Połowy metodą w moim wypadku, to dopiero jeden sezon. Za to porządnie i z głową pełną wiedzy z forum. Parę sprzętów już przerzuciłem, więc coś też wrzucę :
1. wędka
- Daiwa Windcast Method Feeder 3,3m
Nie każdemu leży, a mnie akurat spasowała

Ma dobre proporcje, dobrej średnicy i długości rękojeść, porządny uchwyt kołowrotka, leciutka, wyważona, dobrze wykończona, akcja mi również pasuje, mocno spolegliwa, ale nadal szybka. Raczej pod mniejszą i średnią rybę, przy większych rybach pracuje również dołem i rybę męczy, ale kosztem kontroli i pewności holu, cw raczej przesadzone - producent pisze 80g.
- Drennan series 7 puddle chucker method feeder
Kupiłem combo 11-12ft. Jeszcze nie łowiłem! Ale już wiem, że to jest to

Pasują mi proporcje, wyważenie, wykonanie, akcja. Czuć, że można podejść do większej ryby, połowić trochę grubszą metodą, bonus w postaci grubszego miśka też nie będzie wielkim kłopotem. Szkoda, że kołowrotek jest skręcany foregripem, ale akurat w tej wędce jest to dobrze wykonane i przymykam oko.
- Trabucco Sygnum TXL 90g.
Zostawiłem sobie 1 sztukę. Spostrzeżenia kolegi są trafne. Fajnie dobrane szczytówki, też można się zabawić z większą rybą, porządnie machnąć, dalej rzucić (ale bez szaleństw). Rękojeść ma bardzo małą średnicę, tak jak i uchwyt na kołowrotek. Ów uchwyt skręcany foregripem, dość kiepski i niepewny. Inne Trabucco mi nie spasowały.
2. Kołowrotek
Lubię wolne biegi i komfort jaki dają, poza tym jestem najwyraźniej gapowaty i ostre brania na metodę kończą się źle dla moich wędek, więc do dźwigni sięgam często

- Shimano XT FA.
Wykonanie, wygląd, praca, hamulec.
- Daiwa Regal Z 2500
Dobra praca i nawój, dobra moc, hamulec i wolny bieg o nieco gorszej regulacji. Duża średnica szpuli, rewelacyjna rolka żyłki, kiepski klip.
- Quick Calyber FS
Używany do grubszego łowienia, z racji też wyższej wagi i rozmiaru. Mocarna i brutalna maszyna, kręci zawsze i wszędzie, pod obciążeniem idzie nawet lepiej. Wolny bieg bardzo fajny i o dobrej regulacji. Hamulec wręcz przesadnej mocy, jednak niezbyt dokładna jego regulacja. Dobry nawój, dobry klip. Wygląd dość toporny i może odrzucać

3. Podajnik
- Preston In-line L
Szeroki wachlarz obciążeń własnych do wyboru, używam głównie z uwagi na łącznik, który się wypina przy zapiętej rybie. Podajniki Drennana też posiadam, ale przestałem używać ze względu na spinki, zacięta ryba rzadko wypina łącznik z podajnika, co prowadziło do spinek.
4. Żyłka główna
- Browning Cenex Plummet Method
0,24 ma za sobą już 2 sezony (1 na sprężynie), 0,26 jeden sezon. Bardzo mocna i wytrzymała, brak oznak słabości, starzenia, zniszczenia. Przyzwoicie tonie, nie skręca się. Nie ma grubszej niż 0,26.
- Drennan Method Feeder Mono
0,23 mam dopiero połowę sezonu. Póki co określam ją jako "średniaka". Jest miększa niż powyższy Cenex.
- Daiwa Hyper Sensor
Mam dość grubą 0,28, póki co określam też jako średniaka. Cena bdb.
5. Przyponówka
Patrz powyżej

6. Haki
-Guru QM1
Różne rozmiary. Bardzo ostre, nie gubią ryb, spora wygoda w użytkowaniu, naprawdę mocne, mimo małych rozmiarów.
- Drennan Wide Gape Specialist Micro Barbed
Różne rozmiary. Stosują w sytuacjach gdy z powyższych jakimś cudem ryba schodzi, i to zaraz przy samozacięciu się. Mają mikro zadzior, nie kaleczą mocno ryb, łatwo się wypinają z pysków.
7. Haki z przyponami
-Guru QM1
Kupiłem na samym początku, zastrzeżeń nie mam do jakości, szybko zauważyłem jednak, że przypony się zużywają się czasem w expresowym tempie, więc i tak trzeba wiązać samemu.
8. Zanęty
- MMM Sonu
Póki co sprawdzała się raczej wszędzie i zawsze. Nie było tak, że nie połowiłem, albo że pobliscy wędkarze mieli lepsze efekty. Używałem i jasnej i ciemnej.
- Lorpio Method Red Krill
Użyłem kilka razy, na jednym tylko zbiorniku. Dawała lepsze efekty niż MMM, wydaje mi się, że z uwagi na kolor.
9. Przynęty
- Kulki i Dumbellsy Drennan Ananas i Tutti Frutti (od początku sezonu, do końca)
- Ringers Wafters Chocolate/ Orange (skuteczność zaczęła się dopiero w lecie)
- pelety Sonu O's Pikantna kiełbasa, ser/czosnek (pod koniec lata, jesień)