Autor Wątek: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado  (Przeczytany 74804 razy)

Offline bibosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfino
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #180 dnia: 14.04.2017, 10:33 »
Jak masz linka do tych wspomnianych koszyków , to poproszę :beer:

Proszę bardzo :) https://sklepdrapieznik.pl/sklep/3069-oferta-koszykow-zippla-nowosc
Pozdrawiam - Robert


Feeder Maniak
https://www.facebook.com/FeederManiak/

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #181 dnia: 14.04.2017, 10:37 »
Ja też lubię łowić na metodę, ale najlepiej sprawdza mi się ona na łowiskach komercyjnych gdzie mam 2m głębokości i sporo dużych ryb. Co do Odry to musisz też wziąć poprawkę, że ta rzeka zupełnie inaczej wygląda w okolicach Wodzisławia Śląskiego niż Gryfina czy Szczecina ;)



To nie ulega wątpliwości, masz lepiej, bo dużo wolniejsza jest i można coś poczarować. U mnie płynie bardzo szybko, ale są miejsca gdzie na metodę spokojnie połowisz. W tym roku mam nadzieję na kilka pięknych ryb z Oderki właśnie na Metodę.

Jak masz linka do tych wspomnianych koszyków , to poproszę :beer:

Proszę bardzo :) https://sklepdrapieznik.pl/sklep/3069-oferta-koszykow-zippla-nowosc



Dziękuję bardzo Grzegorz. Nigdy tym nie łowiłem, ale patrząc na kształt tych koszy, jestem pewien, że koszem do Metody będę miotał dalej. Chyba ? :)



Offline bibosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfino
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #182 dnia: 14.04.2017, 10:40 »
Dziękuję bardzo Grzegorz.

Robert :)

Nigdy tym nie łowiłem, ale patrząc na kształt tych koszy, jestem pewien, że koszem do Metody będę miotał dalej. Chyba ? :)

To już trzeba sprawdzić doświadczalnie :D
Pozdrawiam - Robert


Feeder Maniak
https://www.facebook.com/FeederManiak/

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #183 dnia: 14.04.2017, 10:41 »
Przepraszam Robert. Słusznie, warto sprawdzić nad wodą :thumbup:

Offline The_gie

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #184 dnia: 14.04.2017, 13:35 »
Jak łowicie na metodę na rzece (w spokojnych miejscach), to jakiej długości używacie przyponu, 10 cm?

Offline kmc23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Łodzi
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #185 dnia: 18.04.2017, 10:19 »
Witam. Możecie polecić jakiś systemik do koszyków mikado feeder- jeśli takowy w ogóle istnieje..;) Coś czym można było by zastąpić ten nie szczęsny krętlik- który dosyć szybko przeciera żyłkę przyponową..
Pozdrawiam.
Rano nie brały, potem przestały.

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #186 dnia: 18.04.2017, 10:43 »
Witam. Możecie polecić jakiś systemik do koszyków mikado feeder- jeśli takowy w ogóle istnieje..;) Coś czym można było by zastąpić ten nie szczęsny krętlik- który dosyć szybko przeciera żyłkę przyponową..
Pozdrawiam.
Niestety chyba nie.
Co prawda koszyków Mikado nie mam, mam Jaxona i Łączniki plastikowe Drennana nie pasują bo są za duże. W Koszykach mikado też masz mały krętlik tak jak w Jaxona, więc jedynie  można by pokombinować z szybkozłączkami.








Ale nie wiem czy to zda egzamin.W karpiowaniu używałem na przyponach z plecionki ale nie wiem czy cieńszej żyłki nie będzie przecinać.

Offline kmc23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Łodzi
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #187 dnia: 18.04.2017, 12:46 »
Dzięki Jarek, pokombinuję może coś dopasuję. Pozdrawiam. :thumbup:
Rano nie brały, potem przestały.

Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 034
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #188 dnia: 29.04.2017, 21:00 »
Dziś kupiłem koszyki z zamiarem używania do kiełbasek PVA. Pierwszy test w warunkach domowych wypadł moim zdaniem zachęcająco:





Jedyny minus to reakcja żony na nowe zastosowanie dzbanka do herbaty :)
Franki

Offline wojciu1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #189 dnia: 13.06.2017, 17:14 »
Ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia z tym podajnikiem i torebkami PVA? Planuję niedługo zacząć łowić z torebkami i zastanawiam się który podajnik wybrać. Prestona i ESP trzeba przerobić, w dodatku są droższe. Jeśli doświadczenia innych z Aperio byłyby pozytywne, wolałbym zdecydować się właśnie na nie.

@Frankestin jaki rozmiar siatki stosowałeś i jaki jest rozmiar podajnika na zdjęciu?
Pozdrawiam,

Wojtek

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #190 dnia: 13.06.2017, 17:30 »
Do kiełbasek nie potrzebujesz takiego koszyczka szkoda kasy, najlepiej kupić najtańsze podajniki np takie http://allegro.pl/zestaw-4-koszykow-do-metody-method-feeder-forma-i6463371960.html bierzesz te podajniki wycinasz wszystkie żeberka i masz super podajnik do kiełbaski PVA
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline wojciu1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #191 dnia: 13.06.2017, 17:39 »
Do kiełbasek nie potrzebujesz takiego koszyczka szkoda kasy, najlepiej kupić najtańsze podajniki np takie http://allegro.pl/zestaw-4-koszykow-do-metody-method-feeder-forma-i6463371960.html bierzesz te podajniki wycinasz wszystkie żeberka i masz super podajnik do kiełbaski PVA

Nie do końca. Zależy mi na odpowiedniej wielkości podajnika i wadze. Chciałbym robić kiełbaski z siatki ~35 mm, a podajnik musi też swoje ważyć, bo nie będę rzucał Barbelem 2lb z obciążeniem 30 g ;D
Pozdrawiam,

Wojtek

Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 034
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #192 dnia: 13.06.2017, 17:56 »
Ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia z tym podajnikiem i torebkami PVA? Planuję niedługo zacząć łowić z torebkami i zastanawiam się który podajnik wybrać. Prestona i ESP trzeba przerobić, w dodatku są droższe. Jeśli doświadczenia innych z Aperio byłyby pozytywne, wolałbym zdecydować się właśnie na nie.

@Frankestin jaki rozmiar siatki stosowałeś i jaki jest rozmiar podajnika na zdjęciu?

Stosowałem siatkę MAD Solution Narrow Mesh jakieś 22-25 mm:



Z podajnikiem wyglądało to tak:



Gumkę przeciągnąłem przez istniejące otwory.

Przed zarzutem wyglądało to mniej więcej tak:



Nad wodą próbowałem raz, wyników nie było :) Ale generalnie tego dnia ryba nie chciała współpracować i sesja była krótka.

Wadą tego rozwiązania jest fakt, że podajnik wraca z wody mokry i trzeba go osuszyć przed montażem siatki, inaczej możemy nie zdążyć zarzucić.

Następne testy w najbliższy piątek w czasie pierwszej w tym roku nocnej zasiadki :)

Franki

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 744
  • Reputacja: 2004
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #193 dnia: 13.06.2017, 18:38 »
Wojciu, kup sobie na aledrogo obciążenia do felg przyklejane. 1 zł za tasiemkę chyba 60 g, dzielone na kawałki po 5 i 10 g. Jakoś tak. Z pamięci piszę.

Ja kupuję sobie podajniki po 20 g i je wedle życzenia dociążam. Plus jest taki, że ta podklejka od spodu lepiej się dna trzyma.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline wojciu1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #194 dnia: 13.06.2017, 23:05 »
Wojciu, kup sobie na aledrogo obciążenia do felg przyklejane. 1 zł za tasiemkę chyba 60 g, dzielone na kawałki po 5 i 10 g. Jakoś tak. Z pamięci piszę.

Ja kupuję sobie podajniki po 20 g i je wedle życzenia dociążam. Plus jest taki, że ta podklejka od spodu lepiej się dna trzyma.

Dzięki za pomysł. Rzeczywiście jest to niegłupie rozwiązanie. Pozostaje tylko odpowiednio duży podajnik. Pamiętam, że chyba Mikado miało podajniki w podobnej wielkości co ESP (jeszcze zanim je wprowadzili te nowe co teraz). Może gdzieś coś się jeszcze znajdzie :)
Pozdrawiam,

Wojtek