Autor Wątek: Zanęta jak zaprawa murarska - pomocy  (Przeczytany 7283 razy)

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Zanęta jak zaprawa murarska - pomocy
« Odpowiedź #75 dnia: 19.03.2017, 20:33 »
Tak. Ale i tak musisz kupić dużą paczkę, więc to się średnio kalkukuje.
Wracając do zanety, może Ty po prostu zawsze ją przemaczasz? Dobrze nawilżona zanęta da się skleić w kulkę, ale jak tę kulkę sciskasz, rozsypuje się z powrotem. Obejrzyj kilka filmów jakichś zawodowców o rozrabianiu zanęt.

Tak, przemaczałem ją i nie przesiewałem przez sito :thumbup: teraz jest ok ;) więc ten problem mam z głowy, co do ofert kolegów wcześniej dot. przynęt to te Ringersy wychodzą mega drogo... prawie 30 złotych za paczkę... :-\

Wrzuciłem do kosza na razie pellet dumbells ananasowy Drennana, i chciałbym jeszcze jedną rzecz tak, max do 20 złotych. I od razu pytanko jeszcze, moglibyście mi wskazać jakąś igłę, albo swój wypróbowany sposób do robienia dziurek pod włos na tych Dumbellsach oraz na kulkach Drennan Method Boilies 8/10mm - Tutti Frutti?? Próbowałem swoją igłą, ale raz że jest troszkę za gruba, a dwa kulki są bardzo twarde. Dwie mi się rozpady i dałem sobie spokój z następnymi bo szkoda kasy.

Jest na to jakiś sposób? Sory że tak w jednym wątku wszystko, ale ciężko mi z tym wszystkim to ogarnąć samemu. Głównie chodzi mi o konkretny model igły, którym mógłbym robić w tych Dumbellsach i kulkach dziurki pod włos. Rozmiar jak pisałem wcześniej 8 i 10 mm.


Pozdrawiam wszystkich :beer: :beer:



Edit:

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/sonubaits-pellet-o-pellet-przewiercany/13895-sonubaits-pellet-o-spicy-sausage-8mm.html?search_query=kielbasa&results=23


Będzie dobre?
Tak ten pelet będzie chyba dobry ,ludzie polecają więc raczej nie "wtopisz"
Co do peletu na "zanętowego " zawsze można pokombinować , albo z kimś kilo na spółę kupić ,może są małe paczki ,albo kupić do nęcenia /zmielenia i część zostawić jako hakowy.
Zresztą gdzieś na forum był temat  "wymiana przynęt"  ,może ktoś by na wymianę albo odsprzedaż za grosze poszedł?
Jeśli chodzi o zakradanie kulek/dubbelsów czy pelletów  to wydaje mi się że wygodniej jest zakładać na gumki
 https://sklepdrapieznik.pl/sklep/gumki-do-przynet-haczykowych/12998-gumki-do-pelletu-preston-bait-bands-micro.html
link przykładowy
zestaw gumek +szczypce do zakładania kupisz za kilkanaście złotych a na allexpres za grosze.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 689
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta jak zaprawa murarska - pomocy
« Odpowiedź #76 dnia: 19.03.2017, 20:34 »
Jak przynęta krucha, najpierw wiercę cieńszym.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline email

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wlkp. - Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta jak zaprawa murarska - pomocy
« Odpowiedź #77 dnia: 19.03.2017, 21:09 »
Jeśli nie kupiłeś haczyków to na początek polecam ci kupienie z push-stop. Wtedy robisz tylko dziurkę wiertełkiem w dumbllesie i przeciskasz push-stopa przez dumbllesa. Pellety haczykowe często mają już porobione otwory.
Gumki wiążą się z kupienie dodatkowego sprzętu na ich rozciąganie, ale natomiast lepiej prezentują przynętę. Niektórzy powiedzą, że dzięki temu ryby lepiej biorą, a niektórzy powiedzą, że nie widzą różnicy :)
Mateusz "Majcher"

Offline Messer71

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zanęta jak zaprawa murarska - pomocy
« Odpowiedź #78 dnia: 19.03.2017, 21:29 »
Jeszcze co do "betonu". Miałem swoje próby, dodawanie konopi wiele nie dawała miks pracował, ale nie tak jakbym chciał, więc dodałem porcję (ok. 400g - dwie paczki za kilka zł każda) mielonych niełuskanych ziaren słonecznika plus ok. 200g mielonego siemienia lnianego. Po tym koszyk "rozsypuje się" w 2-3 minuty. Jedyna wada tego rozwiązania jest taka, że nie "pachnie" już rybą, tylko ziarnami - też fajnie, ale zapach można "zrobić" atraktorem.

Offline YerbaMate

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
Odp: Zanęta jak zaprawa murarska - pomocy
« Odpowiedź #79 dnia: 19.03.2017, 21:47 »
Zamówienie zrobione, oto produkty:

- Pellet Coppens Premium Coarse 1kg - 2mm

- Pellet Coppens Green Betaine 1kg - 2mm

- Pellet Drennan Bandit Dumbells 8/10mm - Pineapple Punch

- Sonubaits Pellet O - Spicy Sausage / 8mm

- GenesisCarp HOOKBoilies Mini Fluo 50g - 9mm Bloodworm // Ochotka

- Magic Mini Boilies Sinking Super Color 10mm - White Halibut // Biały Halibut.


Portfel cieńszy o 90 złotych :D :bravo: mam nadzieję że przełoży się to na :narybki:
Pozdrawiam Sławek <><

PB: Jesiotr 110 cm, Karp 80 cm, Leszcz 55 cm, Lin 40 cm, Płoć 30 cm, Karaś 38 cm, Okoń 33 cm, Szczupak 67 cm, Węgorz 70 cm, Jaź 50 cm.

Offline cezarym

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 340
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta jak zaprawa murarska - pomocy
« Odpowiedź #80 dnia: 19.03.2017, 21:53 »
Zamówienie zrobione,
Portfel cieńszy o 90 złotych :D :bravo: mam nadzieję że przełoży się to na :narybki:

Nie licz na to :P , ale samopoczucie że zrobiłeś wszystko co mogłeś żeby zachęcić rybę do swojej przynęty bezcenne. :)
Żeby łowić ryby niezbędne są ryby. :P :fish: :fish:
Pozdrawiam
Czarek


Offline YerbaMate

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
Odp: Zanęta jak zaprawa murarska - pomocy
« Odpowiedź #81 dnia: 19.03.2017, 21:58 »
Zamówienie zrobione,
Portfel cieńszy o 90 złotych :D :bravo: mam nadzieję że przełoży się to na :narybki:

Nie licz na to :P , ale samopoczucie że zrobiłeś wszystko co mogłeś żeby zachęcić rybę do swojej przynęty bezcenne. :)
Żeby łowić ryby niezbędne są ryby. :P :fish: :fish:

Przecież PZW rybami stoi :P

... w zamrażarce :facepalm:

Ale dzięki za wiarę i dobre słowo :thumbup: :beer:
Pozdrawiam Sławek <><

PB: Jesiotr 110 cm, Karp 80 cm, Leszcz 55 cm, Lin 40 cm, Płoć 30 cm, Karaś 38 cm, Okoń 33 cm, Szczupak 67 cm, Węgorz 70 cm, Jaź 50 cm.

Offline n0cny

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Reputacja: 50
Odp: Zanęta jak zaprawa murarska - pomocy
« Odpowiedź #82 dnia: 19.03.2017, 22:50 »
Zestaw 100 gumek i urządzenia do rozszerzenia ich na aliexpress 4zł kosztuje więc cena nie jest duża i jeśli chcesz pójść w tym kierunku to napisz na priv to ci wyjaśnię wsio.

Zakupy zrobiłeś dobre, efekty przyjdą kiedyś - w coś trzeba wierzyć :)