Autor Wątek: Kukiz'15 w akcji - poseł Sachajko w TV Republika o problemach wędkarstwa  (Przeczytany 4361 razy)

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 901
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Musicie to zobaczyć i posłuchać posła...

Nie wiem jak Wy, ale wg mnie jest jeszcze sporo do przerobienia :facepalm: Widać, że poseł chce dobrze, ale nie do końca jest przygotowany merytorycznie. Są bardzo dobre 'postulaty' lub ich zapowiedzi (jak na przykład - skoro PZW nie zostało związkiem sportowym - dlaczego nie odda kasy którą dostało?), jednak odnoszę wrażenie, że nie do końca pan Sachajko zna problem.

Panowie, zobaczcie jak dużo trzeba wykonać. Ten program wskazuje na pewne problemy, dotyka jego istoty, ale jest pełen nierzetelnych informacji, i na debacie, takiego posła jakiś działacz zjadł by z kopytami, dodatkowo wyszłoby, ze winni są wędkarze, bo nie przestrzegają przepisów, trują wodę i tak dalej. Naukowiec z IRŚ by go utopił w szklance wody, obarczając za wszystko nas winą, na dodatek by udowadniał, ze rybak na każdej wodzie to rozwiązanie problemu, i my nie mamy racji, żądając ich usunięcia.

Jest lepiej, ale wciąż nie jest dobrze. Brakuje nam naprawdę jakiegoś programu, bazy, jakiegoś dokumentu, wnikliwej analizy co jest złe, co nie działa, co trzeba poprawić. Bo w takich programach w TV trzeba być dobrze przygotowanym, trzeba znać prawo, istotę problemu. Tutaj poseł działa dziwnie, nie widzę aby proponował coś konkretnego. Chodzenie na walne zebrania goowno da, może w skali 10-15 lat.

Ale fajnie, ze coś się ruszyło. Brawo Kukiz' 15! Aczkolwiek ja bym szedł do wszystkich partii po wsparcie, bo jazda z jedną, to i zobowiązania (chcą czegoś w zamian), i ryzyko, zwłaszcza, jak takie ugrupowanie da ciała. 
Lucjan

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Nie widzę obecnie innej opcji politycznej, która mogłaby przedstawić problemy związane z wędkarstwem w Polsce z mównicy sejmowej, jak właśnie Kukiz '15. Jak sprawić aby Pan Paweł trafił na forum? ;)
Pozdrawiam Darek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Może poprostu zaprosić?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 901
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Panowie, wiązanie się z jedną partią nie jest rozsądne. Oczywiście, ze można ich prosić o pomoc, ale bez wystawiania tylnej części ciała ;) Do tego zrozumieć trzeba, ze ludzie związani z ZG PZW, z WW, mogą pójść do PO czy PiS, i tam z nimi pogadać, pokazując im swoją prawdę, tak jak poseł Sachajko pokazał 'naszą' - czyli w wypaczony sposób. A co na to lobby rybackie? Jak pójdą z naukowcami do PSL na przykład?

Ale zanim coś tutaj pisać będziemy. Kogo ma wesprzeć jakaś partia. Śmiało, napiszcie mi, kogo? Kim jesteśmy My? Kim są Oni? My musimy się zorganizować w ruch, który będzie głosem dziesiątek tysięcy wędkarzy. Na razie nie zebralibyśmy nawet tysiąca, bo ludzie mają w tyłku robienie czegoś. Aby pójść do partii, trzeba mieć z czym, trzeba mieć mandat od tysięcy wędkarzy. Niczego takiego nie ma, jesteśmy w jakimś dziwnym do określenia niebycie.

Dlatego właśnie rozsądne byłoby założenie ruchu, w oparciu chociażby o Facebooka. Tego jednak nie ma :-\
Lucjan

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
"Majątek wspólny". Przypomniała mi się sytuacja, która miała miejsce kilkanaście dni temu, podczas wyjazdu na wczasy kiedy to przystanęliśmy z rodziną na przysłowiowe "siusiu" pod lasem. Stała tam tablica informująca o tym, że las należy do kompleksu o nazwie Bory Tucholskie. Zwróciliśmy z żoną uwagę na przepiękne, stare, niesamowicie wielkie świerki pospolite, było to takie odruchowe "wow", ale piękne. Chciał byś takie mieć, podziwiał byś je codziennie, rzekła małżonka  (posadziłem kilka na swojej działce, takie maluszki). I wiecie co, nie wiem z kąd, bez chwili namysłu odpowiedziałem Jej: ale ja mam takie świerki, w końcu to majątek wspólny, lasy państwowe, więc te świerki są w pewnym sensie moje. Popatrzyła na mnie jak zaczarowana ??? i odpowiedziała po chwili że w sumie to mam rację. Takie to było dziwne, cała ta sytuacja :). Tak sobie przypomniałem.
Sorki za zaśmiecanie tematu z troszka :beer:
Pozdrawiam Darek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 745
  • Reputacja: 2004
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Bo w tym programie obok lub zamiast posła powinien siedzieć Lucjan :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Bo w tym programie obok lub zamiast posła powinien siedzieć Lucjan :)

Nie widzę tego inaczej :bravo: :thumbup:
Teraz pytanie, jak wypromować medialnie Lucjana?
Pozdrawiam Darek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Bo w tym programie obok lub zamiast posła powinien siedzieć Lucjan :)


 :thumbup:

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Bo w tym programie obok lub zamiast posła powinien siedzieć Lucjan:)

Nie widzę tego inaczej :bravo: :thumbup:
Teraz pytanie, jak wypromować medialnie Lucjana?

No, nareszcie, może wreszcie skończy się tu bicie piany, a zaczną się konstruktywne propozycje :bravo: 8)

Offline michalryby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Okolice Wrocławia
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Bo w tym programie obok lub zamiast posła powinien siedzieć Lucjan :)

Nie widzę tego inaczej :bravo: :thumbup:
Teraz pytanie, jak wypromować medialnie Lucjana?

Lucjan musiałby nagrać film który stałby się "Hitem Internetu"  :P

Online mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 235
  • Reputacja: 80
Po obejrzeniu tego filmu widac jak na dłoni że gościu nie jest w temacie do końca,ja sobie nie robię wielkich nadziei.Jak Kukiz 15 zainteresował sie tematem to dlaczego tak marnie im to idzie,wędkarzy jest parę tysięcy i ich rodziny(sam pogoniłbym całą rodzinę do urny).Przecież nie mają takich notowań żeby rezygnować z parę tysięcy głosów.Druga sprawa to największym wrogiem polskiego wędkarstwa jest sam wędkarz,nastepna sprawa to zmienić prawo.

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Jeżeli akcja miałaby być skuteczna, to należałoby jasno sprecyzować cele / strategię /. Nie może to być  " likwidacja pzw"  tylko " uzdrowienie stanu ryb w naszych wodach " . Następnie wypadałoby skupić się na zaplanowaniu działań / taktyce / temu podporządkowanych. Może najpierw,  na potrzeby " własne "  należałoby też ustalić taktykę wypromowania " twarzy " całej akcji. -  takie tam moje przemyślenia.

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 901
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Jurek, na tym forum dawno to już przerabialiśmy. Dlatego wielu z nas jest już zmęczonych, kilka prób spaliło trochę na panewce, są projekty co się trochę rozwinęły...Dałem ci uprawnienia do grupy dyskusyjnej jakby co, poczytaj co tam jest :) Jak ktoś nie ma, to niech napisze mi, też mu nadam.
Lucjan

Kadłubek

  • Gość
Jurek, na tym forum dawno to już przerabialiśmy. Dlatego wielu z nas jest już zmęczonych, kilka prób spaliło trochę na panewce, są projekty co się trochę rozwinęły...Dałem ci uprawnienia do grupy dyskusyjnej jakby co, poczytaj co tam jest :) Jak ktoś nie ma, to niech napisze mi, też mu nadam.

Jakiej grupy dyskusyjnej? Wietrzę spisek! Spisek przeciwko PSW dawniej PZW. :P

Odnosząc się do filmiku: Tak trochę nieprzygotowany jest p. Poseł. Trochę ale ważne, że mówi się częściej o przekrętach PZW.

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 901
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Po obejrzeniu tego filmu widac jak na dłoni że gościu nie jest w temacie do końca,ja sobie nie robię wielkich nadziei.Jak Kukiz 15 zainteresował sie tematem to dlaczego tak marnie im to idzie,wędkarzy jest parę tysięcy i ich rodziny(sam pogoniłbym całą rodzinę do urny).Przecież nie mają takich notowań żeby rezygnować z parę tysięcy głosów.Druga sprawa to największym wrogiem polskiego wędkarstwa jest sam wędkarz,nastepna sprawa to zmienić prawo.

No właśnie. Brak merytorycznego przygotowania mnie troszeczkę niepokoi, z drugiej być może ten człowiek stara się stanąć na wysokości zadania? Bo zrozumienie całych tych zawiłości łatwe nie jest dla laika. Jestem pewien, ze w zależności kto opowiada swoją 'prawdę' o wędkarstwie, ten ma 'rację'. Tutaj widać, że on prezentuje wizję Saturnina, i to jest na plus :thumbup:

Inne pytanie. Czy Kukiz'15 chce coś w zamian za pomoc? Jak sądzicie?

Lucjan