Autor Wątek: Celność strzelania z procy  (Przeczytany 3292 razy)

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Celność strzelania z procy
« dnia: 28.02.2015, 22:45 »
Ciekawy artykol Andyego Findleya na temat celnego,powtarzalnego strzelania z procy.Andy przedstawia sposob polegajacy na umieszczeniu zylki wewnatrz gumy procy,ktora ma za zadanie ograniczyc naciag gumy do zawsze tej samej dlugosci(sily),co ma skutkowac powtarzalnym oddawaniu strzalow na dana odleglosc.Jezeli ktos uzywa tego patentu lub potrafilby wytlumaczyc tresc tego artykolu to prosze o podanie wiecej szczegolowych informacji odnosnie przedstawionego tu sposobu poprawienia celnosci strzelania z procy.

https://www.prestoninnovations.com/assets/articles/Andy-findlay-IYCF-April-2011.pdf


Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Celność strzelania z procy
« Odpowiedź #1 dnia: 28.02.2015, 22:58 »
Mi się wydaje że jakiś czas temu jeden z naszych kolegów coś takiego przedstawił w swoim wykonaniu! Tylko żyłkę coś innego zastąpiło!
Arek

elvis77

  • Gość
Odp: Celność strzelania z procy
« Odpowiedź #2 dnia: 28.02.2015, 23:03 »
Dokładnie,tylko rozważaliśmy czy aby cienka żyłka(plecionka) nie będzie przecinała gumy i czy nie lepiej dać jakiś szpagat,dratwę lub inny cieniutki sznurek.Jak kupię drugą proc to na pewno spróbuję.

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Celność strzelania z procy
« Odpowiedź #3 dnia: 28.02.2015, 23:08 »
Zastanawia mnie to, jak zastopuje zylke w gumie korkami,to czy nie bedzie sie zmieniala dlugosc wciagnietej zylki w gumie podczas naciagania do oddania strzalu.Oj tam,taki patenciarz jak Andy to napewo nic niesprawdzonego by nie polecal.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Celność strzelania z procy
« Odpowiedź #4 dnia: 28.02.2015, 23:09 »
Regulacja odległości była by tu doskonałą alternatywą jeśli wędkujemy na różnych łowiskach!
Arek

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Celność strzelania z procy
« Odpowiedź #5 dnia: 28.02.2015, 23:16 »
No i roznych odleglosciach oddawania strzalow, zmienianych podczas wedkowania :thumbup:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 356
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Celność strzelania z procy
« Odpowiedź #6 dnia: 28.02.2015, 23:22 »
Niewiem ale u mnie najgorzej sie wstrzelić na początku potem idzie celnie bez żadnych udziwnień
Maciek

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Celność strzelania z procy
« Odpowiedź #7 dnia: 01.03.2015, 00:03 »
Ja swoją procę na nowy sezon już przygotowałem. Nowe rurki z cewników oraz plecionka przez rurkę - podobnie jak w tym artykule. Wszytko działa bez zarzutu.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 808
  • Reputacja: 1992
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Celność strzelania z procy
« Odpowiedź #8 dnia: 01.03.2015, 08:10 »
Tam nie ma wcale wiele treści, artykuł może na taki wygląda. Andy uzywa żyłki 8lb którą zakłada jak na zdjęciach - i ma mozliwość regulacji siły napięcia. Tak więc może strzelić się w dane miejsce. Ta metoda uzywana jest przez niego do pewnych warunków, gdzie trzeba strzelić dokładnie bardzo. Tak łowił on dawniej leszcze, tutaj pokazuje jak łowi karpie.

Korki w procy powinny zatrzymać żyłkę, nie powinna się ona wysuwać.

Rzecz wykorzystywana do dokładnego posyłania kul przez Andyego, w artykule akurat łowi on zestawem z ciężarkiem i przynęta na haku - która jest kukurydza. Na pewno warta rzecz uwagi - do uzycia w poszczególnych warunkach. Jest to kolejna adaptacja juz tego pomysłowego wędkarza. Często cięzko się ich używa :)
Czy ciężka kula nie wyciagnie żyłki spod korka? Myslę, że warto pokombinowac samemu, może supełki porobione co centymetr, dwa, lub najmniejszy ze Stotzów uzyty jako stoper zdadzą egzamin? Warto spróbować!
Lucjan

Offline arek.de

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: DE
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Celność strzelania z procy
« Odpowiedź #9 dnia: 01.03.2015, 08:43 »
Proce z regulacja naciagu gumy...albo dlugosci jak kto woli, mozna kupic w Askari . Przynajmniej niemieckim.
Mam uzywam. Na poczatku regulowalem...regulowalem...juz nie reguluje bo mi sie nie chce :-\ 
Jesli ktos umie juz strzelac to nie potrzebuje tego patentu. :D
arek