Autor Wątek: Wybór bata - 6 m  (Przeczytany 17569 razy)

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Wybór bata - 6 m
« dnia: 03.03.2015, 14:46 »
Aktualnie zastanawiam się nad nowym batem. Głownie będę łowił nim nad rzeką. Zastanawiałem się czy nie kupić jakiegoś z pustą szczytówką i wstawić jakiegoś małego amortyzatora ale raczej karpi na to nie będę łowił(są dostępne baty z dwoma szczytówkami pustą i pełną?) więc nie wiem czy jest sens? Najczęściej łowię na bacika krąpie, płotki i leszczyki. Bat ma mieć długość 6m. Mogę przeznaczyć na niego ok 200zł.

Jako że mam dostęp do trochę tańszego sprzętu firmy mikado to myślałem nad:
1. mikado tournament pole 600 - znalazłem same pozytywne opinie
2. mikado ultraviolet pole 600
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline piotr82

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Powiat Krasnystaw
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #1 dnia: 03.03.2015, 15:06 »
Nowe kije mikado z serii tournament i ultraviolet to już nie to samo posiadam obydwa ale drugi raz bym nie zakupił chyba że ktoś ma do sprzedania model ze starszej serii... celuj w kije trapera tutaj masz test http://www.fishingmania.pl/content/testujemy-baty ale cena przekroczy zakładany budżet

Offline Asdic

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wlkp
  • Ulubione metody: bat
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #2 dnia: 03.03.2015, 15:25 »
W ustalonym budżecie trudno jest cokolwiek wskazać sensownego - ja zaproponuję Mistrall Aqua Competition.
Nie stosuj gum do bata bo to nie ma sensu - amortyzację zapewnia wędzisko z zestawem (do pewnego stopnia oczywiście). 

Pozdrawiam
Romek

elvis77

  • Gość
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #3 dnia: 03.03.2015, 15:45 »
W ustalonym budżecie trudno jest cokolwiek wskazać sensownego - ja zaproponuję Mistrall Aqua Competition.
Nie stosuj gum do bata bo to nie ma sensu - amortyzację zapewnia wędzisko z zestawem (do pewnego stopnia oczywiście).
Podobnie jak Asdic polecam Aqua Mistralla.
Co do gumy to na początek też nie polecam. Ja mam w jednym 6m gumę,ale ma ściśle określone zadanie i warunki. Służy mi tylko na wiosnę w czasie połowów płoci,bo trafia się lin i karp od czasu do czasu. Mam wciągniętą sztywną gumę Drennana Power Gum. Ponieważ są tam krzaki to zwykła guma nie zdaje egzaminu,podobnie jak hol na siłę bez gumy na dość delikatny zestaw. Ale jak pisałem są to szczególne warunki i normalnie gumy nie polecam. Skrócisz szczytówkę,przesztywnisz wędkę i małe ryby będą spadały z haka.

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 419
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #4 dnia: 03.03.2015, 18:33 »
Wiele zależy też od tego jaką akcję bata preferujesz. Tani bat do 2 stówek to wędka lejąca, pracuje praktycznie cały blank. Owszem - niweluje to błędy w holu ryby, trochę więc pomaga. Minus jest niestety w czasie rzutów bo ciężko taką wędką trafiać w punt a już w czasie silniejszego wiatru możesz całkiem zapomnieć o łowieniu
Lekki bat o akcji szczytowej to niestety wydatek przynajmniej o połowę większy
Moja rada - jeśli interesujesz się na poważnie  i chcesz być dobrym batmanem - pooszczędzaj trochę dłużej i kup droższy kij. Odradzam kupowanie w ciemno na odległość sugerując się czyimiś opiniami , bat trzeba wziąć do ręki, pomachać nim na wolnym powietrzu. Musisz dopasować wędkę do swojej ręki - a nie dopasowywać się do bata. Bat to przedłużenie własnego ramienia !
Pozdrawiam - Gienek

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #5 dnia: 03.03.2015, 20:11 »
Gienek ma 100% racji. O ile match czy feeder położysz, to bata cały czas trzymasz w ręku i musi pasować. Czeka Cię wizyta w sklepie i wzięcie do łapy kilku sztuk. Wczoraj byłem w sklepie Górka i zamówili sporą partię batów Trapera (!!!) bo ponoć to całkiem udany produkt. Na razie nie doszły i nie trzymałem ich w ręku, ale może warto na to zwrócić uwagę.
Error Team Poland

river

  • Gość
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #6 dnia: 03.03.2015, 20:18 »
Tak przy okazji
Oglądałem baty Trapera z serii Power Stick Gold
Kwota pod 600zł za tyle to mamy Tubertini po rabacie więc nie ma o czym rozmawiać
Wystarczy położyć te wędki obok siebie wziąć do ręki,obejrzeć jakość wykonania i wątpliwości mamy rozwiane
Jak nasz kolega z forum Paweł szukał bata nawet mu tego Trapera nie proponowałem nie za ten pieniądz

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #7 dnia: 03.03.2015, 20:20 »
Traper puścił tylko tą drogą linię, nie ma nic tańszego godnego zaproponowania?
Error Team Poland

river

  • Gość
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #8 dnia: 03.03.2015, 20:22 »
Nie no mamy Traper Stick

- gold

- silver

-bronze ok 255 zł za 6m

Offline Asdic

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wlkp
  • Ulubione metody: bat
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #9 dnia: 03.03.2015, 22:41 »
Tak przy okazji
Oglądałem baty Trapera z serii Power Stick Gold
Kwota pod 600zł za tyle to mamy Tubertini po rabacie więc nie ma o czym rozmawiać
Wystarczy położyć te wędki obok siebie wziąć do ręki,obejrzeć jakość wykonania i wątpliwości mamy rozwiane
Jak nasz kolega z forum Paweł szukał bata nawet mu tego Trapera nie proponowałem nie za ten pieniądz

Nie zgadzam się z taką ogólną opinią kolegi - uważam, że Trapera Gold Sticka może przewyższa jedynie Tubertini Area Pro z serii 83xx. Piszę o batach 6 i 7m. Tubertini jest przereklamowany a jakość sprzętu tej firmy jest taka sobie. Powiedział bym wręcz, że panuje jakieś niezrozumiałe dla mnie sztuczne windowanie reputacji jakościowej dla tej firmy. Mają chyba dobrego PR-owca w Polsce :)

No tak. Kolega Adeptus zaczął ten wątek z budżetem na bata 200 zł a mu już dochodzimy powoli do kwoty 1000zł - chyba nie o to mu chodzi :)

Pozdrawiam
Romek

river

  • Gość
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #10 dnia: 03.03.2015, 22:44 »
Asdic

Oczywiście że nie musisz się zgadzać zawsze piszę swoje odczucia każdy ma inne to normalne
Tym bardziej przy bacie wiadomo każdy szuka czego innego
Ja pisałem porównanie na podstawie tylko batów w cenie ok 600zł

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #11 dnia: 03.03.2015, 23:05 »
Tak przy okazji
Oglądałem baty Trapera z serii Power Stick Gold
Kwota pod 600zł za tyle to mamy Tubertini po rabacie więc nie ma o czym rozmawiać
Wystarczy położyć te wędki obok siebie wziąć do ręki,obejrzeć jakość wykonania i wątpliwości mamy rozwiane
Jak nasz kolega z forum Paweł szukał bata nawet mu tego Trapera nie proponowałem nie za ten pieniądz

550zl utargowalem ;)
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Asdic

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wlkp
  • Ulubione metody: bat
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #12 dnia: 03.03.2015, 23:07 »
Asdic
...
Oczywiście że nie musisz się zgadzać zawsze piszę swoje odczucia każdy ma inne to normalne
...

Dlatego też w innym wątku pisałem, że wędkarstwo jest takie piękne bo jest właśnie różnorodne :) Oczywiście wędka to rzecz subiektywna. Najgorzej ma ten pytający bo słyszy dwa różne głosy i musi coś wybrać he he. Ale po to jest to forum.

Mój post był też zwróceniem uwagi na firmę Traper gdyż sprzęt tej firmy naprawdę przechodzi przeobrażenie. In plus oczywiście. To nie ten Traper z przed kilku lat. Aczkolwiek wiadomo że to chińszczyzna (zresztą Tubertini również). 
Pozdrawiam
Romek

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 419
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #13 dnia: 03.03.2015, 23:37 »
Ja bym polecał koledze Adeptus bata prawie nieznanej u nas firmy Caiman.Niewiele przekroczy zaplanowany budżet. Ogladałem te baty na ubiegłorocznych targach wędkarskich w Zabrzu i byłem mile zaskoczony. W tym roku też pojadę i oglądnę dokładnie i baty i matchowki bo ceny są naprawdę superowe
Oczywiście tak jak pisalem wcześniej najlepiej by było gdyby zainteresowany sam oglądnął
W innym wątku Mateo pisał o świetnej bolonce kupionej w tej samej firmie
Podaję link :
http://caimanpoland.pl/?305,bat-caiman-sargasso-6m
Pozdrawiam - Gienek

Offline Matthew1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszków - PL
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wybór bata - 6 m
« Odpowiedź #14 dnia: 03.03.2015, 23:43 »
Jeżeli nie możesz lub nie chcesz dokładać więcej pieniędzy, i nie łowisz na zawodach to polecam bata 6m Jaxon Inspiral Spiral.
Ja zapłaciłem za niego 203 zł jakieś 2 lata temu, łowie nim do teraz i jest naprawde spoko jak na tą cene.
Fakt że jest bardzo miękki i lejący, więc spławikiem 0,3-0,5g ciężko jest zarzucić precyzyjnie, ale na łowienie rekreacyjne jest naprawde ok.
Plusem tego bata jest to że jak na wędke w tej cenie, to jest bardzo cienki i lekki, przy 6m waży 226g.
A co do gumy w bacie, odradzam - używałem bata z gumą i powiem że bat z tej półki cenowej + guma to katorga.
Na zaczepie nie ma opcji żebyś zerwał żyłke samą wędka a podbieranie większych ryb wymaga akrobacji.
Powiem tak, moja opinia jest taka że jeżeli chcesz DOBREGO bata 6-7m to wydatek lekko ponad 500zł. Ale nie zniechęcaj się bo takim batem za 200zł też spoko połowisz, 230-250g to naprawde mało.
"Panie wypuść go, on jest złoty..."