Autor Wątek: Wybór bata - 6 m  (Przeczytany 17527 razy)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #30 dnia: 05.03.2015, 21:25 »
Nie tyle forum , ale ludzie jacy tu są, rzadko spotkać można ich na innych forach :).
Krzysztof

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #31 dnia: 07.03.2015, 18:53 »
Zgodnie z tym co pisalem byłem dzis na targach w Zabrzu
Dokładnie oglądnąłem i wybadalem bata o którym pisaliśmy . Moje wrażenia są pozytywne, na fotkach nizej staralem się pokazać pracę bata , niestety stoisko Caiman było w tak fatalnym i wąskim miejscu że o nakręceniu filmika to można było zapomnieć, zdjęcia ktore robiłem to najczęsciej po kilka razy to samo bo mi ludzie wchodzili przed obiektyw
Dolnik bata w wersji antypoślizgowej, matowanej, porządny korek dolny. Przy rozkładaniu widać dobre precyzyjne spasowanie elementów. Wegiel IM10 co widać gołym okiem. Jedynym minusem jak dla mnie jest pusta szczytówka zakończona po staremu czyli drucianym uszkiem. Ale średnica szczytówki na końcu umożliwia ucięcie z 2cm i zamontowanie typowego łącznika - chyba że chcesz zakładać zestawy do uszka po staremu
Bat sztywny - przy probie mocnego ugięcia pracuje tylko końcowe 25% wędki co widac na fotkach, bardzo dobrze wyważony
Wrażenie potęguje jego lekkość - ale w środkowych segmentach widać że coś za coś, węgiel leciutko ugina się przy nacisku więc segmenty są cienkoscienne . Nie jest to minusem dla kogoś kto potrafi władać batem ale początkujący musi uważać by niechcąco nie uderzyć wędka w drzewo czy murek. Za to dolnik jest mocny i po złozeniu wędki chroni dobrze delikatne segmenty
Jak dla mnie jest idealny i gdy mój Agressor padnie - kupię tą wędke !
Mogę ci ją uczciwie polecić !
Pozdrawiam - Gienek

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #32 dnia: 07.03.2015, 18:54 »
cd fotek
Pozdrawiam - Gienek

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #33 dnia: 07.03.2015, 19:40 »
Bardzo bardzo dziękuję:-) co tu dużo gadać trzeba zamawiać. To byś go porównywał do tych batow za 400-500zl?:-)

A te cienkie segmenty nie wpływają na 'klatowanie'? Na ile gram byś wycenił go w tej kategorii?

Do tej pory montowalem na oczku. W czym lepszy jest łącznik?
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #34 dnia: 07.03.2015, 19:58 »
Jeśli go dobrze wyczujesz - nie powinno być problemu z klatowaniem . Początkowo radzę jednak poćwiczyć i jednak trochę większe krąpie wkładać w podbierak . Pamiętaj też o dokładnym rozkładaniu segmentów do końca, do wyraźnego oporu. Co do relacji ceny - aktualnie używam bata 6m firmy Browning kosztującego 6 lat temu 850zł i wcale nie uważam że jest lepszy od bata o którym piszemy !
Co do końcowki szczytówki z oczkiem . Na pewno wygodniej i szybciej jest montować zestawy do łacznika niż do oczka - ale jeśli masz z tym doświadczenie to nie problem
Pozdrawiam - Gienek

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #35 dnia: 07.03.2015, 20:03 »
Zakochałem się tam dziś w innym bacie - po prostu poezja ! Pracuje tak że możesz i kilowe karpie brać na klatę ! To bat karpiowy firmy Milo - pracuje na calej dlugosci ale w momencie rzutu jest prosty jak igła !
Co prawda budżet wiekszy niż ten Sargasso ale popatrz sobie sam :


http://www.matchpro.pl/Sklep/2767_2514_produkty/11017_baty-uklejowki/Produkt/50201_la-bacchetta-magica-630m-bat-milo-304lb0630.aspx
Pozdrawiam - Gienek

river

  • Gość
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #36 dnia: 07.03.2015, 20:40 »
Zakochałem się tam dziś w innym bacie - po prostu poezja ! Pracuje tak że możesz i kilowe karpie brać na klatę ! To bat karpiowy firmy Milo - pracuje na calej dlugosci ale w momencie rzutu jest prosty jak igła !
Co prawda budżet wiekszy niż ten Sargasso ale popatrz sobie sam :


http://www.matchpro.pl/Sklep/2767_2514_produkty/11017_baty-uklejowki/Produkt/50201_la-bacchetta-magica-630m-bat-milo-304lb0630.aspx

Nie zapędziłeś się trochę z tymi kilowymi karpiami ? :D
Miałem tego bata mocny kij ale dla mnie to taka trochę też zabawka wizualnie  zrobiona na wspomnienie dawnych lat

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #37 dnia: 07.03.2015, 20:43 »
Czytam Wasze posty i aż nie wierzę... To 6metrowy bat może kosztować 850zł? O kurczę :)
Absolutnie nie chcę ironizować, ale przez około 20 lat używałem, bata "zrobionego" ze starej bolonki Daiwa Cosmoscope, którą na początku lat 90tych odkupiłem od majstra. Bolonka mi nie pasowała, to zbiłem przelotki i przerobiłem na bata. Łowiłem nim zarówno żywce jak i liny.
Jednak po 2 dekadach powycierały się złącza... Kupiłem więc nowy kij. Chciałem typu "gniotsa, nie łamiotsa". Wziąłem jakiś Mistralla za bodaj 65zł :) Sprzedawca twierdził że kompozytowy...więc najpewniej jest szklany :) Owszem swoje waży, to prawda. Do trzymania w ręku przez dłuższy czas zdecydowanie się nie nadaje.  Ale daje rade. Na przypon 0,10 - 0,12 wyciągnąłem już nim kilka linów około kilograma.

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #38 dnia: 07.03.2015, 20:59 »
No wiesz - jak na całym łez padole są Matisy i Mercedesy. Każdy jedzie podobnie i najczęściej dojedzie. Bat też można mieć za 3 dychy i za 1000zł
O gustach sie nie dyskutuje - ja co najwyżej mogę motywować wybór bata za 850zł tym że mogę go trzymać w dłoni cały dzień i łowić bez zmęczenia, po prostu komfortowo. Poza tym - przeżył 6 sezonow intensywnego używania i jest taki jak nowy
Pozdrawiam - Gienek

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #39 dnia: 07.03.2015, 21:03 »
Zakochałem się tam dziś w innym bacie - po prostu poezja ! Pracuje tak że możesz i kilowe karpie brać na klatę ! To bat karpiowy firmy Milo - pracuje na calej dlugosci ale w momencie rzutu jest prosty jak igła !
Co prawda budżet wiekszy niż ten Sargasso ale popatrz sobie sam :


http://www.matchpro.pl/Sklep/2767_2514_produkty/11017_baty-uklejowki/Produkt/50201_la-bacchetta-magica-630m-bat-milo-304lb0630.aspx

Nie zapędziłeś się trochę z tymi kilowymi karpiami ? :D
Miałem tego bata mocny kij ale dla mnie to taka trochę też zabawka wizualnie  zrobiona na wspomnienie dawnych lat
Facet z Matchpro dociskał szczytówkę do podłogi - a ja wisiałem na dolniku, mozna z tego bata wygiąć kółeczko :) A wyglada też jak dla mnie odlotowo - jak moja pierwsza bambusowa wędka :)
Pozdrawiam - Gienek

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #40 dnia: 07.03.2015, 21:24 »
No wiesz - jak na całym łez padole są Matisy i Mercedesy. Każdy jedzie podobnie i najczęściej dojedzie. Bat też można mieć za 3 dychy i za 1000zł
O gustach sie nie dyskutuje - ja co najwyżej mogę motywować wybór bata za 850zł tym że mogę go trzymać w dłoni cały dzień i łowić bez zmęczenia, po prostu komfortowo. Poza tym - przeżył 6 sezonow intensywnego używania i jest taki jak nowy

Spoko. Naprawdę nie miałem pojęcia że bat może tyle kosztować. W ogóle nie znam się na takim sprzęcie.
Tak, ten mój jest cholernie ciężki. Po pól godzinie trzymania mam go dość. Zupełnie nie wyobrażam sobie choćby 4 godzinnego łowienia z ręki...
Ale do zasiadki, z podpórką pod kij daje rade.

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #41 dnia: 07.03.2015, 21:39 »
Haha - dla mnie chore są ceny wędek sumowych :) . Za ,,szkło" i kawałek nierdzewki taka kasa ? ? ? :)
Pozdrawiam - Gienek

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #42 dnia: 07.03.2015, 21:52 »
Ze szkła to zrobiony był m.in. Sportex Wolga.. :) Ehh, to jest patyk. Już nie jest produkowany. A dobra używka, nawet 1000zł. A szukać trzeba z przysłowiową świecą :) Ale spokojnie wytrzymuję hol nawet 1000 sumów. Dla amatora, to kij raczej na całe życie...

Ale fakt, że część firm przesadza z ceną za kije sumowe. Cena często jest bardzo nieadekwatna do jakości. Płaci się głównie za marketing...
Zresztą to chyba dotyczy wielu gałęzi wędkarstwa...

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #43 dnia: 08.03.2015, 20:18 »
Zakochałem się tam dziś w innym bacie - po prostu poezja ! Pracuje tak że możesz i kilowe karpie brać na klatę ! To bat karpiowy firmy Milo - pracuje na calej dlugosci ale w momencie rzutu jest prosty jak igła !
Co prawda budżet wiekszy niż ten Sargasso ale popatrz sobie sam :


http://www.matchpro.pl/Sklep/2767_2514_produkty/11017_baty-uklejowki/Produkt/50201_la-bacchetta-magica-630m-bat-milo-304lb0630.aspx
Trzeba bylo mi już nie mieszać w głowie;-) taka praca na całej długości strasznie mnie jara a łowienie karpi na bata to musi być super fun :-)
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #44 dnia: 09.01.2019, 08:44 »
Gdyby ktoś szukał tego bata milo na sklepie matchpro jest już do kupienia wersja 6.3m :) sam wczoraj zamówiłem