepu z szeroką ofertą i świetną obsługą, z ultraszybką wysyłką jest wielkim plusem. Niech tak zostanie :) Bo jak się zacznie robienie super cen, to się skończy i dobre zatowarowanie jaki dobra obsługa.
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 658
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3511 dnia: 04.01.2020, 10:51 »
I właśnie o to chodzi. Takie dbanie o klienta kosztuje. Choćby pensje kilku dodatkowych pracowników, którzy to wszystko ogarną. Wszak mogliby zatrudniać te kilka osób mniej i mieć czystego zysku... nie wiem, ile płacą pracownikom, ale ich pensja razy liczba tych pracowników miesięcznie. Ta kwota mogłaby trafiać prosto do kieszeni właściciela.

A tak ogólnie mój wpis nie był obroną Drapieżnika, co zaraz zostanie napisane, wszak dostałem kiedyś od nich kubek i ręcznik na gwiazdkę.
Ja się dziwię, że Wawrzyn wchodzi tutaj i narzeka, że gdzie indziej kupił taniej. Zamiast wchodzić tutaj, to należało wejść na wątek o tamtym sklepie (lub go założyć) i napisać, że sklep godny polecenia, bo...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 022
  • Reputacja: 711
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3512 dnia: 04.01.2020, 11:47 »
To i ja się wypowiem.
Drapieżnik nie należy do najtańszych sklepów, z czego doskonale zdaję sobie sprawę, ale jak już robię u nich zakupy (a nie robię ich często) to z pełną świadomością że zapłacę ciut drożej, za to dostanę to co potrzebne mi w danej chwili w jednym miejscu. Nie muszę się cyrtolić z kilkoma przesyłkami, tylko wszystko mam w jednej, a jeśli potrzebuję sprawdzić czy coś do czegoś będzie pasować to obsługa klienta zawsze pomoże i właśnie za takie podejście do klienta jestem skłonny czasem dopłacić, by mieć święty spokój i pewność że to co zamówię będzie na tip top.
Jeśli by mi to nie odpowiadało to nie robiłbym u nich zakupów, bo nikt mnie do tego nie zmusza, a jeśli chcę kupić gdzie indziej taniej, to to robię tak samo z pełną świadomością.
Jeśli dany sklep ma taką politykę funkcjonowania, a inny zupełnie odmienną, to się do niej dostosowuję i albo robię u nich zakupy, albo nie i tyle w tym temacie.


Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Laur77

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 357
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3513 dnia: 04.01.2020, 12:19 »
Ja już zakończyłem ten temat i proszę nie wypowiadajcie się w obraźliwy sposób (może nie bezpośrednio) pod moim adresem. Nie zrozumieliście sensu mojego wątku więc kończmy to.
Poza tym jakbyście dobrze doczytali to napisałem wyraźnie że nadal będę kupował w tym sklepie z wielu wzgldów.
Nie pisałem tego że mnie nie stać i że gdzieś już kupiłem taniej tylko że znalazłem ofertę i...... zresztą szkoda się rozpisywać skoro i tak za chwilę będzie zmasowany atak :)
THE END
Wawrzyn

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 658
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3514 dnia: 04.01.2020, 12:30 »
Żeby była jasność: ja w żaden sposób, zawoalowany czy inny, nie chciałem Cię obrazić.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3515 dnia: 04.01.2020, 13:17 »
Nie rozumiem skąd tyle negatywnych emocji :o :o Różnice cenowe bywają dość spore (co Wawrzyn pokazał), ale to w naszej kwestii leży decyzja gdzie kupimy daną rzecz. Sam kupuję dość sporo w Drapieżniku, ale kupuję też w innych sklepach. Warto pokazywać różnice, bo dzięki temu rośnie nasza świadomość konsumencka.
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 022
  • Reputacja: 711
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3516 dnia: 04.01.2020, 14:20 »
Żeby nie było, to też nie miałem zamiaru nikogo urazić i jeśli kogoś swoją wypowiedzią uraziłem to przepraszam

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 611
  • Reputacja: 93
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3517 dnia: 04.01.2020, 16:28 »
Panowie ale jeszcze raz, bo chyba trochę zgubił się temat - tu (tu na forum) już nie chodzi o "narzekanie" że w D jest drożej albo tak jak było w moim przypadku, że asortyment ma bardzo małe stany i jak się czegoś nie kupi natychmiast to zaraz znika - chodzi o reakcje pozostałych forumowiczów, które zakrawają o tak zwane "fan boystwo" żeby już nie iść dalej i nie sugerować, że w zamian za prezenty - każdy kto napisze cokolwiek negatywnego na temat tego i tylko tego konkretnego sklepu od razu spotyka się niewybrednymi komentarzami w swoją stronę. O to chodzi.

Chub

  • Gość
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3518 dnia: 04.01.2020, 16:56 »
Nie tu nie o to chodzi, że nie można napisać, że coś się nie podoba tylko o to, że już wiele razy było wałkowane, że coś kosztem czegoś czyli tutaj cena kosztem obsługi.

To jakby użytkownik Skody chodził do salonu Audi i stwierdzał co 3 miesiące, że w tym drugim jest drożej..
Czy coś nowego z tego wiadomo chyba nic bo tam każdy idzie kupować świadomie i nie marudzi co chwile, że jest drożej bo to wiadomo.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 658
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3519 dnia: 04.01.2020, 17:18 »
Nie tu nie o to chodzi, że nie można napisać, że coś się nie podoba tylko o to, że już wiele razy było wałkowane, że coś kosztem czegoś czyli tutaj cena kosztem obsługi.

To jakby użytkownik Skody chodził do salonu Audi i stwierdzał co 3 miesiące, że w tym drugim jest drożej..
Czy coś nowego z tego wiadomo chyba nic bo tam każdy idzie kupować świadomie i nie marudzi co chwile, że jest drożej bo to wiadomo.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 027
  • Reputacja: 221
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3520 dnia: 04.01.2020, 17:21 »
Jeśli ktoś narzeka na drożyznę niech zainwestuje w smarta na allegro. ;D
zwroty bezproblemowe, teraz doszli kurierzy jeszcze same plusy ;)
A nie zauważyłeś, że więcej pieniędzy przeznaczasz na totalne głupoty dzięki temu allegro smart? Ja robiłem teraz podsumowanie rocznego budżetu i wyszło, że sporo pieniędzy przeznaczam własnie na zakupy na allegro dzięki darmowej dostawie. Były to rzeczy po prostu zbędne, ale kupiłem, bo kupiłem - lubię dostawać paczki 8)
Szkoda tylko, że sklepy z własnymi stronami internetowymi nie mają niższych cen niżeli wystawione te same produkty na allegro, gdzie tracą 10% na prowizji (część prowizji chyba da się wliczyć w koszta, ale nie wiem jak to dokładnie jest).
Drapieżnik jest skierowany do wąskiej grupy klientów, zrobiłem tam 2x zakupy w 2016 i 2017 roku, bo jako jedyni mieli szeroką gamę produktów do metody.
Obecnie jest wg mnie za drogo i nie robię tam zakupów.

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 235
  • Reputacja: 80
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3521 dnia: 04.01.2020, 19:36 »
Zawsze jest coś za coś.

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 611
  • Reputacja: 93
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3522 dnia: 04.01.2020, 20:46 »
Zawsze jest coś za coś.

Czy zawsze? Aż sam sobie sprawdziłem - na przykładzie kołowrotka Daiwa Ninja.

Drapieżnik: 235zł - przesyłka za darmo (https://sklepdrapieznik.pl/sklep/daiwa/30696-daiwa-ninja-lt-4000-c.html)
Allegro: 200,9zł - przesyłka za darmo (https://allegro.pl/oferta/kolowrotek-daiwa-ninja-lt-4000-c-7957937776
To jest z 35zł w suchym na korzyść allegro. I tutaj ktoś zaraz wskoczy, że w drapieżniku super obsługa, a na allegro mi przyślą cegłę!
No to klikam na sprzedawcę na allegro. Od 16 lat na allegro, 682 pozytywne opinie, tylko jedna negatywna. I gdzie tu jest ryzyko złej obsługi? Nie ma. A 35zł w kieszeni jest.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 347
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3523 dnia: 04.01.2020, 20:47 »
Drapieżnik to dla mnie pierwszy sklep, bo:
1. Ma szeroki asortyment i mogę rozłożyć koszty transportu albo nawet obniżyć je do zera, jak dużo uzbieram.
2. Ma duży obrót a więc świeży towar - ważne przy przynętach/zanętach, żyłkach, przyponach itd.
3. Szybka dostawa do paczkomatu (preferuję) lub dla większych gabarytów kurierem.
4. Obsługa klienta na wysokim poziomie.

Oczywiście nie ograniczam się to tego sklepu i szukam, gdzie mogę kupić taniej. Zawsze kalkuluję, co się bardziej opłaca. Czasem duperela, której nie ma w Drapieżniku wychodzi mi drogo z kosztami transportu, bo nie ma czego ze sklepu dozbierać, lub jedyną opcją dostawy dla małej dupereli jest kurier, czego nie lubię. Czasem jednak droższy sprzęt wychodzi korzystniej w innym sklepie i tam kupuję.

Nie rozumiem narzekaczy, że w Drapieżniku drogo. Jesteśmy wolnymi ludźmi i możemy kupować, gdzie nam lepiej. A rynek sam to wyreguluje.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #3524 dnia: 04.01.2020, 21:07 »
Rebrith, a dorzuć do tego zamówienia jeszcze ze trzy paczki przyponów, trochę pelletu, jakąś zanętę...
Gdzie taniej? ;-)