Autor Wątek: Łowisko PZW Bażyna, czyli piękna woda i piękne ryby - 27.09.2017  (Przeczytany 28544 razy)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Jak czytam że komukolwiek krzywda, zapłacić te marne 2 setki na rok za PZW, za możliwość dostępu do wielu hektarów wód(fakt, w wielu okręgach marnych) To mnie szlag trafia. To masz 10 max wypadów na komercję, często ograniczonych godzinowo, bez nocek i bez urazy, z zasady z możliwością dojenia Karpika w większości, gdzie również nie masz pewności że połowisz. Ale też nie masz możliwości migracji po zbiorniku i jego miejscówkach. A chcąc zmienić akwen, znów sięgasz do portfela. To nie jest złe. To jest indywidualny wybór. Ja, płacę nawet od wędki na klubowym stawiku. Nie mam focha z tego powodu, bo widzę ilu ludziom z koła musi się chcieć, by taki zbiorniczek w ogóle mógł funkcjonować. Jedno mnie tylko ciut przeraziło i proszę Mi tu nie wyskakiwać że znów mam coś do Lucjana. Nie o to idzie. Stwierdził na filmie z Bażyny. Czysto, prosto, wystrzyżona trawka. To jest przyszłość. Lucjanie? Dla Mnie nie. Dla Mnie, to alternatywa. Ja uwielbiam chaszcze, krzaczory i wysokie brzegi z rybną wodą. Lubię tam, gdzie trzeba dojść (jak Postomia) . Takie zbiorniki jak najbardziej dla wygodnickich i mających w życiu nie wiele czasu. I nie zgadzam się z Jędrkiem, za klasę Busines, płacimy extra, mimoże to jeden samolot.


Faktycznie, coś w tym jest, Bażyna obfituje w wielką ilość kabanów. Jest tam płytko, to mała woda, rybkę łatwiej skusić do brania, chociażby za sprawą właśnie ilości w jakiej tam występuje. To stricte karpiowa woda, chcę walczyć z olbrzymami w świetnych warunkach, to dopłacę bez problemu. Jeżeli tak do tego podejść, to wszystko pasuje.

Ale co w takim razie ze wspomnianą NK w Raciborzu? Wędkarze ponoć bardzo dbają o tą wodę, sprzątają i sami się wzajemnie pilnują. Do tego wszystkiego, SSR tam prężnie działa i mocno goni wszelakiej maści kłusowników i nieuczciwych wędkarzy. Za pięć lat, ryby tam będzie w bród, do tego będzie już bardzo duża. I teraz, woda jest zasilana z podstawowej składki, nikt nie dopłaca! W krótkim czasie, ta woda dorówna Bażynie a koszty będą nieporównywalnie niższe. Oczywiście trawki tam nikt kosił nie będzie, nie będzie rezerwacji stanowisk czy bezpiecznego parkingu, ale rybostan będzie na identycznym poziomie.
Więc Koledzy, w pewnym momencie, z klasy ekonomicznej, powstanie klasa biznes bez dopłaty do biletu :D
Tak to rozumiem.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Może Jędrek tak? To zaczątki dobrego, co kiedyś stanie się normalne i składka okręgowa wyniesie 200x?? dla zainteresowanych! Nikt nie twierdzi że wędkować powinien każdy. A z tego co widzimy? Nie każdy powinien. Nooo, rozwinąłem, mało czytelną myśl własną. :facepalm:
Arek

Online Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 814
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder

Online Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 814
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Napisz Michal co tam połowisz.
Jakbym to miał do 30 min ---> to byłoby fajnie, a tak daaaleko. ;)


Myślałem że razem pojedziemy. Jakiś mini zlot :beer: :beer: :beer: i :fish: Raz w roku to trzeba.

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 901
  • Reputacja: 2004
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Jedno mnie tylko ciut przeraziło i proszę Mi tu nie wyskakiwać że znów mam coś do Lucjana. Nie o to idzie. Stwierdził na filmie z Bażyny. Czysto, prosto, wystrzyżona trawka. To jest przyszłość. Lucjanie? Dla Mnie nie. Dla Mnie, to alternatywa. Ja uwielbiam chaszcze, krzaczory i wysokie brzegi z rybną wodą. Lubię tam, gdzie trzeba dojść (jak Postomia) . Takie zbiorniki jak najbardziej dla wygodnickich i mających w życiu nie wiele czasu. I nie zgadzam się z Jędrkiem, za klasę Busines, płacimy extra, mimoże to jeden samolot.

Łowisz na rzekach głównie, w sumie to na rzece, tych raczej kosić nikt nie będzie :) Na Bażynie wcale nie miałem na myśli aby to łowisko było przykładem dla wszystkich innych. To jest pewien typ wody, tych dzikich na pewno będzie i jest mnóstwo, zwłaszcza w Twoich okolicach. Bo tam jest Śląsk i specyficzne wody, u Ciebie jest masa jezior i inny trochę charakter zbiorników. Ale na takiej kilkuhektarowej wodzie porządek jest super. Poza tym nie każda woda powinna być 'dzika'. Wody umierają, zarastają sukcesywnie. Własnie działania wędkarzy często potrafią zbiornikom przedłużyć życie.

Czy takie wody są dla wygodnickich? Trudno powiedzieć. Musisz dojść 200 metrów z buta, a to jest spory wysiłek, zwłaszcza jak się idzie na dwa razy. Nie podjeżdża się samochodem nad samą wodę.


Faktycznie, coś w tym jest, Bażyna obfituje w wielką ilość kabanów. Jest tam płytko, to mała woda, rybkę łatwiej skusić do brania, chociażby za sprawą właśnie ilości w jakiej tam występuje. To stricte karpiowa woda, chcę walczyć z olbrzymami w świetnych warunkach, to dopłacę bez problemu. Jeżeli tak do tego podejść, to wszystko pasuje.

Ale co w takim razie ze wspomnianą NK w Raciborzu? Wędkarze ponoć bardzo dbają o tą wodę, sprzątają i sami się wzajemnie pilnują. Do tego wszystkiego, SSR tam prężnie działa i mocno goni wszelakiej maści kłusowników i nieuczciwych wędkarzy. Za pięć lat, ryby tam będzie w bród, do tego będzie już bardzo duża. I teraz, woda jest zasilana z podstawowej składki, nikt nie dopłaca! W krótkim czasie, ta woda dorówna Bażynie a koszty będą nieporównywalnie niższe. Oczywiście trawki tam nikt kosił nie będzie, nie będzie rezerwacji stanowisk czy bezpiecznego parkingu, ale rybostan będzie na identycznym poziomie.
Więc Koledzy, w pewnym momencie, z klasy ekonomicznej, powstanie klasa biznes bez dopłaty do biletu :D
Tak to rozumiem.

Woda koła w Raciborzu lub te opolskie (aż 13 zbiorników no kill) to oczywiście normalny kierunek jaki powinno mieć PZW. Jednak są to póki co wyjątki. Gdy zbiorników takich będzie kilka, kilkanaście w okręgu, wtedy zmieni się mocno wartość samej oferty. Dla wielu będzie ona bardzo mocna. Jednak w przykładzie Bażyny mamy do czynienia z kilkoma wodami, w tym jedną no kill. Tam można ryby zabrać, są rejestry. Ktoś pilnuje tej wody i dlatego jest tam porządek, nie ma zabierania ponad normę, co jest klasyką dżezu na wodach PZW. A ubytki się uzupełnia...

Wody no kill o wiele łatwiej prowadzić, to tez ważne :) Póki co trudno zaufać ludziom. Na 100 wędkarzy jeden lub dwóch mogą być złodziejami ryb, i opustoszą nawet sporą wodę. Póki nie będzie wyraźnego zapisu ile ryb można zabrać rocznie, nie liczę na wielka poprawę wód z których ryby można zabierać. Wszelkie nadwyżki zostaną i tak zeżarte. Można wpuścić dwa razy więcej karpia, i tak wyłowią i zeżrą. Trzeba więc ograniczyć ilość ryb do na przykład 30 rocznie, w ramach jednej składki. Inaczej się nie da. Bo wychodzi na to, że za 200 stówy na rok (lub za połowę jak się jest emerytem), można nakosić ryb masę, nie ma mowy aby kupić tyle za gotówkę.
Lucjan

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 958
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Michal: Myślę, że coś tam wymyślimy. Na razie mam na oku dwie inne wody ----> kierunek południowy wschód, ale dalej pl.
;)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder


Łowisz na rzekach głównie, w sumie to na rzece, tych raczej kosić nikt nie będzie :)
Niewiele wiesz gdzie łowię. Opisujesz, co przeczytałeś. :beer:
Arek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/10905/_lowisko_bazyna_2017




Znam tych ludzi, to porządne chłopy. Gdyby nie oni, to by nie było tych pięknych wód.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 862
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
SSR traktuje jak ZOMO,

Chciałbym, by tak było, wtedy mielibyśmy wody pełne ryb.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 862
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Koledzy a czy w pobliżu tego łowiska tak. ok. 10km jest jakaś baza noclegowa. Interesuje mnie wynajęcie pokoju na 10 dni  Jak by była to może w następnym sezonie się tam wybrał na parę dni. Na mapie widzę że jest biedronka i już jest OK
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Koledzy a czy w pobliżu tego łowiska tak. ok. 10km jest jakaś baza noclegowa. Interesuje mnie wynajęcie pokoju na 10 dni  Jak by była to może w następnym sezonie się tam wybrał na parę dni. Na mapie widzę że jest biedronka i już jest OK


Jasne, przynajmniej kilka hoteli. Szukaj w Wodzisławiu Śląskim.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 862
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Koledzy a czy w pobliżu tego łowiska tak. ok. 10km jest jakaś baza noclegowa. Interesuje mnie wynajęcie pokoju na 10 dni  Jak by była to może w następnym sezonie się tam wybrał na parę dni. Na mapie widzę że jest biedronka i już jest OK


Jasne, przynajmniej kilka hoteli. Szukaj w Wodzisławiu Śląskim.
Jędrula, źle napisałem, bo mnie interesują tylko kwatery prywatne.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
To nie mam pojęcia.

Offline n0name

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 3
  • The show must go on!
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Coś na 100% będzie, wiem że w Wodzisławiu są mieszkania pracownicze czy jak to nazywają.

Co do samej Bażyny w tym roku byłem tam kilka razy, wrażenia jak najbardziej pozytywne.
Wolę zapłacić te 20 czy 30 zł na dobę i mieć realną szansę na złapanie czegoś ciekawego niż siedzenie np. na żwirowniach położonych ok. 10km od Bażyny o kiju i stercie śmieci dookoła.
Nikt nie jest zmuszany żeby łowić na tego typu łowiskach, jeśli komuś nie pasuje bo a to trzeba dopłacać a to bo to komercja itp. to niech wędkuje tylko na PZW. Jednak jest sporo osób, które cenią sobie to, że w wodzie jest ryba, że można spokojnie wędkować.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 442
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Maciek