Autor Wątek: Parasol Preston Space Maker Flat Back Brolly i fotel Cuzo  (Przeczytany 25237 razy)

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Parasol Preston Space Maker Flat Back Brolly i fotel Cuzo
« Odpowiedź #30 dnia: 08.01.2017, 11:12 »
Super opis. Dzięki MarioG :thumbup:. Jestem na etapie szukania parasola na ten sezon i te uwagi praktyczne będą niezwykle cenne. Jako, iż jestem minimalistą i ze zwykłego również lenistwa nie chce mi się nosić tony sprzętu odbiegając trochę od tematu zainteresowały mnie takie dwa rozwiązania na wypady całodobowe. Mam nadzieję , że komuś może się przydać.
1. Małe legowisko na nocki z minimum sprzętu :)
http://www.armyworld.pl/product-pol-7317-Pokrowiec-Na-Spiwor-Bivi-Cover-Norka-Gore-tex-Holenderski-DPM-Oryginal-Demobil-Bez-Moskitery.html

2. Oraz praktyczny samo rozkładający się namiot w razie deszczu rozkładam w kilka sekund.
http://www.decathlon.pl/namiot-2-seconds-easy-2-id_8347884.html




Offline Buba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 772
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Parasol Preston Space Maker Flat Back Brolly i fotel Cuzo
« Odpowiedź #31 dnia: 08.01.2017, 11:27 »
Witam.
Ja zakupiłem taki uchwyt - http://www.decathlon.pl/csb-umbrella-arm-id_8304540.html, do niego mam zamiar zastosować podpórkę fi25 z gwintem, montowaną na pojedynczym docisku i wkręcaną w podłoże. Na podwójny docisk "pójdzie" sztyca parasola. Zobaczymy czy się sprawdzi?
Pozdrawiam.

Offline sekra

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Parasol Preston Space Maker Flat Back Brolly i fotel Cuzo
« Odpowiedź #32 dnia: 08.01.2017, 13:25 »
Chodzi mi o to żeby go podnieść i żeby łatwiej się pod niego wchodziło. Jednocześnie żeby był dobrze zamocowany w ziemi właśnie w opcji grzybek. Ja już raz wymieniałem tą aluminiową sztycę gdy nie była wbita podczas wiatru.

Parasol mam przy fotelu Monster i faktycznie mógłby być on trochę wyższy, ale z drugiej strony, gdy jest tak obniżony, to świetnie chroni nawet przy olbrzymich ulewach. Parasol przeżył ze mną też duże wiatry i nic mu się nie stało. Ja używam krótkich linek, którymi przymocowuję nimi parasol do szpilek /jak namiot do "śledzi"/.  Parasol wtedy może naprawdę wiele wytrzymać. Jednak  żeby parasol miał większą regulację wysokości, to chcę kupić  dłuższą rurkę i o grubszych ściankach 1,5 mm /oryginalnie mają 1 mm /. Jedynie mam problem ze znalezieniem końcówki rurki /grota/. Mam takie końcówki  w podpórkach na wędki "Cormoran".
I chyba jednak będę musiał dokupić dodatkową podpórkę i z niej odzyskać ten grot. :)
Pozdrawiam,
Bogdan

Offline sekra

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Parasol Preston Space Maker Flat Back Brolly i fotel Cuzo
« Odpowiedź #33 dnia: 08.01.2017, 15:26 »
Koledzy, może macie wiedzę, gdzie zdobyć taką końcówkę :beg:. Chyba, że są inne pomysły.
Pozdrawiam,
Bogdan

Offline Matysekmm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 978
  • Reputacja: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Parasol Preston Space Maker Flat Back Brolly i fotel Cuzo
« Odpowiedź #34 dnia: 08.01.2017, 17:54 »
Bogdan, Drapieżnik może ci ściągnąć jeśli potrzebujesz całą tą rurkę z końcówką wkręcaną ponieważ występuje w Prestonie jako część zamienna. Koszt około 60 zł.
Ale nie lepiej ni mocniej byłoby z pręta aluminiowego tak jak pisałem wcześniej?
Pozdrawiam

Marek

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Parasol Preston Space Maker Flat Back Brolly i fotel Cuzo
« Odpowiedź #35 dnia: 08.01.2017, 18:06 »
Koledzy - przede mną ten sam problem, ponieważ kupiłem Space Brolly, ramię z Prestona i jestem w posiadaniu Cuzo. Zastanawiam się więc nad kupnem dłuższej i solidniejszej rurki, która utrzyma parasol nieco wyżej i poza tym będę mógł przymocować go do ziemi za pomocą śledzi. Rzeczywiście jest tak, jak napisał Mario, że pod parasolem (jak każdym) można się latem trochę podgrilować. Dlatego im wyżej tym przyjemniej. Zastanawiam się, czy grubsza i solidniejsza rurka nie załatwi tego tematu ??? Pytam, ponieważ będę mógł sprawdzić dopiero wiosną gdy swobodnie rozłożę sprzęt na działce. A propos na myśl przychodzi mi też, aby u góry parasola zamontować karabińczyk i odprowadzić linkę do dodatkowego śledzia w momencie bocznego wiatru lub gdy zacznie zacinać deszcz ☔
Pozdrawiam Seba

Offline sekra

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Parasol Preston Space Maker Flat Back Brolly i fotel Cuzo
« Odpowiedź #36 dnia: 08.01.2017, 18:27 »
Bogdan, Drapieżnik może ci ściągnąć jeśli potrzebujesz całą tą rurkę z końcówką wkręcaną ponieważ występuje w Prestonie jako część zamienna. Koszt około 60 zł.
Ale nie lepiej ni mocniej byłoby z pręta aluminiowego tak jak pisałem wcześniej?

Marku, a jaka jest długość tej rurki z Prestona? Bo jeżeli długość jest oryginalna czyli 72cm, to nie oto mi chodzi. Moja rurka nie wymaga wymiany ze względu na uszkodzenie, tylko jest po prostu za krótka. Ja przymierzając stwierdziłem, że najbardziej pasuje mi długość ok 110 cm. Co do pręta, jakoś nie pasuje mnie to. Poza tym to jest dodatkowy ciężar. Rurki aluminiowe nie są drogie.
Pozdrawiam,
Bogdan

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Parasol Preston Space Maker Flat Back Brolly i fotel Cuzo
« Odpowiedź #37 dnia: 08.01.2017, 18:36 »
Myślę, że to rozwiąże problemy z rurkami i mocowaniem parasoli w twardym gruncie:
http://www.ebay.co.uk/itm/ANODIZED-STEEL-FISHING-UMBRELLA-BROLLY-GROUND-SPIKE-/331333942068?hash=item4d250abb34:g:YcwAAOSwQItUKqf

Offline Matysekmm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 978
  • Reputacja: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Parasol Preston Space Maker Flat Back Brolly i fotel Cuzo
« Odpowiedź #38 dnia: 08.01.2017, 18:42 »
Bogdan, Drapieżnik może ci ściągnąć jeśli potrzebujesz całą tą rurkę z końcówką wkręcaną ponieważ występuje w Prestonie jako część zamienna. Koszt około 60 zł.
Ale nie lepiej ni mocniej byłoby z pręta aluminiowego tak jak pisałem wcześniej?

Marku, a jaka jest długość tej rurki z Prestona? Bo jeżeli długość jest oryginalna czyli 72cm, to nie oto mi chodzi. Moja rurka nie wymaga wymiany ze względu na uszkodzenie, tylko jest po prostu za krótka. Ja przymierzając stwierdziłem, że najbardziej pasuje mi długość ok 110 cm. Co do pręta, jakoś nie pasuje mnie to. Poza tym to jest dodatkowy ciężar. Rurki aluminiowe nie są drogie.

Pytałeś skąd pozyskać końcówkę, dlatego napisałem o Drapieżniku. Ja swoją już wymieniałem - silny wiatr + słabe zamocowanie w gruncie. Drapieżniki mi ściągali, padło też pytanie czy chcę całą czy ten wkręt. Napisz do Drapieżnika a na pewno się zorientują czy da się ściągnąć sam wkręt. Tak na Marginesie jaka jest średnica rurki? Mierzyłeś może?
Pozdrawiam

Marek

Offline sekra

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Parasol Preston Space Maker Flat Back Brolly i fotel Cuzo
« Odpowiedź #39 dnia: 08.01.2017, 18:46 »
Koledzy-przede mną ten sam problem, ponieważ kupiłem Space Brolly, ramię z Prestona i jestem w posiadaniu Cuzo. Zastanawiam się więc nad kupnem dłuższej i solidniejszej rurki, która utrzyma parasol nieco wyżej i poza tym będę mógł przymocować go do ziemi za pomocą śledzi. Rzeczywiście jest tak, jak napisał Mario, że pod parasolem (jak każdym) można się latem trochę podgrilować. Dlatego im wyżej tym przyjemniej. Zastanawiam się, czy grubsza i solidniejsza rurka nie załatwi tego tematu ??? Pytam, ponieważ będę mógł sprawdzić dopiero wiosną gdy swobodnie rozłożę sprzęt na działce. A propos na myśl przychodzi mi też, aby u góry parasola zamontować karabińczyk i odprowadzić linkę do dodatkowego śledzia w momencie bocznego wiatru lub gdy zacznie zacinać deszcz ☔

Seba, ja w swoim parasolu mam uchwyt na szczycie czaszy parasola i jak widzę, że może być nie wesoło z pogodą, to parasol też w ten sposób dodatkowo kotwiczę. Wierzcie mi przeżyłem naprawdę potworną nawałnicę deszczu, połączoną z silnym wiatrem. Parasol wytrzymał :) Ja też :)
Pozdrawiam,
Bogdan

Offline sekra

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Parasol Preston Space Maker Flat Back Brolly i fotel Cuzo
« Odpowiedź #40 dnia: 08.01.2017, 18:50 »
Bogdan, Drapieżnik może ci ściągnąć jeśli potrzebujesz całą tą rurkę z końcówką wkręcaną ponieważ występuje w Prestonie jako część zamienna. Koszt około 60 zł.
Ale nie lepiej ni mocniej byłoby z pręta aluminiowego tak jak pisałem wcześniej?

Marku, a jaka jest długość tej rurki z Prestona? Bo jeżeli długość jest oryginalna czyli 72cm, to nie oto mi chodzi. Moja rurka nie wymaga wymiany ze względu na uszkodzenie, tylko jest po prostu za krótka. Ja przymierzając stwierdziłem, że najbardziej pasuje mi długość ok 110 cm. Co do pręta, jakoś nie pasuje mnie to. Poza tym to jest dodatkowy ciężar. Rurki aluminiowe nie są drogie.

Pytałeś skąd pozyskać końcówkę, dlatego napisałem o Drapieżniku. Ja swoją już wymieniałem - silny wiatr + słabe zamocowanie w gruncie. Drapieżniki mi ściągali, padło też pytanie czy chcę całą czy ten wkręt. Napisz do Drapieżnika a na pewno się zorientują czy da się ściągnąć sam wkręt. Tak na Marginesie jaka jest średnica rurki? Mierzyłeś może?

Średnica rurki z grotem 19 mm , grubość ścianki 1 mm.
Pozdrawiam,
Bogdan

Offline sekra

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Parasol Preston Space Maker Flat Back Brolly i fotel Cuzo
« Odpowiedź #41 dnia: 08.01.2017, 18:54 »
Marku, jutro dzwonię do Drapieżnika. Wielkie dzięki :thumbup:
Pozdrawiam,
Bogdan

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Parasol Preston Space Maker Flat Back Brolly i fotel Cuzo
« Odpowiedź #42 dnia: 08.01.2017, 18:55 »
Myślę, że to rozwiąże problemy z rurkami i mocowaniem parasoli w twardym gruncie:
http://www.ebay.co.uk/itm/ANODIZED-STEEL-FISHING-UMBRELLA-BROLLY-GROUND-SPIKE-/331333942068?hash=item4d250abb34:g:YcwAAOSwQItUKqf

Posiadam to cudo. Traper i Jaxon także mają to w swojej ofercie i całkiem dobrze trzyma  8)
Pozdrawiam Seba

Offline Matysekmm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 978
  • Reputacja: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Parasol Preston Space Maker Flat Back Brolly i fotel Cuzo
« Odpowiedź #43 dnia: 08.01.2017, 18:58 »
Tak zerkam właśnie i 18,20 mm są. Z 19 mm może być problemik.
Pozdrawiam

Marek

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Parasol Preston Space Maker Flat Back Brolly i fotel Cuzo
« Odpowiedź #44 dnia: 08.01.2017, 18:58 »
Koledzy-przede mną ten sam problem, ponieważ kupiłem Space Brolly, ramię z Prestona i jestem w posiadaniu Cuzo. Zastanawiam się więc nad kupnem dłuższej i solidniejszej rurki, która utrzyma parasol nieco wyżej i poza tym będę mógł przymocować go do ziemi za pomocą śledzi. Rzeczywiście jest tak, jak napisał Mario, że pod parasolem (jak każdym) można się latem trochę podgrilować. Dlatego im wyżej tym przyjemniej. Zastanawiam się, czy grubsza i solidniejsza rurka nie załatwi tego tematu ??? Pytam, ponieważ będę mógł sprawdzić dopiero wiosną gdy swobodnie rozłożę sprzęt na działce. A propos na myśl przychodzi mi też, aby u góry parasola zamontować karabińczyk i odprowadzić linkę do dodatkowego śledzia w momencie bocznego wiatru lub gdy zacznie zacinać deszcz ☔

Seba, ja w swoim parasolu mam uchwyt na szczycie czaszy parasola i jak widzę, że może być nie wesoło z pogodą, to parasol też w ten sposób dodatkowo kotwiczę. Wierzcie mi przeżyłem naprawdę potworną nawałnicę deszczu, połączoną z silnym wiatrem. Parasol wytrzymał :) Ja też :)

Czyli de facto sprawdzony w boju! Patent wspomniany przeze mnie ma w swoich parasolach Drennan. Dlatego też to wykorzystam. Wiesz co Bogdan: Daj może znać co wskórałeś w Drapieżniku, bo będę ewentualnie zainteresowany zakupem takiej dodatkowej rurki :)
Pozdrawiam Seba