Autor Wątek: Korum X25 Deluxe - poszukuję nowego siedziska  (Przeczytany 7878 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 897
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Korum X25 Deluxe - poszukuję nowego siedziska
« Odpowiedź #30 dnia: 24.07.2017, 09:59 »
z tego co widzę to pozostaje jedynie rive siege feeder na nodze D36 jedyna wada to cena...

Piotr, ale co uważasz za  dyskwalifikujące Cuzo? :)


Ja do tego modelu Rive tez bym się doczepił, wad znalazł więcej. Zobacz:

- waga - 8.5 kg - nie ukrywajmy, dużo!
- transport - nie jest to wcale łatwa rzecz w transporcie, ewentualny pokrowiec oznacza czas jaki trzeba spędzić na uzbrojenie krzesła w nogi, bez tego jest to maskara w noszeniu i transporcie, zajmuje dużo miejsca,
- słupki - w zależności od terenu może brakować na nich miejsca, gdzie w Cuzo są one stałe. Jasne, można niby zamontować akcesoria na słupku pod krzesłem, ale wtedy jest to długi czas montażu wszystkiego, wcale nie taki łatwy, zwłaszcza na spadkach!

Jedną z zalet Cuzo - jest możliwość montażu parasola poprzez usunięcie jednej z zaślepek na nodze i włożeniu w nie rurki, tutaj - trzeba adaptera.

Biorąc pod uwagę cenę - Rive przegrywa tu z Cuzo, choć ma przewagę na kilku polach, jak chociażby wygląd :)

No i  jeszcze jedno - Monster Prestona z podnóżkiem to też dobra opcja,  wcale nie gorsza od Rive. Podparcie w 6 punktach niweluje problem bujania się krzesła. W cenie samego fotela Rive, jest Preston z podnóżkiem. Wg mnie nawet nie ma się co zastanawiać :)

Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Korum X25 Deluxe - poszukuję nowego siedziska
« Odpowiedź #31 dnia: 24.07.2017, 10:10 »
Mam kilka foteli i Cuzo nic nie przebija. Na Tamizie łowię na spadku, na nockach, i mam tak ustawiony fotel, że siedzę wygodnie, i na dodatek 'wysoko'. Łatwo się zerwać do wędek, do tego mam możliwość doczepienia wielu akcesoriów, przy czym dwa stoliki i karuzela mi wystarczają :)

Nie wiem, czy można żądać od krzeseł, aby ustawiać je wygodnie na dużych spadkach, w tym na betonie, czyli tak, aby nie zjeżdżały. To chyba przesada. Trudno o taki model, byłby trudny do tradycyjnego ustawienia na płasko... Cuzo na wyciągniętych nogach jest bardzo wysokim krzesłem - i daje sporą możliwość regulacji, jak do tego doliczymy cztery proste rurki - trudno mówić o jakieś konkurencji.

Arek, co do tego co piszesz, to też miałem takie obawy w związku z Cuzo - jednak konstrukcja krzesła częściowo eliminuje ten problem. Nogi są proste, fakt, ale profile nad nimi są pod katem, i do nich domontowano profil noga/słupek, przez co nie ma takiego rozłożenia sił. To co właśnie zadziwia, to stabilność takiego krzesła, poprzez takie banalne wydawałoby się rozwiązanie. Fotel nie buja się, przez co też się nie wyrabiają w nim jakieś elementy - to wydłuża żywotność krzesła.

Michał dobrze napisał o minusach foteli karpiowych. Te nigdy nie dorównają Cuzo, i stosowanie adapterów to wg mnie nieporozumienie. Cuzo to o wiele lepsze rozwiązanie, aczkolwiek jest to raczej fotel dla aktywnych. Przywzyczaiłem się jednak do  braku oparć na nocnych zasiadkach, i nawet nie biorę łóżka już - śpię na krześle. Wg mnie lepiej mieć stoliki  i swobodny do nich dostęp niż oparcia. Daje się bez nich radę :)

To co dobre, to fakt, że wkrótce będzie kolejna wersja Cuzo, udoskonalona :) Może na nią wart poczekać? Dla osób mających spadki zaś, proponuję przemyśleć zakup podnóżka. To jest dość dobra opcja. To co ważne nogi znajdują dobre oparcie, o co ciężko przy samym krześle, ma się też o wiele lepszą stabilność, dzięki 6 punktom podparcia. 

Dzisiaj będąc na zawodach wędkarskich dla dzieci i rodziców w Nottingham, miałem okazję zobaczyć jak wielu łowi ze zwykłych foteli, i ma problemy z organizacją, łowieniem, podbieraniem ryb. Cuzo to rakieta, naprawdę, i bardzo ułatwia wędkowanie. Na przykład jeden z wędkarzy wstawał aby zarzucać, bo z karpiowego fotela nie było mu wygodnie. Siedział zbyt 'nisko' i dodatkowo oparcia blokowały trochę swobodę ruchów.. Przy Cuzo można siąść wysoko i mieć o wiele większy zakres ruchu rękoma, operowania kijem... Mało foteli jest tak funkcjonalnych, może Monster z podnóżkiem, Matrix... Ale ich cena? ;)
Luk, masz może jakieś przybliżone info, kiedy można  się spodziewać wejścia  do sklepów nowej wersji Cuzo? Mam obecną w koszyku w Drapieżcach, ale teraz nabrałem wątpliwości czy warto już klikać "realizuj zamówienie" ;)
Luk podbije pytanie :D W tym jeszcze miesiącu mam zamiar kupić CUZO na prezent, a tak to mógłbym pokombinować i dać inny prezent plus moje stare CUZO, a nowe sobie bym zatrzymał :) Mam tylko nadzieje, że na tą nową wersję nie będzie trzeba tyle czekać co na akcesoria od CUZO ;)

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Korum X25 Deluxe - poszukuję nowego siedziska
« Odpowiedź #32 dnia: 24.07.2017, 10:48 »
Ja również dołącze do pytania o nowe Cuzo? Na jesień planuje zakup krzesła bo moje jest bardzo niskie i po dłuższym łowieniu i częstym wstawaniu mam zakwasy na drugi dzień.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 897
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Korum X25 Deluxe - poszukuję nowego siedziska
« Odpowiedź #33 dnia: 24.07.2017, 11:07 »
Panowie, ja nie robię celowej reklamy Cuzo jakby co, piszę o jego zaletach, gdyż strasznie mi się sprawdza, i praktycznie 90% mojego łowienia związane jest teraz z tym krzesłem. Jest to według mnie wypadkowa wszelkich życzeń pod adresem krzeseł, oczywiście również i cenę biorę pod uwagę. Zastosowane rozwiązania są proste i skuteczne, i gdyby jeszcze dostępne były rurki i profile, pozwalające montować karuzelę czy podpórki, to byłaby w ogóle rewelacja. Tutaj producent mógłby wyjść do klienta z jakimiś ciekawymi rozwiązaniami... :D

Słyszałem o nowych Cuzo, o wersji z podnóżkiem, ale kiedy wchodzą nie wiem. Może ktoś będzie miał jakieś bliższe info z Elektrostatyka? Fajnie jakby je tu zapodał :)
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 744
  • Reputacja: 2004
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Korum X25 Deluxe - poszukuję nowego siedziska
« Odpowiedź #34 dnia: 24.07.2017, 11:25 »
Należy nadmienić, że Cuzo jest tak dobre, bo w trakcie jego tworzenia, producent kierował się uwagami członków tego forum ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 448
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Korum X25 Deluxe - poszukuję nowego siedziska
« Odpowiedź #35 dnia: 24.07.2017, 11:29 »
Michał - dlatego da się na nim spać:D (to pewnie na wnioski Kamila i Lucjana) :D
Pozdrawiam
Mirek

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Korum X25 Deluxe - poszukuję nowego siedziska
« Odpowiedź #36 dnia: 24.07.2017, 11:29 »
Panowie, ja nie robię celowej reklamy Cuzo jakby co, piszę o jego zaletach, gdyż strasznie mi się sprawdza, i praktycznie 90% mojego łowienia związane jest teraz z tym krzesłem. Jest to według mnie wypadkowa wszelkich życzeń pod adresem krzeseł, oczywiście również i cenę biorę pod uwagę. Zastosowane rozwiązania są proste i skuteczne, i gdyby jeszcze dostępne były rurki i profile, pozwalające montować karuzelę czy podpórki, to byłaby w ogóle rewelacja. Tutaj producent mógłby wyjść do klienta z jakimiś ciekawymi rozwiązaniami... :D

Słyszałem o nowych Cuzo, o wersji z podnóżkiem, ale kiedy wchodzą nie wiem. Może ktoś będzie miał jakieś bliższe info z Elektrostatyka? Fajnie jakby je tu zapodał :)
Luk, reklamę temu fotelowi robi tabun zadowolonych użytkowników :) Ja też już się na nie zdecydowałem, tylko wiadomość o nowej wersji wzbudziła moje wahanie.

Czekamy zatem na wypowiedź kogoś, kto ma lepsze wtyki w Elektrostatyku

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Arek

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Korum X25 Deluxe - poszukuję nowego siedziska
« Odpowiedź #38 dnia: 25.07.2017, 09:11 »
Jedno pytanie nie daje mi spokoju. Jakim cudem taki bubel wyszedł z fabryki Korum?

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Korum X25 Deluxe - poszukuję nowego siedziska
« Odpowiedź #39 dnia: 25.07.2017, 09:15 »
Pewnie jak ktoś waży do 65kg. fotel daje radę.
Arek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 897
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Korum X25 Deluxe - poszukuję nowego siedziska
« Odpowiedź #40 dnia: 25.07.2017, 10:53 »
Jedno pytanie nie daje mi spokoju. Jakim cudem taki bubel wyszedł z fabryki Korum?

Oni mają rękę do tego, aby wypuszczać perły i buble właśnie. Według mnie zbyt szybko zapada decyzja o produkcji, nie robią konkretnych badań. Drennan podchodzi do tego o wiele rozsądniej, i chyba nie topi tylu pieniędzy. Pamiętacie ten 'easy feeder' (zdjęcie w załączniku)? Totalna klapa jak się okazuje, tez nie do końca przemyślana. Ich rod pod rzeczny w pierwszej wersji to też projektancka wpadka... Później to dopiero poprawiają.
 
Kto wie, czy oni nie szykują się na targi i nowy sezon, czyli miesiące luty/marzec - przez co wszystko powstaje w pośpiechu. Zapewne za rok już będzie to poprawione :P
Lucjan

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Korum X25 Deluxe - poszukuję nowego siedziska
« Odpowiedź #41 dnia: 25.07.2017, 12:59 »
Nie pozostaje nic jak czekać poprawionych produktów. Tylko powiem szczerze że raczej bez polecenia kogoś kto już używa nie zaryzykuję kupna poprawionego krzesła, rod poda etc. Szkoda trochę bo przymierzałem się do kupna wędki(twin tip),krzesła i sygnalizatorów z centralką od Korum. Teraz nad sygnałkami będę się musiał zastanowić..