Autor Wątek: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!  (Przeczytany 54296 razy)

Offline s7

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #195 dnia: 09.03.2017, 03:39 »
Dzisiaj kolejny sklep w Poznaniu otrzymał gazetę SiG dzięki uprzejmości Piotra (baloo), a jest to sklep - Wędkarski Odlot na ul. Hetmańskiej 106.
Robert

Offline Sebek Francja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bez wędki czuję się jak nie facet
    • Wędkarstwo Francuskie
  • Lokalizacja: Reims
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #196 dnia: 09.03.2017, 08:11 »
Jutro rano wyjazd a gazetek nadal nie mam >:O

Panie Lucjanie co z tą gazetą ???

Offline júlio

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • TU NIE MA RYB
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #197 dnia: 09.03.2017, 08:50 »
Można jeszcze się zgłosić? Z tego co widziałem to w kujawsko-pomorskim jeszcze nikt nie rozprowadzał

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 841
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #198 dnia: 09.03.2017, 08:56 »
Panowie, mam gorącą prośbę, aby osoby które nie dostały magazynu, zgłosiły się do mnie, najlepiej jeszcze raz wpisując adres z telefonem kontaktowym, oraz ilością. Jak się okazało, w UK, nie ma kartonów w tych samych wymiarach (cholerne cale), i zamówiłem ciut przyduże, i idzie do mnie inna dostawa na mniejsze ilości.

Tak na marginesie ceny kartonów w Polsce są 5 razy niższe niż w UK. Może zacznę nimi handlować? :D
Lucjan

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #199 dnia: 09.03.2017, 09:17 »
Weźcie mi powiedzcie po co ta gazeta skoro jest forum i jest tu wszystko - w dzisiejszych czasach się odchodzi od gazet ;)
Moim zdaniem ta gazeta tylko sprawi, że dziady mięsożerne zaczną skuteczniej łowić - ot tyle... Za dużo cennych informacji tam, żeby za darmo dziadom na tacy podawać! Takie moje zdanie :p
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #200 dnia: 09.03.2017, 09:30 »
Trzeba dotrzeć do osób, które nie korzystają z Internetu :)
Zbyszek

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #201 dnia: 09.03.2017, 09:31 »
Trzeba dotrzeć do osób, które nie korzystają z Internetu :)

Dlaczego trzeba? Im nas mniej tym więcej ryb do złowienia dla nas :p
Moim zdaniem każdy kumaty obecnie korzysta z internetu - nie korzystają tylko mięsożercy starej daty Panie :p
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #202 dnia: 09.03.2017, 09:34 »
A kto bogatemu zabroni :D Przecież to jest biznes Luka i jego kasa,  i jego decyzja :D A Ty myślisz, że te dziadki to oni nie łowili skutecznie bez Twoich rad ? ;) Pytanie raczej retoryczne ;)

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #203 dnia: 09.03.2017, 09:50 »
A kto bogatemu zabroni :D Przecież to jest biznes Luka i jego kasa,  i jego decyzja :D A Ty myślisz, że te dziadki to oni nie łowili skutecznie bez Twoich rad ? ;) Pytanie raczej retoryczne ;)

Wiem, że łowili dużo mniej (przynajmniej Ci których kojarzę znad moich wód) dopóki nie zaczęli stosować chociażby techniki method feeder :)
Wiele razy będąc nad wodą łowiąc podajnikami Drennana podchodzili do mnie i wypytywali bo widzieli, że łowię... Szału dostawali gdy ciągnąłem karpia za karpiem a oni z rurką anty i białym siedzieli na wiadrze i gapili się na szczytówki twarde jak pały (widziałem bo wędy dziadów zawsze stoją na pionowo jak na rzece) :p
Biznes można robić w necie - ot chociażby tu... Nie mam nic przeciwko temu, żeby wpuścić tu sponsorów i dać im możliwość zamieszczenia reklam odpłatnie... Pytanie czy Luk tego chce...
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 841
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #204 dnia: 09.03.2017, 10:23 »
Weźcie mi powiedzcie po co ta gazeta skoro jest forum i jest tu wszystko - w dzisiejszych czasach się odchodzi od gazet ;)
Moim zdaniem ta gazeta tylko sprawi, że dziady mięsożerne zaczną skuteczniej łowić - ot tyle... Za dużo cennych informacji tam, żeby za darmo dziadom na tacy podawać! Takie moje zdanie :p

Pytanie jest dobre... :) Więc szybko odpowiem na nie dlaczego taka forma jest potrzebna.

Forum powstało nie po to, abym zarabiał na nim, to była jakaś forma stworzenia miejca, którego nie było wtedy. MIejsce spotkań ludzi związanych ze spławikiem i gruntem, łowiących trochę inaczej, troszkę nowocześnie nawet ;D Okazało się, ze przyjęło się bardzo dobrze. Wtedy, w 2014 roku, wierzyłem, że uda mi się stworzyć jakiś mocny front, który przyspieszy zmiany w Polsce. Udało się w małym stopniu. Najgorsze było to, że sami wędkarze nie chcą aktywnie działać. Nie wiem, jest jakaś niechęć w ludziach do takich rzeczy. Później probowałem się jakoś zebrać w większą grupę działaczy, tworząc stronę na Facebooku (Złota Rybka działa OK, ale chodziło o akcję nie tylko związaną z forum). I tu klęska. Każdy ciągnie w inną stronę, a ZG skontratakował, i to skutecznie. PZW to MY to hasło już kanału ludzi z Twardej...
Więc postanowiłem, po pewnym namysle i sugestiach, wydac taki magazyn właśnie. I dotrzeć do ludzi w całkiem inny sposób. Bo forum czytają różni. I też się wiele nauczą! Jak nie od nas, to od innych. Kwiestia czasu, jak każda firma sprzedająca towar z Chin będzie miała podajniki do Metody w ofercie, i z instrukcjami. Nie unikniemy tego. A taka bezpłatna gazeta?

- pozwala dotrzeć do szeregowych wędkarzy. Oni nie kupują WMH czy WŚ, bo szkoda im kasy, ale za darmo SiGa część weźmie. A tam w środku są artykuły bardzo mocne. No kill, newsy, organizacje wędkarskie w innych krajach itd... Promocja jest nowego myślenia, i to nie takiego, gdzie piętnuje się tych co zabierają, tylko zdrowego rozsądku :)

- Magazyn pozwala promować nowoczesne wędkarstwo. Feeder potrzebuje promocji, i trzeba tutaj się zebrać, aby wszystko ruszyło z kopyta. Karpiarstwo - już popularne - też trzeba pokazywać! Oni wypuszczają ryby. Wielu jak łyknie modę i zacznie łowić karpie, to też zacznie je wypuszczać...

- magazyn jest w sklepach. Właściciele to często wpływowi ludzie w danym rejonie, wielu ma szerszy wgląd. Pomagając w kolportażu, sami też widzą jaka jest moda, na co. Więc będą wspierać postęp, bo dla nich to też pieniądze. Na rurkach, sprężynach i zanętach za 6 zeta sie biznesu nie robi. Lepiej więc otworzyć się na nowe!

- magazyn to podpowiedzi dla PZW. Ja wiem, wielu działaczy ma o mnie niezbyt pochlebne zdanie, ale plan tworzenia łowisk no kill na ten przykład, to recepta na ratowanie sytuacji w Polsce. Podobnie będzie z innymi artykułami. Trzeba ludziom pokazać alternatywy, nie tylko narzekać. Takie zrobienie wody 'sportowej' lub odcinka no kill na rzece, może okazać się śwetną karta przetargową dla koła czy okręgu.

- magazyn pozwala pokazać jak zły jest polski system gospodarki zrównoważonej. Jako wędkarze mamy wielkiego wroga - lobby rybackie, z IRŚ na czele, którzy zamiast pomagać nam, jednocześnie robiąc sobie dobrze (bo rybacy muszą być, ale czemu na wodach PZW), działa na naszą szkodę. W zawoalowany sposób sprzedaje się nam kit o potrzebie zarybiania, robienia operatów i wypełniania rejestrów, nie bacząc, że z roku na rok jest coraz gorzej. Krystian na swojej miejskiej wodzie na jednej sesji w styczniu czy kutym, łowi więcej ryb niż wielu wędkarzy w Polsce przez cały rok. To jest normalne? Nie jest. Więc trzeba pokazywać co jest złe. Ja nie chcę walczyć z IRŚ i udowadniaćć, że to są gamonie i nieudacznicy, ja chciałbym aby oni zrozumieli nas i działali zarówno w naszym, jak i w swoim interesie. Tak powinno rzecież być! Ale niestety się nie dzieje, dlaczego? Cholera wie. W Polsce nie będzie lepiej, jak nie zmieni się podstaw. A o tym nikt nie mówi. Bo nawet jak będą częste kontrole nad wodą, to RAPR pozwoli na zabranie zgodnie z przepisami tylu ryb, że będzie bezrybie. Trzeba działań na wielu polach!

- zainteresowani magazynem mogą skorzystać z forum lub z moich filmów. Tam pokazujemy i omawiamy wiele ważnych rzeczy, czyli znów jest akcja uświadamiająca.


To tak w skrócie :D Panowie, ja nie rozumiem czego się obawiacie. Widzicie co pojawiło się w sklepach w przeciągu ostatnich dwóch, trzech lat? Myślicie, że ludzie tego nie będą kupować? Zobaczcie ofertę Trapera, Lorpio, Jaxona czy Mikado. Widzicie tam ile poświęca się Metodzie? Chcecie to zatrzymać? Sorry, nie da się! Lepiej więc móc to jakoś ukierunkowywać.
Lucjan

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #205 dnia: 09.03.2017, 10:29 »
Wszystko fajnie i słusznym torem idziesz.
Chodzi o to by unikać szczególowych porad mających na celu poprawę wyników.
By unikać oblężeń na wodach gdzie trafi sie rekordowy okaz. Tylko kilka procent bedzie chciała z nim fotkę. Reszta niczym zombie bedzie polować by go zeżreć.
Fajnie jakby gazeta była takim przyciagaczem na forum. A nie materiałem dla dziadków o mentalności zombie.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #206 dnia: 09.03.2017, 10:33 »
Siedzeniem i patrzeniem w monitor za dużo się nie zdziała , mieszkam klatkę obok siedziby mojego koła , podrzucę im magazyn niech poczytają, może uda im się przeczytać ze zrozumieniem.Czesc starszych wędkarzy nie ma dostępu o internetu , darmową gazetę chętnie wezmą ;). Trzeba dotrzeć do wędkarzy różnymi sposobami , trzymam kciuki za magazyn SiG
Pozdrawiam
Jacek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 841
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #207 dnia: 09.03.2017, 10:38 »
Wszystko fajnie i ślusznym torem idziesz.
Chodzi o to by unikać szczególowych porad majacych na celu poprawę wyników.
By unikać oblężeń na wodach gdzie trafi sie rekordowy okaz. Tylko kilka procent bedzie chciała z nim fotkę. Reszta niczym zombie bedzie polować by go zeżreć.
Fajnie jakby gazeta była takim przyciagaczem na forum. A nie materiałem dla dziadków o mentalności zombie.


Wiem o co chodzi! Na pewno jakieś 'straty' będą, ale faktycznie, da się robić tak, aby wilk był syty i owca cała ;) Miejscówek PZW pokazywać nie będziemy na pewno. Wątpię też, aby jakiś dziadek chciał łowić tak jak Artur na Odrze... :) Wyższa szkoła jazdy.

Mariusz, a czy u Was w mazowieckim może być gorzej? :D :D :D   
Lucjan

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #208 dnia: 09.03.2017, 10:41 »
Niektóre, metody , sprzęt , techniki są poza zasięgiem niektórych wędkarzy . W moim kole niemieli pojęcia co to jest methoda ;)
Pozdrawiam
Jacek

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Potrzebna pomoc przy kolportażu magazynu SiG!
« Odpowiedź #209 dnia: 09.03.2017, 11:01 »
Ja patrze globalnie bo u mnie to już jest pustynia. Ale są jeszcze miejsca gdzie ryba jest.


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team