Autor Wątek: Jakość zanęt Sensas i MVDE  (Przeczytany 17774 razy)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 419
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakość zanęt Sensas i MVDE
« Odpowiedź #30 dnia: 26.02.2015, 21:55 »
Wydaje mi się że to tylko zmiany szaty graficznej opakowań . Wypadało by kupić, otworzyć, wysypac obok siebie i porównac nosem i okiem
Pozdrawiam - Gienek

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jakość zanęt Sensas i MVDE
« Odpowiedź #31 dnia: 26.02.2015, 22:11 »
Koledzy kto z was na wodach PZW łowi na zanęty oparte na mączce i ma lepsze wyniki niż na zanętę spożywczą? Ja z kolegą robiłem kilka takich prób i powiem że niestety ale zanęty oparte na mączce się kompletnie nie sprawdzały mimo dużej populacji leszcza na łowisku.
Krzysztof

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 400
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakość zanęt Sensas i MVDE
« Odpowiedź #32 dnia: 26.02.2015, 22:19 »
Ja w sezonie letnim jak leszcz u mnie sie już dobrze rozkreci wogóle rezygnóje z sypkich zanęt tylko ziarno i pellet aquater i powiem ci  że osiągi są niesamowite poprostu łopaty za sesje takie od 1,5 do 2,5 kg to normalka
jak jest dobrze to 10 szt wyjąć za przedpołudnie można
i z roku na rok dochodze do jednego wniosku wszystko dzieki właśnie pelletowi z maczek ryb
Maciek

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 795
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakość zanęt Sensas i MVDE
« Odpowiedź #33 dnia: 26.02.2015, 22:27 »
Wyników leszczy  nie porównam na taką wodę zacznę  jeździć w tym roku. Ale na karpiach jaziach u mnie dominują od dwóch sezonów  używam psiej karmy w zanęcie od zeszłego sezonu po filmach LUKA mielonych peletów rybnych po samej karmie efekty były widoczne na plus z rybą nie zaszkodziło jest podobnie. Ogólnie efekt widoczny oczywiście na feederze :D

Offline Grzesiek1975

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prabuty
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jakość zanęt Sensas i MVDE
« Odpowiedź #34 dnia: 25.10.2015, 11:31 »
Czy próbował ktoś z was zanęty Sensas z serii IM5, oczywiście chodzi o zrobienie mixu do metody, czy ta zanęta zawiera w sobie mączkę rybną?




Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Jakość zanęt Sensas i MVDE
« Odpowiedź #35 dnia: 20.11.2015, 07:38 »
Ja swojego czasu łowiłem tymi zanętami na komercji ale nęciłem z kubka tyczką. Zanęta jest na bazie mączek rybnych. Jeśli już wybierać to tą żółtą. Zielona z betainą jest specyficzna i nie wszędzie się sprawdza, czerwonej nie polecam bo jest moim zdaniem źle barwiona. Kiedyś na niej wygrałem zawody, choć myślę, że miałbym dużo lepsze wyniki na innej zanęcie. Wygrałem tylko dlatego, że wylosowałem rybne miejsce, które trudno było zepsuć. Od tego czasu unikam tej zanęty (czerwonej). Barwnik pływa po powierzchni, całe ręce czerwone. Czy nadaje się do mixu - tego nie wiem, nie chcę wprowadzić w błąd. Mimo wszystko, uważam, że są lepsze zanęty.
Grzegorz

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jakość zanęt Sensas i MVDE
« Odpowiedź #36 dnia: 20.11.2015, 11:42 »
Ja w sezonie letnim jak leszcz u mnie sie już dobrze rozkreci wogóle rezygnóje z sypkich zanęt tylko ziarno i pellet aquater i powiem ci  że osiągi są niesamowite poprostu łopaty za sesje takie od 1,5 do 2,5 kg to normalka
jak jest dobrze to 10 szt wyjąć za przedpołudnie można
i z roku na rok dochodze do jednego wniosku wszystko dzieki właśnie pelletowi z maczek ryb

Maciek, gdzie łowisz te leszcze?Chodzi mi czy to naturalny zbiornik , rzeka, zalew, glinianka etc.?Mam troche hopla na punkcie leszcza a ty chwalisz ten pellet.Ciekawi mnie czy sprawdziłby się na Mazurskich jeziorach?

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 693
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jakość zanęt Sensas i MVDE
« Odpowiedź #37 dnia: 20.11.2015, 11:58 »
Lester, przepraszam, że się wtrącę... wydaje mi się, że na początku może nie sprawdzić. Ale jak wsypiesz w miejscówkę z 10 kg, powiedzmy po 0,5-1 kg dziennie, to potem już ryba będzie za tym wariować i tylko Ty będziesz łowił.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jakość zanęt Sensas i MVDE
« Odpowiedź #38 dnia: 20.11.2015, 12:35 »
Lester, przepraszam, że się wtrącę... wydaje mi się, że na początku może nie sprawdzić. Ale jak wsypiesz w miejscówkę z 10 kg, powiedzmy po 0,5-1 kg dziennie, to potem już ryba będzie za tym wariować i tylko Ty będziesz łowił.

Zgodzę się ale mnie nie interesuje długie nęcenie, chciałbym poprawic efekty w czasie jednodniowych wypadów, maksymalnie weekendowych (jez Augustowskie) :)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 400
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakość zanęt Sensas i MVDE
« Odpowiedź #39 dnia: 20.11.2015, 12:43 »
Ja w sezonie letnim jak leszcz u mnie sie już dobrze rozkreci wogóle rezygnóje z sypkich zanęt tylko ziarno i pellet aquater i powiem ci  że osiągi są niesamowite poprostu łopaty za sesje takie od 1,5 do 2,5 kg to normalka
jak jest dobrze to 10 szt wyjąć za przedpołudnie można
i z roku na rok dochodze do jednego wniosku wszystko dzieki właśnie pelletowi z maczek ryb

Maciek, gdzie łowisz te leszcze?Chodzi mi czy to naturalny zbiornik , rzeka, zalew, glinianka etc.?Mam troche hopla na punkcie leszcza a ty chwalisz ten pellet.Ciekawi mnie czy sprawdziłby się na Mazurskich jeziorach?

kilka ładnych lat stosowałem na dużej zaporówce PZW - leszcze karpie
znakomicie sprawdza się na żwirowniach PZW
no i oczywiście wody komercyjne

Jak dla mnie to bardzo uniwersalny  pellet

W tym sezonie stosowałem zmielony na pył dodawałem go do mixu - efekty bardzo dobre - taki pył ma przewagę nad całym pelletem ryba nie zatyka się nim za szybko.
Maciek

elvis77

  • Gość
Odp: Jakość zanęt Sensas i MVDE
« Odpowiedź #40 dnia: 20.11.2015, 12:48 »
Ja wczoraj zakupiłem zanętę Sensas do metody.  Na wiosnę testy.

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jakość zanęt Sensas i MVDE
« Odpowiedź #41 dnia: 20.11.2015, 12:49 »
To dopowiedz tylko jeszcze czy sprawdza sie równiez podczas jednodniowych zasiadek?

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 400
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakość zanęt Sensas i MVDE
« Odpowiedź #42 dnia: 20.11.2015, 12:51 »
Dlatego wspomniałem ci o pyle to świetna sprawa - raz zapach dwa dodaje masności mixowi bo sam w sobie jest tłusty.
Maciek

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Jakość zanęt Sensas i MVDE
« Odpowiedź #43 dnia: 20.11.2015, 15:20 »
A jakiej wielkości ten Aller ci się sprawdzał, dawałeś to na gumkę, barwiłeś na jakiś kolor?

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakość zanęt Sensas i MVDE
« Odpowiedź #44 dnia: 02.01.2016, 01:53 »
Generalnie Sensasa używam do łowienia płoci bo to mistrzostwo, Sensas a MVD sprawdza mi się przy połowie leszczy.
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki