Skip to main content

Pellet flyers - spławiki do pellet wagglera na bliskie dystanse

  • Utworzono

Firma Drennan wprowadziła nowy model spławików przeznaczonych do łowienia pelletami w toni i z opadu, na  małych i średnich wodach, nie tylko komercyjnych.

Są one krótkie i przezroczyste, dzięki czemu mniej płoszą ryby, gdyż znacznie mniej rzucają się w oczy w odróżnieniu od pomalowanych spławików (chodzi o przepuszczanie światła). Połączony, opływowy kształt przezroczystego korpusu i ciężaru podstawowego zapewnia proste i precyzyjne rzuty, zaś pojedynczy, zdejmowany ciężarek w kształcie krążka pozwala wędkarzowi wybrać, ile wystawać nad powierzchnię wody ma fluorescencyjna końcówka. W komplecie znajdują się krążki, montowane u podstawy, których zadaniem jest jak najbardziej ograniczyć zanurzanie się spławika po zarzucie, co nie tylko nie płoszy ryb, ale sprawia, że ewentualne brania są natychmiast widoczne.

 

 

  Krótkie wagglery tego typu generalnie oscylują w locie, ale nawet najmniejszy z nich o wadze 2 gramów i o długości 90 mm leci idealnie prosto, co wpływa znacząco na poprawę odległości i celności zarzutów. Pellet Flyer są lekkie i wyporne jak spławiki z balsy lub pianki, ale również o wiele mocniejsze i trwalsze. Nie mogą zostać uszkodzone przez żyłkę ani rybę, więc są lepsze pod praktycznie każdym względem. Jest to idealny wybór do łowienia na krótszym dystansie lub na bardzo płytkiej wodzie i stanowi doskonałe uzupełnienie typowych pellet wagglerów.

  Służą do łowienia głównie karpi, ale i inne gatunki będą tu dobrze reagować, pellet zaś można zastąpić kukurydzą chociażby, którą doskonale się nęci na krótszym dystansie. Powinny sprawdzić się również na wolniejszych i płytkich rzekach przy łowieniu kleni, jazi, płoci czy brzan z opadu.

  Spławik ten może też być przydatny do łowienia większych karpi na łowiskach komercyjnych, z użyciem mocniejszych wędzisk, z grubszą żyłką, przystosowaną do większych ryb.

 

 

Spławik ma wymienne obciążenie. Do tego można używać go z plastikowym, przezroczystym dyskiem, którego zadaniem jest uniemożliwienie zbytniego zanurzenia się korpusu zaraz po zarzucie, gdyż często branie jest bardzo szybkie

 

Spławiki te są sprzedawane w czterech gramaturach: 2, 3, 4 i 5 gramów, a ich cena w UK wynosi w przybliżeniu 4 funty za sztukę. Dostępne są antenki w kolorach żółtym, pomarańczowym i czerwonym.

 

 

 

 

 

Autor: Lucjan Śliwa