Autor Wątek: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów  (Przeczytany 10440 razy)

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 020
  • Reputacja: 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #15 dnia: 26.04.2017, 11:01 »
http://www.device.pl/lenovo-thinkpad-w520

refub poleasingowy, niby gwarancja jest ale to loteria :(

Offline Drgająca Szczytówka

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gdańsk,Iława, Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #16 dnia: 26.04.2017, 11:08 »
Luk za 4000 zł to spokojnie pociągnie każdy program i nie jedną grę.

Wiem to nie z polski ale to jest prawdziwa profeska jeżeli chodzi o PC.
https://www.ibuypower.com/Store/Intel-Z270-i5-eSports-Daily-Special
pozdrawiam
Mateusz

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #17 dnia: 26.04.2017, 11:24 »
Luk, tak sobie czytam ten temat i nieświadomie doradzających ludzi to aż się boje co Ty wybierzesz ;-) Pamiętaj że w Adobe AE renderowanie to jedno ale składać i przycinać klipy to można w byle programie czy nawet w kreatorze Youtube. Co innego jak będziesz chciał się pobawić albo rozwinąć umiejętności GL&HF

Offline promek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 18
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #18 dnia: 26.04.2017, 11:57 »
Adobe AE to potężne narzędzie i jeśli chce się na nim pracować na poważnie to żaden komputer za parę tys. nie będzie wystarczająco szybki aby praca była w miarę komfortowa. Program ten stworzony jest do tworzenia krótkich form ( reklamy, animowane loga, czołówki , efekty specjalne itp) . Montowanie dłuższych form na nim do zły pomysł. Oprócz tego AE jest dość skomplikowanym programem o olbrzymich możliwościach i poznanie go choćby w małej części wymaga duuużo czasu i pracy ( najlepiej uczyć się z tutoriali ).
Luk
jeśli masz dużo czasu ( wątpię ) i planujesz tworzyć profesjonalne animacje i efekty to AE jest idealny. Jeśli nie to daj sobie spokój.
Proste napisy i efekty są dostępne w programach edycyjnych ale to pewnie wiesz. :)

Pozdrawiam

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 879
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #19 dnia: 26.04.2017, 12:03 »
Panowie, ja chcę korzystać z jednego efektu głównie. Robić filmy instruktażowe korzystając ze sztucznego tła. Czyli mam gotowy film, tylko podkład ma być naniesiony inny, nie mam miejsca na studio. Czy to musi być mocna maszyna bardzo??? Jakie są inne programy niż Adobe AE do tego? Jako, ze filmy takie będą dość rzadkie, nie muszę mieć super maszyny, inne filmy to zwykła domowa obróbka.
Lucjan

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 732
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #20 dnia: 26.04.2017, 12:15 »
LUK, a dlaczego chcesz kupować w Polsce skoro mieszkasz w UK? Są napeawdę tanie miejsca w sieci, np. Amazon, http://www.ebuyer.com/ i kupa innych.
Zdecydowanie polecam samemu złożyć komputer. Zacznij od budy, ona zostanie Ci na lata.

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #21 dnia: 26.04.2017, 12:25 »
Panowie, ja chcę korzystać z jednego efektu głównie. Robić filmy instruktażowe korzystając ze sztucznego tła. Czyli mam gotowy film, tylko podkład ma być naniesiony inny, nie mam miejsca na studio. Czy to musi być mocna maszyna bardzo??? Jakie są inne programy niż Adobe AE do tego? Jako, ze filmy takie będą dość rzadkie, nie muszę mieć super maszyny, inne filmy to zwykła domowa obróbka.

Luk, jaki procesor, ile ramu, jaka karta graficzna i jaki dysk (masz SSD?) masz obecnie? Kluczowanie zielonego tła to nie jest jakaś wymagająca operacja, lepiej wiedzieć o jakim skoku wydajności będziemy mówić ;)

Offline promek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 18
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #22 dnia: 26.04.2017, 12:34 »
Podmiana tła to jak najbardziej zadanie dla AE. Najlepiej jednak jak pomyślimy o tym już przy nagrywaniu filmu i bohatera nagramy na jednolitym tle. Ale jak rozumiem tak nie jest. Podmiana tła różnorodnego to już sprawa bardziej skomplikowana.
Nigdy tego nie robiłem więc nie będę doradzał. Skoro są to filmy instruktażowe to pewnie trochę trwają i cała operacja będzie pewnie czasochłonna. :( :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 879
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #23 dnia: 26.04.2017, 12:48 »
Mam zamiar nagrywać na zielonym tle oczywiście...

LUK, a dlaczego chcesz kupować w Polsce skoro mieszkasz w UK? Są napeawdę tanie miejsca w sieci, np. Amazon, http://www.ebuyer.com/ i kupa innych.
Zdecydowanie polecam samemu złożyć komputer. Zacznij od budy, ona zostanie Ci na lata.

Mam kompa z ebuyer'a. Jak się okazuje 16GB RAM, procesor i karta to nie wszystko. Tani składak, ze słabych części. Dlatego wolałbym coś profesjonalnie dobranego. W UK jednak to jest bardzo drogie, jak zresztą wiele rzeczy. Nie mogę tez sam robić tego, bo się na tym nie znam, tez nie chcę. Łatwo coś spieprzyć :D
Lucjan

Offline promek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 18
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #24 dnia: 26.04.2017, 13:10 »
Jeśli tło będzie zielone to nie ma większego problemu. Tak jak pisze Marcin nie jest zbyt wymagająca operacja. Myślę że funkcję kluczowania posiada każdy program edycyjny i możesz sobie poradzić bez AE, choć jako że jest on do takich rzeczy stworzony to pewnie zrobiłby to najlepiej.
W Twoim programie edycyjnym pewnie też jest taka funkcja.

A tutaj jak to się robi w Ediusie ( tak na marginesie trochę znam ten program, no może bardziej niż trochę :) )

www.youtube.com/watch?v=9zO7SfDt6bo

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 732
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #25 dnia: 26.04.2017, 13:31 »
Mam zamiar nagrywać na zielonym tle oczywiście...

LUK, a dlaczego chcesz kupować w Polsce skoro mieszkasz w UK? Są napeawdę tanie miejsca w sieci, np. Amazon, http://www.ebuyer.com/ i kupa innych.
Zdecydowanie polecam samemu złożyć komputer. Zacznij od budy, ona zostanie Ci na lata.

Mam kompa z ebuyer'a. Jak się okazuje 16GB RAM, procesor i karta to nie wszystko. Tani składak, ze słabych części. Dlatego wolałbym coś profesjonalnie dobranego. W UK jednak to jest bardzo drogie, jak zresztą wiele rzeczy. Nie mogę tez sam robić tego, bo się na tym nie znam, tez nie chcę. Łatwo coś spieprzyć :D

Ale tego się nie da zrobić źle jak trochę poczyta a najłatwiej znaleźć kolegę który grzebie w komputerach. Być może da się Twój komputer rozbudować.
Za tego co się orientuję to części tańsze są w UK a najtaniej w USA. No ale to nie są różnice warte uwagi. Wg mojej wiedzy to proponowane tutaj procesory to demony prędkości. Ty chyba te takich nie potrzebujesz.

Offline iras-m66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 351
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wa-wa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #26 dnia: 26.04.2017, 14:37 »
Nie wiem co siedzi w Twoim obecnym kompie, ale na pewno lepiej złożyć nowy samemu albo zlecić to wybranej konkretnej osobie znającej się na rzeczy, która dobierze najlepsze podzespoły w dobrej cenie niż kupować w ciemno w.g. często niewiele mówiącej specyfikacji podkreslającej jedynie Mhz procka. Podstawa to dobry zasilacz, płyta główna pod wybraną linię procesorów i obudowa która to zmiesci i zapewni efektywne i ciche chłodzenie wnętrza (z podkresleniem ciche bo jak mniemam obce Ci jest przymusowe słuchanie szumu i gwizdu rzędu <65 dB :-)) Procesor oczywiscie też, ale jego zawsze za pewien czas można wymienić na mocniejszy podobnie jak kartę graficzną.
Co do programów to oprócz AE lub prostych darmowych edytorów masz do dyspozycji takie jak Sony Vegas czy DaVinci resolve, które są dostępne w wersjach darmowych do użytku osobistego i nawet w takich są to potężne kombajny do obróbki video i dźwięku.
Złów i wypuść (choćby po to, by mieć co łowić w przyszłości)
Irek

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #27 dnia: 26.04.2017, 18:11 »
Ostatnio składałem komputer kumplowi z podobnymi wymaganiami do twoich.  Ogólnie  wybrał bym procesor AMD a5 1600 ze względu na lepszą wielowątkowość. Kartę brał  bym radeona rx580 z 8gb ram, do tego pamięć z dużym taktowaniem co jest przydatne w tym typie zastosowań.  Do tego dysk SSD i możesz wykorzystać ten który masz . Taki zestaw zamyka się w 4000zł. Ewentualnie możesz dopłacić do A7 1700 lub 1700x co da ci jeszcze lepszą wydajność w programach graficznych (około 600 zł +)

Zasilacz XFX core TS 550W
Ryzen5 1600 ( ze względu na lepszą wielowątkowość od intela)
Płyta AM4 MSi B350 TOMAHAWK ( minimalny cashback)
RAM DDR4 Corsair 3200MHZ CL 16 ( dobre taktowanie do programów graficznych)
Obudowa Gladius M35w
Karta RX580 Aourus 8gb
SSD Adata Su800/128gb

Koszt takiego zestawu jak składałem 4025 zł (można uciąć na grafice tańszy model rx580 do tego cashback za płytę główną)
https://i.imgur.com/RvKqRhy.png

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #28 dnia: 26.04.2017, 18:53 »
Ja nie rozumiem po co proponujecie mu zestawy gdzie karta graficzna jest droższa od procesora? :)

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Pomoc w kupnie komputera PC - składaka do obróbki filmów
« Odpowiedź #29 dnia: 26.04.2017, 21:19 »
Niestety czasy kiedy programy  do obróbki filmów, wykorzystywały tylko moc obliczeniową CPU przeminęły. Obecnie w dużej mierze wykorzystywana jest moc obliczeniowa GPU, która skraca nam czas buforowania(tzw  akceleracja GPU). A ten radeon jest naprawdę przyzwoitym już sprzętem w rozsądnej cenie ( odpowiednik nvidi 300-400zł droższy). i tak wychodzi to dużo taniej niż układy typu Firepro czy Quadro czy tesla które kosztują krocie.