Autor Wątek: Barwienie haków  (Przeczytany 1722 razy)

grzesiek76

  • Gość
Barwienie haków
« dnia: 17.02.2015, 12:49 »
Macie jakiś sprawdzony sposób na barwienie haków? Ogólnie zależy mi wyłącznie na przyciemnianiu, matowaniu...

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Barwienie haków
« Odpowiedź #1 dnia: 17.02.2015, 16:59 »
Grzesiek76 skoro nikt z kolegów tak nie robi, to ja zapytałbym się w jakimś zakładzie Galwanicznym.
Nie jestem pewien czy nie będzie to miało wpływ na skuteczność haczyka, ale skoro masz taką potrzebę to zawsze możesz spróbować. Tylko zastrzegam, że nie jestem znawcą tematu, tylko tak mi wpadło do głowy, skoro nikt jeszcze nie próbował barwić w miarę trwale haczyków.
Robert

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Barwienie haków
« Odpowiedź #2 dnia: 17.02.2015, 17:14 »
Jeśli chodzi o trwałe przyciemnianie to przychodzi mi do głowy tylko oxydowanie! Ale jestem więcej niż pewny ze to będzie miało wpływ na twardość haka! bo to jednak obróbka termiczna! Chyba najlepsza opcja to kupić ciemne a jasne wykorzystać do innych celów!! ;) ;)
Arek

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Barwienie haków
« Odpowiedź #3 dnia: 17.02.2015, 18:14 »
Kiedyś robiłem z kumplem mały test na komercyjnych stawach hodowlanych pstrągów. Lowilismy na puste haczyki. Pstrągi najchętniej brały już z opadu i to na te najbardziej błyszczące -srebrne i złote. Matowe i czarne nie były tak skuteczne.

To tylko tak jako ciekawostka ;)
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

grzesiek76

  • Gość
Odp: Barwienie haków
« Odpowiedź #4 dnia: 17.02.2015, 18:19 »
Jeśli chodzi o trwałe przyciemnianie to przychodzi mi do głowy tylko oxydowanie! Ale jestem więcej niż pewny ze to będzie miało wpływ na twardość haka! bo to jednak obróbka termiczna! Chyba najlepsza opcja to kupić ciemne a jasne wykorzystać do innych celów!! ;) ;)

No właśnie mojego upatrzonego modelu nie ma w ciemnym kolorze. Jest tylko srebrny :)

grzesiek76

  • Gość
Odp: Barwienie haków
« Odpowiedź #5 dnia: 17.02.2015, 18:20 »
Kiedyś robiłem z kumplem mały test na komercyjnych stawach hodowlanych pstrągów. Lowilismy na puste haczyki. Pstrągi najchętniej brały już z opadu i to na te najbardziej błyszczące -srebrne i złote. Matowe i czarne nie były tak skuteczne.

To tylko tak jako ciekawostka ;)

Tak :) Jakieś trzydzieści lat temu łowiłem w ten sposób okonki..:)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 419
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Barwienie haków
« Odpowiedź #6 dnia: 17.02.2015, 22:31 »
Do przyciemnienia hakow nadaje się oksyda na zimno , chocby taka :
http://allegro.pl/oksyda-na-zimno-do-stali-50-ml-do-broni-wiatrowki-i4999976994.html
Jedynie może troche tępić hak, im cienszy tym bardziej, zwlaszcza jeśli byly fabrycznie ostrzone chemicznie
Nalać do kieliszka , wrzucić odtłuszczony hak i obserwowac zmiane barwy, nie przedobrzyć. Potrzeba małej wprawy
Pozdrawiam - Gienek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Barwienie haków
« Odpowiedź #7 dnia: 18.02.2015, 07:34 »
Wydaje się że to będzie najlepszy sposób dla Grześka76, co do ostrza to albo go w ogóle nie zanurzać albo czymś osłonić i po sprawie :)
Robert

grzesiek76

  • Gość
Odp: Barwienie haków
« Odpowiedź #8 dnia: 18.02.2015, 08:25 »
Dzięki :)