Autor Wątek: Diety w PZW  (Przeczytany 6674 razy)

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Diety w PZW
« dnia: 13.10.2016, 11:21 »
A żeby dolać Oliwy do ognia to napiszę tak: prezes Iwański ma diety z ZG ( wice prezes d/s sportu o matko boska co on tam robi - kasa misiu, kasa ) do tego diety z ZO Katowice ( prezes Okręgu ) i jeszcze teraz diety jako komisarz w ZO Wrocław - no proszę zgadywać ile to wynosi ?
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #1 dnia: 13.10.2016, 11:25 »
Nie wiem ile to wynosi, ale uważam, że wszyscy członkowie PZW powinni mieć dostęp do tych kwot. Między innymi to mnie wkurwia, że wszelkiego rodzaju sprawozdania finansowe, informacje na temat diet, zarobków, ludzi (których utrzymują wszyscy członkowie PZW), dochodach i wydatkach nie są dostępne od ręki. Sprawozdania finansowe z takimi informacjami powinny być dostępne na stronie PZW.
Grzegorz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 844
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #2 dnia: 13.10.2016, 11:51 »
Grzegorz - zapewniam Cię, że znajdą się ludzie do zastąpienia 'mord' z Twardej 42 czy takich milicyjnych orłów jak mości Iwański. To jest stanowisko, dobrze płatne. WIelu może porzucić swoją prace aby zająć się tym. Jestem pewien, że gdyby ogłosić konkurs na stanowisko prezesa okręgu, podań byłoby minimum kilkadziesiąt, byłoby w czym wybierać. Jeżeli mieszkałbym w Polsce sam mógłbym startować :D

Gorzej byłoby z kołami wędkarskimi, bo tam często funkcje pełnione są przez ludzi na emeryturze, dysponujących czasem. Jednak i to da się 'zrobić'... ;D Najważniejsze są zmiany u podstaw, trzeba zmienić tych co kierują związkeim, trzeba nadać inny kierunek związkowi, zacząć edukować wędkarzy i starać się przemówic do nich tak, aby zrozumieli, ze trzeba dbać o ryby i o ich ilość.

A żeby dolać Oliwy do ognia to napiszę tak: prezes Iwański ma diety z ZG ( wice prezes d/s sportu o matko boska co on tam robi - kasa misiu, kasa ) do tego diety z ZO Katowice ( prezes Okręgu ) i jeszcze teraz diety jako komisarz w ZO Wrocław - no proszę zgadywać ile to wynosi ?



Masz taką informację? Podaj, zaraz to ogłoszę :D  Pomyśleć , że taka kutwa 'naprawia' okręg wrocławski. Masakra!
Lucjan

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #3 dnia: 13.10.2016, 12:12 »
Uwaga uwaga trzymać się krzeseł
ZG ( 4 diety ) ZO ( 8 diet ) pełnomocnik 4 diety, czyli 14 diet a dieta jedna około 350 zł
Mamy 4900 zł / miesięcznie

Do tego koszty przejazdu, paliwo, hotele itd
Można się bawić, można
Prośba do Pana Lisowskiego o weryfikacje co do kwoty diety ( ale podałem raczej zaniżoną kwotę)

Mała weryfikacja, przepraszam :-[
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 844
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #4 dnia: 13.10.2016, 12:33 »
Uwaga uwaga trzymać się krzeseł
ZG ( 4 diety ) ZO ( 8 diet ) pełnomocnik 4 diety, czyli 14 diet a dieta jedna około 350 zł
Mamy 4900 zł / miesięcznie

Do tego koszty przejazdu, paliwo, hotele itd
Można się bawić, można
Prośba do Pana Lisowskiego o weryfikacje co do kwoty diety ( ale podałem raczej zaniżoną kwotę)

Mała weryfikacja, przepraszam :-[

Trzymajcie mnie :o :o :o
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 844
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #5 dnia: 13.10.2016, 12:36 »
Piszcie o takich rzeczach na forum, piszcie! To woda na młyn! :D
Lucjan

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #6 dnia: 13.10.2016, 12:43 »
Z tymi dietami to jeszcze nie koniec bo jako członek Prezydium zarządu i członek zarządu głównego  jeszcze przysługuję po 1,5 diety czyli dodatkowo 3. Ale tego nie jestem pewny na 100% ale tak chyba jest. Czyli dodatkowe 1050 zł na rączkę
Kurna chyba chce być Prezesem :D
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #7 dnia: 13.10.2016, 12:47 »
Za późno się urodziłem i nie znam tych "myków" komunistycznych :P
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 400
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #8 dnia: 13.10.2016, 12:53 »
http://www.pzw.slupsk.pl/strona.php?strona=uchwaly_zg_pzw

coś takiego znalazłem w necie .... jako praktyk sam lubie mieć dokładna wiedze - nie lubie info na półsłówka.... swoją drogą ciekawy jestem wysokości diet i zasad ich przyznawania.....
Maciek

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #9 dnia: 13.10.2016, 12:56 »
To nie żadne pól słówka , kolego
Masz czytaj i płacz lub płać
http://www.pzw.org.pl/zgpzw/wiadomosci/138947/67/istotne_uchwaly_pzw__ksiegowosc
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 400
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #10 dnia: 13.10.2016, 13:06 »
Hm kręcąc 27 000 000 na rok to 4680 na miesiąc nie robi na mnie wrażenia ......
Myślałem że w sraczu leci złoto ..... z kranu - ale na poważnie  siedząc w zarządzie 99% jego członków by robiło uchwały pod siebie ..... non profit nie jest popularne ot cała historia fundacji w Polsce - przecież wszyscy zbierają na coś .... i nic z tego nie mają  8)

Mnie bulwersuje fakt że przy takiej kasie - zarządzania niema żadnej wizji , planu - oby kadencje walnąć i po robocie....

Wysokość pieniędzy poraża a sytuacja jest coraz gorsza!!!!
No cóż to monopol - a jak wiemy z monopolem się nie walczy tylko żyje... więc puki co płace i płacze.... na szczęście są drobne alternatywy w postaci komercji i chętnie z tego rozwiązania korzystam....
Może dozyje czasu że ktoś weźmie moją zaporą i zrobi z niej zbiornik w którym będą ryby....
Maciek

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #11 dnia: 13.10.2016, 13:19 »
Mnie bulwersuję co innego przy kasie ponad 207 mln zł nie ma ryby w zbiornikach a gazetka WW pochłania ponad 2 mln i praktycznie nie przynosi zysku! Jest więcej takich kwiatków, wystarczy poczytać
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #12 dnia: 13.10.2016, 13:22 »
Hm kręcąc 27 000 000 na rok to 4680 na miesiąc nie robi na mnie wrażenia ......
Myślałem że w sraczu leci złoto ..... z kranu - ale na poważnie  siedząc w zarządzie 99% jego członków by robiło uchwały pod siebie ..... non profit nie jest popularne ot cała historia fundacji w Polsce - przecież wszyscy zbierają na coś .... i nic z tego nie mają  8)

Mnie bulwersuje fakt że przy takiej kasie - zarządzania niema żadnej wizji , planu - oby kadencje walnąć i po robocie....

Wysokość pieniędzy poraża a sytuacja jest coraz gorsza!!!!
No cóż to monopol - a jak wiemy z monopolem się nie walczy tylko żyje... więc puki co płace i płacze.... na szczęście są drobne alternatywy w postaci komercji i chętnie z tego rozwiązania korzystam....
Może dozyje czasu że ktoś weźmie moją zaporą i zrobi z niej zbiornik w którym będą ryby....


Oczywista oczywistość. Sam, gdybym tam siedział, pewnie nie chciał bym zarabiać mniej. Tutaj nie choodzi o fakt, że ktoś zarabia grube kokosy i żyje w dostatku, ale o to, że biorą kasę a tak naprawdę nie robią nic w kierunku, by ryb w naszych łowiskach było więcej. Chodzi o to, że chcą trzymać się tych koryt do upadłego, chociażby właśnie próbą zmiany ordynacji wyborczej, co w praktyce doprowadzi do tego, że nikt im już nie może zaszkodzić. Wybór nowych władz i delegatów to była jedyna, prawna możliwość by skruszyć ten beton i zmienić zarząd. Co się stało? A no delegatem, według uchwały może być osoba, która pełni fukncje we władzach czy organach PZW minimum 5 lat! Tak więc nie dopuszczą nikogo nowego! Będą się wymieniać stołkami aż do śmierci, zmianiając tylko stanowiska. Biorąc pod uwagę ten fakt, te kilka tysięcy miesięcznie a do tego różne inne profity i spokojna robótka wyglądają w perspektywie całkiem dobrze. Przecież nie trzeba brać tylko diety za bycie członkiem zarządu. Można kogoś z rodziny ulokować w redakcji pisma, które nie przynosi zysków (o dziwo inne zarabiają), można dać dziecku posadę czy etacik, żona może robić catering na posiedzenia. Bale, bankiety, dożynki, zabawy będą trwać w najlepsze, aż do wyprowadzenia sztandaru. Ale tego, będą się trzymać do upadłego. Tutaj jedynie rewolucja, podobna do tej z 89 coś pomoże. Ogromna masa wędkarzy i wkurwionych ludzi musi wyjść na ulice, telewizje muszą o tym mówić a politycy zaangażować. I w dupie mam, czy będą to robić szczeże czy tylko dla bicia politycznego kapitału - byle tylko pomogli.
Grzegorz

Offline Piitubski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #13 dnia: 13.10.2016, 14:20 »
Ciekawe skąd taka wysokość diety. Obowiązująca dieta w Polsce to 30 złotych.

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #14 dnia: 13.10.2016, 14:23 »
Taką dietę uchwalił ZG poczytaj Uchwały jest czarno na białym
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać