Autor Wątek: Zarybianie  (Przeczytany 1550 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 382
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Zarybianie
« dnia: 06.03.2015, 18:13 »
Panowie w sieci jest sporo fimów z zarybień naszych wód
 
Nastepna rzeźnia


Jak to obejżałem to mnie ciary przeszły zbiornik rura potem skrzynia i do wody a jak przy brzegu w wodzie cos zostanie to z gumiaka i po sprawie widać piekną rybke wpuszczaja i zero jagiego kolwiek szacunku do natury
Pytanie panowie czy zawsze to tak wyglada
Maciek

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zarybianie
« Odpowiedź #1 dnia: 06.03.2015, 18:20 »
Obawiam sie ze podobnie wygląda wszędzie widziałem tez kilka innych filmów i niewiele się różnią pod względem zachowania :/  Przykre to ale prawdziwe. Raz bylem w PL nad woda w celach nie wędkarskich i trafiłem na zarybianie :/ katastrofa wokół auta z rybami kupa miejscowych i bylo to na zasadzie jedna ryba do wody jedna na patelnie niewiem czy po znajomości czy sprzedają... 
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

Offline dario0023

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 4
Odp: Zarybianie
« Odpowiedź #2 dnia: 06.03.2015, 21:09 »
To i tak dobrze że jedna do wody a druga na patelnie , bo większość polaków woli zapełnić zamrażalnik. Co do zarybiania to niestety ale czasem jest to wykonywane za przeproszeniem na odpier....Gdy by tak prawdziwi miłośnicy wędkarstwa się tym zajmowali myśle że wyglądało by to troche lepiej. Bardzo powoli i w Polsce zmienia sie nastawienie do traktowania ryb mata do ryb czy haczyki bezzadzioru ale nadal jest to za mało

grzesiek76

  • Gość
Odp: Zarybianie
« Odpowiedź #3 dnia: 06.03.2015, 21:27 »
Tak Maćku, masz rację. Wygląda to mało ciekawie...
Ale wiesz, to rybacy. Dla nich ryba to towar, a czas to pieniądz....My mamy emocjonalne podejście do ryb, a oni raczej wyłącznie materialne..
Choć przyznaję że przy tym ostatnim zarybieniu w drugim filmiku, zdecydowanie mogliby podjechać bliżej, i ten rękaw wpuścić choć na metr do wody.

Na marginesie, to fajnie zobaczyć, że w ogóle jeszcze gdzieś zarybiają :D

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zarybianie
« Odpowiedź #4 dnia: 19.03.2015, 17:02 »
Nie chce zakladac nowego tematu wiec napisze tu :) wlasnie sie dowiedzialem ze  mnie na wodzie klubowej na zaporowce i na jednej z komercji (dosc nowy zbiornik i "swierzy") niedaleko mnie  niedlugo szykuja sie zarybienia miedzy innymi i karpiem ;) i tu dolaczam zdjecia narybku :) Jesli bedzie mi dane w dniu zarybiania ze bede mial wolny dzien to wyskocze nad wode i nagram filmik jak zarybiaja w BE :D
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp