Autor Wątek: Prezentacja przynęty w zimnej wodzie  (Przeczytany 6732 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 441
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Prezentacja przynęty w zimnej wodzie
« dnia: 25.10.2016, 14:37 »
Panowie mam pytanie pop up ,  waftersy , lub mix - przyneta tonąca & podbita popup etc...
W jakiej odległości dajecie śrucine ( i czy w ogóle dajecie śrucine ) dociążeniową aby zbalansować wysokość prezentacji przynęty , tuż nad dnem lub nad koszykiem ????
Maciek

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Prezentacja przynęty w zimnej wodzie
« Odpowiedź #1 dnia: 25.10.2016, 14:41 »
Mi się sprawdziło tak z 5cm nad dnem ostatnio. Biały pop-up, metoda karpiowa. Złapałem dwa karpie na taki zestaw. Kolega obok nic nie połapał, a pop-upów nie obciążał wcale.
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 441
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Prezentacja przynęty w zimnej wodzie
« Odpowiedź #2 dnia: 25.10.2016, 14:47 »
Filip ot to ... a inne kolorki jakie ci chodzą ????
Maciek

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Prezentacja przynęty w zimnej wodzie
« Odpowiedź #3 dnia: 25.10.2016, 14:58 »
Filip ot to ... a inne kolorki jakie ci chodzą ????

Biały fluo, i taki różowy, "ochotkowy". (Pellet ochotka i kulki ochotka) Nie wiem czy rybki podchodzą do tego zapachu i chętnie go pobierają?


Choć, dumbells C&K też jest różowy a od jakiegoś czasu nie działa :-\
Kolega również łapie na różowego/fioletowego dumbellsa "punkt G" i wyniki na niego miał całkiem dobre do września. Teraz, od września nic nie złapał na tę przynętę.


Uważam więc, że to właśnie ochotka robi robotę w różnych kolorach. Potwierdzają to moje ostatnie wyniki, gdzie w 90% łowi ochotka.
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Prezentacja przynety w zimnej wodzie
« Odpowiedź #4 dnia: 25.10.2016, 15:32 »
Maciek tu zapodał super temat. To nie tylko taktyka, jakość, czy skład zanęty na zimną wodę. Ja zastanawiam się również nad intensywnością smaku i zapachu. Wiadomo nam wszystkim że umiar to podstawa. Ale w takim przypadku, może mi ktoś wyjaśni postępowanie uznanych firm w ich produktach? Rozumiemy że wszelkie stworzenia mają kilkukrotnie bardziej wrażliwe zmysły, w tym węchu i smaku. To jak taka ryba odbiera coś co mi niemal urywa nos? Powinna zmykać już z 10 metrów? Jak to odbieracie?  Ja już zastanawiam się nad kupnem przynęt o niemal symbolicznie odczuwanym aromacie.
Arek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 740
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prezentacja przynęty w zimnej wodzie
« Odpowiedź #5 dnia: 25.10.2016, 15:35 »
Miałem tego wierconego czosnkowego i on wcale taki słaby nie był. Najlepsze było w nim to, że aż ociekał olejem. Moim zdaniem bardzo dobrze wykonana przynęta.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Prezentacja przynęty w zimnej wodzie
« Odpowiedź #6 dnia: 25.10.2016, 15:38 »
A ja mam tego kryla i też nieźle wali :D
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Prezentacja przynęty w zimnej wodzie
« Odpowiedź #7 dnia: 25.10.2016, 15:44 »
Miałem tego wierconego czosnkowego i on wcale taki słaby nie był. Najlepsze było w nim to, że aż ociekał olejem. Moim zdaniem bardzo dobrze wykonana przynęta.
Nie chodzi mi o wykonanie Michale. Ale o odczucia smakowo-zapachowe. Mi to urywa nos, a jaki to wpływa na stwora, co ma kilkudziesięciokrotnie wrażliwsze receptory? Na każdej zasiadce zakładam przynętę z obrazka j/w. Nawet nie widziałem skubnięcia drobnicy.
Arek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 740
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prezentacja przynęty w zimnej wodzie
« Odpowiedź #8 dnia: 25.10.2016, 15:47 »
Ja myślałem, że dajesz je jako przykład przynęty delikatnej. A one właśnie mocno walą.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Prezentacja przynęty w zimnej wodzie
« Odpowiedź #9 dnia: 25.10.2016, 15:52 »
Właśnie.
Arek

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Prezentacja przynęty w zimnej wodzie
« Odpowiedź #10 dnia: 25.10.2016, 15:58 »
Panowie mam pytanie pop up ,  waftersy , lub mix - przyneta tonąca & podbita popup etc...
W jakiej odległości dajecie śrucine ( i czy w ogóle dajecie śrucine ) dociążeniową aby zbalansować wysokość prezentacji przynęty , tuż nad dnem lub nad koszykiem ????

Maćku łowię bardzo często na przynęty pop-up, zarówno podbite np.kuku albo kulką tonacą, jak i same. Śrucinkę stosuję niemalże zawsze, około 5 cm. od haka. Na tak zbalansowaną przynętę miałem brań najwięcej. Ostatnio, łowne były u mnie pewne pływające dumbelsy, które z pojedynczym ziarnem kukurydzy, nie potrzebowały dodatkowego obciążenia. Ustawiały się na stojąco zaraz na dnie, zmusiły wiele karpików i innych rybek do brania :)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Prezentacja przynęty w zimnej wodzie
« Odpowiedź #11 dnia: 25.10.2016, 16:43 »
Maciek tu zapodał super temat. To nie tylko taktyka, jakość, czy skład zanęty na zimną wodę. Ja zastanawiam się również nad intensywnością smaku i zapachu. Wiadomo nam wszystkim że umiar to podstawa. Ale w takim przypadku, może mi ktoś wyjaśni postępowanie uznanych firm w ich produktach? Rozumiemy że wszelkie stworzenia mają kilkukrotnie bardziej wrażliwe zmysły, w tym węchu i smaku. To jak taka ryba odbiera coś co mi niemal urywa nos? Powinna zmykać już z 10 metrów? Jak to odbieracie?  Ja już zastanawiam się nad kupnem przynęt o niemal symbolicznie odczuwanym aromacie.
Ciężko będzie poza metoda prób i błędów coś wywnioskować. Bo z jednej strony latem uważa się, że przynęta powinna się zapachem wybić nad inne wonności występujące w wodzie, a z drugiej strony w chłodnej wodzie zapach rozchodzi się wolniej. Trzeba złapać złoty środek. Choć uważam, że. Zimna woda wczesna wiosna różni się od wody późną jesienią. Jesienią wcale nie jest mniej wonnie. Pamiętać trzeba, że rozpoczynają się wszystkie procesy rozkładu obumarłej roślinności i zapach mocny może być strzałem w 10.
Do tego np kolor biały na tle butwiejących liści jest mega widoczny z oddali.
Jeszcze mnie naszło...
Popup na 5cm może być właśnie na wierzchu martwej roślinności, bo podajnik ma się w czym zagłebić. Lub w dołku przez podajnik zrobiony. Podczas zwijania zestawu można nie wyczuć wcale oporu jaki daje np muliste podłoże.
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 740
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prezentacja przynęty w zimnej wodzie
« Odpowiedź #12 dnia: 25.10.2016, 17:08 »
Zrobię sobie dzisiaj białe kulki. Jajko, mielony coppens, sól. Może odrobinę mąki, jeśli będzie trzeba. Dam znać, co z tego wynikło.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Prezentacja przynęty w zimnej wodzie
« Odpowiedź #13 dnia: 25.10.2016, 17:11 »
Czekam na efekty :thumbup:
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Prezentacja przynęty w zimnej wodzie
« Odpowiedź #14 dnia: 25.10.2016, 17:21 »
Maciek tu zapodał super temat. To nie tylko taktyka, jakość, czy skład zanęty na zimną wodę. Ja zastanawiam się również nad intensywnością smaku i zapachu. Wiadomo nam wszystkim że umiar to podstawa. Ale w takim przypadku, może mi ktoś wyjaśni postępowanie uznanych firm w ich produktach? Rozumiemy że wszelkie stworzenia mają kilkukrotnie bardziej wrażliwe zmysły, w tym węchu i smaku. To jak taka ryba odbiera coś co mi niemal urywa nos? Powinna zmykać już z 10 metrów? Jak to odbieracie?  Ja już zastanawiam się nad kupnem przynęt o niemal symbolicznie odczuwanym aromacie.
Ciężko będzie poza metoda prób i błędów coś wywnioskować. Bo z jednej strony latem uważa się, że przynęta powinna się zapachem wybić nad inne wonności występujące w wodzie, a z drugiej strony w chłodnej wodzie zapach rozchodzi się wolniej. Trzeba złapać złoty środek. Choć uważam, że. Zimna woda wczesna wiosna różni się od wody późną jesienią. Jesienią wcale nie jest mniej wonnie. Pamiętać trzeba, że rozpoczynają się wszystkie procesy rozkładu obumarłej roślinności i zapach mocny może być strzałem w 10.
Do tego np kolor biały na tle butwiejących liści jest mega widoczny z oddali.
Jeszcze mnie naszło...
Popup na 5cm może być właśnie na wierzchu martwej roślinności, bo podajnik ma się w czym zagłebić. Lub w dołku przez podajnik zrobiony. Podczas zwijania zestawu można nie wyczuć wcale oporu jaki daje np muliste podłoże.
Podoba mi się bardzo twój wpis Marcinie? Sory jeśli pomyłka. Nie masz podpisu pod postami. W takich wątkach nasze forum, wraca na swoje jakże potrzebne wędkarsko tory. I każdy przedstawia własne doświadczenia. :thumbup:
Arek