Autor Wątek: Podsumowanie sezonu 2016  (Przeczytany 5617 razy)

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Podsumowanie sezonu 2016
« Odpowiedź #15 dnia: 02.03.2017, 16:50 »
Mateusz świetne zestawienie, widać jak profesjonalnie podchodzisz do tematu :thumbup: :bravo:
Koledzy również mieli co robić w 2016 roku :)

Ja niestety tak fachowej relacji nie przeprowadzę, gdyż poza zdjęciami i wspomnieniami w głowie,
innych statystyk nie prowadziłem :-[

Jednak tak na szybko, miniony sezon rozpocząłem 8 lutego na malutkiej komercji, natomiast zakończyłem 12 grudnia na niewielkiej nizinnej rzeczce. Na rybach byłem około 55-60 razy, dokładnie nie wiem. Najlepsze pod względem połowu to miesiące maj, czerwiec oraz październik. Zdecydowaną większość moich wyjazdów poświęciłem 16 ha zbiornikowi licencyjnemu, którego opiekunem jest moje koło wędkarskie. Pięć sesji wiosennych zaliczyłem na bardzo lubianej przeze mnie, chociaż chimerycznej żwirowni PZW. Poza tym 6 wypadów
na zbiorniki komercyjne, w tym dwie nocki na legendarnych już Ochabach.
Ponad 90 procent moich sesji poświęciłem łowieniu na metodę, głównie z użyciem sygnalizatorów elektronicznych i wędek karpiowych.
Były też epizody z przepływanką na rzece oraz jakiś wypad ze spiningiem.

Cel miałem taki by pogłębiać swoja wiedzę w dziedzinie MF, był to już 3 sezon prób z tą metodą. Bardzo chciałem też
poprawiać swoje swoje PB, nabierać doświadczenia i przy tym dobrze się bawić, miło spędzać czas :D

Teraz to co lubię najbardziej czyli :fish: Najwięcej udało mi się złowić oczywiście karpi. Na wodach związkowych przekroczyłem
liczbę 50 sztuk tego gatunku. Najwięcej oczywiście glutów do 5 kg, jednak zdarzyły się też dwa rodzynki...

79 cm, ponad 11 kg


Także mój najdłuższy kaper 86 cm, niestety nie ważony.


Leszczy złowiłem stosunkowo niewiele. Przeważnie były to niewielki sztuki do 50 cm. Wyjątkiem była przepiękna
wiosenna ikrzyca, złowiona w maju, na bardzo chimerycznej i niewdzięcznej żwirowni PZW.

Mój nowy PB 67 cm. Niestety ryba nie zważona, ale myślę, że 4 i pół kilo było ;D

Jestem bardzo dumny z tego leszcza, uwielbiam ten gatunek a złote łopaty cenię wyjątkowo.

Rok 2016, mógłbym nazwać sezonem karasia srebrzystego ;D ;)
Na mojej ulubionym akwenie po mimo, że łowię tam od chyba 12 lat, nagle zaczeły mi brać medalowe japońce.
Nigdy się specjalnie na nie nie nastawiałem, po mimo to 3 krotnie pobiłem swoje PB.
W pamięci pozostały sztuki 41, 43, 43, 44, oraz dwa karachy po 47 centymetrów :)






Pojawił się nawet taki niespodziewany gość, pierwszy w życiu kolorowy Azjata.


Z premedytacją natomiast liczyłem na amury na mojej wodzie. Wiem, że pływają tam piękne ponad metrowe sztuki.
Niestety udało mi się złowić tylko jedną niewielką rybę a drugą podobną spiąć.



Na wspomnianym łowisku pod Ochabami liczyłem na przygodę z jesiotrem.
W trakcie dwóch sesji połączonych z nocnymi łowami, upolowałem łącznie 5 ryb tego gatunku.Dwa jesiotry spiąłem.
Ryby w wymiarach od 91 do 119 cm i wadze 9 i pół kilo.







Jak już pisałem wcześniej jesień była dość owocna w rybki. Liczyłem cholernie na duże karpie 10 +
na mojej żwirowni. Niestety nie udało mi się do nich dobrać. Jednak liczba brań na kilku wyjazdach, przekroczyła moje
oczekiwania. Fakt były to ryby do 5 kilo, jednak ilościowo ciekawie :) Ostatniego mulaka złowiłem 27 listopada.



Na koniec dodam, że 2016 rok był drugim z rzędu, moim sezonem 100 % no kill.
Przekonałem już do tego całą swoją rodzinę z Żoną i Teściami włącznie :D
Wiedzą już, że z tej mąki chleba nie będzie ;) Pogodzili się tym, że traktuję te
hobby jako pasję a nie sposób pozyskania mięska, mało tego kibicują mi
w moich poczynaniach i gratulują kolejnych rekordów ;)



Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podsumowanie sezonu 2016
« Odpowiedź #16 dnia: 02.03.2017, 17:15 »
Rok 2016 mogę śmiało nazwać przełomowym. Takiej ilości wielkich ryb, nie spodziewałem się w najskrytszych marzeniach. Rekordy poprawiane kilka razy, złowione pierwszy raz w życiu jesiotry i totalna zmiana w podejściu do zanęt oraz przynęt.
Można wszystko zobaczyć na naszej stronce - https://www.facebook.com/wodzislawslteamfishing/?ref=aymt_homepage

Najbardziej jednak, cieszę się z naszej ekipy :thumbup:  To dar od Boga, że kilka lat temu się poznaliśmy. Potem, że tak wzorowo dopracowaliśmy nasze relacje. Każda nasza wyprawa, to serial z mega dobrym humorem i odjazdową atmosferą.
Dzięki chłopaki :bravo:

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Podsumowanie sezonu 2016
« Odpowiedź #17 dnia: 02.03.2017, 17:18 »
Rok 2016 mogę śmiało nazwać przełomowym. Takiej ilości wielkich ryb, nie spodziewałem się w najskrytszych marzeniach. Rekordy poprawiane kilka razy, złowione pierwszy raz w życiu jesiotry i totalna zmiana w podejściu do zanęt oraz przynęt.
Można wszystko zobaczyć na naszej stronce - https://www.facebook.com/wodzislawslteamfishing/?ref=aymt_homepage

Najbardziej jednak, cieszę się z naszej ekipy :thumbup:  To dar od Boga, że kilka lat temu się poznaliśmy. Potem, że tak wzorowo dopracowaliśmy nasze relacje. Każda nasza wyprawa, to serial z mega dobrym humorem i odjazdową atmosferą.
Dzięki chłopaki :bravo:

Amen Jędruś :bravo: :thumbup: :beer:

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podsumowanie sezonu 2016
« Odpowiedź #18 dnia: 02.03.2017, 18:27 »
:bravo:
Staś
Klasyczny Feeder

Offline anna sulka

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Podsumowanie sezonu 2016
« Odpowiedź #19 dnia: 02.03.2017, 20:27 »
  Gratulacje dla wszystkich :bravo: :thumbup:

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 954
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Podsumowanie sezonu 2016
« Odpowiedź #20 dnia: 02.03.2017, 20:34 »
:thumbup: for everyone ;D

PS: Wy macie dobrze "Wodzislaw Team" ---> ile ja się muszę nakombinować żeby udało sie wyskoczyć na ryby z kimś z bliskich a do tego umiejących łowić przyjaciół ..... a MjMaciek chyba jeszcze więcej ;)
;)

aroo04

  • Gość
Odp: Podsumowanie sezonu 2016
« Odpowiedź #21 dnia: 02.03.2017, 21:54 »
Kilka zdjęć podsumowujących ubiegły sezon. Nie ma ich wiele, bo nie lubię męczyć ryb, więc staram się fotografować tylko te które warto.

aroo04

  • Gość
Odp: Podsumowanie sezonu 2016
« Odpowiedź #22 dnia: 02.03.2017, 21:59 »
I kolejne...

aroo04

  • Gość
Odp: Podsumowanie sezonu 2016
« Odpowiedź #23 dnia: 02.03.2017, 22:00 »
I jeszcze trzy. Nie wiem jak to wysłać w jednym poście.

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Podsumowanie sezonu 2016
« Odpowiedź #24 dnia: 02.03.2017, 22:43 »
Łowiłem w 2016 od stycznia do końca lutego w porcie starej Odry a potem na Odrze od marca do połowy listopada; może w tym czasie odpuściłem z dwa weekendy a tak co tydzień albo nocka albo zawody albo nocka albo zawody i tak non stop; łowiłem głównie leszcze, krąpie klenie jazie i trochę cert i płoci.
Udało mi się poprawić swój rekord nocny od 18 do 6 rano 34 kg.
Nie chce zarzucac was fotkami ale jak ktoś chętny to może zobaczyć
http://wedkarstwozielonagora.pl/category/akb/
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Podsumowanie sezonu 2016
« Odpowiedź #25 dnia: 02.03.2017, 23:06 »
Fajnie się czyta Wasze podsumowania.
Szczególnie te, w których piszecie o swoich oczekiwaniach.
Widać tutaj, że każdy z nas nastawia się na nieco inne ryby. Wędkujemy na różnych wodach: na jeziorach i rzekach PZW, wodach sekcyjnych, komercyjnych.

Panowie, czytając Wasze posty zazdroszczę Was, że macie możliwość aż tyle razy być nad wodą, może i ja kiedyś będę miał taki luksus, że kilka razy w tygodniu będę się pojawiać nad wodą.
U mnie to jest luksus bycia bezdzietnym kawalerem, który często od razu po dyżurze startuje na ryby, mając na stałe w aucie zainstalowany sprzęt wędkarski :)
Jesteś szczęśliwym mężem i ojcem małych dzieci, więc nie wiem, czy jest czego zazdrościć ;)
Kiedy dzieci będą już duże odbijesz sobie za wszystkie czasy! :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podsumowanie sezonu 2016
« Odpowiedź #26 dnia: 02.03.2017, 23:25 »
Fajnie się czyta ten temat :bravo: Koledzy dopisywać się! :)
Paweł

Offline mariospin

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 616
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Podsumowanie sezonu 2016
« Odpowiedź #27 dnia: 03.03.2017, 21:04 »
Pięknie Panowie połowiliście. :bravo:
Maciek super relacja, Jędrzej miło się czyta takie słowa, zwłaszcza jak się ma takie same odczucia w temacie :thumbup: :beer: