Autor Wątek: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii  (Przeczytany 55910 razy)

Offline pawlica

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #60 dnia: 28.08.2016, 10:30 »
Jak masz czas i kasę to można zamówić sprzęt i ze stanów - prawda? 😀

Offline JahJah

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tilburg
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #61 dnia: 28.08.2016, 10:39 »
Jak ci pasuje. Chcesz z Polski. Proszę bardzo. Tylko po co pytasz jak jesteś zdecydowany??

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam. Łukasz

MrProper

  • Gość
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #62 dnia: 28.08.2016, 10:44 »
Cześć
Jeśli posiadasz sprzęt w Polsce, najtaniej będzie jak rodzina ci go prześle busem Koszt przesyłki to od 30-50€
Masz co lubisz czyli swoje i bijna gratis :P

Offline JahJah

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tilburg
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #63 dnia: 28.08.2016, 10:45 »
Cześć
Jeśli posiadasz sprzęt w Polsce, najtaniej będzie jak rodzina ci go prześle busem Koszt przesyłki to od 30-50€
Masz co lubisz czyli swoje i bijna gratis :P
O właśnie!!!
Pozdrawiam. Łukasz

Offline Vido

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Włodawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #64 dnia: 28.08.2016, 10:52 »
Nie jestem otóż to właśnie. Póki co kalkuluję. Przejrzę ofertę ze sklepów które polecasz i dopiero się zdecyduję, weryfikując czy mają to czego chcę i w jakich pieniądzach to wychodzi. Za Raven przemawia fakt, że sklep stacjonarny mam w odległości 15,8km od domu i mogę mieć sprzęt od ręki :) Teraz kolejna kwestia - Vispas. Jedno pytanie odnośnie tego (bo niemal wszystko na ten temat w internecie jest)- czy przy wypełnianiu druczków które kupię w sklepie podaje się adres zamieszkania, czy zameldowania? Gdzie przyślą tę stałą kartę?
Pozdrawiam!

Offline pawlica

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #65 dnia: 28.08.2016, 10:53 »
Za taka kwotę to i sklep wyśle :)

Offline JahJah

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tilburg
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #66 dnia: 28.08.2016, 10:59 »
Teraz kolejna kwestia - Vispas. Jedno pytanie odnośnie tego (bo niemal wszystko na ten temat w internecie jest)- czy przy wypełnianiu druczków które kupię w sklepie podaje się adres zamieszkania, czy zameldowania? Gdzie przyślą tę stałą kartę?

Ja nie wiem, ale zazwyczaj człowiek mieszka ta gdzie jest zameldowany. Podaj adres spod którego będziesz mógł odebrać korespondencje. Nikt nie będzie cię o to pytał.
Pozdrawiam. Łukasz

Offline Vido

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Włodawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #67 dnia: 28.08.2016, 11:01 »
Cześć
Jeśli posiadasz sprzęt w Polsce, najtaniej będzie jak rodzina ci go prześle busem Koszt przesyłki to od 30-50€
Masz co lubisz czyli swoje i bijna gratis :P

Yhm... już ja widzę, jak mi Mama kompletuje sprzęt do wysyłki :) Poza tym, stamtąd gdzie mieszkam (okolice Włodawy na styku granic z Białorusią i Ukrainą) jeżdżą tylko busy wożące ludzi do pracy i jakoś tego nie widzę, żeby pomiędzy tymi wszystkimi torbami wypchanymi puszkami które się tam wożą, leżały moje wędziska (thriller- do momentu rozpakowywania). Z kolei przesyłka ze sklepu jest ubezpieczona i otwieram ją przy kurierze.
Pozdrawiam!

Offline pawlica

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #68 dnia: 28.08.2016, 11:03 »
 Panowie, a czy teraz w NL pozwolenie jest jedno i na cały kraj czy są jakieś rejony (landy) na których można tylko łowić ?

ps

Jak nie masz zaufanego przewoźnika to sobie daruj taki transport.

MrProper

  • Gość
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #69 dnia: 28.08.2016, 11:54 »
Cześć
Jeśli posiadasz sprzęt w Polsce, najtaniej będzie jak rodzina ci go prześle busem Koszt przesyłki to od 30-50€
Masz co lubisz czyli swoje i bijna gratis :P

Yhm... już ja widzę, jak mi Mama kompletuje sprzęt do wysyłki :) Poza tym, stamtąd gdzie mieszkam (okolice Włodawy na styku granic z Białorusią i Ukrainą) jeżdżą tylko busy wożące ludzi do pracy i jakoś tego nie widzę, żeby pomiędzy tymi wszystkimi torbami wypchanymi puszkami które się tam wożą, leżały moje wędziska (thriller- do momentu rozpakowywania). Z kolei przesyłka ze sklepu jest ubezpieczona i otwieram ją przy kurierze.
Tu sie z tobą zgodzę ale dodatkowe koszta w dublowaniu sprzętu.- a z reszta co mi do tego budrzetu ;)

MrProper

  • Gość
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #70 dnia: 28.08.2016, 11:55 »
Ja ci dam za dużo :P

To wody ogólnodostępne, żadna komercja. Są wyjątki rejonowe za które trzeba zapłacić extra, ale wtedy łowisz w całym regionie- na co przykładem jest Rijswij za dodatkową opłatą łowisz cały rok, nie jak na komercji za godziny ;)

Offline Vido

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Włodawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #71 dnia: 28.08.2016, 12:05 »
Nie no, żadnego dublowania sprzętu nie mam w planie (no może co do rodzaju wędzisk). Poza tym, mam świetny pretekst do nabycia nowego sprzętu (którego przecież nigdy za wiele, tak jak u kobiet ciuchów czy błyskotek) :D. Zdecydowałem się, że wędziska i całą masę drobiazgów zamówię z Polski, natomiast kołowrotki kupię w Fauna Hengelsport  do którego mam 15,6km (mają dobrą ofertę Spro w których się lubuję). Najpierw jednak musze Vispasa ogarnąć :) no i jeszcze pytanie do JahJah- czy tutaj w okolicy gdzie mieszkamy któreś z kół wędkarskich są bardziej warte polecenia? Z jakimiś fajnymi klubowymi wodami pod feeder?
Pozdrawiam!

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #72 dnia: 28.08.2016, 15:56 »
Witam w Holandii
Czytając twoje posty odnośnie nabycia sprzętu radził bym Ci zalogować się na stronie każdego z ww sklepów, gdyż często jest tak że przy zamówieniach internetowych masz zniżkę (czasem nawet -20%). Kwota którą chcesz wydać jest dość okazała (€350) tak więc poświęć swój czas a nie pieniądze by kupić za tańszą cenę (to nie moja kasa, ale to za nią tu przyjechałeś ;) ).  Tak jak mój poprzednik wspomniał w NL przy zakupie za 75-100 euro masz wysyłkę gratis tak więc możesz w sumie zrobić zakupy w 3 - 4 sklepach tylko trochę będziesz musiał pokalkulować co i gdzie. W NL jest pełno sprzętu wiodących mark i dość często można go kupić taniej niż w PL. Ze Twoim ulubionym Spro nie powinno być problemu w końcu to Hol-Jap firma.
Odnośnie karty wejdź na stronę desportvisserij.nl i naciśnij polską flagę, pobierzesz chyba z 15 stron tekstu które wprowadzą cię w ten holenderski wędkarski świat.
Może to za wcześnie ale napiszę już teraz ;)
Do Zobaczenia :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Vido

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Włodawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #73 dnia: 28.08.2016, 16:11 »
Dzięki wielkie za radę skowron.krystian, ale przyznam, że już złożyłem zamówienie w Polskim sklepie internetowym i udało się również dostać satysfakcjonujący rabacik :) kołowrotki też wziąłem już razem z jedną przesyłką i postanowiłem przetestować ciekawie prezentujące się dwa modele od Korum (były w dobrych pieniądzach). Mam nadzieję, że rychle będę "pruł karton" :D Ostatecznie zdecydowałem się na zakup w Polsce, bo z tamtejszej pracy z której zrezygnowałem wypłacili mi przyjemną premię za nadgodziny, a że złotówki mi szybko potrzebne nie będą(jak sądzę), to zakup w PLNach zdał się po prostu bardziej praktyczny :)
Pozdrawiam!

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #74 dnia: 28.08.2016, 17:07 »
Tak więc niech sprzęt szybko przyjdzie i niech dobrze służy :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉